Depeche Mode - Zobacz wątek - SOTU - pierwsze wrażenia
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 504 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  NastÄ™pna strona
SOTU - pierwsze wrażenia 

Moim zdaniem
jest fantastycznie 29%  29%  [ 161 ]
jest dobrze 36%  36%  [ 203 ]
jest Å›rednio 18%  18%  [ 102 ]
jest kiepsko 11%  11%  [ 60 ]
Hillier out! / DM siÄ™ skoÅ„czyÅ‚o / Alan wróć! / To najgorszy dzieÅ„ mojego życia* 6%  6%  [ 33 ]
Liczba głosów : 559

SOTU - pierwsze wrażenia 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 9:49 am
Posty: 84
Lokalizacja: Tczew
 
Post 
michal.kapuscinski napisał: A że stać ich na niezbyt wiele, to inna sprawa... Rewolucji w DM już nie będzie.


to ty tak uważasz, ja nie potrzebuję rewolucji w twórczości DM, zadowala mnie w zupełności to, co znalazłam na SOTU


Wt maja 05, 2009 18:20 pm Zobacz profil
 
Post 
OK, jeśli Ci to wystarczy, jest cool. Zazdroszczę Ci, że Ci się aż tak "Sounds..." podoba. Dla mnie ten produkt jest uśredniony pod gust masowy. Music for the Masses, który jednak z tym albumem nic wspólnego nie ma.

To jednak można podciągnąć pod tzw. "rozwój" grupy. Ok, jeśli tak ma być...

Jestem jednak przekonany, że popularność nowego albumu spowoduje masowy wykup poprzednich płyt DM przez ciekawych poprzednich ich dokonań słuchaczy nowego albumu.

Eureka! O to im chodziło! Pod tym względem nowy album jest VIOLATORem.


Wt maja 05, 2009 20:33 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 05, 2009 23:41 pm
Posty: 38
Lokalizacja: KrynicaZ
 
Post 
Fakt, na poczatku bylem troche zaskoczony(to bardzo delikatne okreslenie); trescia plyty - mieszane uczucia: wszechogarniajaca cukierkowatosc, perfekcja az do bolu, czysciutki glos Dave'a, itd. Ale oczywiscie nie pierwszy raz to przerabialem :wink: wiec, sluchalem, sluchalem i coraz bardziej ten album zaczal mnie wciagac. Oczywiscie za kazdym razem przewijam wstep In Chains, poza tym utwor wysmienity :!: Pochlonelo mnie rowniez do reszty: Hole To Feed, Fragile Tension, Little Soul, powoli zaczyna Come Back :P i czekam na nastepne :D Teraz stwierdzam, ze SOTU jest naprawde udanym albumem-prawda jest taka, ze troszki czasu trzeba mu poswiecic, ale to bardzo dobrze :!: :wink:


Åšr maja 06, 2009 0:15 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 05, 2009 22:01 pm
Posty: 19
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post 
CureMar napisał(a):
Czyli co? "Violatora" też nie ma co włączać, bo tam połowa płyty to przeboje? To to samo co wspomniana przez Ciebie "artystka"?


Czy pamiętasz może jeszcze kolesia zwanego Vince Clark i jego megaprodukt pod szyldem Erasure? To był właśnie koleś , który na każdej płytce chciał mieć 100 % przebojów w przebojach. I co? - poległ z kretesem, dzisiaj już mało kto pamięta, ile hiciorów wysmażył.
Dla mnie Violator jest genialny, ale nie ze względu na tzw. megahiciory jak PJ lub ETS ( rozponawany nawet przez mojego 70-letniego ojca, który edukację muzyczną skończył na Presleyu), kocham Violatora również i przede wszystkim za Waiting For The Night i Clean, które jako takimi przebojami bym nie określił, natomiast były to także prawdziwe kamienie milowe dla DM. Są tam też oczywiście hitowe Sweetest Perfection, World in My Eyes czy Halo - tak Violatora warto słuchać, ale nie dla ETS, który został zajechany i zmasakrowany do bólu i dla mnie zniszczony przez massmedia. Cieszę się, że na SOTU nie ma tego typu produktów jak ETS i u Cioci na imieninach, czy wiejskim festynie SOTU raczej nie przyjdzie nikomu do głowy.
Dla mnie Violatorowe pokolenie Depechów to tzw. Enjoy'e i machanie lassem - czyli tzw "tandeciarstwo odpustowe" :P.
Wiem, że spadną na mnie zaraz gromy za ten tekst, ale w końcu mam okazję go wygłosić (uffff jaka ulga...) i czekam na riposty, ale inteligentne, jeżeli Was kolesi w enjoyach stać na to :twisted: ?.

SOTU czy nawet PTA (za którym nie przepadam akurat z innych powodów), nie mówiąc o SOFAD to Muzyka dla ludzi, którzy szukają w twórczości DM czegoś, co pozwala znieść egzystencjalną pustkę i przetrwać...a wyniki sprzedażowe wskazują, że miliony właśnie czekają na taki materiał i jest to MFTM naszych czasów.
Megahiciory, ok są potrzebne, ale moim zdaniem to nie jest i nie było celem istnienia DM, począwszy od czasów CTA, a brak takowych na SOTU w żadnym stopniu nie obniża jej wartości, a wręcz przeciwnie.


Åšr maja 06, 2009 6:33 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:45 am
Posty: 1805
Lokalizacja: Gdańsk / Underneath the Stars
 
Post 
Dlaczego tak ciężko zrozumieć, że ilość przebojów na płycie ma się nijak do poziomu płyty? Płyta składająca się niemal z samych hiciorów może być bardzo dobra tak samo jak wydawnictwo nie posiadające żadnego przeboju. Ciągle nie rozumiem, czemu tak bardzo uczepili się argumentu o "braku przebojowości" gorący zwolennicy SOTU.


