Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 28 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2  Nast─Öpna strona
30.07.85 Warszawa, Torwar 
Autor Wiadomo┼Ť─ç

Do┼é─ůczy┼é(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm

Post 30.07.85 Warszawa, Torwar
Intro [excerpt from Master And Servant (voxless)]
Something To Do
Two Minute Warning
Puppests
If You Want
People Are People
Leave In Silence
New Life
Shame
Somebody
Shake The Disease
Lie To Me
Blasphemous Rumours
Told You So
Master And Servant
Photographic
Everything Counts
See You
Shout!
Just Can't Get Enough

http://www.modeontheroad.pl/concerts/some-great-reward/1985.07.30-wawa.html

ImageImage
Image

Zdj─Öcia Pap'owskie

ImageImage
ImageImageImage
ImageImage

Zdj─Öcia moje, w sensie prywatne

ImageImage
ImageImage
ImageImage

Ostatnio edytowano Pt maja 27, 2011 20:41 pm przez Wi─Öcor, ┼é─ůcznie edytowano 2 razy

Pt maja 20, 2011 21:12 pm Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): Cz lip 10, 2003 22:10 pm

Post Re: 30.07.85 Warszawa
Ja mam wi─Öcej biletu :D
Image

So maja 21, 2011 20:02 pm Zobacz profil

Post Re: 30.07.85 Warszawa, Torwar
1985 rok.
S┼éucha┼éem sobie w sobot─Ö Listy Przeboj├│w Tr├│jki, gdy Nied┼║wiecki zapowiedzia┼é koncert zespo┼éu DEPECHE MODE.Fanem mo┼╝e jeszcze nie by┼éem, ale wszystkie p┼éyty zna┼éem.Wa┼ékowa┼éem wtedy na okr─ůg┼éo Some Great Reward.Jako ┼╝e w lipcu zarabia┼éem kasiork─Ö na reszt─Ö wakacji postanowi┼éem, ┼╝e pojedziemy z dwoma kumplami do Warszawy na ten koncert.
Warszawa przywita┼éa nas upa┼éem.Na s┼éupach w okolicy Centralnego by┼éy porozwieszane plakaty informuj─ůce o koncercie.By┼éa te┼╝ informacja, ┼╝e w Domach Towarowych Centrum ( albo Wars, albo Junior) b─Öd─ů sprzedawane bilety.Udali┼Ťmy si─Ö tam i byli┼Ťmy pierwsi w kolejce.Kolejka szybko si─Ö wyd┼éu┼╝a┼éa.O ustalonej godzinie przyszed┼é starszy pan.Roz┼éo┼╝y┼é turystyczny stolik. Postawi┼é na nim metalow─ů kasetk─Ö, wyj─ů┼é plakat i zacz─ů┼é sprzedawa─ç bilety :)
Uca┼éowa┼éem bilety i poszli┼Ťmy w miasto.Po mie┼Ťcie chodzi┼éy grupki fan├│w DM i zacz─ů┼éem ju┼╝ czu─ç mr├│wki na plecach, bo wiedzia┼éem,┼╝e wydarzy si─Ö co┼Ť niesamowitego.By┼éo du┼╝o czasu, wi─Öc tradycyjne lody w Hortexie i poszli┼Ťmy do kina Relax na film z Davidem Bowie "Zagadka nie┼Ťmiertelno┼Ťci". Pami─Ötacie ten film. Pojawi┼é si─Ö tam zesp├│┼é Bauhaus z hiciorem "Bela Lugosi's Dead".
Po filmie pod Torwar a tam ju┼╝ sporawy t┼éum.Nie b─Öd─Ö ukrywa┼é, ┼╝e najlepiej prezentowali si─Ö fani z Niemiec, czy Anglii.No ale takie by┼éy biedne czasy.Siedzieli┼Ťmy na trawie obok Torwaru.Kiedy┼Ť w miejscu gdzie teraz jest parking by┼éa trawa :) .Pod Torwar podjecha┼é autobus Orbisu i z hali wyszli wszyscy cz┼éonkowie DM.Mieli pr├│b─Ö przed koncertem.Szybko weszli do autobusu.Dave usiad┼é po lewej stronie autobusu.Ja podbieg┼éem do szyby i przybili┼Ťmy sobie pi─ůtk─Ö przez szyb─Ö.By┼éem zajarany jak 150 :)
Wtedy te┼╝ ochrona traktowa┼éa ludzi jak byd┼éo.Wida─ç taka nasza polska tradycja. Miejsce mia┼éem jakie┼Ť 50-60 metr├│w od sceny.Mo┼╝na by┼éo spotka─ç tu i ├│wdzie chodz─ůce Vipy.Ja spotka┼éem Marka Jackowskiego z Maanamu i Macieja Januszko z Mechu :)
Pamiętam, że bardzo podobał mi się support.Na scenę wyszli ubrani w białe kitle muzycy i zrobili fajne show.
A koncet DM by┼é mega zajebisty.Ja swoj─ů koncertow─ů "karier─Ö" rozpocz─ů┼éem w 1982 roku koncertem BUDGIE.Potem by┼é IRON MAIDEN, UFO, CLASSIX NOUVEAUX....No ale to by┼éo MEGA.Samego koncertu nie opisuj─Ö, bo zapewne du┼╝a wi─Ökszo┼Ť─ç go zna z Bootleg├│w audio - video.
Wracałem po tym koncercie już jako FAN .
A by┼éo to fajne koncertowe lato, bo w sierpniu w Gda┼äsku by┼éem jeszcze na Classix Nouveaux (drugi raz) i 30 sierpnia w Sopocie wyst─ůpi┼é KAJAGOOGOO.
Po koncercie DM na ┼Ťcianach zacz─ů┼éem gromadzi─ç plakaty.
I od tego czasu stałem się zbieraczem vinyli :)

