Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 364 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
Some Great Reward 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 05, 2013 16:00 pm
Posty: 34
 
Post Re: Some Great Reward
Gdy myśle o Depeche Mode to pierwsze co nasuwa mi się na myśl to "wielcy wizjonerzy". Po wielu analizach mam wrażenie, że w bardzo dużej mierze inspiracją dla ich twórczości jest apokalipsa św. Jana. Dokonałem w ostatnim czasie niebywałych odkryć - Delta Machine hmm nie chce za dużo napisać, ale ta płyta to klucz. Pozdrawiam.


N maja 05, 2013 20:38 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 14:17 pm
Posty: 582
Lokalizacja: Krakowskie
 
Post Re: Some Great Reward
Nie nadinterpretujesz z tą Apokalipsą? Po czym tak wnosisz?


Wt maja 07, 2013 17:12 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 05, 2013 16:00 pm
Posty: 34
 
Post Re: Some Great Reward
Powiem tyle 2013 to rok apokalipsy. 21.12.2012 nie był końcem świata, a początkiem końca diabła. Dave, Martin i Andy to ludzie Boga. Oni pomogli. Jeśli ktoś zainteresowany większą ilością informacji to prywatnie. Na razie na forum nie chce więcej pisać, ale wiem co nieco o numerologii i dokonałem ciekawych odkryć ostatnimi czasy. Nie jestem nikim szczególnym powiem od razu. Jestem po prostu człowiekiem bardzo mocno wierzącym. Kiedyś miałem wątpliwości co do DM czy ich intencje są czyste, ale teraz wiem na 100% że to anioły pod ludzką postacią :)


Wt maja 07, 2013 19:56 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 12:34 pm
Posty: 1382
Lokalizacja: kutno
 
Post Re: Some Great Reward
Jesteś zdrowy? Dobrze się czujesz?


Wt maja 07, 2013 23:03 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 10:58 am
Posty: 62
Lokalizacja: strzegom/livingston
 
Post Re: Some Great Reward
A ja mam pytanie techniczne , moze ktos pomoze?
W 2006 wyszla plytka SGR collectors edition DMCDX4 LC0 05834
i np. tutaj.http://remasters.depechemode.com/04_somegreatreward.html
piszą, że jest SACD +DVD i właśnie o tą SACD się rozchodzi :) Mam to wydanie SGR ale mam zwykłą CD...chyba, że się nie znam ??

Znacie temat?
z góry dzięki


Śr paź 23, 2013 17:05 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: Some Great Reward
Jak jest 'X' w kodzie, to bankowo nie jest to SACD, tylko późniejsza reedycja z CD. SACD miałoby kod DMCD4.


Śr paź 23, 2013 17:10 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 10:58 am
Posty: 62
Lokalizacja: strzegom/livingston
 
Post Re: Some Great Reward
Ok rozumiem, ale jaka późniejsza reedycja? Nigdzie nie mogę znaleźć, kiedy takie cd+dvd wyszło w europie (płytka kupiona w UK) ?
No i ta data P 2006, C 2006
Sprzedałem płytkę na ebay, dodałem opis ze strony DM, nawet nie sprawdzając dokładnie...No i teraz muszę się tłumaczyć, dlaczego nie ma tam SACD ;)


Śr paź 23, 2013 17:24 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 15, 2006 12:32 pm
Posty: 158
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Some Great Reward
Witam. W trudzie i znoju codzienności nikt nie odnotował, iż w środę 24-go minęła okrąglutka 30. rocznica wydania tego wspaniałego albumu. Ave DM :nlmda: :brawo: :beer:


N wrz 28, 2014 20:27 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Some Great Reward
Ja tez jestem tym zaskoczony...ale może to przez przestój na forum. A płyta zacna, to fakt :)


Pn wrz 29, 2014 9:18 am Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 30, 2013 2:12 am
Posty: 294
 
