Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1970 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 99  Następna strona
Delta Machine - wrażenia 

Jak oceniasz album 'Delta Machine'?
Bardzo dobry 52%  52%  [ 257 ]
Dobry 33%  33%  [ 161 ]
Średni 9%  9%  [ 42 ]
Słaby 4%  4%  [ 20 ]
Zły 2%  2%  [ 12 ]
Liczba głosów : 492

Delta Machine - wrażenia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So mar 16, 2013 21:03 pm
Posty: 112
Lokalizacja: Lublin
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Panie i Panowie, jest dobrze. Minusy też się znajdą ale ważne by te minusy nie zasłoniły plusów. Już raczej nie możemy się spodziewać DM z czasów Violator'a ale ta płyta wcale nie jest zła. Znacznie lepsza, ciekawsza od Sounds.....
Dochodzi 2-ga w nocy a my nie śpimy, więc jest coś na rzeczy. Should..... nieco inny niż live, szkoda choć i tak niezły.


Pn mar 18, 2013 1:40 am Zobacz profil
aDMinistrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 23:19 pm
Posty: 3718
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
I po drugim odsłuchu.

Płyta bardzo mi się podoba. Właściwie poza początkiem Welcome To My World i ostatnimi sekundami Secret To The End i Alone nie mam zastrzeżeń. Bałem się po fragmentach, że płyta będzie w dużej mierze oparta na dźwiękach a nie na melodiach ale tak nie jest. A nie, mam jedno małe zastrzeżenie jeszcze, brakuje mi troszkę gitar. Ale klimat jest wspaniały, wokale są piękne, fantastycznie momentami przeplata się Dave z Martinem. W Secret To The End osiągnęli apogeum. Nie było jeszcze tak fajnego wspólnego śpiewania.

Zacząłem odsłuch trzeci. (a dziś akurat wyjątkowo na 7 do pracy :/)


Pn mar 18, 2013 1:41 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 16:52 pm
Posty: 18
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Alone mistrzostwo!


Pn mar 18, 2013 1:42 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 08, 2006 20:01 pm
Posty: 303
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Na razie słucham pobieżnie więc sporo pomijam, ale nie to, że się czepiam
ale troszkę namieszali w Should Be Higher - zniekształcili głos Dave'a - po co ?
brzmi jak nie on :/


Pn mar 18, 2013 1:42 am Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 16:41 pm
Posty: 222
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Zamiast słuchać drugi raz płyty to wałkuję non stop Slow, ten utwór to perfekcja, kwintesencja DM z okresu 1990-2001r.


Pn mar 18, 2013 1:42 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 07, 2007 19:06 pm
Posty: 213
Lokalizacja: Kraina Marzeń i Snów
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Słuchając po raz pierwszy, starałam się nieco wyciszyć emocje, co nie było łatwe :)
Na pierwszy ogień jak dla mnie wysuwa się My Littre Universe- dziwny, niepokojący, ale intrygujący zarazem i to nawet bardzo. Dalej- Should Be Higher nadal jest moim faworytem, tak samo jak Heaven, ale to już może kwestia wcześniejszego osłuchania się. Slow- przepiękny, magiczny, wzruszający. Odkryłam w nim „ciemne” brzmienie, za którym tak tęskniłam w ostatnim czasie. The Child Inside- spokojne tło i Martin!- Martin, którego wokal kocham od zawsze i na zawsze, tym razem także wywołał ciarki na moich plecach. Uspokajający, wyciszający. A zaraz potem magnetyczny Soft Touch. Sooth My Soul także bardzo mi się podoba i przyciąga swoim rytmem.
Ogólne- niesamowita płyta, taka, do której będę wracać wielokrotnie. Nie mogę też nie napisać o Gahanie, który, jak już wiele razy wspominaliście na forum, mistrzowsko operuje głosem i to tak, że czuć ciarki na plecach. Cztery lata czekałam na ten cudowny prezent, jakim jest Delta Machine. Opłaciło się. Bluesowe brzmienie dodaje jej smaku i sprawia, że chce się więcej i więcej… Tylko Depeche Mode potrafi wywołać we mnie takie emocje i za to Im dziękuję!
Teraz pozostaje czekać, aż w piątek dotrze do mnie zamówienie z Empiku.
Tyle na dzisiaj, a więcej- kiedy ochłonę i kiedy opadną emocje.


