Depeche Mode - Zobacz wątek - De / Vision
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 1826 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 88, 89, 90, 91, 92  NastÄ™pna strona
De / Vision 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 13007
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: De / Vision
Dla tych, co nie widzieli:



Pn paź 18, 2021 11:39 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 26, 2003 18:50 pm
Posty: 610
Lokalizacja: Ostrzeszów / Hamburg / Poznań
 
Post Re: De / Vision
phoenix36 napisał(a):
Steffen obecnie pracuje nad solowym, instrumentalnym albumem wraz z Kenem Porterem. Co oznacza że nowa płyta De/Vision będzie póki co odłożona na półkę.


Wszyscy wielcy siÄ™ koncza
Święta trójca z Niemiec tez

And One
Camouflage
De/Vision


Nic nowego że strony tych zespołów

Solowo to mogą sobie pierdy nagrywać jak Gahan jakieś smety, ballady i nieznane covery


Pt gru 03, 2021 19:19 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lut 03, 2017 19:07 pm
Posty: 116
 
Post Re: De / Vision
Misiu Fazi na czym polega wielkość De Vision, Camouflage i And One? To tylko popłuczyny po DM. Zespoliki, którym udało się nagrać kilka chwytliwych kawałków. Faktycznie, przydały się na zloty DM. Kiedy te grupy tudzież duety były wielkie? Gdzie były bardziej znane niż w byłym NRD, Polską i resztą demoludów? A porównywanie ich do Gahana to jakaś masakra. Nie twierdzę przy tym, że ostatnie dzieło Soulsavers i Dave Gahana to coś co zwala z nóg ale błagam, nie nazywaj niemieckich epigonów czymś kimś "wielkim". Po prostu nie przystoi.


Pt gru 03, 2021 23:58 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 13007
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: De / Vision
Widać że polskie forum jak sami malkoteńci piszą


So gru 04, 2021 0:09 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 26, 2003 18:50 pm
Posty: 610
Lokalizacja: Ostrzeszów / Hamburg / Poznań
 
Post Re: De / Vision
Art Of Love napisał(a):
Misiu Fazi na czym polega wielkość De Vision, Camouflage i And One? To tylko popłuczyny po DM. Zespoliki, którym udało się nagrać kilka chwytliwych kawałków. Faktycznie, przydały się na zloty DM. Kiedy te grupy tudzież duety były wielkie? Gdzie były bardziej znane niż w byłym NRD, Polską i resztą demoludów? A porównywanie ich do Gahana to jakaś masakra. Nie twierdzę przy tym, że ostatnie dzieło Soulsavers i Dave Gahana to coś co zwala z nóg ale błagam, nie nazywaj niemieckich epigonów czymś kimś "wielkim". Po prostu nie przystoi.



Ja mam odmienne zdanie. Ty uważasz że to popłuczyny.
Ja mieszkamw Niemczech i tutaj te zespoły sa wręcz kultowe.

Chyba słabo sie znasz skoro uważasz Camouflage za chłam, to wręcz ikona lat 80-tych

To że ktos wzoruje sie na depeche mode nie oznacza ze jest dnem i nic nie wymyślił.

and One ma swój charakterystyczny i wyjątkowy styl, Steve wokal i wizerunek sceniczny

Wszystkie te zespoły działaja od ponad 20 lat i nie ywdały po 2 płyty więc ... skoro to syf i naśladownictwo coverowe to ok

No cóż ciekawe jakiej muzyki słucgasz bo cały Synthwave jest na jedno kopyto wiec to popłuczyny a disco to syc cały bo taki sam i nic wielkiego

Ale kazdy może miec swoje inne zdanie


Pn gru 06, 2021 15:52 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 22, 2009 23:00 pm
Posty: 1120
Lokalizacja: Entertainment Through Pain
 
Post Re: De / Vision
Niemiecka scena ma chyba jednak wybitniejszych, o wiele bardziej wartościowych artystycznie i bardziej znanych wykonawców spod znaku synth niż And One, o którym, gdyby nie to forum, nawet nie wiedziałbym.
Kraftwerk, Alphaville, The Twins, Propaganda, Die Krupps, D.A.F. (jeszcze by wymieniać) - And One jawi się przy nich raczej jako lokalne disco polo.


