Depeche Mode - Zobacz wątek - MODE BOX SET
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2  NastÄ™pna strona
MODE BOX SET 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lut 03, 2017 19:07 pm
Posty: 116
 
Post MODE BOX SET
Taka niespodzianka bez zapowiedzi?! Piękny BOX
http://www.depechemode.com/article/depe ... de-box-set
i proponowana cena także:
https://www.amazon.co.uk/dp/B07Z4BQW4F/ ... 1554307868


Śr paź 16, 2019 19:53 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 20:46 pm
Posty: 614
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: MODE BOX SET
Wreszcie jakieś atrakcyjne wydawnictwo kompilacyjne na CD. Albumy może nie robią wrażenia, ale pozbierane wszystkie b-side'y z Heroes na deser to już spora atrakcja. Sam box robi też dobre wrażenie. Zacna pozycja.


Śr paź 16, 2019 21:24 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:45 am
Posty: 1803
Lokalizacja: Gdańsk / Underneath the Stars
 
Post Re: MODE BOX SET
Co by nie powiedzieć - z "dojenia" fanów zrobili sztukę ;)


Pn paź 21, 2019 8:17 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 03, 2017 19:07 pm
Posty: 116
 
Post Re: MODE BOX SET
Sympatyczny kolego to wydawnictwo jest dla kolekcjonerów. Jeśli kręci Cię treść, a nie forma to wyraź swoje stanowcze "NIE" po przez nie wydawanie pieniążków na BOX. Dla mnie nie ma to nic wspólnego z wyciąganiem kasy od kogo kolwiek na siłę. A propos the Cure. Rozumiem, że podobnie traktujesz nowy BOX 40 LIVE (śą cztery wersje), czy kilka wersji niedawno wznowionego Mixed-Up itd itp? Pozdrawiam


Pn paź 21, 2019 9:14 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 20:46 pm
Posty: 614
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: MODE BOX SET
Takie wydawnictwa to jest zawsze w większym czy mniejszym stopniu wyciąganie pieniędzy od fanów. Jeśli ktoś kalkuluje bardzo na chłodno to będzie się oburzał na tego rodzaju boxy i kategorycznie je negował. Po drugiej strony jest wielu zbieraczy, którzy na widok każdej takiej pozycji cieszą się jak małe dzieci bo będzie można kupić kolejną zabawkę i mają z tego kupę radochy, której żadni racjonalni narzekacze im nie odbiorą.

Osobiście mój początkowy entuzjazm do nowego boxu DM nieco opadł. Gdyby składał się on tylko z czterech płyt z nagraniami ze stron B singli to byłoby super. Na taką składankę czekam już od pewnego czasu. Ale rzeczywiście płacić 1000zł żeby przymusowo kupić komplet regularnych albumów, które i tak mam już w kilku wersjach to jednak trochę zgrzyta.

No i jeszcze kwestia kompletności. Powiedzmy, że na dzisiaj to wszystkie utwory w podstawowych wersjach nagrane przez DM. Ale gdy wyjdzie nowy album DM i być może nowe single to box stanie się niekompletny.


Pn paź 21, 2019 11:46 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: MODE BOX SET
Chyba jesteście niepoważni. CureMar ma w 100% rację. Wywalać ponad tysiaka na BOX, z którego posiada się 98-99% całości to chyba lekka przesada... Są 4 kawałki na 18 płyt niewydane w formacie CD. Staram się być komplecistą i mieć w miarę możliwości wszystkie utwory i wersje oficjalne, ale serio - wyrzucić 1000-1300 PLN na 4 kawałki? Serio? No ok, jest jeszcze ponad 200-stronicowa książka z tekstami i zdjęciami, ale mimo wszystko. Broniłem najprzeróżniejszych wydań DM - VSC, boxy 12'', ale tu jest już przegięcie, nawet dla kolekcjonerów.


