Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 06, 2013 15:01 pm
Posty: 485
Lokalizacja: Kraków
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
Andrew T. napisał(a):
Oj chyba was pobiję! Gdy ukazywało się Speak and Spell byłem już baardzo "świadomym" słuchaczem. A Delta Machine to świetna płyta. Pozdrawiam! Rocznik 62.


Andrew T. to Ty jeszcze słyszysz co chłopaki grają ? :D
Sorry, to tylko żarcik. Szacun za wytrwałość!! :brawo:

Ja rocznik 76'. Zaczęło się tak na poważnie, jak mnie pamięć nie myli od usłyszenia Personala. Wbiło mnie w fotel i tak się narodziła miłość.

Wcześniej towarzyszyły mi utwory z lat 80', ale byłem jeszcze za młody, aby ta muza dotarła do mojej duszy. Najbardziej pamiętam wspominane wcześniej Somebody, katowane na okrągło w pirackich rozgłośniach radiowych w Krakowie.


Śr kwi 17, 2013 9:03 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 22, 2005 10:08 am
Posty: 70
Lokalizacja: raDoM
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
Andrew T. napisał(a):
Oj chyba was pobiję! Gdy ukazywało się Speak and Spell byłem już baardzo "świadomym" słuchaczem. A Delta Machine to świetna płyta. Pozdrawiam! Rocznik 62.

S&P udało Ci się usłyszeć jeszcze przed stanem wojennym, czy dopiero kilka lat później? Pytam, bo ciekawy jestem kiedy do Polski dotarło DM. No chyba że słuchanie radia Wolnej Europy wchodziło w grę, albo jakieś BBC :)


Śr kwi 17, 2013 22:07 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 10, 2007 0:54 am
Posty: 3087
Lokalizacja: Piastów/Warszawa
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
Nie wiem, jak Andrew, ale ja sądzę, że JCGE i New Life usłyszałam jesienią'81. Tora Tora Tora - to była wiosna - więc 1982.
I za chwilę mówiło się o nowej płycie i o tym, że Vince odszedł... Don't Go - zdobyło parkiety natychmiast...
New romantic to była bardzo modna muzyka. Wieści docierały szybko. Nie musiałam się bardzo męczyć. Moi koledzy się tym zajmowali. :)
Ja w tym czasie włoski na cukier stylizowałam... :wink:
Stan wojenny nie miał na to wpływu. Muzykę się zdobywało "pod ziemią".... W Warszawie - SKRA działała.

A w temacie : Deltę wielbię w dalszym ciągu!
I tu mi pasuje emota z bananem. GDZIE SIĘ PODZIAŁY BANANKI?!!!!! :twisted:


Cz kwi 18, 2013 10:34 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 9:48 am
Posty: 384
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
Cieszy mnie to, że po tylu latach... po tylu latach jeszcze DM istnieje i ma się dobrze. Cieszy jeszcze bardziej, że zabłądziwszy 4 lata temu na SOTU potrafili przyznać się do tego koszmarnego błędu - Andrzejek jako rzecznik prasowy wyraził to dostatecznie wyraźnie.

DELTA MACHINE zalicza się do najwspanialszych albumów DM. To jest już teraz KLASYKA.

P.S. Gdzie są BANANY!? Chrzanić taki remont! :(


Cz kwi 18, 2013 20:30 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 09, 2009 20:31 pm
Posty: 48
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
HEJKA. :fletch: :fletch: :fletch: rocznik 79' zaczęło się od "Boy Say Go" w roku 1987 i trwa nieprzerwanie do dziś ,aż do grobowej deski


Cz kwi 18, 2013 21:53 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 27, 2013 0:57 am
Posty: 11
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
cześć, rocznik 75, zarażony tymi dźwiękami nieświadomie jakoś 83/84, a świadomie w 92, od tego momentu łykałem jak pelikan te wszystkie walenia w blachę, tłuczone szkło, spadające miski, pingpongi, i ten vocal Dave'a... ehhh rozmarzyłem się... ;)
Choć razem z długimi włosami Dave'a zbłądziłem do Morissona i Ryśka Riedla (udzielił mi się ten destrukcyjny klimat, choć smakuje do dziś) to DM jest tym domem, do którego się wraca...

