Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 264 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona
Dave Gahan - Hourglass 

Wybierz najlepszy, wybór uzasadnij...
Saw Something 34%  34%  [ 102 ]
Kingdom 9%  9%  [ 27 ]
Deeper And Deeper 10%  10%  [ 30 ]
21 Days 3%  3%  [ 8 ]
Miracles 3%  3%  [ 9 ]
Use You 8%  8%  [ 25 ]
Insoluble 5%  5%  [ 16 ]
Endless 5%  5%  [ 15 ]
A Little Lie 14%  14%  [ 42 ]
Down 7%  7%  [ 22 ]
Liczba głosów : 296

Dave Gahan - Hourglass 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 08, 2006 19:30 pm
Posty: 133
Lokalizacja: Zabrze
 
Post 
Z tą płytą jest trochę jak z "Exciter'em" - zbiór solidnych utworów, w tym paru perełek, jednak jako całość jakoś się to nie sprawdza.

+:
Płyta posiada pewną odrębność, nie jest produktem z pod szyldu DM, nawet nie próbuje. Idzie twardo swoim torem co jednak można także odczytywać jako minus ponieważ..

-:
Prostota i banały w niektórych tekstach potrafią przyprawić o zawroty głowy, człowiek ma wrażenie że zamiast niej ma balon konsekwentnie pompowany pierdołami. Oczywiście są to tylko momenty, ale jak się mówi: na dobra opinie pracuje się długo, traci się ją w sekundę. Cała płyta nie jest równa, "Insoluble" to ciekawy utwór ale jakoś za cholerę mi tam nie leży, natomiast produkcja w "Endless" to jakieś nieporozumienie (gdyby tak wywalić perkę i bas..). Szczególnie widać to kiedy wchodzi genialna 'końcówka' płyty czyli dwa ostatnie utwory. Gdyby tak "Tomorrow" zamiast "Insoluble", spokojniejsza aranżacja "Endless" - byłoby świetnie.

Do głowy przychodzą mi dwie dość optymistyczne puenty. Po pierwsze "Hourglass" mimo wszystko jest dla mnie pozytywnym zaskoczeniem, szczególnie po mdłym "Paper Monsters". Po drugie, płyta ta pozwoliła mi po raz kolejny docenić geniusz Martin'a Gore'a :wink:

Co by nie mówić album jest miłym 'przerywnikiem' jednak daleko mu do miana 'dzieła', nawet niekoniecznie na miarę DM.

BTW: Absolutnym numerem jeden jest dla mnie "A Little Lie".


Wt paź 09, 2007 17:05 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 09, 2004 19:21 pm
Posty: 1978
 
Post 
@dreju, toś teraz pojechał :? Nie bierzesz pod uwagę tego, że i tak 95% forumowiczów kupi oryginał, a niektórzy nawet po kilka wydań? :roll:


Wt paź 09, 2007 17:05 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 03, 2006 11:39 am
Posty: 717
Lokalizacja: WWA
 
Post 
Magik napisał(a):
i tak 95% forumowiczów kupi oryginał


Pewien?? :roll:


Wt paź 09, 2007 17:38 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 09, 2004 19:21 pm
Posty: 1978
 
Post 
Tych co już mają, może tak.


Wt paź 09, 2007 18:01 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 10:18 am
Posty: 74
Lokalizacja: WARSZAWA/Ursus/niedźwiadek/gawra..
 
Post 
dreju napisał(a):
Kochani FANI, jakoś nie mogę pojąć jak możecie oceniać coś czego jeszcze oficjalnie NIE MA, rozumiem (chociaż też nie do końca), gdy robią to osoby niezwiązane z dM, ale Wy !!! Chyba, że jesteście tu tymczasowo lub przez pomyłkę. Wkurza mnie takie podejście, nie pisałem tu jeszcze takich słów, ale wytrzymać nie sposób. Jeśli koleżanko/kolego nie stać Cię na kupno oryginału to przynajmniej nie chwal się, że jesteś złodziejem, nie przystoi. pozdrawiam
PS.
Ocenię po 22.10.


-Jeżeli masz ocenić po 22 to po co wchodzisz na ten konkretny topic już teraz? to jest ankieta i wypowiadają się ci którzy mieli juz okazję ją przesłuchać,wejdz po wysłuchaniu i oceń a nie przed.

-Nie jestem tu przez pomyłkę ale pojawiam się tymczasowo.

