Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Tears for Fears 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Tears for Fears
Ładne, chociaż kilka rzeczy przy produkcji tego singla mi nie leży.


Cz sty 13, 2022 10:08 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Tears for Fears
Wg mnie za bardzo podobne do "Advice For The Young At Heart". Ale i tak, TFF w obecnych czasach jest bardzo nowatorski...


Cz sty 13, 2022 14:13 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Tears for Fears
Płyta już wyszła i przyjemnie się słucha. Druga połowa albumu ciekawsza.


Pt lut 25, 2022 0:21 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Tears for Fears
Jak dla mnie, obie połówki są ciekawe. Jakbym miał wymienić 3 najlepsze numery to byłyby te, w kolejności albumowej - "The Tipping Point", "Long,Long,Long Time", "Master Plan".


Pt lut 25, 2022 14:39 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Tears for Fears
Przesluchalem i szału nie ma. Jest to na pewnym poziomie, ale nie jest też to album który zostaje na dłużej w pamięci. Ostatnio dość często słucham ich nagrań i ta płyta nie podbiła mego serca. Czy warto było tyle czekać? Moim zdaniem nie.


N lut 27, 2022 17:21 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Tears for Fears
https://heliosmusic.bandcamp.com/track/shout

Ciekawy cover od Mint Julep :)


N lut 27, 2022 17:56 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Tears for Fears
FM napisał(a):
Przesluchalem i szału nie ma. Jest to na pewnym poziomie, ale nie jest też to album który zostaje na dłużej w pamięci. Ostatnio dość często słucham ich nagrań i ta płyta nie podbiła mego serca. Czy warto było tyle czekać? Moim zdaniem nie.


Wiadomo, że szału nie ma. Po 17 latach spodziewałem się czegoś bardziej wystrzałowego. Ale jednak ten album wg mnie jest całkiem dobry. Nie można się dołować, trzeba się pocieszać, w obecnych czasach.
P.S. A poza tym "Long, Long, Long Time", porusza mnie jak za najlepszych czasów TFF...


Pn lut 28, 2022 17:05 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Tears for Fears
Byłby gorszy gdyby nie zmienili kierunku prac nad płytą kilka lat temu ;)

Teraz by się przydał koncert w Polsce.


Pn lut 28, 2022 19:05 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 10, 2009 15:21 pm
Posty: 210
Lokalizacja: Bielsko-Biała
 
Post Re: Tears for Fears
Mnie urzekają raptem 3 utwory: No Small Thing, The Tipping Point, My Demons... Nie ukrywam, że jestem trochę rozczarowany... Oczywiście zgadzając się z Szanownymi Przedmówcami mogło być zawsze gorzej, choć po 17 latach człowiek oczekiwał trochę więcej :o Jednak solowe Tears For Fears z czasów Elemental i Raoul and the Kings of Spain bije nowy materiał na głowę :|


Wt mar 01, 2022 11:15 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Tears for Fears
depesbe napisał(a):
Wiadomo, że szału nie ma.


Skoro wiadomo to po co nagrywać i wydawać? Mam wrażenie w dzisiejszych czasach, że wielu artystów zadowala się polsrodkami, pójściem na skróty byle się sprzedało jakoś a potem trasa etc. Nie tedy droga. Jestem bardzo wymagającym słuchaczem i oczekuję muzyki na naprawdę wysokim poziomie. Jeśli ktoś nie potrafi już z siebie jej wykrzesac, to niech nie nagrywa i oszczędzi sobie wysiłku a słuchaczom zbędnego oczekiwania i napięcia.

@Gahanek, to jest oczywiste że bije. Nie mówiąc już o SFTBC i Seeds Of Love.


Wt mar 01, 2022 14:55 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Tears for Fears
FM napisał(a):
Jeśli ktoś nie potrafi już z siebie jej wykrzesac, to niech nie nagrywa i oszczędzi sobie wysiłku a słuchaczom zbędnego oczekiwania i napięcia.


Ostro o Depeche Mode :)


Wt mar 01, 2022 16:29 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Tears for Fears
FM napisał(a):
depesbe napisał(a):
Wiadomo, że szału nie ma.


Skoro wiadomo to po co nagrywać i wydawać? Mam wrażenie w dzisiejszych czasach, że wielu artystów zadowala się polsrodkami, pójściem na skróty byle się sprzedało jakoś a potem trasa etc.


