Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1970 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 99  Następna strona
Delta Machine - wrażenia 

Jak oceniasz album 'Delta Machine'?
Bardzo dobry 52%  52%  [ 257 ]
Dobry 33%  33%  [ 161 ]
Średni 9%  9%  [ 42 ]
Słaby 4%  4%  [ 20 ]
Zły 2%  2%  [ 12 ]
Liczba głosów : 492

Delta Machine - wrażenia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 15:58 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Wolomin
 
Post Delta Machine - wrażenia
Pierwsze wrażenia z odsłuchu. Lecicie.


Pn mar 18, 2013 0:34 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lis 22, 2010 13:58 pm
Posty: 64
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Na razie głowa ciepła, ale Gahan świetny wokal, płyta niesamowicie ambitna, trzeba do niej podejść bardzo spokojnie. Ponad przeciętność wybija się My Little Universe. O tym że jest lepiej niż w przypadku SOTU nawet nie wspominam ;)
To tak na szybko. Dokładniejsze me wrażenia będą jak sam ochłonę i zasiądę do płyty w piątek, po zakupie ;)


Pn mar 18, 2013 0:40 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 09, 2009 18:59 pm
Posty: 15
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Rewelacja! Wszystko miod - oprocz Angel i My little universe. Odzyskalem wiare w DM. Amen!


Pn mar 18, 2013 0:41 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2009 19:16 pm
Posty: 1228
Lokalizacja: śląskie
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
To może ja się wypowiem- Dave jest w wybitnej formie wokalnej. Poszukuje i rozwija się. Wielki atut albumu! Dźwięki "Hillerowe" są, ale wygładzone i nie drażnią :) Płyta bardzo "elektro"! To będzie naprawdę duża przyjemność odkrywać tą płytę! Tak sądzę, na gorąco. Dobrej nocy!
btw: SBH zaskoczył mnie- niestety nie w tą stronę w którą się spodziewałam...


Pn mar 18, 2013 0:41 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 10, 2006 19:41 pm
Posty: 269
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Tak jak przewidziałem - wyciek w noc, kiedy trzeba rano wstać o 5, ale słucham :D Jutro napiszę coś mądrego ;)


Pn mar 18, 2013 0:43 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So mar 16, 2013 21:03 pm
Posty: 112
Lokalizacja: Lublin
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Na szczęście nie jest to Sounds.......
Trzeba powoli posłuchać, kontemplować. Secret to the end, jest mocne.


Pn mar 18, 2013 0:43 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 15, 2012 20:35 pm
Posty: 2
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Zdecydowanie lepsza niż SOTU, co do tego to nie ma żadnych wątpliwości, mniej pierdziawy, mniej niepotrzebnej ściany dźwięków - jest dobrze, jak na 1 odsłuch i podekscytowanie z nim związanie! Co do chwalonego na forum Should Be Higher - niestety zdecydowanie lepsza była wersja live, niestety... Ale wokal, tak Dave pokazał na co go stać!


Pn mar 18, 2013 0:44 am Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 16, 2013 21:03 pm
Posty: 112
Lokalizacja: Lublin
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Tak, Should.... w wersji live jest mocniejszy (ciekawszy). Jak na razie Secret..... jest dla mnie najmocniejszy.


Pn mar 18, 2013 0:50 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 21:50 pm
Posty: 370
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Pierwsze wrażenia...:
1. Płyta „niezrównoważona” – gdzie ten „the balance right”?!!! Child inside - kawałek Martina dzieli płytę – to tak jakby były dwie EPki –
2. Wiem że zaraz zostanę zmiażdżony, ale nasuwają mi się skojarzenia ultrowe i ten klimat końca lat 90’: slow i wcześniejsze kawałki… z goory przepraszam Simeon jeśli Cie uraziłem… Gahan w dobrej formie wokalnej, Martin trochę w cieniu tym razem. Przestery są, ale nawet klimatyczne.
3. 4 dekada DM rozpoczęta, porównania możliwe jedynie w odniesieniu do czterech ostatnich płyt: podchodzi bardziej niż SOTU, Exciter wylatuje w kosmos… Druga część płyty bardziej a’la PTA for Masses
4. Znacznie lepsze od Soulsavers, Hourglass i innych cudów ostatnich lat, da się jednak wyczuć VCMG (My little universe)
5. Po pewnym względem przypomina Ultrę, ale zaledwie się o nią ociera jeśli chodzi o klimat i jakość… ale to nie jest zarzut…
6. Najsłabsze ogniwa: Angel - skip, Heaven - skip i My Little…
7. Broken, gdzieś ja to słyszałem, jakieś sample z CTA???, trochę nie rozumiem pomysłu na środek tej piosenki…
8. W drugiej części płyta rzeczywiście przyspiesza^^^ i szybko się kończy…

Edit: po x przesłuchaniu - płyta jednak spójna wlaśnie w niespójności - zapowida się materiał do słuchania na lata...


