Depeche Mode - Zobacz wątek - Alone
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  NastÄ™pna strona
Alone 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz mar 21, 2013 18:29 pm
Posty: 1
 
Post Re: Alone
nie jesteś sam !!! kawałek jest cudny. Cała płyta ( z małymi wyjątkami ) jest pogięta, tzn nie wiesz co będzie za zakrętem i to w DM lubie najbardziej. Moim zdaniem najlepszy album w tym wieku. OK moze daleko mu do SOFAD ale i czasy zmienily sie, wszystko sie zmienilo .............. DElta jest naparwdę dobra pzdr


Cz mar 21, 2013 18:42 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1899
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Alone
Zdecydowanie Delta jest dobra, a nawet bardzo dobra. A "Alone" nie jest samotne w byciu bardzo dobrym songiem. Wręcz wyrasta na coś więcej, dla widzących coś więcej ...


Cz mar 21, 2013 18:52 pm Zobacz profil
 
Post Re: Alone
Ten numer pokonuje cały album :) uwielbiam te mocne bity ! grube ma nawiązanie do '' A Broken Frame '' mocny spokojny kawałek :)


Pt mar 22, 2013 4:25 am

Dołączył(a): Pt gru 05, 2008 21:32 pm
Posty: 118
 
Post Re: Alone
Lord Mały napisał(a):
Cudowny bylby, gdyby go nie zjeb.li. Refren slaby jak diabli, mialki jakby nie mieli pomyslu jak go dalej poprowadzic (w sensie kawalka), nie wybacze im tego, to mogl byc numer z ekstraklasy, a tak dla mnie mimo megapotencjalu jest drugoligowcem :?

hirszu napisał(a):
Refren faktycznie wydaje siÄ™ trochÄ™ wymuszony i niepasujÄ…cy do piosenki.

Podpisuję się pod tym. Refren jest fatalny i wręcz okalecza piosenkę. Chłopaki spudłowali do pustej bramki.


Pt mar 22, 2013 6:26 am Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 11:33 am
Posty: 34
Lokalizacja: Wrocław
 
Post Re: Alone
To jest jeden z tych utworów, który za pierwszym razem przeleci gdzieś w tle, za drugim zwróci Twoją uwagę, a od trzeciego przesłuchania go pokochasz i będziesz go uważał za absolutne mistrzostwo świata. Dla mnie Alone jest zdecydowanie najlepszym utworem na Delta Machine, porównałbym go do The Sun & the Rainfall, oczywiście nie chodzi o zawartość muzyczną, raczej o klimat.

Ogólnie z początku też mi się wydawało, że refren w ogóle nie pasuje do reszty utworu, który jest klimatem melancholijny. Ale potem doszedłem do wniosku, że refren daje jakiś promyk nadziei, nie w słowach, bo tam nadziei nie ma, ale pod względem muzycznym.

A potem po drugim refrenie jak Martin śpiewa:

Now it’s too…
Too late for what should’ve have been said
Long ago


I wchodzi motyw przewodni i wchodzi Dave:

I was there when you needed me most
I was there when you wanted me least
I was your father, your son and your holy ghost and priest


To wymiękam.

Nie lubię takich określeń, bo Delta jest jeszcze świeża, ale zaczyna mi się wydawać, że Alone jest jednym z najlepszych utworów Depeche Mode w erze po Wilderze (dobry rym :)).


Pt mar 22, 2013 7:18 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 18, 2013 2:14 am
Posty: 62
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Alone
Piękny, cudowny, genialny utwór! nie mogę przestać go słuchać! Ma w sobie magię


Pt mar 22, 2013 9:56 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 07, 2008 16:00 pm
Posty: 213
Lokalizacja: Metropolis
 
Post Re: Alone
bardzo dobry utwór! refren także dobry, a tym którym nie pasuje mogą przewinąć te 10 sekund i już po refrenie :banana:


Pt mar 22, 2013 17:41 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 04, 2012 19:57 pm
Posty: 86
 
