Depeche Mode - Zobacz wątek - The Prodigy
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2, 3, 4  NastÄ™pna strona
The Prodigy 
Autor Wiadomość
 
Post The Prodigy
Temat dawno został kopnięty więc powrócił z drugim najnowszym singlem :mrgreen:

Wild Frontier
http://youtu.be/GVV06jTYjeY


Pn lut 23, 2015 23:02 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1894
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: The Prodigy
Do tego można dodać pierwszy singiel "Nasty", z najnowszej płyty która ma się ukazać pod koniec marca - https://www.youtube.com/watch?v=xB_nKpEkILs

Åšwietne teledyski, i jak dla mnie Prodigy na bardzo wysokim poziomie.
Zastrzegam, jak dla mnie :wink:

Plus oficjalne audio od zespołu, tytułowa piosenka z nadchodzącej płyty - https://www.youtube.com/watch?v=h1AaKBbNGkk


Wt lut 24, 2015 15:28 pm Zobacz profil
 
Post Re: The Prodigy
Grubo się zapowiada ten album :) Wild Frontier ma w sobie sporo klasycznych smaków z pierwszej płyty. Nasty bez nowości - Invadersowe Mescaline :D przeciętne jest. The Day Is My Enemy wokal trochę dziwny ale nuta miażdży :D na Itunes można kupić te 3 kawałki w formacie m4a ;)


Wt lut 24, 2015 19:16 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 20, 2006 19:25 pm
Posty: 1105
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post Re: The Prodigy
Akurat takiego prodigy nie lubie..IMD też jakoś mi sie nie spodobało. Wolę ich w innej wersji. Babys got a temper to ostatni ich dobry kawałek według mnie..


Wt lut 24, 2015 20:01 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: The Prodigy
Podpisuję się pod powyższym.


Åšr lut 25, 2015 10:11 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1894
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: The Prodigy
Nie zerkam na opinie innych...
Dla mnie to będzie pierwszy album Prodigy, który będę miał w swojej kolekcji płytowej.
:8):
:!:
Dla mnie to jest inne Prodigy niż do tej pory.
Dlatego tak mi pasuje.


Åšr lut 25, 2015 14:02 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: The Prodigy
depesbe napisał(a):
Dla mnie to będzie pierwszy album Prodigy, który będę miał w swojej kolekcji płytowej


Serio? :o Jestem w lekkim szoku. Nie masz The Fat Of The Land? Music For The Jilted Generation? Wstydź się! :8): :wink:


Cz lut 26, 2015 10:09 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1894
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: The Prodigy
FM - nie mam, i wcale się z tego powodu nie wstydzę, po prostu nie podchodzą mi ich wcześniejsze albumy.
W Prodigy do tej pory bardzo raził mnie brak spójności melodyczno -wokalnej...
Coś było fajnego dla mnie w 1 minucie, by w następnej połówce minuty bardzo mogło mnie zrazić...
Tutaj od tych pierwszych 3 zajawek wręcz bije dla mnie spójnością, a do tego jeszcze słyszę w tle moje 2 ulubione zespoły -DM i PSB...
Wyobraź sobie że te 3 numery potrafię słuchać 2 h pod rząd, więc chyba będzie to dla mnie Ich najlepszy album.
A wstyd, to kraść i dać się złapać :wink:


Cz lut 26, 2015 16:22 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 20, 2006 19:25 pm
Posty: 1105
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post Re: The Prodigy
o gustach sie ponoc nie dyskutuje ale..na forum fanów TP gdybys spłodził ttaki text zapewne trafiłbyś do galerii slaw.
Szukasz "spójności melodyczno -wokalnej" w złym zespole.


Cz lut 26, 2015 16:50 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1894
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: The Prodigy
Może właśnie dlatego teraz ten zespół tak mi się podoba?
Nie zajarzyłeś kwestii, a wycieczki jakieś robisz...
Pozdrawiam.


Cz lut 26, 2015 16:58 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: The Prodigy
depesbe napisał(a):
W Prodigy do tej pory bardzo raził mnie brak spójności melodyczno -wokalnej


martbdg napisał(a):
Szukasz "spójności melodyczno -wokalnej" w złym zespole.


Otóż to. To nie jest zespół który poraża melodiami i wokalami. Ta muzyka opiera się na czymś zupełnie innym.Ale jeśli wcześniej nie znajdowałeś tego czegoś a teraz jest inaczej, to fajnie. :) Pozdrawiam!


