Depeche Mode - Zobacz wątek - The Singles 01→17
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 15 ] 
The Singles 01→17 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 13:55 pm
Posty: 534
 
Post The Singles 01→17
Chciałbym poznać wasze zdanie, czy już czas na kolejną składankę singli? I jaka jest realna szansa, że zespół zdecyduje się na taki zabieg w najbliższym czasie? Zapraszam do dyskusji :beer:


So maja 13, 2017 14:58 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 10:06 am
Posty: 379
Lokalizacja: DMielec
 
Post Re: The Singles 01→17
mysle ze nie ma szans na taka skladanke :P ewentualnie 01-18 lub 01-19 bo pewnie jakims singlem taki składak będzie promowany,ja osobiście czekam na takie cóś


So maja 13, 2017 21:22 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 03, 2017 8:53 am
Posty: 14
 
Post Re: The Singles 01→17
Taka składanka będzie ostatnim wydawnictwem DM a trasa do niej pożegnaniem z fanami, więc chyba jeszcze nie teraz (wg mnie oczywiście)


Åšr lip 12, 2017 9:45 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 21:15 pm
Posty: 107
 
Post Re: The Singles 01→17
Z mojego kolecjonerskiego punktu widzenia, dobrze aby wyszła kompilacja - kontynuacja, np. "The Singles 01-18"; szczególnie, że biorąc pod uwagę dodatkowy nowy track, mamy już 23 kawałki, czyli materiał na 2CD.
Z tym, że subiektywnie dostrzegam pewne niedogodności.
Wyobraźmy sobie taką składankę:
Od 2001 r. odczuwam duży spadek jakości DM, a pierwszym numerem jest "Dream On" - jeszcze ujdzie; ale track 2 to nokaut! CD2 zainauguruje "Wrong" i dalej też średnio. Generalnie, 3/4 składanki do posłuchania przy pracy lub w podróży, włączając w to skomercjonalizowane ETS-04 i PJ-11. Dopiero materiał od numeru 17 skupiłby bardziej moją uwagę. Ot na koniec zasłużony miód na uszy, o ile new track utrzymany będzie w stylu "Spirit" lub "Delta..."
Największym plusem takiej składanki będzie tendencja wzrostowa, budując napięcie od najsłabszej w DM dekady do dziś. No i oczywiście, wisienka na torcie - nowy niezależny singiel.

1. DO
2. IFL
3. FL
4. GL
5. ETS-04
6. P
7. APTIUT
8. SW
9. JTR
10. L
11. M

12. W
13. P
14. FT
15. HTF
16. PJ-11
17. H
18. SMS
19. SBH
20. WTR
21. GB
22. CM
23. new

Czekamy!


Åšr lut 14, 2018 21:49 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 13, 2018 23:27 pm
Posty: 57
 
Post Re: The Singles 01→17
Black ceLebrator napisał(a):
Największym plusem takiej składanki będzie tendencja wzrostowa, budując napięcie od najsłabszej w DM dekady do dziś. No i oczywiście, wisienka na torcie - nowy niezależny singiel.

Ta najsłabsza dekada trwa już więcej niż 20 lat. Nie mam pojęcia jak miałaby wyglądać taka składanka, lepiej jakby zrobili The Best vol. 2, w którym zawarliby perełki, o których "zapomnieli" w pierwszej części

1. World in my eyes
2. Dreaming of me
3. Love in itself
4. Policy of truth
5. It's called a heart
6. Leave in silence
7. Behind the wheel
8. Peace (tylko dlatego, ponieważ muszą coś wcisnąć z tych nowych gniotów)
9. Stripped
10. Freelove
11. Blasphemous rumours
12. A question of time
13. In your room
14. Condemnation
15. Heaven
16. Somebody
17. But not tonight
18. nowy singiel do przełączenia


Pn lut 19, 2018 0:22 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 12:34 pm
Posty: 1382
Lokalizacja: kutno
 
Post Re: The Singles 01→17
Wiem, że nie o tym temat, ale chyba bardziej wolałbym składankę bsidów :8):


Pn lut 19, 2018 23:35 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 21:15 pm
Posty: 107
 
Post Re: The Singles 01→17
Poglądów i upodobań jest wiele. I do tego służy forum.
Tak, czy inaczej, to artysta, nie fani, decyduje o tym co wydać na składaku, jeżeli chce taki wydać.
Dla mnie, pomimo oceny ostatnich dekad dokonań DM, najlepszą opcją byłaby kontynuacja The Singles, gdyż byłby to zbiór konsekwentny i chronologiczny wg klucza "single".
The Best Of Vol. 1 był retrospekcją wybiórczą i wersję audio broni wyłącznie "Martyr" - niezależny singiel.
Doceniam to, że w przeciwieństwie do wielu kapel, które słucham, DM każdą składankę promuje niezależnym singlem.


N lut 25, 2018 22:03 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 21:15 pm
Posty: 107
 
Post Re: The Singles 01→17
Z perspektywy 2023 r. widzę realną możliwość wydania trzeciej składanki The Singles.
Przypuśćmy, że Marin i Dave nie mają już żadnej motywacji, by nagrać kolejny album DM, ale przydałby się znów skok na kasę, np. pożegnalna trasa koncertowa.
Co wtedy?
Wystarczy wydać 1 "singiel", wyjęty choćby z szuflady Memento, a następnie umieścić go na pełnometrażowym wydawnictwie, zamykającym dyskografię DM, np. The Singles 01->25.
I gitara, bo wszystko to i tak siÄ™ wyprzeda.