Post Re: Some Great Reward
Pierwsza płyta DM, którą usłyszałem w życiu - to ona zakończyła moją "młodzieńczą" fascynację zespołem, który zwał się Modern Talking. Po tej płycie (tłumaczonej z zacięciem w brulionie, który mam do dzisiaj) już nic więcej nie było takie samo... Płyta bez słabych momentów, moje ulubione fragmenty to oczywiście Blasphemous Rumours, a także co może być zaskoczeniem It Doesn't Matter. Kiedyś już pisałem na forum - moje największe marzenie to usłyszeć ją w całości na żywo od początku do końca (byle bez plumkania). Do dnia dzisiejszego w pierwszej trójce moich płyt wszechczasów (wraz z Closer i The Joshua Tree). Sięgam po nią, gdy mam już wszystkiego dość, wtedy wsłuchuję się w te dźwięki i słowa i pomaga... Czasami wpatruję się przy tym w okładkę i zawsze mam jedną myśl, gdy patrzę na parę wpatrzoną w siebie - czy to wizja szczęścia, czy czegoś kruchego, co za chwilę legnie w gruzach ....


So paź 04, 2014 22:53 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Some Great Reward
orzech65 napisał(a):
Płyta bez słabych momentów


Ja jednak znajduję jeden słaby punkcik-od zawsze miałem wrażenie, że If You Want Alana odstaje nieco od reszty. Ale tylko nieznacznie.


Pn paź 06, 2014 9:38 am Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 30, 2013 2:12 am
Posty: 294
 
Post Re: Some Great Reward
Tekstowo chyba trochę tak (choć fraza o nadziei genialna), ale dla mnie "If you want" to zawsze taka prolegomena do "Blasphemous Rumours". Widzę to tak - If you want mówi o nadziei, o budowaniu czegoś o początku (możemy coś zbudować, jeśli tylko chcesz być ze mną) - przesłanie zdaje się być pozytywne - Blasphemous Rumours wszystko kończy (i kończy płytę). Para na okładce, która miała nadzieję na bycie razem do końca życia przestaje istnieć - Bóg im nie pomógł i śmieje się z tego ... (lubię stare płyty, gdzie okładki skłaniały do tworzenia historii - bo przy takiej Delcie to nie ma czego tworzyć...). Może rzeczywiście czasami wydaje się trochę słabsze, ale gdy słucham wersji z Hamburga nie jestem już tego taki pewien ...

https://www.youtube.com/watch?v=xzb-nHVXGrE

Jeżeli chodzi o mnie osobiście czasami słuchając płyty pomijam People are People (wydaje mi się, że nieco burzy klimat płyty) - mam na myśli muzykę a nie tekst, ale to już chyba kwestia bardzo indywidualnej oceny...


Wt paź 07, 2014 0:22 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Some Great Reward
Bardzo ciekawie to przedstawiłeś :) Co do People Are People, po części się zgadzam, że może nieco burzyć równowagę na płycie w kwestii muzycznej. A pisząc o IYW, miałem na myśli jednak bardziej muzę, a nie słowa :wink: Choć wersje koncertowe są świetne i tu się zgadzam.

Ja generalnie słuchając albumów z tego złotego okresu nie pomijam niczego. Nawet jeśli coś wydaje się leciutko nie pasować bądź odstawać. Jestem zwolennikiem słuchania od początku do końca.


Wt paź 07, 2014 9:13 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 18, 2016 16:28 pm
Posty: 83
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Some Great Reward
Uważam SOFAD za ich najlepszy album, ale to Some Great Reward porusza mnie najbardziej. Mój numer jeden w całej dyskografii.


So paź 22, 2016 21:08 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 18, 2009 17:38 pm
Posty: 285
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Some Great Reward
Jest temat odnośnie DTS,ale nie che mi się szukać :).O co chodzi? A no w DTS ta płyta (a chodzi o somathing to do...)to jest dla mnie majstersztyk.Po prostu w tym utworze na sam koniec Mart ciagnie (uuuu??) ...Niby taki mały pierd,tak nie wiele ale dla mnie to jest po prostu MISTRZOSTWO!!Normalnie w stereo, na końcu ledwo słyszymy ledwo marta jak zaczyna uuuuu...a w DTS jest wyciagniety do samego końca a nawet podkręcony :)Piosenka z ulubionych stała się KULTOWA.