Cz gru 09, 2021 0:42 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 13007
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: De / Vision
Obrazek

Steffen wydał swój zapowiadany debiutancki, instrumentalny album jako STKKP, wraz z producentem ostatniej płyty De/Vision - Kenem Porterem. Album "Observer" można już kupić cyfrowo: https://music.apple.com/de/album/observer/1608050349


Wt lut 15, 2022 16:17 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 30, 2004 8:40 am
Posty: 476
Lokalizacja: najgłośniejsze miasto
 
Post Re: De / Vision
BABYLON zgadza siÄ™ co piszesz, mam takie sam zdanie jak Ty


Wt lut 15, 2022 18:27 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 13007
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: De / Vision
No nawet fani And One mówią, że się skończył zespół. Tylko dlaczego teraz to zauważyliście? :)

A co do tematu to ciekawa notka jest podana:

Cytuj:
Seit ihrer Gründung vor über dreißig Jahren hat sich die deutsche Electro-Pop-Formation DE/VISION zu einem der vielseitigsten wie beständigsten Vertreter ihres Genres entwickelt und kann auf eine weltweite Fangemeinde zählen, die nicht nur durch unzählige, auf diversen Best-of-Compilations vereinten Hits, sondern auch durch ausgiebige Tourneen aufgebaut wurde.
Nach ihrem letzten, 2018 veröffentlichten Album Citybeats mussten sich auch DE/VISION mit der Herausforderung auseinandersetzen, dass die Corona-Pandemie nachhaltige Spuren in der Musiklandschaft hinterlässt. Das anhaltende Wegbrechen der Konzert- und Festival-Szene hat nicht nur die Art der Präsentation und des Konsums von Musik verändert, sondern auch Räume freigesetzt, Projekte anzugehen, für die in der Routine von Album-Produktionen und Tourneen vielleicht nicht die Zeit und Ruhe dagewesen wäre. So hat sich nach über dreißig Jahren auch DE/VISION-Frontmann Steffen Keth dazu entschlossen, einen langgehegten Traum zu verwirklichen, nämlich ein rein instrumentales Album einzuspielen.
Unter dem Projektnamen STKKP, dass für die (erweiterten) Initialen von Steffen Keth und seinem Partner, dem langjährigen DE/VISION-Remixer und -Produzenten Ken Porter (Intuition), steht, erscheint mit OBSERVER ein Album, das zwar die von DE/VISION vertrauten elektronischen Sounds präsentiert, die aber hier zu einem einzigen langen Stück mit einer besonderen atmos­phärischen Dichte und Wirkung geformt wurden. Es stellt damit eine konsequente Fortsetzung der kompletten instrumentalen Versionen, die DE/VISION den limitierten Editionen ihrer 2016 erschienenen Alben 13 und 13 (Extended) beigelegt haben.
„Ich habe schon immer gerne instrumentale Tracks komponiert, und die Idee ein komplettes Instrumental-Album zu entwickeln hatte ich schon sehr lange. Den richtigen Zeitpunkt hatte ich persönlich aber noch nicht gefunden. Erst nach Beendigung von Citybeats war für mich klar, dass ich danach eine kreative DE/VISION-Pause einlegen wollte. Geplant war anfangs ein Soloalbum, aber diverse Umstände haben mich zu einem Umdenken bewogen“, berichtet Steffen von den ersten Impulsen zu diesem Projekt. „Die ersten Parts hatte ich schon 2019 geschrieben, da war aber noch nicht klar, welches Konzept sich bei mir durchsetzen würde. Ken hatte mich in diversen Gesprächen dazu ermuntert, endlich mal mein Soloprojekt zu verwirklichen. Anfangs hatte ich auch den Plan, ein Soloalbum mit Gesangsparts zu produzieren, aber ich merkte recht schnell, dass ich einen gewissen Abstand brauche. Jeder der mich kennt, weiß auch, dass ich die nötige Lust benötige, um kreative Dinge umzusetzen.“
