Depeche Mode - Zobacz wątek - Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  NastÄ™pna strona
Delta Machine Vs Sounds Of The Universe 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 04, 2012 19:57 pm
Posty: 86
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
SOTU to kakofoniczna pierdziawka, z której do dziś pamiętam Wrong i ledwo In chains ( i demo Hole to feed).To płyta, którą słyszałam nie więcej niż 15 razy (chciałam się osłuchać ...) i której nie trawię. Kupiłam oryginał, bo tak już mam, ale leży gdzieś zakurzona i zero chęci, by po nią sięgnąć.
Delta Machine natomiast jest świetna, wciągająca, klimatyczna, równa. I w moim rankingu mieści się w pierwszej 5.


N mar 24, 2013 15:05 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 23, 2013 21:50 pm
Posty: 6
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
Ja z SOTU sobie poradziłem inaczej. Do tej pory uważam, że chłopaki natrzepali tyle utworów, że pozostawili odbiorcom wybór tego co im najbardziej pasuje.
Przeniosłem z B-side do A Ghosta i The Sun... (zamiast Jezebel), a Come Back zgrałem w wersji demo. Hole to feed wypadło. Kilka utworów poprzestawiałem w odpowiedniej kolejności i jak na mój gust płyta klimat zyskała.

Strasznie żałuję, że po Wrong, kolejnym promującym singlem nie był Miles Away (aż się tam prosił teledysk z jajem, taki trochę z "dystansem", humorem).

Delta nie jest też wydaniem wybitnym. Pewnie się do niej przyzwyczaję i polubię, na razie skupiam się na dwóch bardzo dobrych kawałkach, które od razu zaiskrzyły, i pewnie coś tam wkrótce jeszcze dojdzie.

Ale zastanawiam się nad jednym. Gdyby złączyć DM i SOTU??? Pewne podobieństwa są...
Wybrać najlepsze utwory z dwóch albumów odpowiednio je zestawić, to czy by wyszła Waszym zdaniem super płyta pierwszej piątki? Taka z klimatem...

Mielibyście swoje propozycje?


Pn mar 25, 2013 7:44 am Zobacz profil
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
LubiÄ™ SOTU. Ale Delta nie daje jej szans :8):


Pn mar 25, 2013 9:03 am

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 11:33 am
Posty: 34
Lokalizacja: Wrocław
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
Sotu jest dobre w pierwszej połowie, ale nie na tyle lepsze od Delty, by mieć przewagę choćby jednej bramki po 45 minutach gry, dlatego Secret to the End w ostatniej minucie I połowy wyrównuje stan rywalizacji na 1-1 (po 6 utworach).

Po przerwie (pozostałych 7 utworów) krystalizuje się miażdżąca przewaga Delty i po strzałach Broken, Should Be Higher, Alone i Soothe My Soul końcowy wynik, to już prawdziwy pogrom na niekorzyść sotu (1-5). Aha w 90 minucie meczu Jezebel trafił jeszcze w poprzeczkę.


Pn mar 25, 2013 9:06 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2003 21:40 pm
Posty: 475
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
Roger mnie uprzedził, też chciałem w ten sam sposób porównać te płyty :lol:

Welcome To My World - In Chains X
Angel - Hole To Feed X
Heaven – Wrong 2
Secret To The End - Fragile Tension X
My Little Universe - Little Soul X
Slow - In Sympathy 1
Broken – Peace 1
The Child Inside - Come Back 1
Soft Touch/Raw Nerve – Spacewalker 1
Should Be Higher – Perfect 1
Alone - Miles Away / The Truth Is 1
Soothe My Soul – Jezebel 1
Goodbye – Corrupt 2

Pierwszych pięć utworów - obie płyty idą prawie po równo; w pojedynku gigantów jednak + dla SOTU. Potem już następuje systematyczne miażdżenie SOTU przez DM i tylko lepszym zakończeniem wydaje się być minimalnie Corrupt.

Bonusy. Lepsze na DM, chociaż najlepszym ze wszystkich jest Ghost.

Ogólnie Delta Machine to mój numer 6 w dyskografii, a SOTU - 9.


Pn mar 25, 2013 12:07 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 18, 2013 12:08 pm
Posty: 67
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
Delta!!! nie wybacze im Peace czy tez tych trzech Gahanowych kompozycji (!)


Pn mar 25, 2013 13:51 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 16, 2005 8:38 am
Posty: 260
Lokalizacja: Police of Truth
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
jak Polska-Ukraina tak samo SOTU-DM 1:3 (honorowÄ… bramkÄ™ dla SOTU strzela... Wrong !)


Pn mar 25, 2013 14:25 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
Dla mnie, samo to porównanie SOTU vs. DM - jest obraźliwe dla Delta Machine. :8):


Pn mar 25, 2013 15:27 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 9:24 am
Posty: 806
Lokalizacja: KRK
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
Delta zdecydowanei lepsza od SOT-u
mocna całość słucha się jej jak koncept albumu na SOTU-u jest taki misz masz i SOFAD-owy In chains i papieropotworowy Hole to feed, rozbuchany protest song Peace i mroczny Corrupt
Delta to trzynastu po prostu niezłych zawodników tworzacych świetny zespół.


Pn mar 25, 2013 15:38 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 18, 2009 17:38 pm
Posty: 285
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
Dla mnie nie ma słabej płyty.Wszystko zależy od nastroju,na co mam checi.Czasami to A broken...czasmi Sotu....Która lepsza?dla mnie wszystkie sa dobre.