Pn mar 18, 2013 1:43 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 08, 2009 22:06 pm
Posty: 95
Lokalizacja: sosnowiec/londyn
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Dziwne ze nie ma zadnego instumentala, jak dla mnie najlepsze albumy to SOFAD, Violator, Delta Machine. :banana:


Pn mar 18, 2013 1:45 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 01, 2012 2:23 am
Posty: 94
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Jeszcze kilkanaście godzin temu czytałam na tym samym forum "Jak to możliwe, że Sony udało się zatrzymać wyciek tak długo" ;), hehe. Dobrze wiedzieć, że jesteście zadowoleni z płyty. Podnosicie ostro adrenalinę przed snem. :banana2:
Jeszcze bardziej nie mogę się doczekać piątku :). Dzięki za wszystkie recenzje.
:nlmda: :nlmda: :nlmda:


Pn mar 18, 2013 1:46 am Zobacz profil
aDMinistrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 23:19 pm
Posty: 3718
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
My Little Universe = Depeche Mode meets Kraftwerk :)


Pn mar 18, 2013 1:46 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 21:50 pm
Posty: 370
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Po drugim odsłuchu: powinienem ważyć słowa, ale to może najlepsza płyta od czasu Ultry, albo i lepiej :twisted:


Pn mar 18, 2013 1:48 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 11:02 am
Posty: 647
Lokalizacja: Barcelona (Mataró)
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Alone: tak nazwe trzecie dziecko !!!


Pn mar 18, 2013 1:49 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 18, 2013 0:13 am
Posty: 1
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
1 odsłuch zakończony. Zaraz zacznę drugi.

Powiem krótko: świetna i ambitna płyta.
Welcome To My World, Secret To The End, Slow, Broken, Alone, Soothe My Soul, Should Be Higher to już dla mnie przy 1 odsłuchu wymiatacze.
Jak dla mnie płyta nie ma "upychaczy". Są dobre i mocne strony.
Album pozbawiony wszelkich dźwiękowych zaśmieczaczy i plastiku.

Cieszy to, iż Depeche Mode nie jest już depeszowskie, a jest Depeche Mode.
Dave miażdży w każdej piosence. TO nie jest śpiewanie dla śpiewania. To namiętność śpiewania.
To nie jest Depeche Mode dla "klasycznych" depeszy, ani muzyka dla klasycznych nurtów muzycznych.
Tak jak Slow to "Zagubiona Autostrada" Lyncha, która odnalazła się w Anno Domini 2013, tak cała "Delta Machine" to album który zostanie odnaleziony nawet po wielu latach i będzie nadal tak samo zaskakujący, przemyślany i namiętny w swym minimalnym i głębokim brzmieniu.

Jednak całość opinii wyklaruje się zapewne po 10 odsłuchu. Ale już po drugim mogę uznać, że to jeden z najlepszym albumów tego zespołu. Na pewno najlepszy w tym wieku.


Pn mar 18, 2013 1:49 am Zobacz profil
aDMinistrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 23:19 pm
Posty: 3718
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
MARZĘ o usłyszeniu Slow na żywo. I zobaczeniu jak to śpiewa Dave, jak się do tego rusza.


Pn mar 18, 2013 1:50 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 08, 2006 19:30 pm
Posty: 133
Lokalizacja: Zabrze
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
nancy boy napisał(a):
Właściwie poza początkiem Welcome To My World i ostatnimi sekundami Secret To The End i Alone nie mam zastrzeżeń.