a co do Delty, to pełna jest znajomych dźwięków :) choć na początku miałem wrażenie, że To jest z tego utworu, a To z tamtego, jakby Martin przejrzał swoje katalogi z efektami i zrobił mixa ;) w sumie to jest jego więc miał prawo, a całość to DM.
ale jest też punkowy-szarpany Soft Touch, który mi się bardzo podoba, rano za kółkiem fajnie budzi ;)
no i Broken, Alone mmm..., i nie można pominąć tanecznych refrenów w 'Should Be Higher', 'Soothe My Soul'
generalnie 9/13 :)


Pt maja 03, 2013 17:52 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 20, 2006 19:25 pm
Posty: 1105
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
wielbie od czasów violatora..i Delta cholernie mi się podoba. Lepsza od Ultry, Excitera, Ptaka i SOTU.


Pt maja 03, 2013 19:04 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 05, 2010 11:52 am
Posty: 25
Lokalizacja: Świdnica
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
Z przyjemnością przywitam się w klubie dinazaurów - rocznik 73'
Oświeciło mnie w okolicy 7 - 8 klasy szkoły podstawowej. Od tamtej pory dojrzewałam i starzeję się razem z chłopakami:)

Z Delty biorę Heaven (ale jednak wersja Owlle bardziej mi leży), Secret to the end, Broken, Should be higher, Alone i Soothe my soul.
Zresztą i tak słucham wszystko jak leci, po kolei:)

Pojawił się temat potomków i ich stosunku do DM. Mój 13 - letni syn raczej wędruje w stronę Marleya, ale gdy miał kilka lat często mówił: Mamo, puść "very sery" ("...Words are very unnecessary..") ;)
Pozdrawiam wszystkich wapniaków ;))


N cze 09, 2013 20:32 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 30, 2005 9:37 am
Posty: 527
Lokalizacja: Świdnik -Lublin
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
Witam. Rocznik 73. Z DM na poważnie już 25 lat :roll: Co do potomków mój 6 letni synek Jaś był niesamowicie związany z DM, potrafił godzinami udawać Gahana przy koncertowych DVD, niestety moje Słoneczko zgasło dwa lata temu..... po długiej walce z rakiem.......
Córeczka jest na etapie słodkiego disco..... na razie :nie:


Cz lip 04, 2013 11:34 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 08, 2013 18:44 pm
Posty: 7
Lokalizacja: gliwice-bochum
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
hejka, rocznik73 DM slucham od 7klasy moj starszy brat skads przyniosl kasete z DEPECHE MODE jak uslyszalam tak do dzis jestem fanem (brat tez) moi synowie (20 lat i17)niestety nie poszli w slady rodzicow sluchaja Black Sabbath Metalica i inne hewi metalowe grupy :)


N lip 28, 2013 18:11 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 27, 2013 23:42 pm
Posty: 37
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
Dinozaurem chyba jeszcze nie jestem :wink: ale Delte wielbię :fletch:


Ostatnio edytowano Pn sty 06, 2014 22:45 pm przez Moonlight, łącznie edytowano 2 razy



N lip 28, 2013 18:41 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 08, 2003 21:30 pm
Posty: 1487
Lokalizacja: Nostalgia.....
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
Myslałam, że to niemozliwe, ale po koncercie wielbię jeszcze bardziej :nlmda:


Pn lip 29, 2013 14:23 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 13, 2011 15:03 pm
Posty: 32
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
Rocznik 73 :nlmda: :nlmda: Z Depeche mode od "Music for the masses" zaraziłem wszystkich DM w mojej rodzinie (szwagry,szwagierka brat,żona ,syn) :lol: :lol:Nawet mój syn jest zarażony wirusem DM(17 latek)Mam z kim śpiewać na koncertach!!!"Delta Machine" pokochałem po pierwszych dźwiękach a po koncercie oszalałem :nlmda: :nlmda: :nlmda:


Pn lip 29, 2013 18:08 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 13, 2009 9:59 am
Posty: 12
Lokalizacja: Jelenia Góra
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
Witam! :wink: Rocznik 77.Z DM od końcówki szkoły podstawowej.... :nlmda:


Pn lip 29, 2013 18:23 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 29, 2006 8:09 am
Posty: 81
Lokalizacja: wawa
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
Witajcie, ale fajny dzialik :fletch: powinniśmy mieć swój oddzielny poważny dział :wink:
Przynajmniej, jak na razie, nikt sobie do gardła nie skacze, ale to młodzież, krew szybciej płynie trza im wybaczyć :lol:

No cóż ja rocznik '73, z DM od Some Great Reward i jak już ktoś wspomniał choroba trwa i postępuje.
Syn mój słucha swojej muzy, różnej, ale depeszów podśpiewuje często.

Na koncercie byliśmy razem w Łodzi i z moją mamą rocznik '48 (chyba kogoś przebiłam :wink: ), która nie miała wyjścia i jak byłam nastolatką robiłam jej testy ze znajomości DM. Musiała znać imiona,nazwiska, daty urodzenia, tytuły płyt :lol: okropna córka ze mnie. Jeśli chodzi o moją mamę to najbardziej ceni sobie okres twórczości DM między 86-89, a jej ulubiony kawałek mimo wszystko to Photogaphic . Zaliczyła nawet jedno MSGP jeszcze w Punkcie, było mega.

Delta fajna, stare dźwięki i patenty :brawo:


So sie 03, 2013 9:59 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 09, 2013 16:57 pm
Posty: 6
Lokalizacja: Silesia City
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
... rocznik '72 melduje się na pokładzie "dinozaurów" ;)
Z DM od 1986 roku po usłyszeniu "Black Celebration" i trwa ten stan nadal.
Syn lat 16 - od 3 lat aktywny fan Depeszów - za nami wspólny koncert w W-wie a przed - Łódź 2014.
Delta jest świetną płytą a po koncercie nabiera dodatkowego smaku.
Oby tak dalej starzeli nam się panowie z DM... :nlmda:


So sie 17, 2013 17:01 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 08, 2013 12:26 pm
Posty: 18
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
- nie czuję się dinozaurem ale lubię Deltę :)


So sie 17, 2013 19:49 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 11, 2013 20:45 pm
Posty: 71
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
Cześć, ten wątek zmusił mnie do zalogowania się na forum. Wcześniej buszowałam tu jako robot google. Rocznik '72. Największy sentyment mam do Shake the disease - wyłyśmy to na szkolnych korytarzach w podstawówce. Później miałam baardzo długą przerwę. Łódź 2010 i SOTU jakoś nic a nic na mnie nie podziałały. Dopiero po Wawce wciągnęło mnie ponownie i nadrabiam zaległości. Jestem uzależniona! Z Delty uwielbiam Soothe My Soul. Pozdrawiam :)


Wt sie 20, 2013 20:52 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 23, 2013 2:56 am
Posty: 12
Lokalizacja: BA.......
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
Witam!Rocznik 1974;]...ale wiek ma sie w sercu i glowie, a nie w datach......poczatki z DM...byloby duzo do opisywania;]Delta jest bardzo dobra plyta!!!!Forma wokalna i taneczna,humor i radosc DM na trasie Delty bardzo dobra!Z calym szacunkiem i miloscia do DM zyczylabym sobie i im....aby na tym zakonczyli.....przed kazda nowa plyta i trasa mam lekki stres-co bedzie tym razem :oops: .........Pozdrawiam "starych depechow"Ngestra.....wysoka Ula z Koszalina;]


N paź 06, 2013 17:24 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 17, 2012 18:59 pm
Posty: 3
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
Dołączam. Rocznik '65. Muzyka zawsze znaczyła dla mnie wiele. Muzyka DM od jakiegoś czasu - szczególnie... Niektórzy z Was mnie znają, pozdrawiam Wszystkich...


Wt paź 08, 2013 8:52 am Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team