Mit Ken Porter, der erstmals 2004 mit seinem Projekt Intuition einen Remix für DE/VISION angefertigt hatte, nach Aimee auch bei Flavour Of The Week, My Own Worst Enemy, Flash Of Life und Bipolar als Remixer tätig war und seit dem 2010er Album Popgefahr zunehmend in das Mastering und in die Produktion bei DE/VISION eingestiegen ist, hat Steffen schließlich den kongenialen Partner für seine Ambitionen gefunden.
Während Thomas Adam, der bei DE/VISION vor allem für die Texte zuständig ist, für dieses Projekt nicht in Frage kam und Steffen sich auch mal bewusst von dieser Konstellation abgrenzen wollte, hat Steffen die erste Lockdown-Phase dazu verwendet, das Arrangement zu entwickeln, um sich dann ganz ohne Zeitdruck mit Ken auszutauschen. Der Spaß an der Sache sollte für beide Musiker dabei ganz im Vordergrund stehen. Herausgekommen ist ein wunderbar atmosphärisch eindringliches Album, das den perfekten Soundtrack für eine Vielzahl innerer Bilder beim Hörer zu entfesseln vermag. Steffen und Ken ist es gelungen, fesselnde Harmonien, halluzinierende Soundcollagen, sphärische Klangdimensionen, pointierte Soundakzente und fast schon mantrische Rhythmen miteinander zu einem wunderwirkenden, buntschillernden und abwechslungsreich inspirierenden Soundtrack zu verbinden, der eine Vielzahl von Einsatzmöglichkeiten eröffnet, von Space-Opera-Soundtracks bis zu Wohlfühl-Meditationen und dem wortwörtlichen „Inner Cinema“, dem Kino im Kopf.
Schließlich haben sich Steffen und Ken auch von ganz unterschiedlichen Musikern inspirieren lassen. Während Steffen auf der einen Seite von Brian Eno und Ludwig Göranssons Soundtrack zu Christopher Nolans Tenet beeindruckt war, sind es bei Ken eher Künstler wie Jon Hopkins und Ulrich Schnauss, die ihre Spuren im weitesten Sinne auf OBSERVER hinterlassen haben.
Beide Künstler haben vor allem die Freiheit genossen, mal außerhalb des vertrauten wie restriktiven Rahmens eines Pop-Songs arbeiten zu können. „Bei einem klassischen Popsong gibt es nun mal gewisse Vorgaben, die ich auch für gerechtfertigt halte. Ich liebe Popsongs, aber ich liebe es auch zu experimentieren. Bei STKKP steht das Experimentieren im Vordergrund, auch wenn wir hier sehr viel Wert auf gute Melodien legen. Uns bleibt aber einfach viel mehr Raum und Zeit, dies zu verwirklichen. Einen 40-Minuten-Track zu kreieren, der auch einen gewissen Spannungsbogen beinhalten soll, benötigt eben dies“, betont Steffen, der selbst beim Komponieren Bilder im Kopf entwickelte.
„Die Sequenzen aus der Startphase des Tracks erinnerten mich immer an ‚Sparkling Stars‘, gefolgt von einem Part, den ich After Dark genannt hatte. Dies war auch der Grund, weshalb das Album den Titel ‚OBSERVER‘ trägt. Ich habe schon immer sehr gerne Dinge und mein Umfeld beobachtet und so Ideen für meine Musik gesammelt“, erklärt er dazu. Der anfänglich Plan, OBSERVER in kleinere Sequenzen aufzuteilen, wurde allerdings schnell aufgegeben. „Wir hätten so den fließenden Charakter zerstört. Der Hörer soll sich auf eine Reise begeben und – wenn alles funktioniert – 40 Minuten abschalten und genießen. Es ist eine musikalische Reise, die durch keine künstlichen Stopps unterbrochen werden soll. Der Hörer sollte sich die Zeit nehmen, diese Reise anzutreten.“
Die Chancen stehen gut, dass Steffen Keth und Ken Porter aka STKKP diese faszinierende musikalische Reise irgendwann fortsetzen. Das gelungen umgesetzte Konzept von OBSERVER lässt jedenfalls für die Zukunft einiges erhoffen!
Dirk Hoffmann