Ostatnio edytowano Pn mar 18, 2013 11:26 am przez introspector, łącznie edytowano 2 razy



Pn mar 18, 2013 0:51 am Zobacz profil
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
jak na razie najsłabszy jest My Little Universe a po za tym całość ok , napewno lepiej niż SOTU


Pn mar 18, 2013 0:52 am
aDMinistrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 23:19 pm
Posty: 3718
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Po pierwszym odsłuchu wersji podstawowej.

Bardzo ciekawa płyta, do wielokrotnego odkrywania. Wokalnie Dave daje znakomity popis. Na pierwszy rzut wyróżniają się dla mnie utwory Gahana (Should Be Higher, Broken, Secret To The End) i dwa bluesowe (Slow i Goodbye). Aczkolwiek Should Be Higher lepszy w wersji koncertowej, szczególnie wokalnie, nie rozumiem co tutaj się stało na płycie. Utwór śpiewany przez Martina (The Child Inside) dużo lepszy niż spodziewałem się po 30 sekundowym fragmencie, na szczęście. Podobnie z Welcome To My World, fragment bardzo mi się nie podobał ale na szczęście utwór fajnie się rozwija po tym wstępie. Na dwóch utworach nie podoba mi się zakończenie, taka pierdziawka bez pomysłu jak to zakończyć (Secret To The End i Alone). My Little Universe mocno dziwaczne :)

Zaczynam odsłuch drugi.


Pn mar 18, 2013 0:54 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 15:59 pm
Posty: 795
Lokalizacja: Alan nie wracaj....
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Pytanko do tych co już przesłuchali, czy angel faktycznie jest identyczny, czy chociaż trochę podrasowany bo to co puścili na konferecnji to było przed mixem flooda.


Pn mar 18, 2013 1:00 am Zobacz profil
aDMinistrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 23:19 pm
Posty: 3718
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Ja nie słyszę różnicy.


Pn mar 18, 2013 1:02 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 11, 2005 22:56 pm
Posty: 147
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
ZIGI napisał(a):
czy angel faktycznie jest identyczny


Jak dla mnie - bez zmian :)


Pn mar 18, 2013 1:02 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 22, 2010 13:58 pm
Posty: 64
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Dla mnie jest identyczny, co mi osobiście kompletnie nie przeszkadza bo podoba mi się on od czasu konferencji ;)


Pn mar 18, 2013 1:02 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 21, 2003 13:51 pm
Posty: 1279
Lokalizacja: Białystok
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Wpadłem sprawdzić jak obstawiałem Sląsk - Podbeskidzie a po pół godzinie miałem Deltę i odsłuchałem Welcome To My World. Nie po to tu zaglądałem...

Pierwszy utwór to faktycznie wciągający elektroniczny blues. Brzmi inaczej niż SOTU. Dave bawi się swoim głosem, ale początek przesadził. Kolejny utwór, gdzie jest dużo Martina w wokalach. Podoba mi się i jest do czego wracać.


Ostatnio edytowano Pn mar 18, 2013 1:05 am przez frame_101, łącznie edytowano 1 raz



Pn mar 18, 2013 1:04 am Zobacz profil
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Raz się skusiłem przesłuchać Delty dalej nie mam zamiaru poczekam sobie na krążek :D co do tego albumu '' Alone '' jest dla mnie mistrzostwem z całego albumu :) utwór powolny z mocną elektroniką ! z czymś mi się z początku pewne dźwięki w tle skojarzyły - The Great Outdoors - coś tam w tym kawałku błyszczy :) '' Goodbye '' kosmiczne - I Feel You - genialny kawałek :) . Te 2 utworki zrobiły na mnie ogromne wrażenie :) teraz spokojnie mogę iść spać i spokojny dzień z rana w robocie :brawo: Pozdrawiam :)

Delta Machine 9/10


Pn mar 18, 2013 1:04 am

Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 16:41 pm
Posty: 222
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Powiem tylko tyle SLOW najpiękniejszy utwór od dawien dawna, po tym kawałku mogę już umierać. :lol:
Reszta (za wyjątkiem tego co już znaliśmy) strasznie dziwna, muszę wstrzymać się z opinią.


Pn mar 18, 2013 1:06 am Zobacz profil
aDMinistrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 23:19 pm
Posty: 3718
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Po drugim odsłuchu My Little Universe stwierdzam, że to najdziwniejszy i najbardziej nieprzystępny utwór Depeche Mode ale cholernie wciąga.


Pn mar 18, 2013 1:06 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 21, 2003 13:51 pm
Posty: 1279
Lokalizacja: Białystok
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Angel wersja ta sama ale tu brzmi pełniej - może kwestia jakości - i jeszcze bardziej mi się podoba.


Pn mar 18, 2013 1:08 am Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1970 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 99  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team