Nancy ale to właśnie dzięki nijakiemu początkowi wejście refrenu jeży włos na głowie, spójrz na to z tej strony :wink:


Pn mar 18, 2013 1:50 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 21, 2003 13:51 pm
Posty: 1279
Lokalizacja: Białystok
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
guccilittlepiggy napisał(a):
frame_101 napisał(a):
Secret To The End - powinno być od razu po Welcome To My World, Angel i Heaven je sztucznie rozdzielają. Świetny, ale "przegadany" wokalem Davea. Chciałbym usłyszeć to w wersji instrumentalnej.

akurat jestem na tym etapie i pozwolę sobie się nie zgodzić, welcome to my world i angel naturalnie kleją się do siebie, a zapodany po nich heaven nie brzmi już jak kuriozum (....)


pobawiłem się kolejnością i utwierdziłem w tym, że właściwa to:

01 Welcome To My World
02 Secret To The End
03 Angel
04 Heaven


Pn mar 18, 2013 1:51 am Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 16, 2013 21:03 pm
Posty: 112
Lokalizacja: Lublin
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
W muzyce DM można znaleźć nawet po wielu latach wiele ciekawych, zaskakujących dźwięków. Tu też są takie, choć zapewne po jakimś czasie znajdziemy je. Zaskakujący jest dla mnie koniec (ostatnia minut) Should...... Jakieś głosy czy co?
Płyta mnie powala. Nie spodziewałem się takiej dobrej :banana:


Pn mar 18, 2013 1:52 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 22, 2010 13:58 pm
Posty: 64
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Podczas 2 przesłuchu naszło mnie na to, że wszystkie materiały promocyjne, zdjęcia, okładka, tytuł, panowie na zdjęciach, ich postawy, ubiór, charakteryzacja, wszystko to niesamowicie oddaje charakter tej płyty.
Jest ona niesamowicie spójna z tym wszystkim co do tej pory otrzymaliśmy o DM na temat Delty. A słuchając płyty po raz kolejny niesamowicie wkręcam się w jej klimat.
Martinowe The Child Inside jest po prostu rewelacyjne.


Pn mar 18, 2013 1:56 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 11:02 am
Posty: 647
Lokalizacja: Barcelona (Mataró)
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Goodbye, tez tak jakby lezalo w szufladzie kolo Slow, he ?


Pn mar 18, 2013 2:04 am Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 16, 2013 21:03 pm
Posty: 112
Lokalizacja: Lublin
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Zastanawiam się słuchając płyty jak można było spłodzić Sounds........... mając taką muzyczną wiedzę i talent no i wyobraźnię. Powinienem ich przeprosić, bo pisałem jeszcze dwa dni temu że to koniec DM. Skończyły się utwory pokroju In your....... ale są nowe. Nowe pokłady niewyobrażalnej muzycznej przygody. Secret to the end dla jest mistrzostwem. Hmm, nawet nie wiem co napisać, pomyśleć. Nie wiem czy pójdę spać dziś. Nic nie wiem. Płyta jest........ wyśmienita, zaskakująca.
Welcome..... z początku dziwny, trudny do ogarnięcia aż tu nagle jakbym otworzył najlepsze piwo świata i przechylił butelkę do ust. Czuję każdy smaczek i nie mam ochoty kończyć pić dalej.
Czy ta płyta nie jest przypadkiem bardzo erotyczna? Na pewno jest.

Ciekaw jestem co powie, napisze Pan Piotr Stelmach z radiowej Trójki nt. płyty.


