Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Najgorsze utwory - albumy DM 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lut 06, 2018 12:13 pm
Posty: 12
Lokalizacja: niebieski leżak
 
Post Re: Najgorsze utwory - albumy DM
To określenie jest niedpowiednie. Nie ma najgorszych utworów. Mogą do mnie po prostu nie przemawiać, bywają wręcz słodziaśne :-) , zahaczające o kicz. natomiast niezmiennie się wzruszam i drżę na inne. Zawsze to pokazuje ścieżkę ich twórczego rozwoju. Uwielbiam, cóż mogę powiedzieć.......odpływam i koniec. KOCHAM MOCNO i na zawsze :-)


Wt lut 13, 2018 16:55 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 21:15 pm
Posty: 107
 
Post Re: Najgorsze utwory - albumy DM
Dla mnie nie ma sensu wyciągać "białego kruka" z każdego albumu, zważywszy na to, jak zróżnicowany jest poziom poszczególnych płyt. Dodam tyle, że wszystkie lubię, mniej lub bardziej, a wyciągnę swoje typy z ogółu:
- Just Can Get Enough - za to że znów zaczęli to wałkować na koncertach i składankach. Jeśli koniecznie grać coś z S&S, to wolałbym Tora lub Photographic.
- I Feel Loved - niemiła niespodzianka na Exciter, stricte-dyskotekowy numer po tylu latach poważnego grania.
- Hole To Feed - kolejny parkietowy wałek, gdzie dudniący wstrętny rytm wybija się na pierwszy plan psując koncepcję melodyczną.
Tyle z głównego nurtu - albumów. O B-sidach i remixach nie będę się rozpisywać.


Śr lut 14, 2018 22:51 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 13, 2018 23:27 pm
Posty: 57
 
Post Re: Najgorsze utwory - albumy DM
Wymienię albumami, bo żadna piosenka mi się nie podoba

*Speak and spell
*A broken frame
*Ultra
*Exciter
*Playing the angel
*Sounds of the universe
*Delta machine
*Spirit


Pn lut 19, 2018 0:11 am Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 15, 2018 22:18 pm
Posty: 31
 
Post Re: Najgorsze utwory - albumy DM
Masz depresję?
Czy pierwszy raz w życiu masz dostęp do Internetu i próbujesz zabłysnąć :glaszcze:
Żal takich ludzi


Wt lut 20, 2018 10:07 am Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 10:06 am
Posty: 379
Lokalizacja: DMielec
 
Post Re: Najgorsze utwory - albumy DM
nawet czasu brak zeby takim je..om odpisywac,stracilem minute :|


Wt lut 20, 2018 16:16 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 13, 2018 23:27 pm
Posty: 57
 
Post Re: Najgorsze utwory - albumy DM
LukaszDM napisał(a):
Masz depresję?
Czy pierwszy raz w życiu masz dostęp do Internetu i próbujesz zabłysnąć :glaszcze:
Żal takich ludzi

greg239 napisał(a):
nawet czasu brak zeby takim je..om odpisywac,stracilem minute :|


Jest mi niezmiernie przykro, że mam inne zdanie od Waszego. Oczywiście, że to nie jest mój pierwszy raz w Internecie i nie próbuję zabłysnąć, lecz pisać prawdę o dawniej jednym z najlepszych zespołów muzyki elektronicznej, który obecnie jest jednym z przeciętniejszych, a premiery ich albumów od kilku lat nie cieszą się żadnym zainteresowaniem na skalę światową (bo że bezguścia z Polski łykają te ochłapy to było i zawsze będzie). O tym jak mało znaczący artystycznie są depesze świadczy chociażby fakt, że ich 'genialny', 'polityczny' album Spirit nie otrzymał nawet nominacji do Grammy, chociaż od kilku lat byli oni zapchajdziurą w kategoriach electronic czy tam alternative i mogliśmy przynajmniej oglądać jak z kretesem przegrywają z jakimiś dziwolągami ;) Oczywiście już widzę jak mi zaraz wszyscy będą pisać, że jakiś tam remiks piosenki dostał Grammy, ale dM nawet tej nagrody nie powącha, bo dostanie ją remiksujący, tyle stracić ;)
Taka jest rzeczywistość, odkąd Alan odszedł Depeche Mode jest niczym.