Wt paź 22, 2019 8:17 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 20:46 pm
Posty: 614
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: MODE BOX SET
Zbieranie płyt w dzisiejszych czasach jest ogólnie niepoważne :D


Wt paź 22, 2019 8:34 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 03, 2017 19:07 pm
Posty: 116
 
Post Re: MODE BOX SET
Dzień dobry! Szanowny Kolego "czapelka" Twój wywód to czysty paradoks. Jak sam napisałeś jesteś komplecistą. Bronisz tudzież broniłeś wcześniejszych wznowień (fakt, że teraz sporo sprzedajesz), które oprócz SACD niczym szczególnym się nie wyrożniały. Zatem skąd ta niechęć do MODE BOX? Jak w każdym poprzednim wznowieniu treść jest identyczna ale róznic jest cała masa. Po pierwsze masz całośc w jednym miejscu, po drugie jak wspomniał kolega "memphissto" są wszystkie b-side'y do odsłuchania jeden po drugim, ułożone chronologicznie, jest HEROES, okładki płyt w jednym czarnym tonie, książka z tekstami wszystkich utworów plus zdjęcia i sam BOX. Było coś takiego wcześniej? Nie przypominam sobie. Oczywiście możesz przytoczyć przykład z Włoch. Tam kupując miejscowy magazyn kompletowałeś całość włącznie z dvd Tourning The Angel i było to okraszone gustownym kartonikiem. Jednak włoski box to były tylko wznowienia 2006/2007 plus wtedy nowość, wspomniane dvd. Wracając do nowego MODE BOX napiszę jeszcze raz. Nie ma przymusu, jest wolny rynek, nie trzeba tego kupować. To nasz wybór. Możemy krytykować jakość wydania (mastering, użyte materiały, trwałość) i nic poza tym moim zadaniem. Jeszcze słowo w temacie ceny. Biorąc pod uwagę ilość materiału muzycznego i graficznego cena około 1100 zł nie zbyt wygórowaną. Jest to około 61 zł za płytę plus dodatki, o których pisałem wyżej. Choć przyznaję, że wydać jednorazowo takie pieniądze dla wielu (włącznie z moją skromną osobą) będzie ciężkim "przeżyciem" :shock:


Wt paź 22, 2019 10:18 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: MODE BOX SET
Chodziło mi o to, że taki box dla mnie (lub zdecydowanej większości z nas) jest nieatrakcyjny choćby z tego względu, że niemal wszystko to już mamy, niektórzy i po parę razy. Jeśli więc mam wydać ponad tysiąc złotych (a przyznacie - jest to niemało), a materiału, który nie był wydany na CD są raptem cztery utwory (i to nawet nie niewydane wcale - takie mamy raptem dwa), to jest to dla mnie decyzja niełatwa. A chciałbym te cztery utwory również mieć, no ale nie za taką kwotę. Gdyby więc dorzucili do tego zestawu z - nie wiem - cztery płytki jeszcze z materiałem jakimś niewydanym (dema, live'y, remixy, work-in-progress mixy, no cokolwiek czego jeszcze nie ma, cokolwiek przy czym można przybić "previously unreleased"), to można by i tę cenę przełknąć. No ale tak? Zwróćcie uwagę - kiedy ostatni raz obóz DM wydał coś, co można by ująć jako fajną rzecz dla die-hard fanów? Mi wychodzi BOX-owe wydanie SOTU - naprawdę nie żal było wcale puścić dwóch stówek za taką rzecz. Od biedy jeszcze blu-rayowe wydanie Barcelony można by pod to podczepić, bo się bonusy niezgorsze na drugę płytę załapały. A potem? A naprawdę wydaje się, że nie trzeba znów tak wiele, żeby żeby nas choć trochę zadowolić. Jak mam wydać tysiaka (czy powiedzmy nawet w opcji najtańszej 700-800 PLN) tylko po to, żeby dostać znów 14 albumów w dokładnie takiej samej wersji dźwiękowej jakie mam do tej pory (bo albumy od Speak And Spell do Excitera to właśnie remastery 2006/7, a pozostałe to po prostu materiały w takiej formie w jakiej wyszły oryginalnie i wciąż leżą na półkach sklepowych), no to mi witki opadają. A wyobraźmy sobie coś takiego, że wychodzi box z samymi B-side'ami plus cztery do sześciu płytek z rzeczami do tej pory niepublikowanymi - i już odbiór byłby zupełnie inny w moim przypadku. Jestem też trochę zły, bo - jak pisałem - zawsze broniłem tych ich wydawnictw (tudzież rzadziej - siedziałem cicho, jeśli argumenty ewentualne za były słabawe) i miałem nadzieję, że trzeba na przykład takim VSC wysondować rynek, żeby sprawdzić, czy się tego typu wydawnictwa kompletujące dorobek zespołu dobrze sprzedadzą. No ale tam przynajmniej był jakiś sens wydania tego, jakaś wartość dodana, czegoś jeszcze nie było do tej pory wypuszczonego. Pewnie, dałoby się i tamto pewnie zrobić lepiej, ale przynajmniej był jakiś sens wydania tych pieniędzy. A tutaj? No nic nie poradzę, jestem nieco rozgoryczony, decyzji o kupnie jeszcze nie podjąłem, ale jeśli kupię to raczej później niż wcześniej. Dobra, koniec jojczenia w tym temacie, piejcie zachwyty teraz :)

