Depeche Mode - Zobacz wątek - Where's The Revolution vs Heaven
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2
Where's The Revolution vs Heaven 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2010 18:35 pm
Posty: 586
Lokalizacja: Włocławek
 
Post Re: Where's The Revolution vs Heaven
WTR zdecydowanie


N lut 05, 2017 11:11 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 07, 2012 13:56 pm
Posty: 183
Lokalizacja: Åšwidnica
 
Post Re: Where's The Revolution vs Heaven
Chyba HEAVEN, ze względu na walor uniwersalności tego kawałka... Wielu z moich znajomych podobał się ten utwór, mimo iż nie przepadają za Depeche Mode. Zresztą popularność Heaven na LP Trójki, gdzie przebił zdecydowanie Soothe My Soul też o tym świadczy. Można się przyczepić, że lista Niedzwiedzia to dzisiaj spęd dla starych tetryków, ale to raczej słaby argument :D
Być może nie jest to utwór typowo depeszowaty w warstwie brzmienia, ale ma naprawdę fajną melodię i jest kapitalnie zaśpiewany. Jest w nim jakiś szlachetny rys ponadczasowości. Tak więc głos na Heaven, ale ja lubię być często na sztorc w stosunku do ogólnego trendu :wink:


N lut 05, 2017 11:30 am Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:17 pm
Posty: 417
 
Post Re: Where's The Revolution vs Heaven
To że Heaven przebił Soothe..., jest wynikiem tego że Fani DM głosują na pierwszy singiel znacznie częściej niż na pozostałe nie wiem czemu tak jest ale o póżniejszych singlach chyba trochę zapominają żeby oddać głos w liście :mrgreen: Mam nadzieję że to się zmieni teraz :nlmda:


N lut 05, 2017 22:29 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 07, 2013 18:06 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Augustów
 
Post Re: Where's The Revolution vs Heaven
@zgubol5 Trzeba będzie się zabrać do roboty!


N lut 05, 2017 23:10 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 8:49 am
Posty: 119
Lokalizacja: takie małe w lubuskim
 
Post Re: Where's The Revolution vs Heaven
Jak dla mnie - powiedzmy, że taka zabawa w porównania ma sens - "Where's the Revolution" zdecydowanie lepszy niż "Heaven", słabszy niż "Wrong", tak pół-na-pół z "Precious" a od "Dream On" wstecz - no cóż...

Cytuj:
Adrian Mole, zastanawiam się po jaką cholerę ty siedzisz na tym forum i tak pier....sz non stop :roll: . Że ci się chłopie jeszcze nie znudziło ........


I bardzo dobrze, że marudzi - w przeciwnym razie to forum zamieniłoby się w mdłe stowarzyszenie osób klepiących się po plecach i liżących po ...piętach.


Pn lut 06, 2017 8:43 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 27, 2017 10:05 am
Posty: 40
Lokalizacja: Kraków
 
Post Re: Where's The Revolution vs Heaven
Oba kawałki mi się podobają. WTR ma większy potencjał i przebojowość jako pierwszy singiel, Heaven za to jest zaskakujące jako pierwszy singiel, ale bardzo "pociągające" w swych dźwiękach.
Podsumowując dla mnie osobiście WTR>Heaven :)


Pn lut 06, 2017 11:12 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3687
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Where's The Revolution vs Heaven
Ciężko porównywać klimatyczną balladę do szybkiego utworu z pazurem.To tak jakby porównywać Personal Jesus do Waiting For The Night.

Choć warto przypomnieć moim zdaniem znakomity remix Owle Heaven , dla mnie to nie tyle co klasyczny remix co bardziej dynamiczna wersja tego utworu.

https://www.youtube.com/watch?v=8LxR5I7cWkI

Większy potencjał ma WTR-lepsza kompozycja, lepszy tekst ale wybieram Heaven jako całość. To jeden z nielicznych utworów z ostatniego 12lecia co do którego produkcji i brzmienia nie mam żadnych zastrzeżeń, było czysto, klimatycznie, bez przesteru. Strasznego smaka mi narobił na Delte(szczególnie w połączeniu ze znakomitym All That's Mine na singlu-ci którzy myślą że tylko narzekam-uwielbiam ten numer, popis wokalny Davea niczym nie zmasakrowany przez producenta, do tego idealne współgranie obu wokali w refrenie- w żadnym utworze ze swojej ery Hiller ich tak dobrze nie połączył, ta piosenka nie weszła na Delte-bo była za dobra, za bardzo depeszowa), gdyby każdy utwór na tej płycie miał wokal zrealizowany jak Heaven to uwielbiałbym tę płytę. Niestety okazało się że był to rodzynek producencki, przy pozostałych utworach Hiller już niestety pogrzebał przy wokalu w mniejszym bądź większym stopniu czym w moim odczuciu zapaskudził całość niczym gołąb sr...cy na mercedesa.

W WTR producent nowy ale maniery stare.Tak więc Heaven-za brzmienie.

Heaven fatalnie wypadał na żywo-moim zdaniem najsłabszy punkt setlisty(oczywiście standardowo obok IFY) z poprzedniej trasy-jedyny numer z Delty który na żywo gorzej wypadał niż na płycie-co też pokazuje jak dobrze był wyprodukowany, z kolei WTR będzie koncertowym killerem-to pewne.


Pn lut 06, 2017 11:30 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1898
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Where's The Revolution vs Heaven
Pociąg od opinii nadjechał.
"Heaven" bardzo ceniÄ™, ale "Where's The Revolution" jednak lepsze.


Cz lut 09, 2017 23:37 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team