-Stać mnie na kupno oryginału od zawsze było i od ust chleb i dzieciom swoim odejme aby kupić płytkę, bo jestem fanem i wszystko! co związane jest z DM kolekcjonuje, słucham i staram się wypowiadać bo stało się to częścią mojego i moje rodziny życia, i nie ma znaczenia czy sciągnę sobie wcześniej czy kupie ją dopiero za rok! Chęć usłyszenia DM jest silniejsze.Oczywiście bycie złodziejem nie przystoi nikomu, ale czy zgłosisz radio internetowe za granicą które udostępnia online płytkę na policję?


Śr paź 10, 2007 11:28 am Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 08, 2005 20:41 pm
Posty: 342
Lokalizacja: INOWROCŁAW/ Obecnie Zagłębie Miedziowe
 
Post 
Nie wybrałem, bo nie wiem, ktory numer najbardziej mi sie podoba. Jedno wiem, najlepszymi numerami na tej płytce są: Saw Something, Kingdom, Use You, Deeper And Deeper, A Little Lie :)


Śr paź 10, 2007 20:29 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 14, 2006 20:45 pm
Posty: 83
Lokalizacja: Goreniów
 
Post 
dla mnie "down" i "d&d"


Śr paź 10, 2007 20:35 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So kwi 28, 2007 11:20 am
Posty: 418
Lokalizacja: Wieliczka
 
Post 
Tak jak większość osób "Saw Something"


Cz paź 11, 2007 17:31 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 7:00 am
Posty: 696
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post 
Na stronie:
www.myspace.com/DaveGahanOfficial
zamieszczony jest cały album. Mozna posłuchać za darmo, w całości i legalnie :)




Płyt ajest dośc nierówna. Ma bardzo słaby początek - Saw Something to chyba jeden ze słabszych kawałków na płycie - aż dziwne, że tak wiele osób uwaza go za najlepszy. Pierwsza połowa płyty brzmi tak, jakby panowie dorwali się do ProToolsów albo innego softu i za dużo kręcili gałkami i kombinowali zamiast po prostu nagrac dobry utwór. Chyba jedny, który mi się podoba z pierwszej cżęsci płyty to 21 Days.
Druga połowa płyty jest znacznie ciekawsza (już się wybawili i w końcu zabrali się do solidnej robory?). Są dwa na prawdę dobre utwory na płycie Use You i A Little Lie. Dobry jest też Down. Zagłosowałem na Use You.


Wt paź 16, 2007 9:42 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lip 30, 2007 13:37 pm
Posty: 1
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post 
Napewno najlepsze na Klepsydrze dla mnie sa: Endless, A little lie, Down, Use You, Saw something i Kingdom. Ale pewnie jeszcze dzisiaj poslucham pare razy A little Lie, numer 1!!! :D


Pt paź 19, 2007 14:08 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 02, 2004 17:52 pm
Posty: 424
Lokalizacja: planet earth
 
Post 
:P Troszke czekałem na ten dzień. :) Wreszcie Hourglass - CD + DVD + VINYL - LIMITED EDITION !!! Wpadł w moje łapy.Cudo...


Pt paź 19, 2007 14:20 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 04, 2005 13:25 pm
Posty: 45
 
Post 
A więc wytrzymałem do końca i przed chwilą wysłuchałem po raz pierwszy hourglass, i stwierdzam iż jest to bardzo dobra płyta z niezłą atmosferą. Płyta jest mocna, mroczna, lekko natchniona i duszna. Bardzo lubię takie płyty. Nie można jej porównywać do paper monsters bo to dwa różne światy. Tam muzyka i linia melodyczna wokalu jest otwarta, przystępna, aż za nadto, takich utworów jak stay, bitter apple czy little piece nie da się słuchać, są zbyt ckliwe i „miałkie”. Na klepsydrze zupełnie inaczej prowadzony jest wokal (dave pozbył się tutaj takiej swojej maniery zawodzącej we zwrotkach na paper), oraz jest więcej samych refrenów. Jednak nadal mankamentem jest brak dobrych melodii. Co do muzyki do dla mnie jest to mocniejszy Counterfeit 2 Martina. Tutaj te ostre dźwięki są bardziej wyeksponowane, ale czuć bardzo mocno rękę Andy Phillpott`a. Myślę że w stosunku do Playing the Engel są to dźwięki mocniejsze, i „dojrzalsze” mocno przesterowane (nie podobają mi się na playing takie słodkie i przystępne dźwięki). Połączenie gitar z elektroniką na hourglass jest bardzo płynne (np. bardzo podoba mi się wstawka w 21 days – coś jak motyw z the fly U2) Co do tekstów to się nie wypowiadam, jakie są każdy widzi (ale łatwo się mówi że do bani, trudniej spróbować samemu coś napisać). Muzykę z albumu można opisać za pomocą takich utworów jak clean, my joy, rush, pain that i`m used to, sinner in me. Myślę, że jak na dave`a to dobry album (mnie pozytywnie zaskoczył) i wolę takie albumy niż ciszę muzyczną. Jeżeli następny album DM byłby z taką muzyką lekko przyprawioną dźwiękami bardziej organicznymi i monumentalnymi (np. z walking in my shoes czy in your room) z dobrymi utworami obu panów, będzie to jeden z najlepszych albumów DM.