Wt lut 20, 2018 17:24 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 15, 2018 22:18 pm
Posty: 31
 
Post Re: Najgorsze utwory - albumy DM
No i widzisz . Różnica jest taka że ja słucham to co mi się podoba a nie to co dostaje nagrody. Taki BORN też na to zwraca uwagę.
Nie mam problemu z tym że masz inne zdanie. Po prostu dziwię mnie to że skoro od 93r nic Ci się nie podoba to po co ma to tracisz czas a tym bardziej po co rejestrujesz się na forum w 2018r ? Żeby sobie popisać jak bardzo już nie lubisz DM.
Ja np nie lubię U2 Ale nie szukam ich forum by wszystkim uświadomić że JA ŁUKASZ nie lubię już U2 :)
Ale za to zarejstrewalem się po to by trochę bronić nowych albumów bo aż mnie serce boli jak.to.wszystko czytam .


Wt lut 20, 2018 20:02 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 13, 2018 23:27 pm
Posty: 57
 
Post Re: Najgorsze utwory - albumy DM
LukaszDM napisał(a):
No i widzisz . Różnica jest taka że ja słucham to co mi się podoba a nie to co dostaje nagrody. Taki BORN też na to zwraca uwagę.
Nie mam problemu z tym że masz inne zdanie. Po prostu dziwię mnie to że skoro od 93r nic Ci się nie podoba to po co ma to tracisz czas a tym bardziej po co rejestrujesz się na forum w 2018r ? Żeby sobie popisać jak bardzo już nie lubisz DM.
Ja np nie lubię U2 Ale nie szukam ich forum by wszystkim uświadomić że JA ŁUKASZ nie lubię już U2 :)
Ale za to zarejstrewalem się po to by trochę bronić nowych albumów bo aż mnie serce boli jak.to.wszystko czytam .

Zarejestrowałem się, aby powspominać sobie stare czasy, gdy dM było dM z Alanem :nlmda: Brakuje go w zespole sam to pewnie przyznasz.


Śr lut 21, 2018 20:00 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 15, 2018 22:18 pm
Posty: 31
 
Post Re: Najgorsze utwory - albumy DM
No to wspominaj.
Zjechales zespół od A do Z a teraz widzę że miękniesz .
Mi osobiście Alana nie brakuje ( też mogę mieć swoje zdanie tak Jak Ty)
Owszem lubię utwory z tamtych płyt Ale te powiedzmy nowe bez Alana kocham . Jedyny słabszy album to faktycznie SOTU chociaż też ma swoje dobre momenty

Ultra
Exiter
PTA
Delta
SPIRIT
To miód na moje serce

Widać gdzie jest DM bez Alana
A gdzie jest Alan bez DM ?


Cz lut 22, 2018 5:41 am Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 14, 2009 22:47 pm
Posty: 8
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Najgorsze utwory - albumy DM
SweetestPerfection2 napisał(a):
O tym jak mało znaczący artystycznie są depesze świadczy chociażby fakt, że ich 'genialny', 'polityczny' album Spirit nie otrzymał nawet nominacji do Grammy, chociaż od kilku lat byli oni zapchajdziurą w kategoriach electronic czy tam alternative i mogliśmy przynajmniej oglądać jak z kretesem przegrywają z jakimiś dziwolągami ;) Oczywiście już widzę jak mi zaraz wszyscy będą pisać, że jakiś tam remiks piosenki dostał Grammy, ale dM nawet tej nagrody nie powącha, bo dostanie ją remiksujący, tyle stracić ;)
Taka jest rzeczywistość, odkąd Alan odszedł Depeche Mode jest niczym.


Przypomnij mi ile to nagród Grammy zespół otrzymał w latach, gdy jeszcze Alan dopieszczał wszystko swoim "złotym dotykiem", czy jak ty to tam nazywasz?


So mar 17, 2018 15:34 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: Najgorsze utwory - albumy DM
s&s - what's your name
a broken frame - a photograph of you
cta - more than a party
sgr - somebody
bc - trudny wybor ale zdecydowal bym sie na but not tonight (werasja cd) chyba ze oburzy to nomenklaturowcow ze niby to nie jest oryginalny utwor z plyty, inaczej trudno mi wybrac
mftm - to have & to hold
violator - blue dress
sofad - get right with me
ultra - uselink
exciter - breathe
pta - introspectre
sotu - peace
delta - the child inside
spirit - eternal
mm - w tym momencie lekko mi sie znudzil never let me go


Pt kwi 14, 2023 20:01 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 10, 2023 10:57 am
Posty: 4
 
Post Re: Najgorsze utwory - albumy DM
S&S - What's Your Name?
ABF - The Meaning Of Love
CTA - Two Minute Warning
SGR - Master and Servant, If You Want
BC - Dressed In Black
MFTM - Sacred
Violator - nie ma. Jest to praktycznie perfekcyjny album
SoFAD - Get Right With Me
ULTRA - Jazz Thieves jeśli interluda, lecz jak chodzi o pełnoprawny utwór, no to The Bottom Line
Exciter - I Am You, choć Comatose również jest mierne
PTA - Damaged People
SoTU - Miles Away/The Truth Is, Hole to Feed
DeMa - Broken
Spirit - Eternal
MM - Caroline's Monkey.