Pn mar 25, 2013 15:42 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 28, 2006 9:24 am
Posty: 901
Lokalizacja: Krakuff
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
Oczywiście Delta.
Sotu padło ofiarą kilu czynników : braku wizji Hillera na zespół ( przykładem hole to feed czy comeback, jak pokazują alternatywne wersje te utwory mogły brzmieć znacznie lepiej) i bezczelnym posunięciem marketingowym wobec fanów ( na które zpewne Hiller nie miał wpływu), jakim było podzielenie materiału na podstawkę i wersję delux. W ten sposób niestety osłabiono materiał z albumu, gdyby bowiem Ghost, Light czy The Sun, Esquee znalazło się na podstawce to album na pewno nabrałby rumieńców, a jeszcze gdyby finalnie na album weszła wersja studyjna Comeback i dopracowano demo hole To Feed to zapewne nikt by tak po SOTU psów nie wieszał. Ale stało się oczywiście inaczej.
Z drugiej strony brzmienie Delty trochę wyrasta z Ghost i być może zimny prysznic w postaci zmasowanej krytyki ostatecznie podziałał na zespół motywująco, choćby na tyle, że zatrudnili do kolejnej płyty Berga..


Pn mar 25, 2013 15:55 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 05, 2013 20:44 pm
Posty: 118
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
A ja powiem tak - SOTU nie byłoby takie złe, gdyby nie to denne brzmienie. Natomiast brzmienie Delty jest po prostu dużo, dużo lepsze. Nie ma takiego chaosu, pierdów mniej, dźwięki są ładne i przemyślane. Co do samych piosenek to na razie nie powinnam się wypowiadać, bo nie osłuchałam się jeszcze z Deltą, ale sądze, że mimo wszystko DM wygrywa z SOTU. Z dużo większym przekonaniem poleciłabym komuś Deltę już ze względu na samo magiczne brzmienie niż takie SOTU.
Mimo wszystko nie wyżywajmy się na SOTU, on też ma uczucia. :)
''I know you know what you're doing to me
I know my hands will never be free''
:)


Pn mar 25, 2013 19:57 pm Zobacz profil
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
Na chwilÄ™ obecnÄ… Delta wygrywa u mnie. Ale nie jet to jakaÅ› wielka przewaga, bo SOTU od poczÄ…tku bardzo lubiÄ™ :)


Åšr kwi 03, 2013 20:57 pm
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
Obrazek

Tak mi się skojarzyło...

Delta mniej gorsza, że tak napiszę...


Åšr kwi 03, 2013 22:10 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 14, 2009 23:53 pm
Posty: 849
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
Temat kompletnie bez sensu... Zróbcie porównanie jeszcze do reszty albumów Depeche Mode :roll: Najśmieszniejsze jest to, że Ci co piszą, że Sounds Of The Universe jest najgorszym albumem mają Some Great Reward, Construction Time Again, A Broken Frame i Speak & Spell na końcu zestawienia wszystkich albumów. Nie widzę sensu w takich porównaniach dlatego, że każdy album Depeche Mode jest inny i na każdym albumie są utwory, które się podobają jak i nie podobają ;) W moim przypadku np. Sounds Of The Universe jest lepszy od Exciter'a. a co do Delta Machine to zaczynam się zastanawiać czy czasem nie zdeklasuje albumu Ultra, który jest u mnie na czwartej pozycji. Wszystko jest kwestią gustu i osobistych upodobań ;) Większość może się nie zgodzić, ale dla mnie np. taki Wrong zjada Enjoy The Silence na śniadanie ;)


Cz kwi 04, 2013 0:55 am Zobacz profil
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
Heh. Najpierw negujesz ten bezsensowny temat i wszelkie porównania, po czym płynnie sam przechodzisz do porównań SOTU z Exciterem, Delty z Ultrą i Wronga z Enjoyem :roll: :lol:


Cz kwi 04, 2013 8:17 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 14, 2009 23:53 pm
Posty: 849
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
Wiedziałem, że pod moją wypowiedzią pojawi się post właśnie takiego typu ;) To nie jest porównanie, a raczej bazowanie na tym w jakiej kolejności co i gdzie się u mnie znajduje ;) I śmieje się z porównywania Delta Machine do wszystkich innych albumów ;) Czytaj uważnie ;) Oczywiście z drugiej strony racja bo gdyby nie porównanie to nie powstał by ranking albumów od najlepszego do najgorszego, ale właśnie od tego jest ten temat w dziale Dyskografia, a nie zakładania każdego tematu osobno w celu porównania Delty do SOTU, Violatora, SOFAD'a itd. itp.


Cz kwi 04, 2013 11:12 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 26, 2009 21:19 pm
Posty: 49
Lokalizacja: Kraków
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
U mnie zdecydowanie wygrywa Delta. Na tym albumie nie ma ani jednego utworu, który mnie męczy, żadnego nie unikam, a na SOTU znalazłoby się kilka, których nie włączam od bardzo dawna i już po premierze wzbudzały we mnie mieszane uczucia. Deltę wielokrotnie słuchałam od początku do końca i moje zdanie na temat każdego z utworów raczej się nie zmienia, a nawet jeśli, to na plus. :)


Pt kwi 05, 2013 13:19 pm Zobacz profil
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
Ale za to w '' Slow '' masz latającą żywą pszczołę Hilliera (w SOTU tego nie ma) :lol: ten tekst mnie normalnie zabił :lol: :mrgreen:


N kwi 07, 2013 15:06 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 14, 2009 23:53 pm
Posty: 849
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
Może Tobie się to nie widzi, ale jak dla mnie ta pszczoła to strzał w dziesiątkę ;) Niezły, psychodeliczny i zarazem hipnotyzujący dźwięk ;)


N kwi 07, 2013 19:28 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team