Zupełnie się nie zgadzam. Takie zespoły jak TFF, miały już w swojej karierze szczytowe momenty. Tak samo DM czy PSB. Nie zawsze będą wydawać arcydzieła muzyczne, szczególnie będąc w wieku już dość dojrzałym. Nawet jak nagrają średni album, wg Ich wcześniejszych dokonań, to i tak jest to dużo lepsze, niż np. nowa Adele, czy nawet nowy Coldplay, który tylko potrafi pojedynczo wyskakiwać z naprawdę ciekawymi utworami. Albumy są mniej niż słabe...


Wt mar 01, 2022 17:09 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Tears for Fears
Miały i oczywiste że bardzo trudno dorównać własnej legendzie. Jeżeli jednak kazali na siebie tyle czekać, to oczekiwanie nie opłaciło się. Od takich muzyków oczekuje więcej niż przeciętności. Banalne ale prawdziwe stwierdzenie "trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejsc" nie funkcjonuje jak widać i to w wielu przypadkach. Powroty, powroty, następne powroty... i kolejne. Tylko po co? Najlepszy przykład to Abba. Dlatego zawsze będę darzyl szacunkiem muzyków którzy potrafią raz a dobrze powiedzieć DOŚĆ. Coldplay zostawię w spokoju. Adele nie jest taka zła muzycznie, ale wokal nieodmiennie działa na nerwy. Oj mało świetnych płyt w ostatnim czasie... Od razu przychodzi mi na myśl Jessie Ware. Aż szok że producentem jest gość od Spirita! Tyle że Spirit nie dorasta What's Your Pleasure do pięt. I chciałbym żeby DM nagrali jeszcze album na takim poziomie. Ale to tylko Marzenie...

Dosyć offtopu bo to o TFF. Do płyt z okresu 1985-1995 wracam często. Do tej nie wrócę wcale.


Wt mar 01, 2022 19:21 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Tears for Fears
Obrazek


Śr mar 16, 2022 20:11 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Tears for Fears
Po raz kolejny odpaliłem SFTBC. Jezu jaki to jest album! Padam przed nim na kolana totalnie... Jeden z tych które absolutnie zabrałbym na bezludna wyspę. Wszystko jest na swoim miejscu. Nic dodać ani ująć. Produkcja, kompozycje, aranżacje to MASTERPIECE!!! I ogromne emocje jakie mi towarzyszą za każdym razem... The WORKING Hour chyba najbardziej. Rozwala mnie ten utwór na łopatki. Jak nie przepadam w muzyce za saksofonem to tutaj robi niesamowita robotę! Mógłbym pisać i pisać... GENIUSZ!


Śr mar 16, 2022 20:18 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Tears for Fears


Pn cze 27, 2022 14:30 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Tears for Fears
Cover od Placebo:



Wt wrz 06, 2022 23:14 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Tears for Fears
Napiszę tak- muzycznie nie jest źle. Ale wokal...tu trzeba poteznego glosu. Molko to nie Roland jednak. Dlatego miedzy innymi nigdy za nimi nie przepadalem i to sie nie zmieni.


Śr wrz 07, 2022 6:36 am Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 30, 2013 2:12 am
Posty: 294
 
Post Re: Tears for Fears
Powiedzmy szczerze - słabe to i tyle. Nie jest łatwo zrobić dobry cover - trzeba mieć pomysł - inaczej nigdy "podróbka" nie zastąpi oryginału
- wysyp coverów w ostatnich latach, budzi u mnie coraz częściej odruch złości, a już nieudolne coverowanie polskich artystów z lat 70 i 80, którzy odeszli, doprowadza do szału, zwłaszcza przez wykonawców, którzy nic dobrego (albo od lat nic dobrego) nie nagrali. Co do Placebo - skoro nagrali całkiem niezłą płytę, mam nadzieję, że skupię się na własnym materiale...


Śr wrz 07, 2022 12:36 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Tears for Fears
Wiadomo ze jakis pomysl trzeba miec. Tak jak napisalem nie zmasakrowali tego. Moglo byc duzo gorzej. A co do coverow ogolnie to temat na inna opowieść. Długo by mozna pisac...


Śr wrz 07, 2022 15:15 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team