Cz sie 24, 2023 14:02 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 20, 2009 22:56 pm
Posty: 128
 
Post Re: Najgorsze utwory - albumy DM
Mocno rozczarowuje "Christmas Island" - instrumentalny b-side z 1986 roku. Słaby jest także maksisingiel "A Question Of Time".


Pn lis 20, 2023 21:29 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 23, 2013 16:32 pm
Posty: 25
 
Post Re: Najgorsze utwory - albumy DM
Pleseure little treseure może i nie słaby, ale mocno przeciętny. DM nie posiadają słabych kawałków :nie: .


Pn sty 22, 2024 23:46 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 21, 2005 19:35 pm
Posty: 477
Lokalizacja: Mielec
 
Post Re: Najgorsze utwory - albumy DM
Dla mnie najgorsze kawałki w całej historii zespołu to będą "Jak masz na imię" (zbyt wesołkowaty, ale ratuje go dobry wokal), "A Photograph Of You" (trochę żenujące dla mnie jest to wycie pod koniec i też dość wesołkowaty) oraz "Goodnight Lovers". Ten ostatni to dla mnie nudne wycie i kojarzy mi się ze słodkim homoseksualizmem. I żeby nie było nie mam nic przeciwko homoseksualistom pod warunkiem, że w swoich poglądach/orientacjach nie są natrętni. Nie jest też tak, że w ogóle całkiem do bani jest dla mnie ten kawałek. Jest dla mnie po prostu mocno przeciętny i zdecydowanie najmniej intrygujący w porównaniu z pozostałym tym co dM zaproponowało nam w XXI wieku. Zdecydowanie wolę ten numer w wersji Isan Falling Leaf Mix. Jedyny przykład moim zdaniem singla Depeche Mode z XXI wieku gdzie remiks jest lepszy od pierwowzoru. W wersji Isan GL jest piękny. Tak powinien brzmieć na płycie!
A jeśli miałbym wskazać konkretnymi płytami byłoby to w ten sposób:
(Tu zaznaczam, że lubię te kawałki tylko po prostu dla mnie są najmniej intrygujące na danym albumie):
01. S&S - napisałem wyżej.
02. ABF - też napisane jest wyżej.
03. CTA - EC (tutaj ciężko wskazać, ale akurat pozostałe numery wolę bardziej i ten też mi się oczywiście podoba)
04. SGR - It Doesn't Matter (tu jest podobnie jak wyżej)
05. BC - Sometimes (również jak wyżej)
06. MFTM - Strangelove (tak samo)
07. Violator - Sweetest Perfection (też ogólnie lubię)
08. SOFAD - Get Right With Me (najmniej interesujący, ale też bardzo dobry)
09. Ultra - It's No Good - (dobry numer, ale bez rewelacji, ze składanki 86-98 akurat też ten singiel lubię najmniej)
10. Exciter - wspomnienie wyżej
11. PTA - Damaged People (przeciętny i akurat z wszystkich kompozycji zaśpiewanych przez Martina w XXI wieku te na PTA są moim zdaniem najmniej intrygujące)
12. SOTU - Wrong (tak, tak ja akurat wolę resztę albumu, Wrong dla mnie zbyt zajeżdża hip-hopem, Wrong mimo wszystko nie jest dla mnie złą kompozycją, a solidnym hip-hopem jak np. Public Enemy też nie pogardzę :wink: )
13. Delta - My Little Universe (lubię tylko akurat dla mnie najmniej atrakcyjny, słuchając tego kawałka czasem zastanawiam się czy zespół nie wzorował się na utworze "Halo" w wersji naszego Mimofoni :wink: )
14. Spirit - Gdzie Jest Rewolucja (lubię, ale akurat reszta utworów podoba mi się bardziej :) )
15. MM - Never Let Me Go (taki sobie, ale nieźle zaśpiewany!)