A to, że sprzedaję jakieś płytki nijak się ma do mojego stosunku do jakichkolwiek wydawnictw DM. Sprzedaję po prostu to co mi się dubluje w kolekcji i tyle. A że dużo kupuję zestawów, by upolować jakąś pozycję, to i potem większość materiału idzie na sprzedaż, bo już go mam.

EDIT: Nawet jeszcze napiszę, że remixowa składanka z 2011 (oczywiście w wersji 3CD) była całkiem spoko. Tam również było niemało materiału, który jako fani już posiadaliśmy, ale również niemało "świeżego mięsa" (choć niektórym pachniało ono mocno nieświeżo :) )


Wt paź 22, 2019 11:57 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 20:46 pm
Posty: 614
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: MODE BOX SET
Ja mam obawy, że to nie tak że oni nie chcą dam nam czegoś wcześniej niepublikowanego. Oni po prostu niczego ekstra mogą nie mieć albo musieliby zadać sobie bardzo dużo trudu aby coś znaleźć. Pewnie Alan mógłby mieć coś zachomikowanego, ale po pierwsze facet kompletnie wyłączył się ze świata muzyki, swoje archiwum swego czasu wyczyścił, a i pewnie relacje z DM są średnio przyjacielskie. O ile pamiętam to Martin kiedyś mówił, że oni nie mają żadnych niewykorzystanych nagrań. Martin mało pisał i właściwie co przyniósł to nagrali i wydali.


Wt paź 22, 2019 12:26 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: MODE BOX SET
Na HOME w temacie o nowym boxie ktoś rzucił hasło, że można by wrzucić do boxu jedno lub dwa CD z demami, na co odpowiedział BRAT (webmaster oficjalnej, teraz również archiwista zespołu), że w zasobach nie ma tyle dem, by zapełnić jedno lub dwa CD (potem dopisał, że w zasobach, czyli miejscach, do których ma dostęp, nie oznacza to, że swoich taśm z demami więcej nie mają Martin czy Dave). Pociągnięty za język dopisał, że faktycznie niewiele jest tego typu extra-materiału, ot kilka demówek, kilka nieopublikowanych remiksów. Więc tu racja - Depeche Mode nie jest zespołem, który w szufladzie ma materiału na kopy, że nic tylko trzaskać boxy. Niemniej - dla chcącego (myślę, że) nic trudnego:
- zawsze można ponawrzucać z płytkę lub dwie z promo remixami (wiem, że co poniektórzy mają dość gdy słyszą te remixy z ostatnich lat lub w ogóle słowo "remix", ale - można)
- dem na jedną płytę też spokojnie można by wykroić (pokazał to przykład boxu do SOTU, a przecież od tamtego czasu zrobili jeszcze 2 płyty, bez dem ich nie robili)
- dwie płytki na jakiś nieopublikowany koncert, najlepiej z jakiejś pożądanej przez fanów trasy (Black Celebration, Violation, Devotional nawet)
- od biedy - robią te Studio Sessions od PTA-ka, wrzucić to razem do kupy na jedną płytkę, może tam coś jeszcze jest, co było nieopublikowane (Precious zdaje się przy PTA-ku było, The Worst Crime też krąży jedynie nieoficjalnie)
- nawet taka kwestia, o której BRAT wspominał przy boxach 12-calaków, że kupa mixów, o których oficjalnie wiemy, że są wyciszone ma swoje wersje z twardym zakończeniem (vide: Get The Balance Right (Combination Mix) z singli i z japońskich X-ów) - a dziąbnąć taką płytkę czy dwie z twardo zakończonymi wersjami extended.
- a sieknąć nawet i płytę z instrumentalnymi wersjami najznamienitszych songów (tak, wiem, że mnóstwo tego też mamy - PTA, SOTU, Delta, Violek, The Best Of Vol. 1 - ale jednak byłoby oficjalnie)
Ja wiem, że może i te powyższe koncepcje w jakąś spójną całość się nie lepią. Może ja nie potrafię też trzeźwo i racjonalnie na to spojrzeć, nie zauważam pewnych aspektów związanych z wyprodukowaniem czegoś takiego. Ale jakiś punkt wyjścia, by coś takiego wykroić wg mnie jest.