Pn mar 18, 2013 2:13 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 15, 2012 20:35 pm
Posty: 2
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Najlepiej na pewno wypadają - Secret To The End, Slow, Broken, Goodbye, Alone;
* Po wcześniejszym przesłuchaniu fragmentów zdecydowanie największym zaskoczeniem jest Welcome To My World, który wydawał mi się po tych 30 sekundach istną tragedią... W rzeczywistości jest jednak całkiem znośnie, pomijając już nawet te irytujące czysto Hillierowskie dźwięki, aaaaaa ten refren i wspólne wejście Martina i Dave'a - po prostu miód!!!!!
* Angel natomiast nadal mi nie podchodzi, zbyt dużo tych wszystkich dźwięków, można to było zdecydowanie lepiej zaaranżować.. co więcej, miały być również niby zmiany względem wersji z konferencji, musiałbym chyba porównywać sekundę po sekundzie, aby je znaleźć...
* Heaven jak Heaven, arcydziełem tego bym nie nazwał, ale nie jest to kawałek przy słuchaniu którego miałbym chęć przeskoczyć do następnej piosenki.
* Secret To The End - jest moc, tutaj już wiadomo, że to nie jest SOTU i będzie do czego wracać i to nieraz! Rewelacja!
* My Little Universe - dziwnie, bardzo dziwnie, nie wiem co o tym wszystkim myśleć - nawet po ponownym przesłuchaniu! Pamiętam, że w jakiejś recenzji ktoś wspominał, że to kawałek niezwykle wyróżniający się, że Depeche Mode nigdy wcześniej czegoś takiego nie nagrało - nic dodać nic ująć! Szczerze, wiem jedynie, że chce się tego słuchać i wciąga, o dziwo!
* Slow i Broken - cóż mogę powiedzieć, na to czekałem tyle lat! blues, trochę starego DM, wręcz jego kwintesencja! :brawo: :brawo:
* The Child Inside pojawia się tak ni z gruchy ni z pietruchy, zaczyna się jak zwykły Martinowski kawałek z SOTU, człowiek traci nadzieję, ale gdzieś tak w połowie zmusza do zmiany zdania;
* Soft Touch/Raw Nerve - niezwykle taneczny kawałek, nogi rwą się do tańca, na zloty jak znalazł! To tyle, co mogę powiedzieć na temat tego utworu;
* Should Be Higher - ahhh dlaczego? dlaczego... zdecydowanie lepsza wersja live, tutaj brak tej mocy i głębi, ktoś nieźle spaprał robotę...
* Alone - i mamy kolejne trzęsienie ziemi, jak tu iść spać?! ten klimat!
* Soothe My Soul - od samego początku mi się nie widział, w wersji live jeszcze jako tako brzmiał, choć może to za sprawą pierwszego odsłuchu, ale od usłyszenia wersji single aż po wersję z albumu - eee nie, nie moje klimaty... wg mnie najsłabszy utwór, do zapomnienia!
* Goodbye - bo płytę zakończyć też trzeba umieć, Depeche Mode nie zawodzi!

Panie i Panowie, są plusy i minusy, ale nie ma się czego obawiać, jest naprawdę dobrze! Czasy wielbionego również przeze mnie Violka i SOFADu już nie powrócą, SGR/BC/MFTM tym bardziej, nie inaczej ma się również sprawa z Ultrą. Ale czy to źle? czasy się zmieniają, rzeczywiście nieraz brakuje Alana, ale popatrzmy na to z innej perspektywy - muzyka musi ewoluować, wystarczy popatrzeć jak zmieniało się przez te lata nasze ukochane Depeche Mode, cieszmy się, że nie stoją w miejscu i nie mamy powtórki z rozrywki - Delta a SOTU to lata świetlne różnicy pod względem jakości! i tak jak nie mogłem zmusić się by ponownie posłuchać utworów z SOTU pomijając WRONG, tak do Delty na pewno będę wracał wielokrotnie ;) Mamy naprawdę piękne zwieńczenie średniej i rozczarowującej, głównie za sprawą SOTU, trylogii Hillierowskiej! W końcu!

Ahh i ten wokal Dave'a!!


Pn mar 18, 2013 2:13 am Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1970 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 99  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team