Tak właśnie wygląda to u mnie i zaznaczam raz jeszcze, że u mnie najgorszy utwór na płycie nie oznacza w ogóle nielubiany. Dlatego konieczność wskazania najgorszej kompozycji na danym albumie to trochę jak konieczność zwolnienia pracownika którego się lubi i z którym lubi się rozmawiać. :wink: :roll:
Ten temat pokazuje też jak bardzo ludzie mogą różnić się od siebie pomimo, że wielbią ten sam zespół, tego samego wykonawcę. To co dla jednego w tym wieku czy w ogóle w całej twórczości może być najlepsze czy jednym z najlepszych dla innej osoby będzie najmniej atrakcyjne czy jednym z najmniej atrakcyjnych. Nie będzie chyba to przesadą jeśli stwierdzę, że to właśnie świadczy o wyjątkowości zespołów czy artystów solowych. :)


Pn lut 19, 2024 20:44 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Najgorsze utwory - albumy DM
Jakimś cudem nie wypowiedziałem się jeszcze w tym temacie :o Spróbujemy.

S&S - What's Your Name?
ABF - A Photograph Of You
CTA - EC repryza
SGR - If You Want
BC - na ten moment nie mam
MFTM - Sacred
VIOLATOR - The Sweetest Perfection
SOFAD - Get Right With Me
ULTRA - Jazz Thieves
EXCITER - LoveTheme
PTA - Introspectre
SOTU - Spacewalker
DM - My Little Universe
SPIRIT - Scum
MM - Caroline's Monkey


Pn lut 19, 2024 21:52 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 21, 2005 19:35 pm
Posty: 477
Lokalizacja: Mielec
 
Post Re: Najgorsze utwory - albumy DM
Widzę, że w dużej mierze zgadzam się z eFeM-em. Zaznaczę jeszcze, że w przypadku CTA też mógłbym wskazać EC Reprise tylko jest to jakby bonus dlatego tego numeru nie brałem pod uwagę. Caroline's Monkey akurat na MM jest dla mnie najlepszy i akurat po raz kolejny się potwierdza, że ci sami fani w jednym mogą się zgadzać, a w innym całkiem odwrotnie. Swoją drogą niedługo przed premierą albumu jak ujawniono tytuły miałem przeczucie, że CM będzie uważany za najgorszy z MM. Patrząc na to forum widzę niewiele się pomyliłem. Ale ok. wiem, że nie o MM, ani o CM jest tu temat więc tylko tak dołożyłem od siebie. :wink:
A dodam jeszcze albumami:
Z lat 80 -S&S (oczywiście album sam w sobie nie jest zły)
Z lat 90 - Ultra (no tu jak wiadomo wyboru wielkiego nie ma, bardzo lubię Ultrę tylko po prostu bardziej wolę Viol i Songs)
Z lat dziesiętnych XXI wieku - Exciter (też przyjemna płyta, ale PTA i SOTU bardziej mi się podobają, Exicter to też dla mnie sentyment, bo lata szkoły śr. i pierwsza płyta wyczekiwana przeze mnie jako fana)
Od roku 2010 do teraz - Spirit (też wybór niewielki, bd album tylko dla mnie ustępuje nieco poprzednikowi i następcy)
Podsumowując ogólnie S&S.

Z B sidów:
Lata 80 - Shout, z nieco późniejszych Agent Orange (lubię bardzo, ale jakoś podoba mi się najmniej)
Lata 90 - no tu niewielki i bardzo ciężki wybór, ale jeśli już bym musiał odrzucić odrzuciłbym Death's Door pomimo "twinpeaksowego" nastroju. :)
XX wiek - Better Days - dla mnie po prostu mocno średni.
Podsumowując ogólnie Shout. A jeśli mam go wykreślić bo jest na niektórych wydaniach S&S to Better Days.


Wt lut 20, 2024 22:10 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: Najgorsze utwory - albumy DM
kurde dwaj panowie przedmowcy coscie sie przyczepili do Sweetest perfection - :o :shock: - imo to najpiekniejszy utwor zaspiewany przez Gore w historii Depeche Mode


Śr lut 21, 2024 20:26 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Najgorsze utwory - albumy DM
IMO nie :wink: Wiele songów Martina go wyprzedza.


Śr lut 21, 2024 20:32 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 21, 2005 19:35 pm
Posty: 477
Lokalizacja: Mielec
 
Post Re: Najgorsze utwory - albumy DM
Nie, że nie lubimy Słodkiej Perfekcji bo to przynajmniej dla mnie bardzo dobry numer. Tylko po prostu ja na Violu wolę wszystkie pozostałe. Z listy "martinowovokalnych" utworów też jest moim zdaniem jest dobre kilka które tą kompozycję wyprzedzają. SP na żywo zaśpiewane niespodziewanie przez Martina w Polsce czy gdziekolwiek? Czemu nie? :)


Śr lut 21, 2024 20:55 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team