Wt paź 22, 2019 14:17 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:45 am
Posty: 1803
Lokalizacja: Gdańsk / Underneath the Stars
 
Post Re: MODE BOX SET
Art Of Love napisał(a):
A propos the Cure. Rozumiem, że podobnie traktujesz nowy BOX 40 LIVE (śą cztery wersje), czy kilka wersji niedawno wznowionego Mixed-Up itd itp? Pozdrawiam
Nie, nie traktuję podobnie, bo jest spora różnica pomiędzy boxem TC a boxem DM. Kjurzy wydają zapis koncertów (co z definicji jest odtworzeniem już nagranego materiału, ale jednak jest to premierowa ich prezentacja) a DM, jak już tu napisano, w 80% udostępniają to, co jest do kupienia na już dostępnych płytach.
Co do "Mixed Up", to pewnie nie wiesz, że dostępna jest także wersja zawierająca wyłącznie "premierowe" remiksy, więc nie trzeba ponownie nabywać już zakupionego materiału. A nawet jeśli, to wznowienie każdej z płyt TC zawiera zawsze jakiś do tej pory niepublikowany materiał. A box od DM - nie. Tylko inne opakowanie tego, co już znamy. Jak już chcesz porównywać, to zobacz analogiczne wydawnictwo The Cure "Join the Dots" i może wówczas dostrzeżesz różnicę w podejściu.


Wt paź 22, 2019 14:23 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 03, 2017 19:07 pm
Posty: 116
 
Post Re: MODE BOX SET
Dzień dobry Panowie "memphissto", "czapelka" i "curemar"
Bardzo miło się z Wami konwersuje. Kolego "curemar" po części masz rację ale nadal uważam, że wydawanie czterech wersji jednej płyty to wyciąganie kasy. Tak na marginesie. Bardzo lubię The Cure ale to co widać teraz, a mam na myśli Roberta jest dla mnie nie do przejścia. Moim zdaniem Smith jest karykaturą samego siebie.
Wracając do MODE BOX nadal upieram się, że to potrzebne i piękne wydawnictwo.Szanuję Wasze zdanie ale na tym kończę ten temat jeśli pozwolicie. Zainteresował mnie jednak wątek nie wydanych ewentualnych "szufladowych" utworów DM. Też podobnie jak "memphissto" jestem zdania, że po prostu nie posiadają takowych, a jeśli są to nie nadają się do publikacji. Demo. Próbkę demówek mieliśmy w boxie SOTU. Podobają się Wam? Ja pamiętam tylko z tego Nothing's Impossible. Dodam tylko, że uważam tą wersję za lepszą od umieszczonej na PTA. Zatem osobiście nie odczuwam potrzeby publikacji następnych. Podobnie jest w kwestii remixów. Znacznie lepszym pomysłem byłoby wypuszczenie np tylko na winylu wszystkich wersji "BARE", a jest ich chyba kilka? Dalej z rzeczy nie wznowionych, zamawiam i proszę kosmos o realizację wydanie następujących pozycji:
- 'The World We Live In And Live In Hamburg'
- Strange (A Black And White Mode By Anton Corbijn)
- Strange Too (Another Violation By Anton Corbijn)
Czy to kiedyś nastąpi? Jak myślicie?