Pt paź 19, 2007 18:25 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 18, 2007 12:03 pm
Posty: 20
 
Post 
Zagłosowałam na Insoluble, bez dwóch zdan najlepszy dla mnie kawałek :)


Pt paź 19, 2007 20:09 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 17, 2007 11:29 am
Posty: 12
Lokalizacja: Wroc
 
Post 
Saw Something, jeden z kilku wspanialszych momentów wokalnych Dave'a


Pt paź 19, 2007 22:42 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 23, 2005 21:36 pm
Posty: 400
Lokalizacja: 3-City
 
Post 
ICEMARTIN napisał(a):
:P Troszke czekałem na ten dzień. :) Wreszcie Hourglass - CD + DVD + VINYL - LIMITED EDITION !!! Wpadł w moje łapy.Cudo...



Trochę nie rozumiem, Hourglass 12' będzie dostępna z CD czy z CD+DVD ? Jeżeli byłaby to ta druga opcja wtedy nie byłoby sensu kupować samego CD+DVD, niech mi ktoś wyjaśni bo trochę wypadłem z tematu ,a jutro idę do sklepu


Pt paź 19, 2007 22:45 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 26, 2004 7:22 am
Posty: 253
Lokalizacja: LAGO
 
Post 
Nie słuchałem żadnych wycieków i tym podobnych pipków, tylko w piątek wybrałem się do sklepu i zakupiłem płytę Dave'a we wszystkich dostępnych formatach. Potem już tylko fotelik, wineczko, coś jeszcze i igła w dół! CIOS!

Zagłębiam się w "Nasze Szkło" :wink: non-stop. ŚWIETNA PŁYTA. Nie została przeprodukowana (na szczęście). Myślałem, że będzie jak "Paper Monsters" (takie rozumicie kluchy-plumkane), a tu takie pozytywne zaskoczenie! Od początku do końca płyta mnie powala. Przyjemnie jest słuchać materiału, w którym ciężko jest wybrać jakiegoś faworyta, który jest gęsty i kipi od pomysłów! Od początku do końca, łykam, jak pelikan! Dawid, MORDO TY MOJA!


Pn paź 22, 2007 8:01 am Zobacz profil
 
Post 
takie posty milo sie czyta :wink: oby wiecej takich fanów a nie wiecznie narzekajacych...
ja takze dzis po poludniu juz bede miala orginala, nie zadne przecieki z neta mp3 :D i bedzie cacy - powtórze sie po raz enty - płytka MEGA :8):


Pn paź 22, 2007 8:05 am

Dołączył(a): Cz sie 26, 2004 7:22 am
Posty: 253
Lokalizacja: LAGO
 
Post 
Miałem nie głosować, ponieważ brak opcji "Cała płyta rządzi", ale niech będzie, jeżeli mam wybierać, to: 21 DAYS!

Czarne, lepkie, spocone klimaty. I like it BEJBE!


Pn paź 22, 2007 8:14 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 14:03 pm
Posty: 587
Lokalizacja: Łódź
 
Post 
Ja sie jeszcze waham miedzy "21 Days", a "D&D". To moi faworyci z nowej płytki Gahana. Krazek podoba mi sie, na pewno o wiele bardziej niz "PM".


Pn paź 22, 2007 13:14 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 15, 2003 11:31 am
Posty: 628
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post 
Po zakupieniu oryginału ta płyta podoba mi się jeszcze bardziej.Jest zaje.ebista.Problem tych którzy ją nie trawią.Na szczęscie ja mam inne problemy :wink:


Pn paź 22, 2007 17:52 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 264 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team