Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1970 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 99  Następna strona
Delta Machine - wrażenia 

Jak oceniasz album 'Delta Machine'?
Bardzo dobry 52%  52%  [ 257 ]
Dobry 33%  33%  [ 161 ]
Średni 9%  9%  [ 42 ]
Słaby 4%  4%  [ 20 ]
Zły 2%  2%  [ 12 ]
Liczba głosów : 492

Delta Machine - wrażenia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lut 08, 2009 22:26 pm
Posty: 33
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
robertlublin napisał(a):
Tak, Should.... w wersji live jest mocniejszy (ciekawszy). Jak na razie Secret..... jest dla mnie najmocniejszy.





Welcome to my world-no jest.... takie sobie, ... bez rewelacji.
Secret... robi wrażenie, choć drażni automat perkusyjny.Już przestał drażnić :-)Znakomite nagranie.
My Little Universe---- dziwne trochę, wpływ VCMG?
Slow-interesujący, ale bardzo prosty motyw gitary, Gahan rewelacyjny.Muza totalnie odbiega od twórczości Depeche Mode.
Broken-dobry kawał muzy, ale jeżeli ktoś oczekiwał "people are people" sorry to nie to. :-)
The Child Inside- Martin śpiewa, nie zaskakuje w niczym.
Alone- ciekawe nagranie, choć d... nie urywa.
Goodbye-ciekawe nagranie, choć........ nic nie urywa.

Should Be Higher- znakomite, bardzo dobrze zaśpiewane.Gahan przechodzi sam siebie, bez drażniącego pogłosu, jak u Lettermana.
Soothe my soul- bardzo dobre nagranie, dobre nowe DM. Ale nie dla wszystkich.
Soft Touch- w porównaniu do live- lettermana nagranie się broni. Lepiej w wersji studyjnej.
Angel- pierwsze nagranie zapowiadające nowe DM, przyjmowane trochę po macoszemu. W porównaniu do innych produkcji z delty dość wysoki poziom.
Heaven- jak dla mnie rewelacyjny numer, numer dwa na płycie po "secret to the end."

Dla mnie płyta znakomita, takie jest nowe DM. Jeżeli dla kogoś "Songs of the uniwerse" była płytą słabą, podejrzewam, że Delta będzie jeszcze słabszą. Znowu będą błagania o Alana W. Ale ten typ muzyki, który tworzy DM w roku 2013, to taka muzyka, którą docenić mogą tylko ci najwierniejsi fani. To już nie jest muzyka dla mas.


Pn mar 18, 2013 2:18 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 08, 2006 19:30 pm
Posty: 133
Lokalizacja: Zabrze
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
robertlublin napisał(a):
Zastanawiam się słuchając płyty jak można było spłodzić Sounds...........

Również przeszła mi ta myśl przez głowę, ale nasuwa mi się jednak wniosek że SOTU była materiałem na bardzo dobry album. Po prostu położono kwestie produkcji, wyszła z tego zabawa pt. "wykorzystajmy wszystkie zabawki kupione przez Martina" i kompletnie zabrakło klimatu (poza paroma momentami i genialnym "Wrong"). Na potwierdzenie mojej tezy spróbujcie sobie wyobrazić takie "Alone" opatrzone brzmieniem np. "In Sympathy". Byłoby tak samo mdło. I odwrotnie - "In Sympathy" to mógł być bardzo dobry utwór (dajcie mi porządną acapelle :wink: ).


Pn mar 18, 2013 2:24 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 12:10 pm
Posty: 309
Lokalizacja: Wrocław
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Ło Matko!
Ja z obozu Wildera, psioczący na większość tego co po 1993 r. mówię po pierwszym przesłuchaniu, że to chyba najlepsze co zrobili od tamtego czasu! Bardzo fajne to.
Welcome - refren boski, jak wchodzą te "smyczki" czy co to jest - ciary!
Secret - to jest właśnie ten klimat z Violka, o którym mówili w wywiadach,
Slow - śpiew Gahana jest tu genialny. Jest klimat.
Broken - znów stare dobre DM w synthowym klimacie
Soft TOuch - genialne. Sorry Eigner, ale znacznie lepsze beż żywych bębnów,
SBH - live lepsze, ale i tak rewelacja. Jeszcze tak wysoko śpiewającego Gahana nie słyszałem,
Alone - noż kurde! Można nagrać znów coś w klimacie Violka? Można! Da się!
SMS - będzie killer koncertowy. Mój młodszy syn (18 miesięcy) przy niczym tak wysoko nie skacze, więc hicior dla mas też będzie!
Goodbye - 3.38 sec - potęga. Myślisz, że koniec a tu nie ma tak łatwo :8):
Ogólnie, zdecydowany plus. Przy SOTU jęczałem od początku, tu wręcz przeciwnie. Jest dobrze! :banana:


Pn mar 18, 2013 2:26 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 11, 2013 11:04 am
Posty: 19
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
slow i broken na razie odpuszczam, bo to growery i będzie co raz lepiej. the child inside to pure Martin od czasu Exitera i zaczynam traktować te jego kawałki jako nieszkodliwe dziwactwo, tym bardziej, że chociaż są stylistycznie bardzo do siebie podobne, to na tyle niejednoznaczne, że trudno powiedzieć, że są zwyczajnie słabe. ST/RN jest w sumie taki jak w wersji live, a wraz z SBH tworzą zgraną parę, w ogóle mam wrażenie, że piosenki tutaj występują parami, zazębiają się, a po każdej parze przychodzi kawałek łamiący klimat (czyli system trójkowy ;) SBH - najgorsze co mogło się zdarzyć temu kawałkowi to Gahan - naprawdę, dla mnie koszmar i nie sądzę, żeby problemem było to, co mogli mu zrobić z wokalem w postprodukcji, to po prostu jest tak zaśpiewane, jak jest, a szkoda, bo instrumentalnie ten numer ma potencjał, chociaż bez żadnych szans do liderów ;). mógł być taki bardzo mocny średniak, a wyszła piękna katastrofa

I jeszcze takie ogólne wrażenie co do całości:
po pierwsze, na szczęście nie słychać tutaj ani Violatora, ani SOFADa, to po prostu nie mogłoby się udać (chociaż sądzę, że temat jeszcze na którejś płycie wróci), uniknęli też powtórki z dwóch ostatnich płyt (są jakieś tam akcenty w postaci efektów, ale to nie do uniknięcia na tym etapie, jak sądzę, zresztą zastosowane tak, że zupełnie mnie to nie razi), ale to wszystko nie zmienia faktu, że to bardzo przeglądowa płyta, a jednocześnie bynajmniej niewtórna - to twórcza eksploracja własnych dokonań i chociaż wydaje mi się że jest tutaj wszystko od CTA do MFTM (następnym razem postaram się to uzasadnić), ale podane w taki sposób, że jestem pod wrażeniem. nie jestem w stanie na razie umieścić tego albumu w jakimś rankingu, bo za wcześnie - ocena zanim się wykrystalizuje pewnie spadnie i wzrośnie kilkukrotnie, jednakże jedno jest pewne - do kwartetu S&S, ABF, SGR, SOTU na pewno nie dołączy - jest na to za dobry. reszta kawałków pod ocenę po porannych odsłuchach ;)


Pn mar 18, 2013 2:32 am Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 16, 2012 11:11 am
Posty: 20
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Secret to the End-najpiękniejszy kawałek na płycie,doskonały,na pewno zostanie wykorzystany kiedyś w jakimś klimatycznym filmie.Warto było czekać.


Pn mar 18, 2013 2:34 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 21:50 pm
Posty: 370
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Przy trzecim przesłuchaniu - jesty tyle "smaczków" na tej płycie, że zdaje się jakby zespół mrugał okiem - nie tym razem Wam nie odpuścimy :8):


Pn mar 18, 2013 2:35 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 08, 2009 22:06 pm
Posty: 95
Lokalizacja: sosnowiec/londyn
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
nie wiem czemu ale Broken przypomina mi troche w zwrotce Soft Cell....? :?:


Pn mar 18, 2013 2:40 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 14, 2009 23:53 pm
Posty: 849
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Właśnie jestem po drugim odsłuchu i jestem pod wrażeniem :) Świetny, odważny i zarazem dziwny album :) Welcome To My World - liczyłem na bardzo dobry utwór rozpoczynający płytę i się nie zawiodłem bo Welcome jest genialny. Na razie nie chcę opisywać każdego utworu szczegółowo, ale tak ogólnie to najmniej podobają mi się: Heaven, Soft Touch oraz My Little Universe, który nie jest zły lecz dziwny, inny ;) Bardzo odważne podejście ze strony Depeche Mode jeśli chodzi właśnie o ten utwór i rzeczywiście jest tak jak określił to nancy - Depeche Mode meets Kraftwerk :) Jeśli chodzi o utwory, które mi się podobają to ciężko będzie wybrać ulubioną trójkę :D Jestem wkurzony jeśli chodzi o Should Be Higher... Co się stało z wokalem? :( Dave w refrenie brzmi jak jakiś nastolatek przed mutacją. Końcówka utworu też jest inna, gorsza :( Oczywiście Should Be Higher jest i tak genialny i na pewno znajdzie się w trójce moich ulubionych utworów z Delta Machine, ale w porównaniu do wersji live to nieźle spaprano robotę...


Pn mar 18, 2013 2:46 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 21:50 pm
Posty: 370
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Juno mialem takie same odczucia w odniesieniu do SBH, Dave brzmi jak kastrat wyrwany z chóru, ale po drugim, przesłuchaniu, kiedy dałem volume + i trochę mniej mi to przeszkadzało. Bez tego efektu "studni" to byłoby w sumie i tak nienaturalne, chyba że znów Dave śpiewałby sylaba po sylabie, tak jak w sister of night, a to byłoby już przegięcie, może wyjdzie jeszcze jakaś wersja bare SBH...


Ostatnio edytowano Pn mar 18, 2013 2:56 am przez introspector, łącznie edytowano 2 razy



Pn mar 18, 2013 2:53 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 242
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Ok, pierwsze wrazenia. Jest zle. Ta plyta, poza Angel i Heaven w ogole zaczyna sie od Slow gdzie cos sie dzieje ale tez nic co lapie za dusze. Strasznie jalowe to jest wszystko. Wachlarz dzwiekowy jest bardzo ubogi. Kompozycje sugeruja, ze Martin naprawde zaczyna sie wypalac jako kompozytor, a w dodatku brzmieniowo jest zbyt prosto i bez zadnej inwencji poza tylko nielicznymi wyjatkami jak Goodbye, np.

Niestety, moje obawy przeistoczyly sie w fakt i Should Be Higher w studiu zostalo spieprzone - no gdzie sie ten bas podzial? Ale to i tak najlepszy utwor na plycie.

Soothe My Soul to inny promyk swiatla na tej jalowej plycie i prezentuje sie dobrze. Slow ma potencjal ale niedopracowany kompozycyjnie. To samo Broken. The Child Inside zlapalo mnie troche za serce i mam nadzieje ze wciagnie mnie jeszcze w nastepnych odsluchach. Alone, znowu, dobry potencjal ale niedopracowany.

Goodbye moglby swobodnie byc niebianski i walczyc o miano najlepszego utworu obok Should Be Higher, ale gdzie refren panowie? Az sie prosil tu, a tu....nic, ale piekny koniec, naprawde piekne sa te krzyki na koniec, az rozpacz obejmuje, ze to moze byc koniec DM, bo naprawde tworczo nasi bogowie muzyczni maja coraz mniej do zaofiarowania.

Jest mi smutno po pierwszym odsluchu. Drugi odsluch niestety jestem zmuszony rozpoczac od Slow bo Welcome In My World, Secret To The End i My Little Universe to nie sa nawet piosenki tylko jakies niezdarne dzwieki z podkladem rytmicznym.


Pn mar 18, 2013 2:53 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So mar 16, 2013 21:03 pm
Posty: 112
Lokalizacja: Lublin
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Secret to the end kojarzy mi się jakoś dziwnie z muzyką filmową. Dobry kawałek do jakiegoś filmu, bardzo przestrzenny utwór.


Pn mar 18, 2013 3:02 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 24, 2013 0:22 am
Posty: 105
Lokalizacja: Edynburg
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Jestem po pierwszym odsłuchu. Depeche Mode mnie zaskoczyło. Płyta jest inna, parę razy mi kopara opadła? To DM? Spytałem sam siebie. Te kawałki świetnie do siebie pasują, nie ma zapchaj dziur. Po pierwszym odsłuchu najbardziej spodobały mi się Welcome to my world, My Little Universe, Slow, Soft Touch/Raw Nerve, Should be Higher, Alone, Goodbay. Paraktycznie w każdym kawałku coś mnie poruszyło i chcę ich słuchać na okragło. Za co uwielbiam ten zespół? Za to, że nie wiem jak kombinują i eksperymentują, to zawsze czuć w tym ten specyficzny (nie do podrobienia) klimat DM. Heaven i Soothe my Soul wybrane na single, to najprostsze konstrukcyjnie utwory na płycie. Cieżko jest napisać po pierwszym posłuchaniu coś więcej. Ta płyta jest przeznaczona do wałkowania :) Słucham drugi raz...


Pn mar 18, 2013 3:16 am Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 11:39 am
Posty: 36
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Tak na szybko.
Secret To The End, Broken, Should Be Higher.
Wszystkie trzy kompozycje Gahana wymiatają.
Gore broni się fantastycznym Alone.
Chciałbym napisać, że kolejne płyty DM przypominają solową twórczość Gahana,
ale akurat tutaj w pozytywnym znaczeniu bo jego wkład niesie nareszcie nową jakość.
Ciekawa płyta i dużo słuchania, dużo smaku.

pozdrawiam


Pn mar 18, 2013 3:36 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 02, 2004 23:09 pm
Posty: 83
Lokalizacja: Włocławek
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Fajne, że wam się podoba.


Ostatnio edytowano Pn mar 18, 2013 4:33 am przez Tatian, łącznie edytowano 1 raz



Pn mar 18, 2013 4:29 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 242
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Drugi odsluch. Ta plyta na pewno ma swoj klimat i swoja osobowosc ale ogolnie jest nudna. To chyba pierwsza plyta DM przy premierze ktorej nie towarzyszyly mi zadne emocje albo wzruszenia tylko pospolitosc, tak jakby to byl sredniej klasy zespol elektroniczny, a nie DM. Nie wiem co slyszycie na tej plycie ale jak dla mnie to chyba oni ida w kierunku ktory oddala sie powoli od moich gustow.

Z tych wszystkich utworow jakie DM przygotowalo po 4 latach jedynie w koncertowej wersji Should Be Higher czuje ducha DM i ten utwor naprawde powala. Po drugim odsluchu spodobal mi sie tez Broken, Slow, Alone i The Child Inside jeszcze bardziej. Soft Touch brzmi lepiej na plycie ale zadnej rewelacji nie ma. Goodbye moglo byc wspaniale ale Martin zapomnial napisac refrenu, straszna strata bo to mogl byc wielki utwor, choc koncowka jest wielka. No i tak w wielu miejscach jest, stracony potencjal.

Tak w ogole to plyta powinna sie nazywac Remix Machine, bo brzmi rownie jalowo co remixowe plyty DM, a na taki kierunek juz sie nie zgadzam, choc tak chcialem w to pojsc. My Little Universe jest chyba kwintesencja tego co jest zle w tej plycie. To jest jakies nieporozumienie. Sluchajac drugi raz wrecz zmusilem sie do wysluchania go do konca bo normalnie mnie drazni, a mial cieszyc.


Pn mar 18, 2013 4:31 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 10, 2006 19:41 pm
Posty: 269
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Po pierwszym odsłuchu jestem odrobinę rozczarowany - produkcyjnie 4,5/5, songwritersko 3/5. Album stosunkowo trudny w odbiorze, ale jednak pozbawiony oczywistych melodii i nieco nużący momentami. Myślałem, że zespół słabo dobiera single, lecz zarówno "Heaven", jak i "Soothe" wydają się być ostatecznie słuszną formą promocji. Piszcie co chcecie, ale nienawidzone tu na każdym kroku SOTU lepiej wypada z perspektywy popowego potencjału. Z kolei warstwa soniczna "Delty" daje duże pole do popisu dla naszych uszu - będzie można słuchać i słuchać, zatapiać się w dźwięki, odkrywać coraz to nowe wymiary. Coś za coś.

Faworyci:
- "Secret"
- "Slow"
- "Alone"
- "Should"


Pn mar 18, 2013 5:03 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 242
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Po trzecim odsluchu, tym razem na sluchawkach, zwracam nieco honor temu wydawnictwu bo Slow mi zaczyna wchodzic, Broken wyrasta na faworyta po Should Be Higher, i juz kocham The Child Inside. Ta plyta dla mnie zaczyna sie od Slow, bo wczesniejsze oprocz Angel, nudne, wtorne i zbedne. Tak jak patrze sobie teraz na zestaw utworow od 6-go do konca, to nie jest tragicznie. Alone zaczyna przemawiac do mnie jezykiem DM. :-) Goodbye swietne, ale jak wspomnialem, z dobrym refrenem byloby niebo, a tak to tylko koncowka boska. Slucha sie Delty lepiej w sluchawkach. Jakies pare tygodni temu jakis recenzent zagraniczny twierdzil, ze to bedzie "grower", no i rzeczywiscie tak jest, ale caly czas nie mysle, ze wejdzie do kanonu klasykow. PTA nadal najlepsza plyta po SOFAD choc Should Be Higher to najpiekniejszy utwor od SOFAD, IMO.

Edit: Po 4 odsluchach stwierdzam, ze Broken jest wielki. :-) The Child Inside jest przepiekne (i tekstowo tez, no i ten Martina glos, OMG). Poza tym, Alone mocno czaruje i jest w czolowce plyty.


Ostatnio edytowano Pn mar 18, 2013 6:33 am przez whitelodge, łącznie edytowano 5 razy



Pn mar 18, 2013 5:12 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 18:58 pm
Posty: 1141
Lokalizacja: 3City
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
każdy kolejny kawałek powala a ciary rosną, naprawdę warto było czekać te 4 lata, oj warto!!!.
Slow rozpierdolił mnie całkowicie!!!
A tu nadszedł Broken i odlatuję właśnie gdzieś w niebiosa :D
Tak jak myślałem nie wystrzelali się u Latermana z najlepszych pereł, zostawili je dla nas do intymnego odbioru.Chwała im za to!
Bo jak by mi ktoś wylał pomyje na te perły zanim mogłem się nimi obsypać to bym nie darował tej zniewagi.
Nadeszło właśnie Childe Inside - niczym delikatna bryza i ochłodzenie po szczycie emocji - Delta jest genialnie poukładana.
I kolejny numer który wbija w glebę - STRN - poodrywa nas z letargu po balladzie Marta i stawia na nogi, aż się che ryczeć: Forrest Run!!, Forrest Run!!!
Jaka energia bije z tych nut!!!
I jest SBH to na co live było przyćmione i przytłumione, tu exploduje - Oni są genialni!!! - łzy się cisną same do oczu
Alone - Boże co za klimat - zaczynam chyba orbitować - te brzmienia są boskie - i ten transowy rytm - i wszystkie smaczki krążące po orbicie mej świadomości - kolejna perła - a duet Martina i Davea dopełnił szczęścia - znowu łzy napłynęły mi do oczu
Ponowna pobudka -SMS -na tle 3 poprzednich numerów nieco blady - ale nóżki już pulsują - będziemy się bawić na Narodowym ( i może jakaś akcja wypali?)
I kurde nadszedł już koniec: Goodbay , to jest I Fell You z większym feelingiem - co za harmonia, co za Ceremonia na zakończenie - idziemy w orszaku pogrzebowym gdzieś w Delcie Mississipi - strugi deszczu spływają nam po twarzach ale klimat - duszny , mroczny i meganastrojowy!!!
DEPECHE MODE RULES!!! Końcówkla dosłownie mnie zmiażdżyła od dziś nic już nie będzie takie same, Po prostu MISTRZOSTWO ŚWIATA!!!


Ostatnio edytowano Pn mar 18, 2013 7:47 am przez oDMienioNY, łącznie edytowano 7 razy



Pn mar 18, 2013 7:13 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 15:37 pm
Posty: 49
Lokalizacja: Węgorzewo/Olsztyn
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
po nocnych przesluchaniach cóż mogę powiedzieć, nareszcie mam płytę przez duże P!!!!!!! na to czekałem!!!!! piękna!!!!!!!!!!!! moc!!!!!!


Pn mar 18, 2013 7:21 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 07, 2009 21:18 pm
Posty: 36
 
Post Re: Delta Machine - pierwsze wrażenia
Witam, myślałem że wytrzymam to wszystko na spokojnie do piątku. Po Waszych recenzjach nie jestem w stanie o niczym innym myśleć, po co ja tu zagladałęm !!!
Bardzo porszę o link na PW, bardzo, bardzo, bardzo. Te cyekanie jest nie do yniesienia....


Pn mar 18, 2013 7:51 am Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1970 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 99  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team