Wt lut 15, 2022 19:13 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: De / Vision
Uwielbiam De/Vision. Zacząłem się z nimi zaznajamiać gdzieś na przełomie wieków, zaraz po DM, i wtedy praktycznie dla mnie nie odstawali od DM. Chłonąłem każdego newsa i każdy dźwięk od nich. Jarałem się nawet jak wypuszczali jakieś kolaboracje typu Shining. Była wtedy polska stronka w internecie im poświęcona, właziłem na nią na okrągło.
Do dziś uważam Monosex za fundamentalny album w gatunku synth-pop (wolę go niż większość albumów DM). Kupiłem go jako pierwszy od nich, trochę w ciemno, i byłem w totalnym szoku jak dobre się to okazało. Pamiętam jak marzyłem o dorwaniu 4 poprzednich ich albumów (co nie było wtedy łatwe) i też pamiętam że myślałem, że jak by były tak dobre jak Monosex to sorry DM, ale spadacie z piedestału (zwłaszcza po Exciterze). Cóż, nie były, ale i tak nie gorsze były od wczesnego DM.

Myślę, że ich zloty okres trwał do 2004 (Six Feet Underground). Potem też bywało chwilami nieźle (np. What's Love About), ale jednak dużo słabiej. Któryś ostatni album nagrywali na zasadzie zbierania najpierw donejtów od fanów i za to kompletowali kolejne utwory na album. Jak artysta robi coś takiego, to już wiadomo że nie jest dobrze.

Ich koncerty są niestety coraz bardziej mdłe i pozbawione ognia, cokolwiek grają. Nie powinni nigdy występować live tylko we dwóch. Zawsze powinna być perka i może jeszcze gitara oraz bardzo chętnie jakiś chórek (Mesh zawsze ma dwóch dodatkowych ludzi). Steffen nie jest też showmanem, co sprawia że wyglądają tym bardziej ubogo.

Cytuj:
Kraftwerk, Alphaville, The Twins, Propaganda, Die Krupps, D.A.F. (jeszcze by wymieniać) - And One jawi się przy nich raczej jako lokalne disco polo.

No bez jaj. The Twins? Przecież to oni właśnie brzmia jak disco polo, albo jak troche bardziej alternatywne Modern Talking


Wt lut 15, 2022 22:55 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 13007
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: De / Vision
Mówisz o polskim forum De/Vision? Trochę tam się działo, ale typowo fanowski klimat kilku czy najwyżej kilkunastu osób :)

Założyli własną wytwórnię i od 2010 roku wszystko wydają sami. Dla niezależnych twórców i to nie mainstreamowych zbieranie kasy na koszty wydania czy nagrania płyty to powszechna rzecz. Sam wspierałem D/V też. Chłopaki dawno nie żyją z muzyki, a wolą mieć większą kontrolę niż być zależnym od wytwórni.

Widziałem ich w różnych ustawieniach na scenie. I myślę że każda konfiguracja ma swoje zalety. Więcej zależy po prostu od aranżacji i setlisty.
Obecnie jest perkusja na stałe. Jedynie mają od lat problem znaleźć kogoś z Berlina na klawisze/gitarę.

A co do Steffena na scenie to się nie zgodzę. Tańczy, rusza się i hipnotyzuje głosem. Czuć energię i charyzmę.


Åšr lut 16, 2022 2:35 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 22, 2009 23:00 pm
Posty: 1120
Lokalizacja: Entertainment Through Pain
 
Post Re: De / Vision
Born napisał(a):

Cytuj:
Kraftwerk, Alphaville, The Twins, Propaganda, Die Krupps, D.A.F. (jeszcze by wymieniać) - And One jawi się przy nich raczej jako lokalne disco polo.

No bez jaj. The Twins? Przecież to oni właśnie brzmia jak disco polo, albo jak troche bardziej alternatywne Modern Talking



Cóż, jeżeli muzykę The Twins określasz mianem disco polo, to zakładam, że tak samo określisz wczesne płyty Depeche Mode, The Human League, OMD, etc. Przyznam, że jestem fanem muzyki syntezatorowej lat 80., i przyznam też, że zarówno The Twins, jak i Modenrn Talking to brzmienia mojego dzieciństwa; jestem z tego pokolenia wychowywanego w PRL-u, ale porównywanie The Twins z Modern Talking to jak porównywanie Mercedesa z Trabantem, zarówno pod względem muzycznym, jak i tekstowym. Modern Talking nie gra nawet muzyki stricto syntezatorowej, w przeciwieństwie do The Twins, więc proponuję zatem najpierw zapoznać się z muzyką danego zespołu / wykonawcy (i nauczyć się języka angielskiego), a może później wydawać wyroki.

Serdecznie zresztą zachęcam do poczytania moich recenzji albumów The Twins, bo najgorszą rzeczą w dzisiejszych czasach brak wiedzy i ignorancja często wynikająca z braku oczytania właśnie. Zapraszam :arrow: tutaj

Fakt, The Twins znam co najmniej 35 lat i, jak najbardziej formacja jest wizytówką elektronicznego brzmienia z Niemiec w przeciwieństwie do De Vision, który poznałem w 2009 roku rejestrując się na tym forum - i na pewno zespół ten nie jest żadną wizytówką elektronicznego brzmienia z Niemiec. Z całym szacunkiem. Pozdrowienia :)


Åšr lut 16, 2022 2:55 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: De / Vision
Cytuj:
Cóż, jeżeli muzykę The Twins określasz mianem disco polo, to zakładam, że tak samo określisz wczesne płyty Depeche Mode, The Human League, OMD, etc.