Ostatnio edytowano N maja 29, 2011 17:17 pm przez daRek, ┼é─ůcznie edytowano 6 razy

So maja 28, 2011 16:41 pm Zobacz profil

Czy Ty czasem z moim starym, przed wojna nie chodziliscie do jednego warzywniaka? :D

Pozazdrosic. Znam te wszytskie historie z poziomu 9-latka. Za gn├│j niestety , zeby sie zabrac z ekip─ů brajdola.

A jak kwit kupowales od dziadka to mozna bylo sobie miejsce wybrac czy po kolei z bloczku ? :wink:

Szkoda, ze aparatu nie miales. Teraz foty z autokaru bylyby bezcenne. NIe ma zadnych fot a przynajmniej ja nie widzialem. A przeciez byli i na Starowce i Martin w domach centrum, ze o Victorii nei wspomne.

So maja 28, 2011 16:58 pm Zobacz profil

Bilety były chyba z bloczku, nie pamiętam.
Mia┼éem gdzie┼Ť zdj─Öcia z gazet i recenzje tego koncertu, ale nie mog─Ö tego znale┼║─ç.
Jak znajd─Ö to wklej─Ö.

So maja 28, 2011 17:17 pm Zobacz profil

Z Magazynu Muzycznego to i ja mam i tylko tam byly. Chodzi mi o foty prywatne.

N maja 29, 2011 15:56 pm Zobacz profil
aDMinistrator

Do┼é─ůczy┼é(a): ┼Ür lip 09, 2003 23:19 pm

rewelacyjna historia daRek!

N maja 29, 2011 16:54 pm Zobacz profil WWW

Image

Pt cze 03, 2011 22:05 pm Zobacz profil

Promocyjny plakat ze slupa zdjety. Oczywiscie byl bialy i jest tylko do polowy. Niestety.

Image
Image

Pt cze 03, 2011 22:10 pm Zobacz profil

Spi─ç Wi─Öcora i zabra─ç jemu te "relikwie". To m├│j chytry plan :!:
Wszak u mnie jest ich najlepsze miejsce :!:

So cze 04, 2011 12:13 pm Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): Cz sie 04, 2005 6:30 am

W dobrej jako┼Ťci foty
Image Image Image
Image Image Image
Image

Fota z technikami koncertu
Image

Ostatnio edytowano Cz gru 20, 2012 21:39 pm przez BLADY, ┼é─ůcznie edytowano 1 raz

Cz gru 20, 2012 11:11 am Zobacz profil WWW

To nie jest M&G. Fota zrobiona przed koncertem z technicznymi.

Cz gru 20, 2012 21:26 pm Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): So maja 16, 2009 18:58 pm

@darek Ty farciarzu!!!

30.07.1985 Warszawa Torwar.
Miałem wówczas 17 lat DM. Bilety były niebotycznie drogie, ja zakochany w ich muzyce na zabój, sprzedawałem co miałem, by zebrać kasę na ten bilet.
Niestety kas─Ö zebra┼éem dopiero w dzie┼ä koncertu. Pozostawa┼é mi jedynie samolot by zd─ů┼╝y─ç do W-wy, c├│┼╝ na samolot nie mia┼éem ju┼╝ kasy :twisted: .
06 lipca 1985 notowanie 170 i Shake The Diesese nr 1 na li┼Ťcie tr├│jki, nast─Öpne tygodnie te┼╝ w samym czubie.
By┼éem chory wiele m-cy, ┼╝e omin─Ö┼éo mnie co┼Ť tak wspania┼éego i niepowtarzalnego, co ja bym dzi┼Ť da┼é by m├│c tam si─Ö przenie┼Ť─ç?

Nie by┼éem r├│wnie┼╝ na Classix Nouveaux,a tu r├│wnie┼╝ zap┼éaci┼é bym wiele, by przenie┼Ť─ç si─Ö wehiku┼éem do Hali Olivia i zobaczy─ç Sala Solo w akcji live, zaliczy┼éem jedynie Kajagoogoo ale to tylko ma┼ée pocieszenie, zw┼éaszcza ┼╝e byli ju┼╝ bez Limahla :wink:.

Ja mia┼éem odr─Öbn─ů ┼Ťcian─Ö dla Depeche Mode, gdzie by┼éy plakaty i moje rysunki a na 2 ┼Ťcianie by┼éa reszta g┼é├│wnie kapele z nurtu New Romantic.
Mam za to oryginalny T-shirt z tej trasy SGR Tour i to moja relikwia z tamtych dni.