P.S.
Nie ,że DTS jest super...w SOFAD ..jest piosenka która jest dla mnie super..ale w stereo a w DTS pojechali...znaczy płaska jak zadek znajomej ;)


Pt lis 11, 2016 1:03 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 11, 2016 14:34 pm
Posty: 8
 
Post Re: Some Great Reward
W mojej ocenie album który zdecydowanie nie wytrzymał próby czasu. Powstały na fali fascynacji samplingiem dziś brzmi po prostu kiepsko, do tego infantylizm niektórych utworów (np Blasphemous Rumors - przemyślenia rodem z pamiętnika dwunastolatki czy też People are People, chyba jedna z najbardziej kretyńskich piosenek jakie znam) bije mocno po oczach.


Pt maja 29, 2020 11:17 am Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 30, 2013 2:12 am
Posty: 294
 
Post Re: Some Great Reward
Pierwsza płyta DM, którą usłyszałem w życiu i do dzisiaj dla mnie ważna, a być może najważniejsza (zwłaszcza "Blasphemous Rumours"). Pamiętam byłem wtedy zafascynowany zespołem Modern Talking i wtedy sąsiad z klatki obok niestety dzisiaj już nieżyjący pożyczył mi kasetę z tą płytą (dzięki Janusz). Potem mój wujach zabrał mnie (wówczas 13 - letniego chłopca) na torwar ... i tak zostało do dzisiaj
Nie lubię komentować wypowiedzi innych użytkowników, ale jeżeli ktoś po tym, co się wydarzyło w ostatnich 35 latach (i dzieje się dzisiaj) uważa tekst:

"Więc mamy różne kolory skóry
I mamy różne wyznania
I różni ludzie
Mają różne potrzeby
To oczywiste że mnie nienawidzisz
Choć nie zrobiłem ci nic złego
Nigdy wcześniej cię nie spotkałem
Więc co mogłem zrobić?
Nie mogę zrozumieć
Co sprawia że jeden człowiek
Nienawidzi drugiego
Pomóż mi to zrozumieć"

za kretyński..... to wybaczcie, ale nie ma słów


Wt cze 02, 2020 17:50 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 16:41 pm
Posty: 222
 
Post Re: Some Great Reward
Bez People Are People i Master and Servant pewnie byłoby narzekanie jak na album Speak and Spell. :) taka jest prawda
Wajlejtor bez Endżoja i Personala byłby dalej dobrym albumem.


Pt cze 05, 2020 0:57 am Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 30, 2013 2:12 am
Posty: 294
 
Post Re: Some Great Reward
Mój pogląd jest inny - dla mnie Speak & Spell to zbiór piosenek w stylu new romantic. „People Are People” i „Master and Servant” tekstowo istotne (może niezłe kawałki na single), ale muzycznie w kontekście całej płyty można mieć do nich zastrzeżenia (słuchając płyty często je pomijam). Według mnie najważniejsze na tej płycie są „Lie to Me”, „Blasphemous Rumours”, „It Doesn't Matter”, osobiście lubię też „Somebody” (choć tu można mieć różne zdanie); „If You Want” to wprowadzenie do bluźnierczej plotki ; a „Stories of Old” to „Stories of Old” - albo kochasz ten kawałek albo go nie znosisz. Some Great Reward to album kompletny, przemyślany stanowiący pewną całość, chyba pierwszy prawdziwie album depeszowski; - Speak & Spell zbiór kawałków - równie dobrze mógłby go nagrać zespół w stylu Visage, ABC czy Japan...


So cze 06, 2020 12:41 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 03, 2017 19:07 pm
Posty: 116
 
Post Re: Some Great Reward
Speak & Spell zbiór kawałków - równie dobrze mógłby go nagrać zespół w stylu Visage, ABC czy Japan...

Cała Twoja wypowiedź do ostatniego zdania jest subiektywną oceną i ciekawe jest poznać Twoją opinię. Jednak z ostatnim zdaniem (powyżej) kompletnie się nie zgadzam. Wskaż jedną płytę wymienionych przez Ciebie grup, który zawiera choćby cień stylu S&S!!! Z naciskiem na JAPAN, którym daleko było do radosnych dźwięków a'la DM 81 (dodam przy tym, że uwielbiam S&S). Może czegoś nie dosłyszałem? Dziękuję i pozdrawiam.


So cze 06, 2020 16:25 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 364 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team