Åšr maja 06, 2009 7:33 am Zobacz profil
 
Post 
Niektórzy uważają, że "prawdziwy" fan DM charakteryzuje się pogardą dla hitów w rodzaju PJ czy ETS, a snobuje się na "niehitowe", "niesinglowe" utwory w rodzaju "Clean" lub "Stories Of Old". Uważam, że to założenie jest śmieszne. Dla mnie fakt, że któryś utwór jest hitem, singlem albo nie, jest bez znaczenia: mam własny gust i tyle. Tzw. hity z VIOLKA podobają mi się bardzo, moja sprawa. Nie czyni mnie to "gorszym" czy "niedzielnym" fanem.

Do tego dodam, że remiksy i b-sidy z Violka są nie do pobicia przez inne albumy. Do dziś są niedoścignionym "wzorem metra".


Åšr maja 06, 2009 7:46 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:45 am
Posty: 1805
Lokalizacja: Gdańsk / Underneath the Stars
 
Post 
Ciekawe, co poczną, jak np. taki "Peace" zaczną grać od rana do wieczora wszystkie rozgłośnie? Powiedzą, że SOTU to jednak nienajlepsza płyta, bo ma przebój? :lol:


Åšr maja 06, 2009 8:25 am Zobacz profil
 
Post 
Nie musi być Peace, jest już do znudzenia wszędzie WRONG. Czyli co? teraz będziemy mieli po endżojach, dzieciach SOFAD, Ultry, Excitera i PTAka, dzieci Wronga?


Åšr maja 06, 2009 8:26 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 9:49 am
Posty: 84
Lokalizacja: Tczew
 
Post 
chłopaki nie marudźcie już


Åšr maja 06, 2009 9:50 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 05, 2009 23:41 pm
Posty: 38
Lokalizacja: KrynicaZ
 
Post 
Jak myslicie, przybedzie nowych fanow dM po tym albumie?


Åšr maja 06, 2009 12:18 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 18, 2006 15:11 pm
Posty: 15
Lokalizacja: LUBLIN / OLEÅšNICA
 
Post 
Ja myślę że przybędzie mimo że jest taka monotonna ,mało w niej hitów . Takie jest moje zdanie .


Åšr maja 06, 2009 12:31 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 11, 2006 0:11 am
Posty: 371
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
PlayingTheMisiek napisał(a):
Jak myslicie, przybedzie nowych fanow dM po tym albumie?

W UK, troche ludzi po przesluchaniu bardzo popularnego SOTU, moze miec ochote poznac lepiej DM.


Åšr maja 06, 2009 12:34 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 27, 2005 16:27 pm
Posty: 29
Lokalizacja: Ultraville
 
Post 
Moja żona nie jest fanką DM, ale podobają jej się Wrong, Fragile Tension, In Chains i Jezebel. Ludzie, którzy nie znają DM tak jak my mówią, że Wrong jest zaje*** i podoba się wideo.

Moja ocena po wielu przesłuchaniach 4,5/5 a bonusy 4,9/5 (to Esque jest dziwaczne).


Åšr maja 06, 2009 14:47 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 03, 2006 19:29 pm
Posty: 115
 
Post 
Jestem smutna i rozczarowana.
Co się stało? Gdzie się podziała energia, uczucia? Te utwory to elektroniczne wyczyny bez duszy, kawałki zwykłego zespołu electro jakich wiele, a DM to przecież BARDZO szczególny zespół.
Cóż, po tych rewelacjach o Martinie i nagrywaniu w studiu byłam dobrej myśli, a podobają mi się jedynie 'Wrong', 'Fragile tension', i 'In sympathy'.
A i tak nie dorastaja do pięt takiemu choćby 'Precious'


Åšr maja 06, 2009 17:30 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 13, 2008 21:22 pm
Posty: 21
Lokalizacja: Z Hiszpańskiej Inkwizycji
 
Post 
Wrażenia?
Jestem niepocieszona. Zdecydowanie wolę starsze kawałki.
PÅ‚yta mi siÄ™ nie podoba.


Åšr maja 06, 2009 18:10 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 22, 2009 23:00 pm
Posty: 1120
Lokalizacja: Entertainment Through Pain
 
Post 
PlayingTheMisiek napisał(a):
Jak myslicie, przybedzie nowych fanow dM po tym albumie?

Wierz mi,przybyło;poznałem już takie przypadki :P


Åšr maja 06, 2009 20:38 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 11, 2006 15:58 pm
Posty: 1755
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
Cytuj:
Te utwory to elektroniczne wyczyny bez duszy, kawałki zwykłego zespołu electro jakich wiele


:o Wskaz mi zespol, ktory nagrywa podobne numery, na pewno zostane ich oddanym fanem :o


Åšr maja 06, 2009 22:26 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 20, 2007 16:55 pm
Posty: 83
 
Post 
Póki co 'jest średnio', choć wiem że po jakimś czasie płytka mocniej mi się wkręci i zacznie się bardziej podobać.


Cz maja 07, 2009 10:12 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt kwi 29, 2008 9:56 am
Posty: 309
Lokalizacja: Kielce
 
Post 
jest przeciętna , moim skromnym zdaniem


Cz maja 07, 2009 16:58 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 15:58 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Wolomin
 
Post 
http://www.machina.pl/cms/28,quiz_konkursy.htmlkonkursy


N maja 10, 2009 18:02 pm Zobacz profil WWW
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 504 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team