Post Re: Alone
Jeden z trzech moich ulubionych utworów na Delcie. Uwielbiam!!! Przecudny klimat, mroczny, zimny - tzw. stare DM mi przypomina :)
I wstawka Martina "it`s too too late..." - ciary :)

Roger, widzę, że odczuwamy ten utwór podobnie, bo też zwróciłeś uwagę na to, co ja :)


Pt mar 22, 2013 19:02 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 15:28 pm
Posty: 629
Lokalizacja: In Your Room
 
Post Re: Alone
Kojarzy mi się z Bomb the Bass Tima Simenona z Davem na wokalu i cały czas mam wrażenie ze po nim będzie instrumental Milakia :)


Pt mar 22, 2013 22:04 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 15:59 pm
Posty: 795
Lokalizacja: Alan nie wracaj....
 
Post Re: Alone
Aż nie wiem jak zacząć, Chyba faktycznie numer jeden na płycie. Od początku powala, na dzień dobry przykuło moją uwagę to "coś" jakby metaliczne zawycie syreny okrętowej we wstępie, już poczułem klimat. Druga zwrotka powala i te syntezatory ryczące w tle !!. Po SOTU myślałem że oni już tak nie potrafią, a jednak.


Pt mar 22, 2013 23:46 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 19, 2006 19:35 pm
Posty: 1181
Lokalizacja: Toruń
 
Post Re: Alone
nie rozumiem zachwytu nad tym kawałkiem, kompozycja może i ciekawa, ale jakoś wokal z muzyką kiepsko współgra :roll: nie mówię, że kawałek to dno, ale są lepsze na delcie :)


So mar 23, 2013 0:23 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 24, 2013 0:22 am
Posty: 105
Lokalizacja: Edynburg
 
Post Re: Alone
A ja nie rozumiem jak ten utwór może się nie podobać:) Ma on w sobie depeszowy smutek, którego nie słyszałem od płyty Ultra.


So mar 23, 2013 0:28 am Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 27, 2012 18:28 pm
Posty: 7
 
Post Re: Alone
REEEEEEEEEEEEEEEEEEEWELACJA!
Za pierwszym odsłuchem nie zwróciłam uwagi
Teraz nie mogę przestać go słuchać


So mar 23, 2013 17:44 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 12, 2006 14:01 pm
Posty: 228
 
Post Re: Alone
Jest majestacie ale tylko do połowy, potem znowu pojawiają się jakies dźwięki które niszczą ten fajny kawałek


So mar 23, 2013 23:52 pm Zobacz profil WWW
 
Post Re: Alone
Te dźwięki mają tajemnicze nawiązanie ;) dokładnie coś tam jest z '' The Great Outdoors '' oraz drobne momenty '' The Sun And The Rainfall '' od razu mi naszła ta myśl po pierwszym przesłuchaniu ;)


So mar 23, 2013 23:54 pm

Dołączył(a): Cz sty 12, 2006 14:01 pm
Posty: 228
 
Post Re: Alone
No proszę Cię... nie bluźnij


So mar 23, 2013 23:58 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 18:58 pm
Posty: 1141
Lokalizacja: 3City
 
Post Re: Alone
ja siÄ™ pytam gdzie sÄ… admini???? pewnie w Petit Paris?


N mar 24, 2013 0:17 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So sty 05, 2013 20:44 pm
Posty: 118
 
Post Re: Alone
Też słyszycie na końcu akordeon? :o


N mar 24, 2013 13:46 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 18, 2009 17:38 pm
Posty: 285
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Alone
Też :)Klimat zajerzascie..ty,mroczna piosenka.Koncówka super a ten ostatni basik na sam koniec ,mnie rozwala ;)


N mar 24, 2013 13:51 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2009 18:14 pm
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Alone
Mam wrażenie, że Martin tym kawałkiem nawiązuje jeszcze do relacji z byłą żoną - Suzanne. Bardzo mi się podoba, jest klimat, dobry tekst. Może zakończenie mogłoby być ciekawsze, ale i tak jest moc.


Pn mar 25, 2013 12:46 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team