Owszem, jak po raz pierwszy zapoznawałem się z twórczonścią DM do 84 roku i usłyszałem na początek Dreaming Of Me to miałem dokładnie takie skojarzenie, 'co to za disco polo'. Z Human League, OMD itp. zapoznawałem się pragnąc znaleźć coś w stylu DM, ale w momencie odkrycia Mesh, De/Vision, Wolfsheim się zorientowałem że tamte poszukiwania to była ślepa uliczka.

Cytuj:
proponuję zatem nauczyć się języka angielskiego

Tak się składa że studiowałem ten język i uczę go od wielu lat. Spoko, powtórzę Present Perfect :wink:
Zresztą do The Twins (i wielu nie brytyjskich zespołów zwłaszcza z tamtych lat) wiele nie trzeba. Teraz wyłączam się by zgłębiać głębię tekstową ich największych hiciorów, jak Ballet Dancer:

I know your body
Small and neat
Dancing on your
Dancing feet

Anyone can see
You were made to dance for me

Won't take no - no for an answer
You're my, you're my ballet dancer

Cytuj:
porównywanie The Twins z Modern Talking to jak porównywanie Mercedesa z Trabantem

Ta, facet co wcześniej nazwał And One 'disco polo' teraz oburza się na porównanie The Twins z Modern Talking.
Akurat fanem And One wielkim nie jestem, ale już widzę jak by się Naghavi świetnie sprawdził na festiwalu disco polo. Od razu pierwsze miejsce.
Jeszcze pier...li coÅ› o ignoranctwie :shock:

W twe reklamy nie klikam. Z The Twins się sam kiedyś zapoznawałem, całkiem lubiałem. Dziś już nie wracam.

Cytuj:
The Twins znam co najmniej 35 lat i, jak najbardziej formacja jest wizytówką elektronicznego brzmienia z Niemiec

Temu nie zaprzeczałem ani wcześniej ani teraz, choć akurat w porównaniu do Kraftwerk czy Alphaville są dużo słabszą wizytówką.
__________________________________________

Cytuj:
Obecnie jest perkusja na stałe.

Przeciez nawet na górze strony wrzuciłeś koncert bez perkusji


Åšr lut 16, 2022 11:56 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 13007
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: De / Vision
Bo to z Torunia. Nie jest tajemnicą, że zespoły tej sceny grają po niższych kosztach zazwyczaj w Polsce. Nie wiem jak dokładnie wyglądała sytuacja i czy nie było innych czynników, ale przypuszczam że finansowo po prostu wyszło taniej by zagrali jako duet.
W sumie też dlatego lepiej oglądać koncerty w Niemczech, jak się ma okazję :)

Ciekawie się zawsze czyta rozmowy ekspertów muzycznych, którzy muszą pokazać swoja wyższość :)


Åšr lut 16, 2022 15:26 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: De / Vision
Koncerty De/Vision i podobnych zespołów to coś co akurat najbardziej świadczy na korzyść poglądów Genesisa.
Trochę nie ogarniam jak zespół po ponad 30 latach kariery, po nagraniu tylu albumów, który ma u siebie od dawna status kultowych, może dziś brać koncerty dla kilkudziesięciu osób gdzieś w toruńskim klubiku, jeszcze tnąc koszty i dając gorsze show niż mogliby dać. Nie chodzi mi o to, żeby ściągali 55 tys. na Stadion Narodowy, ale nawet jakby De/Vision, Mesh, Camouflage połączyli siły na jeden wyjątkowy koncert to by nawet Tauron albo Atlas areny nie zapełnili. Smutno się na to patrzy.


Åšr lut 16, 2022 19:48 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 13007
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: De / Vision
Nie wiem ile tam było ludzi, ale chyba ze 100 osób w Toruniu się zjawiło. Na samych koncertach De/Vision w Warszawie ze 150 dusz było patrząc na ostatnie lata.
Już był taki zestaw i grali u naszych wschodnich sąsiadów jedną klubową noc. Więc widać że u nas byłoby podobnie.
Inna rzecz, że De/Vision największą popularność mają za sobą. I to pod koniec lat 90-tych grali w klubach na kilka tysięcy. Dziś są kultowi, ale tylko na scenie gotyckiej. I rzadko w ogóle są headlinerami, jedynie na dość skromnych festiwalach.
Dlaczego tak się stało to długi wywód. Ważne że mają stałą bazę fanów i uznanie. Sami się dostosowali do zmieniającej się rzeczywistości. Po koncercie w Berlinie można było razem ze Steffenem wrócić metrem. Więc sodówka nigdy im nie uderzy do głowy ;)


Åšr lut 16, 2022 20:24 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 22, 2009 23:00 pm
Posty: 1120
Lokalizacja: Entertainment Through Pain
 
Post Re: De / Vision
Cytuj:

W twe reklamy nie klikam. Z The Twins się sam kiedyś zapoznawałem, całkiem lubiałem. Dziś już nie wracam.




