Depeche Mode - Zobacz wątek - Delta Machine - wrażenia
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 1970 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 95, 96, 97, 98, 99  NastÄ™pna strona
Delta Machine - wrażenia 

Jak oceniasz album 'Delta Machine'?
Bardzo dobry 52%  52%  [ 257 ]
Dobry 33%  33%  [ 161 ]
Åšredni 9%  9%  [ 42 ]
SÅ‚aby 4%  4%  [ 20 ]
ZÅ‚y 2%  2%  [ 12 ]
Liczba głosów : 492

Delta Machine - wrażenia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sie 30, 2005 9:37 am
Posty: 527
Lokalizacja: Åšwidnik -Lublin
 
Post Re: Delta Machine - wrażenia
Jeśli chodzi o tego Pana z PKSami to czapki z głów :brawo: Samo nazwisko powala na kolana :fletch:


So mar 22, 2014 16:44 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 18:58 pm
Posty: 1141
Lokalizacja: 3City
 
Post Re: Delta Machine - wrażenia
ok a gdzie jest temat tego wÄ…tku?
Przeca miało tu być o wrażeniach i emocjach, o płycie DM a nie o d...e Maryny czyt. Andrzeja.
Za moment 101 strona, uprasza siÄ™ o trzymanie siÄ™ tematu


N mar 23, 2014 22:04 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Delta Machine - wrażenia
Więcor napisał(a):
Bo umówmy się, wiadomo kto był najlepszym showmanem i nikt juz sie nie zbliżył do tego poziomu hehe.


Jasne że wiadomo :wink: :8):

A co do płyty i wrażeń...no kurcze próbowałem w sobotę...rocznica....myślałem że może coś się zmieni....że coś mną rzuci...ale nie. Nie mogłem wysłuchać w całości...nie, nie płyty-żadnego utworu. Tak więc Delta będzie dalej stała na półce i się kurzyła.


Pn mar 24, 2014 10:21 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Delta Machine - wrażenia
cały czas problemem tej płyty JAK DLA MNIE ,jak i dwóch poprzednich pozostaje produkcja,czyli brzmienie,w czym tylko utwierdziły mnie wersje Live.

Welcome To My world,Angel i SBH na żywo to prawdziwe petardy,jak dla mnie czołówka DM,na płycie brzmią sucho i męcząco,szczególnie jeżeli chodzi o WTMW który z odpowiednim pogłosem na wokalu byłby w 10 najlepszym numerów ever jak dla mnie,natomiast z Delty,z tym wokalem Davea śpiewającego w zamkniętej łazience jest dla mnie nie do słuchania.

płyta z dużym potencjałem,ale źle wyprodukowana.Gdybym włączył Violatora,poprzebijał śrubokrętem głośniki wysokotonowe i przykrył je grubym kocem zabrzmiałby podobnie jak Delta.Szkoda że poszli w tym kierunku.


Pn mar 24, 2014 11:00 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 11:19 am
Posty: 203
 
Post Re: Delta Machine - wrażenia
krzysiek napisał(a):

płyta z dużym potencjałem,ale źle wyprodukowana.Gdybym włączył Violatora,poprzebijał śrubokrętem głośniki wysokotonowe i przykrył je grubym kocem zabrzmiałby podobnie jak Delta.Szkoda że poszli w tym kierunku.


Nie mogę tego zrozumieć. Czy Twoim zdaniem Delta jest zamulona? O to Ci chodziło?


Pn mar 24, 2014 12:30 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Delta Machine - wrażenia
wokal jest zamulony,suchy ,bez pogłosów,często schowany-jak właśnie w WTMW-porównaj z tym np z Violatora .Są fragmenty ok-refren w Angel,SBH czy zwrotka w SMS ale ogólnie jest słabo.

Jedyny utwór który brzmi dobrze jak dla mnie to Heaven,ale akurat to słaby utwór.


Pn mar 24, 2014 12:36 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 11:19 am
Posty: 203
 
Post Re: Delta Machine - wrażenia
Acha... oczywiście, że jak postawisz w jednym rzędzie WFTN vs WTMW to jest niebo a ziemia ale to wynika z koncepcji nagrania. Miało być surowo i jest co nie znaczy że jest "za kocem". U mnie koca brak.
W Angel Gahan jest jak wycięty z tła. Stoi dobre 2,5 metra przed "tłem" i ładnie śpiewa. Tylko dla mnie :)


Pn mar 24, 2014 12:45 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Delta Machine - wrażenia
no ja nie twierdze że jest to jakiś błąd przy produkcji,pewnie taka była koncepcja,z tym że mi się taka koncepcja i takie brzmienie nie podoba,a taką koncepcję podąża DM z małymi wyjątkami od PTA.


Pn mar 24, 2014 13:55 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1894
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Delta Machine - wrażenia
Sorry - jak kogoś urażę. :wink:
Mam dwa wrażenia. Po pierwsze - wasza dyskusja jest bardzo jałowa, wręcz śmiesznie przerzucająca się swoimi odczuciami na zbyt wysokim poziomie odczuć subiektywnych.
Po drugie - Delta i tak jest dobrym albumem DM, choć traci z czasem.
To tyle.


Pn mar 24, 2014 16:37 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 18:58 pm
Posty: 1141
Lokalizacja: 3City
 
Post Re: Delta Machine - wrażenia
z ostatniego wywiadu z Martinem:
We try to keep up with modern technology as much as we can so there will always be an element of electronic technology in our music, but the way that music is made is secondary to the song. We must not forget that! The instrumentation is a means to an end.

Zgadzam się w pełni ze słowami Martina. A na Delcie są genialne utwory, niezależnie jak i kto ocenia ich produkcję.
Produkcja to rzecz wtórna (The instrumentation is a means to an end).
Z kolei wersje live dostarczają dodatkowego ładunku emocjonalnego i tu zwłaszcza chciałbym wskazać na przykład WTMW, prawdopodobnie najlepszy starter w historii zespołu(zarówno muzycznie jak i tekstowo).
Heaven po ponad roku od 1 przesłuchania muszę stwierdzić i posypać głowę popiołem, że jest to jedna z naj jeżeli nie najcieplejsza emocjonalnie kompozycja Martina.
i nie doceniłem genialności tego utworu na początku. Dziś potrafię wielokrotnie wciskać rev. by ponownie odwiedzać Niebo.
Z kolei Angel, potwierdzam w wersji live zyskał zdecydowanie ale na płycie broni się również.
W zasadzie po roku słuchania Delty przyznam się do 2 diametralnej zmiany oceny, dziś już za każdym razem skipuję ST\RN, to kawałek który zdecydowanie jako jedyny nie wytrzymuje próby czasu i zdecydowanie przesunąłbym LTL na wersję podstawową wywalając właśnie ST\RN.

Cała Delta znakomicie opiera się próbie czasu, i jest to 1 płyta od czasu Excitera, która jeździ u mnie przeważnie w całości ( PTAk i SOTU nie wytrzymały tej próby, choć nie są pozbawione genialnych kawałków). Ze spokojem mogę teraz czekać ze 3 lata na kolejny LP od DM, bo wierzę że będą na nim nuty, które poruszą mnie do głębi i spenetrują moją duszę.


Wt mar 25, 2014 6:32 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt sie 30, 2005 9:37 am
Posty: 527
Lokalizacja: Åšwidnik -Lublin
 
Post Re: Delta Machine - wrażenia
Ma nadzieję, że nowy LP powstanie :roll:


Wt mar 25, 2014 19:32 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 29, 2013 20:34 pm
Posty: 718
Lokalizacja: Włocławek
 
Post Re: Delta Machine - wrażenia
Powstanie.

Dla mnie Delta cały czas wysoko, w zasadzie nic się nie zmieniło. Nadal nie lubię tych samych kawałków, co wcześniej. I te same uwielbiam. :)


Wt mar 25, 2014 20:01 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 27, 2012 19:44 pm
Posty: 259
Lokalizacja: Rybnik
 
Post Re: Delta Machine - wrażenia
tak jak Natik, myślę, że to jeszcze nie czas, w którym powinniśmy się martwić czy powstanie nowy album. jestem pewna, że prędzej czy później dostaniemy info od któregoś z chłopaków, że wchodzą razem do studia. (pewnie później ;))

dla mnie delta to nadal kosa album, który wgniata mnie w ziemię nieprzerwanie od roku. wspaniała i bardzo ważna dla mnie płyta. tyczy się to aspektu zarówno tekstowego jak i czysto muzycznego. niewątpliwie nie nadaje się do słuchania 'ot tak, po prostu', za co bardzo ją cenię i przy okazji celebruję moment, w którym zaczynam odsłuch. dodatkowym, ogromnym plusem, jest zawartość drugiej płyty- cudo

dziękuję Panowie i liczę, że następna wywoła u mnie te same uczucia :wink:


Wt mar 25, 2014 20:19 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 11:19 am
Posty: 203
 
Post Re: Delta Machine - wrażenia
mnie tak jara Violek i Music ale ja jestem już prawie w wieku logo Audi :)


Åšr mar 26, 2014 8:31 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 22, 2013 16:33 pm
Posty: 6
 
Post Re: Delta Machine - wrażenia
To chyba pierwszy naprawdÄ™ dobry album po Violator.


Cz kwi 17, 2014 21:17 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 27, 2012 19:44 pm
Posty: 259
Lokalizacja: Rybnik
 
Post Re: Delta Machine - wrażenia
zastanawiam się, w jakich kategoriach myśli człowiek, który nie potrafi nazwać chociażby jednego albumu w okresie od violka do delty 'naprawdę dobrym' i za chiny ludowe nie mogę do tego dojść. jedynym miłym akcentem jest to 'chyba'- stary, jest dla Ciebie nadzieja :P


Cz kwi 17, 2014 21:30 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 29, 2013 20:34 pm
Posty: 718
Lokalizacja: Włocławek
 
Post Re: Delta Machine - wrażenia
Też tak się zastanawiam... :|


Pt kwi 18, 2014 15:04 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Delta Machine - wrażenia
Ja w sprawie Justynki a raczej jej koncertu w Olsztynie-napisałem do niej o wrażeniach i w ogóle. No i nie mogłem nie zapytać o to, jak się jej podoba Delta. Oto co napisała:

Cytuj:
Szczerze mówiąc nie miałam okazji jej jeszcze wysłuchać. Leży w domu razem z 3 innymi czekając na wolny czas, a ja cały czas w studio sama tworzę, więc jestem totalnie pochłonięta...!
Sytuacji z 2006 roku już nie pamiętam :) To było tak dawno...


Hehe, nie pamięta...dobra dobra :8):


Pn wrz 15, 2014 9:23 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 05, 2013 16:00 pm
Posty: 34
 
Post Re: Delta Machine - wrażenia
Obrazek

:D :D


N kwi 19, 2015 10:02 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 18:58 pm
Posty: 1141
Lokalizacja: 3City
 
Post Re: Delta Machine - wrażenia
krzysiek napisał(a):
cały czas problemem tej płyty JAK DLA MNIE ,jak i dwóch poprzednich pozostaje produkcja,czyli brzmienie,w czym tylko utwierdziły mnie wersje Live.

Welcome To My world,Angel i SBH na żywo to prawdziwe petardy,jak dla mnie czołówka DM,na płycie brzmią sucho i męcząco,szczególnie jeżeli chodzi o WTMW który z odpowiednim pogłosem na wokalu byłby w 10 najlepszym numerów ever jak dla mnie,natomiast z Delty,z tym wokalem Davea śpiewającego w zamkniętej łazience jest dla mnie nie do słuchania.

płyta z dużym potencjałem,ale źle wyprodukowana.Gdybym włączył Violatora,poprzebijał śrubokrętem głośniki wysokotonowe i przykrył je grubym kocem zabrzmiałby podobnie jak Delta.Szkoda że poszli w tym kierunku.


odsłuchałem dziś po raz en-101-szy Delty i mam 100% odmienne zdanie, ta produkcja jest dla mnie genialna!!!
10 lat mija od wydania albumu i wciąż brzmi bardzo dobrze a nawet jeszcze lepiej.
Kocham ten album od początku do końca i za kompozycje i za brzmienia.


Cz mar 16, 2023 19:55 pm Zobacz profil WWW
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 1970 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 95, 96, 97, 98, 99  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team