Depeche Mode - Zobacz wątek - U2
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 4538 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 223, 224, 225, 226, 227  NastÄ™pna strona
U2 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: U2
Edżu mówił w jakimś wywiadzie, że równolegle z SOS pracował nad nowymi piosnkami i że nowy album będzie głośny, ale nie AC/DC-głośny. Jakaś tam nadzieja jest po tym co zaprezentowali jak dotąd z SOS (nie sądzę, żeby pozostałe nieznane mi 90 procent płyty było dramatycznie różne i lepsze od znanych już 10 procent).


Wt mar 07, 2023 9:24 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: U2
Tak jak One jak dla mnie dramat to BD bardzo mi sie podoba. Nawet bardziej niż oryginał bo jakos wielkim fanem tego utworu nie jestem. Od pierwszego przesłuchania w 2000 roku strasznie mi sie kojarzy z Aha-Sun Always Shine On Tv-to Touch Me brzmi wrecz identycznie.

Ale to jednak wygląda na to że ten album będzie taka ciekawostka w dyskografii zespołu, jakoś wybitnie się do tego nie przyłożyli do aranżacji , troche na jedno kopyto te wersje.

Ale mówienie o kryzysie twórczości, gdzie ostatnia płyta była naprawdę dobra to jakiś absurd. Chcieli się pobawic starymi kawałkami i się pobawili.


Wt mar 07, 2023 15:48 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: U2
Bo jest zarżnięte (czyt. inspirowane) i A-ha nie pozwali ich bo Paulowi nie chciało się do sądu chodzić tylko pracować dalej nad muzyką. Chociaż do dziś nie jest zadowolony ze ściągania.

Naprawdę dobra? Przecież ich ostatnie płyty to równia pochyła jak u Depeche Mode.


Wt mar 07, 2023 16:50 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: U2
Akurat mam inne zdanie, bardzo lubie ich współczesne płyty.A SOEm szczególnie w wersji Deluxe -wzmocnionej genialnym Book OF Your Heart bardzo lubie. Ta płyta kapitalnie brzmi.

Ja u2 cenie za to że na każdej płycie mają jakiegoś megakillera. Jakbym maił sobie robic skłądanke powiedzmy 25 najlepszych kawałków DM to z 20 wieku dałbym może Freelove Flooda i GB.A u2 na każdym albumie ma utwory które niczym nie ustępują ich największym dziełom z lat 80 i 90-z ostatniej Summer Of Love, 13, czy własnie BOYH, z SOI Every Breaking Wave to jest arcydzieło, Magnificent z NLOTH podobnie, Crumbs From Your Table z Bomby to jest dla mnie to 5 numerów u2-mocno czekam na nową wersje i to własnie tego numeru jestem najbardziej ciekaw no a a AYCLB lubie wszystko poza Beautiful Day.When I Look At The World to też w sumie jedna z moich ulubionych piosenek u2 podobnie jak Ground Beneath Her Feet którą dorzucili do podstawy reedycji-i bardzo słusznie.No i jeszcze Electrical Storm ze składanki z 2002 to tez arcydzieło.

No a tym Paulem to mnie zdziwiłeś -myślałem że tylko ja to słyszę-parę osób nawet mnie wyśmiało kiedyś że się czepiam :D :D :D


Wt mar 07, 2023 23:48 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: U2
O ile się nie mylę to gdy U2 wygrali nagrodę MTV dla najlepszej piosenki za "Beautiful Day" to Bono powiedział "The Sun Always Shines On MTV".

A proces z U2 to długa przeprawa.


Åšr mar 08, 2023 1:04 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2005 17:06 pm
Posty: 784
Lokalizacja: Wawa
 
Post Re: U2
Znacie to ?! https://youtu.be/DgRD676EIVI To jest dopiero klimat.


Åšr mar 08, 2023 1:44 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: U2
No pewnie. Gdyby to nie był cover to uważałbym ten numer za top 10

Zresztą ja często pisałem że do współczesnego DM mam pretensje za brzmienie i aranżacje, nie za to że mają słabe piosenki czy teksty i ten numer jest dla mnie jednym ze sztandarowych przykładów co właśnie aranżacja wykonanie i brzmienie mogą zrobić z utworem bo na oryginał bym w życiu uwagi nie zwrócił-a to jest ta sama piosenka, ten sam tekst przecież.

https://www.youtube.com/watch?v=3nDIeFP2JXQ

U2 zawsze byli dobrzy w covery-np nie znam lepszej wersji Unchained Melody niż ta ich.

Dlatego też troche mały zawód wychodzi po tym jak się wzieli za coverowanie swoich.


Åšr mar 08, 2023 8:03 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2005 17:06 pm
Posty: 784
Lokalizacja: Wawa
 
Post Re: U2
mój top 10 .

1.Streets
2.Bullet
3.Exit
4.So Cruel
5.Zooropa
6.Wanderer
7.Miami
8.Sleeps Like A Baby Tonight
9.Bad
10.Crystal Ballroom


Cz mar 09, 2023 0:26 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: U2
Strasznie żałuje że w Sleep Like a Baby Tonight zabawili się w Depeszów i zmasakrowali wokal.