PS. Bez obaw, moje przepowiednie nigdy się nie spełniają.


Åšr gru 20, 2023 9:32 am Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 23, 2013 16:32 pm
Posty: 25
 
Post Re: The Singles 01→17
To ja już wole Jamesa Blunta słuchać niżeli przydługich remixów DM. Delta Singles Box, po kiego grzyba to wyszło.
Skok na kasę jak Pisiory niemalże.


Pn sty 22, 2024 23:44 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 10:06 am
Posty: 379
Lokalizacja: DMielec
 
Post Re: The Singles 01→17
Alez kolego to sluchaj Dzejmsa bo z dyskografia DM jestes do tylu


Wt sty 23, 2024 18:45 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 21, 2005 19:35 pm
Posty: 477
Lokalizacja: Mielec
 
Post Re: The Singles 01→17
No nie przesadzajmy. To, że komuś nie odpowiadają obecne remiksy dM nie znaczy, że z dyskografią jest do tyłu. Płyty są najważniejsze. Jeżeli ja mam wtajemniczać się w zawartość singli z XXI wieku i jeszcze je zbierać niech sobie zespół na to zasłuży. O czym dokładniej napisałem w wątku o Kolejnych Singlach.
A co do głównego tematu to też bardzo chciałbym taką składankę. Ale już po troszku coraz mniej wieżę w ukazanie się jej. Dziś użytkownicy Youtube robią sami różne składanki dM i innych wykonawców. Teledyski można odpalić sobie w każdej chwili więc pewnie zespól i wydawcy dochodzą do wniosku, że to się nie opłaca.
Inaczej wyglądało to w latach 90-ątych gdzie od składek wielu ludzi zaczynało. Z drugiej strony inni wykonawcy wydają składanki, a wielu fanów dM z pewnością zainwestowałoby w składankę swojego ulubionego zespołu podsumowującą single z ostatnich lat. Mnie tylko interesuje czy gdyby wyszła taka składanka, która...raczej miała by całkiem inną okładkę niż ta do Singles 86-98 to czy poprzednie składanki zostały by wznowione z okładkami podobnymi do The Singles 01-24/25? Tak jak w roku 98 wznowiono pierwszą składankę z okładką podobną do 86-98. :)


So lut 17, 2024 18:32 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: The Singles 01→17
peter_dm napisał(a):
A co do głównego tematu to też bardzo chciałbym taką składankę. Ale już po troszku coraz mniej wieżę w ukazanie się jej)


pytanie brzmi nie czy wyjdzie ale kiedy? moze DM wyda jeszcze jakis album studyjny a moze nie, zalezy od zdrowia i checi obu panow, niemniej jestem przekonany ze pod szyldem DM beda wychodzily rozne kompilacje jeszcze dlugo po tym jak DM przestanie istniec, biorac pod uwage dotychczasowe wydania kompilacyjne mozemy sie spodziewac co najmniej dwoch zestawow - wlasnie zestawu singli po 98 i remixes 3, a moze jakiegos zestawu the best volume 2


So lut 17, 2024 21:26 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 21, 2005 19:35 pm
Posty: 477
Lokalizacja: Mielec
 
Post Re: The Singles 01→17
Jeśli zespół jednak wyda składankę singli od roku 2001 to obecny rok i ewentualnie kolejny jest moim zdaniem ostatnim dzwonkiem na to by wszystko zmieściło się na dwóch kompaktach i dwóch winylach. O ile już nie jest na to za późno bo już trochę tych singli jest. Chyba, że zespół za niedługo lub po ukazaniu się kolejnej płyty wyda potrójną składankę kompaktową i poczwórną analogową. Czym mnie przynajmniej zaskoczyłby dość mocno. Czy ukaże się składanka The Best Of Vol. 2 to mnie wszystko jedno. Pierwsza część może dla mnie nie istnieć. Ani chronologii czasowej, ani alfabetycznej. Brak singli z BC, utwór Martyr można zakupić na osobnym singlu. Jedyny plus to fakt, że jest to do tej pory jedyna oficjalna składanka ogólna od początku do XXI wieku, którą można mieć też na LP.
Ja natomiast bardzo bym chciał składankę wszystkich B-Sidów i utworów bonusowych. Tyle, że na winylu to byłyby już raczej co najmniej dwa wydawnictwa poczwórne i dwa kompaktowe podwójne. Wyobraźcie sobie na pierwszym krążku wszystko od "Ice Machine" do "Set Me Free" w założeniu, a na ostatnim wszystko do "Light" do "All That's Mine" lub ew. singla premierowego. Który fan/ka by czymś takim pogardził/a? :)


Pn lut 19, 2024 19:10 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: The Singles 01→17
Co do ostatniego akapitu, to przedsmak mielismy na boxie MODE, gdzie ostatnie cztery płyty zawierały to o czym piszesz. Szkoda, że nie wyszło oddzielnie.


Pn lut 19, 2024 19:39 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 21, 2005 19:35 pm
Posty: 477
Lokalizacja: Mielec
 
Post Re: The Singles 01→17
No właśnie. Jest, ale raz, że musisz zainwestować w cały ten boks, a dwa to tylko wydanie kompaktowe. A wielu na pewno by się ucieszyło ze zbioru B-sidów, bonusów i innych numerów na wydaniu analogowym. Oczywiście na osobnym kompaktowym również. MC gdyby wyszło takie ja również nie pogardzę. :wink:


Wt lut 20, 2024 22:16 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 15 ] 


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team