No i to jest Twój błąd. To nie jest żadna reklama, tylko zbiór recenzji pisanych przeze mnie na darmowym forum, takim samym jak to - zupełnie za darmo. I nawet nie jest to blog, więc zupełnie nic na tym nie zarobię jeśli klikniesz.
Jeszcze raz zapraszam do poczytania bo, jak wspomniałem, ignorancja i niewiedza często mają swoje źródło w braku oczytania, tak samo zresztą jak np. błędy fleksyjne - vide powyższy cytat.

Generalnie jestem w posiadaniu czterech albumów De Vision, na tej podstawie mogę - przynajmniej w moim odczuciu - stwierdzić, że ich muzyka, choć nie jest zła - nie powala na kolana, do tego dochodzą przeciętne wokale.
Myślę, że cały problem współczesnej szeroko pojętej muzyki elektronicznej - paradoksalnie - polega na rozwoju techniki; muzycy dostają gotowe podkłady, loopy, programy do tworzenia muzyki. Tylko po części odpowiedzialny jest za to brak pomysłów. Zastanawiam się nawet, czy tacy De Vision potrafiliby zagrać chociaż jeden akord na konwencjonalnej (organoidalnej) klawiaturze. Mam co do tego wątpliwości.
I to jest problem współczesnej elektroniki, nie tylko De Vision, ale wielu współczesnych podobnych im wykonawców. Z tego właśnie powodu stacje radiowe nie grają współczesnych wykonawców elektronicznych, ludzie zaś nie chodzą na koncerty, bo ta muza w żaden sposób nie jest oryginalna, ani nie porywa.
I dlatego wolę pozostać przy swoim disco polo z lat 80. Przynajmniej wtedy, dysponując syntezatorami i sekwenecrami, trzeba było wykazać się pomysłowością żeby wydobyć z nich dźwięki, trzeba było je programować i - przede wszystkim - umieć grać minimum podstawowe akordy.

I jeszcze na koniec - taki sam paradoks jak Ty z The Twins, ja mam z De Vision; kiedyś słuchałem i nawet lubiłem - dzisiaj nie wracam. Tylko, że ja dysponuję przynajmniej kilkoma oryginalnymi płytami i znaczą część twórczości znam.
Pozdrowienia :)


Cz lut 17, 2022 3:46 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 13007
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: De / Vision
Przeciętne wokale, nie potrafią zagrać nawet jednego akordu - to tylko można skomentować tak: :lol:

No bardzo jest oryginalny wszędzie panujący big room i ludzie co puszczą muzykę z laptopa i przy tym wypełniają hale :) A radio wiadomo jest wyrocznią :)

Born, pobiegłeś już kupić oryginalne płyty The Twins by mieć prawo ich skrytykować? :lol:


Cz lut 17, 2022 12:12 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3687
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: De / Vision
phoenix36 napisał(a):
Chłopaki dawno nie żyją z muzyki, a wolą mieć większą kontrolę niż być zależnym od wytwórni.




Zdradzisz czym się zajmują zawodowo? Szczerze mówiąc nie wiem.

Co do koncertów to mają 2 rodzaje-electronic set we dwójke i skład z perkusistą, tym samym od kilkunastu lat.

Ja nie ukrywam że wolę wersję elektroniczną, perkusja mi przeszkadza w odbiorze muzyki elektronicznej, choć nie jest tak źle jak u DM gdzie Eigner wali w gary jakby grał w zespole metalowym.


So lut 19, 2022 13:21 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 13007
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: De / Vision
To trzeba pytać zainteresowanych ;)

Electronic Set to grali w latach 2008-2012. Teraz na scenie ciągle z perkusją. I wciąż są otwarci na dodatkowe klawisze/gitarę.

Świetny był koncert w oryginalnym składzie i mam nadzieję że kiedyś to jeszcze powtórzą :)

Jeszcze link do bandcamp nowego albumu: https://stkkp.bandcamp.com/releases


So lut 19, 2022 14:36 pm Zobacz profil WWW
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 1826 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 88, 89, 90, 91, 92  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team