N lut 17, 2013 9:27 am Zobacz profil WWW

Do┼é─ůczy┼é(a): Pn mar 20, 2006 19:03 pm

daRek - Szacun Brachu !! Niesamowita opowie┼Ť─ç !

N lut 24, 2013 18:43 pm Zobacz profil WWW

Do┼é─ůczy┼é(a): Wt kwi 23, 2013 19:59 pm

ja tez tam byłam:) Przed jeszcze nie fanka, ale po absolutnie tak.
Na dom├│wkach s┼éucha┼éo si─Ö DM, zw┼éaszcza dw├│ch pierwszych p┼éyt, mieli┼Ťmy przegrane z vinyli na kasprzaka szpulowego:)
Z kwestii organizacyjnych za wiele nie pami─Ötam /tzn w kwestii kupna biletu - chyba wcze┼Ťniej w Spatifie, czy jako┼Ť tak, w kazdym razie w dniu koncertu bilet juz by┼é:) . Wcze┼Ťniej przez tydzie┼ä tyra┼éam jak osio┼é na plantacji porzeczek zeby kas─Ö uzbiera─ç...w ko┼äcu mia┼éo si─Ö tylko 17 lat, a dla rodziny to by┼éa "fanaberia" wi─Öc nie chcieli dofinansowac :/
Mia┼éam tshirt w┼é─ůsnor─Öcznie wyhaftowany z czarno/czerwon─ů nazw─ů zespo┼éu:P
A w plecaku magnetofon grundig...
Siedzia┼éam na takiej drewnianej bandzie oddzielaj─ůcej miejsca siedz─ůce od "lodowiska". Inaczej nic bym chyba nie zobaczy┼éa;)
No i nagrywa┼éam na tego grundiga...ale pod koniec juz nie wytrzyma┼éam, wcisne┼éam magnetofon i plecak komu┼Ť kto siedzia┼é obok, i posz┼éam skaka─ç blizej sceny...a jak si─Ö sko┼äczy┼éo, wr├│ci┼éam, i ten kto┼Ť nadal tam by┼é z moim plecakiem i grundigiem:)
Cz┼éowiek to by┼é jaki┼Ť taki...bezmy┼Ťlny w tym nastoletnim wieku....albo ludzie byli inni :)

Wszelkie relikwie koncertowe zaginęły niestety w pomroce dziejów....
za to na półce stoi dyskografia DM
ot, taka relacja pani w ┼Ťrednim wieku:P

To by┼é m├│j pierwszy du┼╝y koncert w czasach licealnych. Jeszcze we wrze┼Ťniu OMD na stadionie dziesi─Öciolecia, a potem to juz studia, Marillion w Poznaniu, festiwal Marchewka 87 i 88 w hali Gwardii /m.in.Clan of Xymox i Wolfgang Press/....
pi─Ökne s─ů wspomnienia:)))

Wt kwi 23, 2013 20:08 pm Zobacz profil

Nie┼Ťmia┼éo spytam cho─ç pewnie znam odpowiedz. Ta┼Ťma z grundiga jest?

Wt kwi 23, 2013 20:45 pm Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): Wt kwi 23, 2013 19:59 pm

niestety, nie:/
W sumie to były na niej głównie szumy i hałas, ale poszczególne utwory dało się rozpoznać...

Z lipcowego koncertu 2013 na pewno zostanie mi wi─Öcej pami─ůtek - dla wnuk├│w;))))

Śr kwi 24, 2013 7:35 am Zobacz profil

Lipcowy koncert jest jakby mniej interesuj─ůcy niz tamten :8):
Zawsze mnie to zadziwiało. Zataszczylas calego grundiga ( ktos sobie teraz wyboraza, grundiga wniesc na koncert? :)), nagrywalas, po czym zgubiłas kasete. NIe mam wiecej nic do powiedzenia :wink:

Ta tasma jak skarb powinnya byc trzymana! Tym bardziej, ze nie ma ┼╝adnego zapisu audio. Ech.

Śr kwi 24, 2013 16:32 pm Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): Wt mar 17, 2009 18:16 pm

cze┼Ť─ç Wi─Öcor

mam niepe┼ény Torwar na kasecie - tylko do Somebody- przed intro jest zapowied┼║ pana konferansjera ( kto nim by┼é ? nie wiem :? ) , przegrywa┼éem od Agaty Narel na samym pocz─ůtku`90 , mia┼éa kontakty z lud┼║mi z stolicy ,zreszt─ů "lata┼éa " po zlotach w drugiej po┼éowie lat 80 , namioty ┼üeba itp.itd.
viewtopic.php?p=1049460#p1049460
http://img403.imageshack.us/img403/957/p1040215e.jpg
i s─ů dwie prywatne foty :)
http://www.depechemode-forum.pl/viewtop ... 699#p23699

pzdr.

So kwi 27, 2013 10:09 am Zobacz profil

PM mistrzu ;)

So kwi 27, 2013 14:20 pm Zobacz profil
Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 28 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2  Nast─Öpna strona

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w

Szukaj:
Skocz do: