Depeche Mode - Zobacz wątek - 101
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2
101 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 20:46 pm
Posty: 614
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: 101
Moim zdaniem to oryginalna wersja z 1989 brzmi świetnie, w ogóle nie odczuwam potrzeby remastera.
Natomiast chętnie przyjąłbym polskie napisy do filmu.


Śr paź 27, 2021 12:31 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: 101
No właśnie też mi się wydaje, że oryginał brzmi całkiem spoko.


Śr paź 27, 2021 12:52 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: 101
Dla mnie jest cicho i mało dynamicznie. Podobnie jest zresztą ze SGR która jest najgorzej brzmiącym albumem studyjnym DM.

Zawsze jak słuchałem 101 to musiałem w stosunku do innych płyt sporo podgłośnić. A to i tak nie załatwia wszystkiego bo dynamiki , soczystości i tak brakuje.

Dla mnie ta płyta wymaga nie tyle remasteringu co wręcz podrasowania. Mam kilka starszych płyt-oryginały i późniejsze remastery które przeszły cos takiego i różnica w głośności, dynamice, soczystości dźwięku jest ogromna(tak z głowy np -Kult-Your Eyes czy Queen- Greatest Hits 2)

Co samego wydawnictwa zapoznałem się wariantami i jak zwykle ręce opadają.

Może mi ktoś wytłumaczyć po co w wersji Deluxe obok BR dają to samo na DVD? Po jaka cholerę mi DVD?

Kupiłbym, choćby dla celów kolekcjonerskich wersję BR plus 2 CD-ale po jaką cholerę wciskają do tego DVD. Dobrze że VHSa nie dorzucają w pakiecie......

Poza tym 4k na BR? na BR to chyba Full HD jedynie wchodzi.


Cz paź 28, 2021 8:22 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: 101
4k będzie tylko w downloadzie z deluxe boxem (do tego pliki audio z koncertem w 24 bitach). Na BluRayach (i deluxowym i zwykłym) po prostu HD.


Cz paź 28, 2021 13:42 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: 101
Normalnie ręce i nogi opadają.

Oni chyba tam mają człowieka odpowiedzialnego za to żeby nic tam nie zrobić pożądnie , żeby zawsze wszystko było schrzanione i bez sensu.


Niedawno INXS zrobiło remastera do 4k koncertu z 1991 roku. Opcje do wyboru do koloru-można kupic wersję 4k, można BD, mozna BD+2cd.Wszystko w normalnej cenie maks do 150 zł.

A DM życzą sobie 6 stów i za to łaskawie możesz sobie ściągnąć 4k bo nawet tego na placu nie zrobią. No to są jaja dosłownie.

Bycie fanem DM to dosłownie jakaś mordęga.


Pt paź 29, 2021 10:35 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 20:46 pm
Posty: 614
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: 101
Jak nic majÄ… tam jakiegoÅ› takiego Sasina


Pt paź 29, 2021 10:44 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: 101
MediaMarkty mają box najtaniej w Polszy (o ile się oczywiście dobrze orientuję) - 469 PLN: https://mediamarkt.pl/muzyka/101-5

EDIT: Ktoś tam na forum HOME już boxa przytulił i pokazał co i jak w downloadach:
- 101 4K --> 19 GB
- Bonus Performances 4K --> 4GB
- 101 24bit WAV Audio --> 6 GB

Po wielkości audio widać, że to będzie raczej co najmniej 96kHz/24bit, może nawet 192kHz/24bit


Cz gru 02, 2021 15:09 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 26, 2003 18:50 pm
Posty: 610
Lokalizacja: Ostrzeszów / Hamburg / Poznań
 
Post Re: 101
Nie wiem czy forum umarło
Czy nikt nie kupił reedycji 101 ki.

Czeka) em na jakieÅ› recenzje, na plusy bo chyba jakieÅ› sÄ….

Ja kupię za 70% ceny bo za 3 miesiące będzie walało się na pólkach

O ile kupię. Bo chyba nikt się nie skusił


Pt gru 10, 2021 17:52 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: 101
Mam boxa. Nie mam czasu, żeby sobie wszystko obczaić. Na razie wrzuciłem sobie tylko fragmenty koncertu z BD, wygląda to ładnie i miło w HD, ale nie analizowałem wnikliwie, raczej sobie mknęło w tle. Fragmenty filmu w 4K obejrzałem sobie również na lapku, ale bardziej żeby sprawdzić, czy audio nie rozjeżdża się z wizją, bo takie wieści na forum HOME latają, no i u mnie się nie rozjeżdża. Sam film na BD ma podobno napisy, ale nie polskie. Do ściągnięcia jest film 101 w 4K, bonusowe Sacred, Something To Do i A Question Of Lust w 4K (ale już pociętego koncertu jaki jest na BD i DVD w 4K niestety nie ma) i audio w 192kHz/24bit. Sam box prezentuje się ładnie, wielkości ok. 10-calowego winyla, dwie książeczki - jedna znana z winyla/CD i dodatkowa. Do chrzanu niestety mocowanie płyt w rozkładanym dużym czymś (bo to nie digipack) - płyty mocuje się dziurami do gumowo-gąbczastych "trzymajek" - beznadziejne rozwiązanie. Generalnie spoko wydanie, ale nie za taką kasę, 200-300 PLN byłoby dużo odpowiedniejszą kwotą. Wśród kwestii bym się uczepił - dlaczego nie dodano płyty z materiałem w 4K, to dla mnie duży minus, tym bardziej że na karteczce z kodem do downloadu jest info, że pliki będą tylko do jakiegoś tam terminu, z tego co pamiętam nie jakoś szczególnie odległego, 31 grudnia 2022 zdaje się? Może bym tak nie jęczał, gdyby toto kosztowało te 200-300 PLN, ale za ok. 500 PLN to już człowiek jednak oczekuje czegoś deluxe, a tutaj zrobione jak to często u naszych chłopaków bywa po linii najmniejszego oporu. Pierwsze DVD to film na szczęście z transferu 4K, ale już na drugim DVD niczego nie ruszali, więc po prostu wygląda tak samo jak na wersji z 2003 roku. Trochu bida. Wolałbym wydanie BD 4K (Ultra HD) + BD (dla osób które jednak odtwarzacza BD4K nie posiadają) + BD Audio z koncertem. Do tego normalne mocowanie digipackowe by dali i 400 PLN bym wyszarpał bez większych żali.


Pt gru 10, 2021 18:50 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: 101
Obejrzałem bonusowe 3 klipy z koncertu nieopublikowane wcześniej. Miłe, fajnie się to ogląda. Na początku zdaje się Something To Do jest krótka przebitka na Martina w ciemnej koszuli/kurtce, ewidentnie z innego koncertu. Eh, daliby surowy materiał fanom, a już my byśmy sobie odpowiednie 101 sklecili...
Aha, no i napisów angielskich jednak nie ma na BD. Bo polskich to wiadomo, że nie. Ale jaki problem wrzucić angielskie, choćby dla tych, co angielski jarzą, ale ze słuchu to słabo.


So gru 11, 2021 2:03 am Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 16, 2004 16:25 pm
Posty: 133
 
Post Re: 101
Ten box to czysty przerost treści nad formą i ja bym go nie kupił nawet za 2 stówy... bo i po co mi 6gb audio? na czym miałbym to słuchać?
wystarczy sam Blu-ray. Jakoś generalnie jest ok. ale i i tak gdzie nie gdzie widać małe ziarno.


So gru 11, 2021 9:54 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 26, 2003 18:50 pm
Posty: 610
Lokalizacja: Ostrzeszów / Hamburg / Poznań
 
Post Re: 101
Czyli syf - nawet wersji angielskiej nie ma napisów a co dopiero polskiej. Na odpierdal dla kasy bez szacunku

I po cholerę jakieś audio ? To sobie TV zgaszę i będzie audio. Przecież 101 ju zbyła wydana w 5.1

Poza tym jakość nie powala jak czytam


N gru 12, 2021 17:41 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 22, 2009 23:00 pm
Posty: 1120
Lokalizacja: Entertainment Through Pain
 
Post Re: 101
Nie ma nowego albumu (i jeszcze długo nie będzie), nie ma trasy koncertowej, więc w zamian są dobrze opakowane odgrzewane kotlety.


Pn gru 13, 2021 2:26 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: 101
r97 napisał(a):
T. ale i i tak gdzie nie gdzie widać małe ziarno.


wg mnie ziarno jest caly czas, widac ze material nagrano pod koniec lat 90-tych, tego nie da sie chyba przeskoczyc

co do boxa - dla kolekcjonerow, kupilem w pierwszym rzucie, fajnie wyglada, ladny album ale w zasadzie nie ma nic extra poza trzema utworami video chyba ze mowimy o albumach ze zdjeciami, ogolnie nie-ultrasi kolekcjonerscy moga sobie darowac

aha - w pudelku dostalem karteczke z kodem do sciagniecia materialu w formie digital, szczegolnie audio jest bardzo dobrej jakosci


Åšr gru 29, 2021 13:59 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team