Depeche Mode - Zobacz wątek - Loża Powierników Tajemnicy Excitera
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 413 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Loża Powierników Tajemnicy Excitera 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy Excitera
Nie, to nie ten adres. To było jeszcze coś innego. Damn! Że też nie pamiętam :?


Wt paź 13, 2015 9:28 am Zobacz profil
aDMinistrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 7:24 am
Posty: 342
Lokalizacja: City of living breath
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy Excitera
Znalezione w sieci (przekład z szwed. - własny)
Cytuj:
Jesień z exciterem
Nie ma chyba bardziej jesiennej płyty jak Exciter
Dźwieki tulące do snu, zawsze tulące jak Shine,
Zawsze gdy przychodzi jesień, dusza sama ciągnie do excitera
Niezlicze juz ile wieczorów przez słuchawki wciskał sie when the body speaks
zawsze tak piekny, malowniczy.
Czasami deszcz za oknem zdawał się kapac w rytm. Smyczki prowadzą mnie spokojnie by nagle pęknąć i wyrzucić z siebie błyskawice,
wychodzi słońce, na szczęście słychać już krople, uderzają coraz mocniej, almost, pada coraz bardziej
Prawie już finał, pora spać, dobranoc zakochani w Exciterze.


Pn paź 19, 2015 19:31 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So kwi 18, 2009 17:38 pm
Posty: 285
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy Excitera
When the body speaks.Mistrzostwo świata.Wkreciło mi się teraz..bo jakies doły mam.Piosenka cudna.Jednak po około tygodnia..czas nadszedło na If you Want.Mimo 5.1 jednak okrzyki Dave..wole wersje live,pomyslałem sobie..wiem marzenia ście tej głowy :)Exiter nr 1 niedocenianej płyty DM(oczywiście nie przeze mnie)


Pn lis 16, 2015 19:58 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 21, 2006 23:21 pm
Posty: 277
Lokalizacja: Vanilla Sky
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy Excitera
Płyta piękna. Dla mnie za każdym razem odsłuchana i kojarzona z tym co było i nie uda się przywrócić, a tak osobista, że powędruje ze mnę forever. Otrząsam się i za każdym razem jak muszę powstać z kolan odsłuchuje ją na nowo. My Personal Jesus EXCITER


Pn gru 07, 2015 21:07 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 18, 2016 16:28 pm
Posty: 83
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy Excitera
Exciter! Jedna z bardziej cenionych przeze mnie płyt DM. Ma niesamowite, spokojne brzmienie, które po prostu koi duszę :)


So paź 22, 2016 21:13 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 19, 2016 13:02 pm
Posty: 535
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy Excitera
Ja zawsze tylko jesienią, kiedy dopadają wisielcze nastroje, słucham Exciter`a. Płyta wycisza, uspokaja, otula. Taki mój plaster na zbolałą duszę.


Cz paź 27, 2016 20:25 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy Excitera
20 lat minęło...przypomniałem sobie i stwierdzam, że sentyment jest i pozostanie zawsze. Wiele wspomnień z tą płytą, emocji, wzruszeń, które niestety już nie wrócą. Nie jest to w moim odczuciu najlepsza płyta DM, ale też jest wiele gorszych. Ostatni album z wyrazistą okładką, single z fajnymi remixami, koncertówka która daje porządnego kopa no i teledyski. Tutaj akurat tylko Dream On na mnie działa.


Pt maja 14, 2021 14:41 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 10:34 am
Posty: 435
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy Excitera
No Enjoy z One Night in Paris to chyba najlepsza wersja .
Ostatnio często wracam.


So maja 15, 2021 16:38 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 14:17 pm
Posty: 582
Lokalizacja: Krakowskie
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy Excitera
FM napisał(a):
20 lat minęło...przypomniałem sobie i stwierdzam, że sentyment jest i pozostanie zawsze. Wiele wspomnień z tą płytą, emocji, wzruszeń, które niestety już nie wrócą. Nie jest to w moim odczuciu najlepsza płyta DM, ale też jest wiele gorszych. Ostatni album z wyrazistą okładką, single z fajnymi remixami, koncertówka która daje porządnego kopa no i teledyski. Tutaj akurat tylko Dream On na mnie działa.


Oprócz dwóch, trzech ostatnich albumów, co jest jeszcze gorsze od Excitera?

No dobra, może jeszcze albumy przed rewardowskie. Chociaż tam (vide CTA) zaaplikowano za to sporą dawkę muzycznego nowatorstwa.


Pn mar 06, 2023 0:18 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy Excitera
Pierwsze dwa choćby.


Åšr mar 22, 2023 7:41 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 24, 2023 17:46 pm
Posty: 24
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy Excitera
Włączam się w szereg, chętnie zasiądę w loży.
Zanim głosy malkontentów zaleją ten temat, przypomnę o nierozerwalnej więzi jaka łączy twórców z koleinami życia.
Gahan współtworząc Songs of Faith, a potem Ultra był tam, "gdzie diabeł mówi dobranoc". Oto wstąpił do dantejskiego kręgu piekła. Czy w tym czasie płyty DM mogły być inne, niż "z piekła rodem?" Gahanowi udało się wydostać, uciec z "Pink Roomu" i znów z radością patrzeć w przyszłość. Nadszedł przełom, który jak Jezus na chuście Weroniki, odbił się na kolejnym albumie DM. I feel loved zaśpiewał nadal przystojny i pełen życia Gahan. Dream on! zakrzyknął do fanów. Olśniło mnie. Nawróciłem się na życie. I podczas, gdy znakomita część fanów szczerze ucieszyła się z powrotu idola, tak inna jej część, zaczęła pomstować, pewnie nie do końca świadoma, że tym samym życzy swej gwieździe, by szczezła w tym swoim piekle, skoro już piekielnie nie chce śpiewać.
Exiter jest wytchnieniem (Breathe),spokojem (When the Body Speaks),radością (I Feel Loved), magią (Dream On, Shine) i miłością (Freelove). Jest nowym otwarciem pełnym świeżości, artystycznej wolności oraz twórczego polotu. Tymczasem spod ziemi powychodziło mnóstwo zombiaków, którzy resztkami sił skrzeczą do dzisiaj: "Ufajcie memu oku i szkiełku,
Nic tu nie widzę dokoła", bo nie rozumieją, co znaczy "wyśpiewać szczęście."
"Martwe znasz prawdy zombiaku, nieznane dla ludu,
Widzisz świat w proszku, w każdej gwiazd iskierce.
Nie znasz prawd żywych, nie obaczysz cudu!"


Pn mar 27, 2023 19:40 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 10, 2023 10:57 am
Posty: 4
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy Excitera
No to najwyraźniej jest to miejsce dla mnie.

Fajna ambient płyta od Depeszów. Może to nie jest absolutny peak sortu Violator, ULTRA, czy Playing The Angel, ale na takie spokojne chwile jest wręcz idealne.


Wt sie 22, 2023 15:35 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 13, 2018 23:27 pm
Posty: 57
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy Excitera
Niegdyś nie przepadałem za Exciterem, była to dla mnie najgorsza płyta DM, ich upadek i definitywny koniec, lecz lata lecą, ja staję się coraz starszy i Exciter jakoś zaczął lepiej wchodzić.
To bardzo nastrojowy i wyciszający album. Trzeba mieć wysokie muzyczne IQ, czego niestety brakuje większości osobnikom z tego forum, aby docenić jak wspaniała jest to produkcja. :nlmda:


Wt sie 22, 2023 23:02 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 413 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team