Serdecznie Pozdrawiam Panowie :wink:


Śr paź 23, 2019 11:19 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: MODE BOX SET
Antłan gdzieś tam twierdził w zeszłym roku bodajże, że są plany by wydać Strange i Strange Too, ale bez szczegółów, czy miałoby być DVD czy Blu-Ray, no i przede wszystkim kiedy. Póki co zostają VHS-y i Laser Diski :) No i podobno jakieś ruchy w temacie 101 w 4K są.


Śr paź 23, 2019 11:25 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 03, 2017 19:07 pm
Posty: 116
 
Post Re: MODE BOX SET
To szczęśliwie jest jakaś nadzieja. Strange Too mam na laserdisc ale co z tego jak nie mam odtwarzacza :roll: Wisi na ścianie za to :lol:


Śr paź 23, 2019 11:32 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 10, 2009 15:21 pm
Posty: 210
Lokalizacja: Bielsko-Biała
 
Post Re: MODE BOX SET
Osobiście mam nadzieję, że tzw. "b-sidy" i inne ciekawostki wyjdą w oddzielnym wydawnictwie, a nie tylko w tym nieszczęsnym boxie (tutaj w 100% zgadzam się z użytkownikiem CureMar, iż najbardziej odpowiednie byłoby wydanie właśnie w stylu "Join The Dots" - The Cure :brawo: ) :( Nawet nie chce się im poddać albumów nowemu masteringowi, ale zresztą, o czym my tutaj mówimy, jak teledyski tj. " Video Singles Collection" - wydawnictwo z 2016 roku nie zostało w żaden sposób odświeżone cyfrowo od czasów "The Best Of, Volume 1" z 2006 roku :roll: Posiadam całą dyskografię do "Playing The Angel" w wydaniach SACD + DVD i naprawdę uważam, że taki box to lekka przesada...


Cz paź 24, 2019 10:27 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: MODE BOX SET
Na amerykańskim Amazonie MODE jest za 139.92$ - to już jest cena, przy której można się zastanawiać nad nabyciem... Nic niestety nie wiem o kosztach wysyłki i ewentualnym cle.

https://www.amazon.com/MODE-18CD-Depech ... sic&sr=1-1


Pt paź 25, 2019 15:52 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 03, 2017 19:07 pm
Posty: 116
 
Post Re: MODE BOX SET
Cena super ale wysyłka i cło to wszytko zniweluje plus ryzyko pakowania i czas w "podróży". Chociaż zamawiałem boxy 12" na Amazon UK i wszytko było ok! W sensie solidnie spakowane. Jednak mimo wszystko to wysyłka z USA, a nie z UK do UK bo tak było w przypadku 12". Duże ryzyko. Niestety. Z kolei na Ebay znalazłem za 153,49 funtów plus tylko 9 funtów wysyłka do Polski (bardzo tanio!) lub free na terenie UK. Po dzisiejszym kursie plus opłata banku przy płatności kartą kredytową lub PayPal wyjdzie za około 850 zł. Też nieźle ale mieć kogoś w Stanach to box jest za 570 zł. Rewelacja!


Pt paź 25, 2019 20:03 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 21, 2004 11:55 am
Posty: 119
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: MODE BOX SET
Hej, a nie wiecie o co chodzi z tym boxem, że zarówno na Amazonie brytyjskim, jak i np. w empiku jest niedostępny? Czyżby wszystko się wyprzedało już przed premierą???


Wt paź 29, 2019 14:28 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 03, 2017 19:07 pm
Posty: 116
 
Post Re: MODE BOX SET
Faktycznie na żadnym Amazonie MODE BOX nie jest dostępny. Szczęśliwie jednak MM DE oferuje box za 239,99 Euro. Wczoraj byłem też w MM na Bielanach Wrocławskich i mają zapowiedź dostawy na 22.11 z ceną około 1100 zł/brutto. Być może "żądania" ceny zakupu przez Empik i Amazon były zbyt wygórowane w sensie niskie i Sony póki co olało ich dystrybucję.


Śr paź 30, 2019 13:57 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team