Potencjał ogromny ale ja utworów z takim wokalem nie mogę słuchać bo mnie uszy bolą.

Ogólnie brzmienie tego utworu jest tragiczne, oczywiście to celowy zabieg-nagrali piękna lagodną piosenkę której celowo nadali brudne, garażowie brzmienie z przesterowanym wokalem dochodzącym jakby ze studni -taki pewnie celowy zabieg producencki.

Rozumiem że komuś się może to podobać ale dla mnie zniszczyli ten numer.


Cz mar 09, 2023 8:06 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: U2
https://pitchfork.com/news/u2-announce- ... _text2vec1
takie cos wykopalem, ale kurcze by bylo ciekawie jakby DM wpadlo na taki pomysl zeby grac cale albumy live


Pt mar 10, 2023 19:50 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: U2
Przesłuchane. O dziwo nie wszystko tu jest skopane (mimo marnej większości). Ale jakby coś takiego odwalił zespół, który lubię, to bym na pewno tego nie kupił.


So mar 18, 2023 13:04 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: U2
Ciężkostrawne. Przebrnąłem przez pierwszą płytę i ze dwa kawałki z drugiej. Starsze kawałki typu "Stories For Boys" czy "11 O'clock Tick Tock" nawet znośnie. Trochę się czuję oszukany, tym "Re-Imagined". Tak, ja wiem, że one są "Re-Imagined" te kawałki. Tyle że - póki co przynajmniej - to brzmi jak jakieś unplugged. Nawet nie, po prostu Bonias i Edżu plumkają sobie przy wieczornym ognisku. Ja jako "Re-Imagined" rozumiem, że ktoś się trochę jednak popoci w studio i rozkmini jak inaczej zagrać ten czy inny utwór. Takie właśnie przywoływane nie raz i nie dwa "In Your Room" w wersji albumowej i singlowej. A tu po prostu plumken wersje. I można z tego zmontować 5 kawałków w tym stylu na bonus disc do "Songs Of Innocence". Ale na rany - 40 kawałków? (Na razie aproksymuję, bo mam ogarnięte ok. 30 procent całości). W oczy rzuciły mi się jakieś 2-3 recenzje. Wszystkie w podobnym stylu - po co to? Na U2forums.com temat dotyczący "SOS" ma 5 (słownie: pięć) wpisów. Nie stron. Wpisów. Ostatni: "Wysłuchanie całości było dla mnie dużym wyzwaniem. Pomimo mojej, sięgającej 1987r, bezkrytycznej miłości do zespołu, nie jestem w stanie tego strawić. Nudy na pudy. Koszmar."


N mar 19, 2023 1:21 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: U2
Fani U2 w końcu na własnej skórze odczuli to co my a przynajmniej ja muszę znosić co trasę dM od wielu lat w wykonach Lee Gora ;)


N mar 19, 2023 15:08 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: U2
Nie mam zamiaru słuchać całości. Kilka mi wystarczy.
Więcor w punkt.


Åšr mar 22, 2023 7:57 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: U2
Byłem bardzo na tak z tym pomysłem ale oni się kompletnie nie przyłożyli.

To brzmi tak jakby pijany wujek z gitarą spiewał szlagiery przy grilu

Posluchałem na spoify ale praktycznie żadnego z tych wcześniej nieznanych numerów nie byłem w stanie wysłuchać do końca.

Straszny szajs.


Aż takim kolekcjonerem nie jestem żeby to kupić, to nawet nie to że szkoda kasy tylko miejsca na półce.


Åšr mar 22, 2023 9:26 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: U2
To aż tak zmieniłeś zdanie o 180 stopni?


Åšr mar 22, 2023 9:35 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: U2
Nie, dalej uwazam że pomysł był świetny. Ale to jest po prostu strasznie słabe.

Pride wydaje się jedynym numerem, może obok BD do którego się trochę przyłożyli.

Szkoda bo ja bardzo lubie akustyczne granie, akustycne aranżacje ale po prostu to jest tragiczne.

Niektóre wersje sa śmieszne wrecz-odpaliłem np Desire i od razu przed oczami miałem Bono z jajami w imadle.

To jest niesłuchalne dla mnie


Åšr mar 22, 2023 10:07 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: U2
Ja też uwielbiam akustycznie ale nie takie coś absolutnie.


Åšr mar 22, 2023 10:37 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: U2
Pod pręgierzem branży tak jest. Zmuszeni byli cos wydać i wydali. Załozenie projektu nie jest złe ale to nie ten czas i nie to miejsce.


Cz mar 30, 2023 7:26 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: U2
Moim zdaniem nie chodziło tu o żadnen pręgierz

Gdyby tak bylo to wydaliby normalną płytę w tym stylu , 10-12 kawałków, przyłożyli się do każdego 3 razy bardziej i mieliby odbębnione.

Nie musieli robić 40 numerów które w sumie sa soundtrackiem do książki.

Nie ma co tłumaczyć tego branżą, wywórnią itp. Po prostu chłopaki artystycznie dali ciała i tyle.


Cz mar 30, 2023 8:29 am Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 4538 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 223, 224, 225, 226, 227  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team