Pt lut 27, 2015 10:21 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1894
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: The Prodigy
Kop od Prodigy pozostał(może trochę mniejszy). Do tego doszła bardziej spójna aranżacja, wręcz popowe kompozycje i bardziej wyraziste wokale , nie gadanie jak to często w ich przypadku bywało. Z drugiej strony, dla starych fanów też się coś znajdzie pewnie na nowej płycie :wink:
Pozdrawiam :)


Pt lut 27, 2015 16:06 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 20, 2006 19:25 pm
Posty: 1105
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post Re: The Prodigy
Cóż...według mnie obecne "wokale" prodigy do pięt nie dorastają np temu:
https://www.youtube.com/watch?v=0E7hzDYuZdk

i temu też
https://www.youtube.com/watch?v=UPdIFl-d2Rs

I to jest kwintesencja TP która uwielbiam od początku lat 90 kiedy to po raz pierwszy usłyszałem no good w angielskiej mtv :)


btz: nie robi sobie zadnych wycieczek..nic do Ciebie nie mam w końcu to Twoj gust i Twoja sprawa poprostu jestem w szoku, ze komuś "wchodzi" nowe prożydzi a stare to "be" :) Tak samo zdziwiłbym się gdyby tu ktos na forum napisał, że pokochał dm po wydaniu SOTU a violator, sofad i wcześniejsze to nie ich klimat :)

A na koniec - najlepsza wersja prodigy - must see!
https://www.youtube.com/watch?v=CDXNfe2W8c8

pozdro :)


Pt lut 27, 2015 16:33 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1894
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: The Prodigy
Każdy ma swój punkt poznawczy, który ma pasuje...

Pozdrawiam.

P.S. - wszystko to już dawno temu widziałem i słyszałem, nic nie jarzysz nadal człowieku z bardzo dziwnym avatarem od Bundy :wink: ...
A tak z ciekawości - ile Ty masz lat "martbdg" ?
Np ja mam 40plus. :8):
Pozdro .


Pt lut 27, 2015 17:34 pm Zobacz profil
 
Post Re: The Prodigy
depesbe napisał(a):
Każdy ma swój punkt poznawczy, który ma pasuje...

Dokładnie! :beer:

Mi np brakuje do kolekcji Fat Of The Land i Music For The Jilted Generation :D nowy album dołączy na 100% do mojej kolekcji :) a tak poza tym to są moje ulubione utworki lecz nie jestem fes napalonym ich fanem abym miał wszystko ;)

Everybody In The Place, Wind it Up, G-Force Energy Flow, World's On Fire, One Love, Warrior's Dance, Breathe, Smack My Bitch Up oraz ten nowy Wild Frontier od którego nie mogę się odczepić :) jest moc!


Pt lut 27, 2015 18:32 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 20, 2006 19:25 pm
Posty: 1105
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post Re: The Prodigy
@depesbe - Nie wiem dlaczego pytasz mnie o wiek .. to nie jest portal randkowy :) Jarzysz?
https://www.youtube.com/watch?v=hiRtEBPGhto
Nie rozumiem też dlaczego móh avatar wydaje Ci się dziwny. Tak wygląda twarz człowieka (i 99% reszty fanów TP) który przeczytał na pewnym forum tekst, że nowe prożydzi są lepsze niz stare :)


Pt lut 27, 2015 20:56 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1894
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: The Prodigy
Spoko, dobry jesteÅ›... :roll:
Bez obrazy, a ze zrozumieniem. :!:
Nie jestem fanem The Prodigy, lubię ich 3 zapowiedzi co do nowej płyty w stopniu takim, w którym nie lubiłem ich w płytach poprzednich.
Tam podobały mi się pojedyncze wyskoki jak Breathe, całościowo albumy mnie nie przekonały nigdy do tej pory.
Więc zamiast się cieszyć z takiego kogoś jak ja, któremu The Prodigy zaczęło się w wieku 40plus podobać - Ty go wyśmiewasz?
Jaki z Ciebie fan The Prodigy??? Dzięki takim jak Ty "fanom" ten zespół będzie tylko tracił.
Pozdrowionka.

P.S. Jednak ten twój avatar dużo o Tobie mówi. :)


So lut 28, 2015 15:17 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 20:55 pm
Posty: 994
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: The Prodigy
Niestety zapowiedź nowego Prodigy nie robi wrażenia Nasty brzmi jak odrzut z IMD, WF niestety podobnie (najsłabszy utwór z 3 proponowanych)

The day is my enemy zdceydowanie najlepszy.

To co najbardziej przeszkadza to wtórność, nowy album nie zapowiada wielkiej ewolucji względem Invaders Must Die... niestety


Cz mar 05, 2015 10:45 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1894
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: The Prodigy
Starzy fani The Prodigy są cały czas na starych falach The Prodigy.
Sorry, jak kogoś uraziłem...


Cz mar 05, 2015 16:37 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 14, 2009 23:53 pm
Posty: 849
 
Post Re: The Prodigy
Dawno mnie tu nie było...

Zacznę ciekawym akcentem z którym się zgadzam:
martbdg napisał(a):
o gustach sie ponoc nie dyskutuje ale..na forum fanów TP gdybys spłodził ttaki text zapewne trafiłbyś do galerii slaw.



Po tych różnych wpisach widzę, że muszę wkroczyć do akcji...

Na sam początek chciałbym zaznaczyć, że miałem okazję słyszeć cały album od a do z (prywatny odsłuch na początku lutego) lecz z góry zaznaczam, że nie mogę czegokolwiek opisywać, robić recenzji track by track itd. Tak czy inaczej zacznijmy od trzech utworów, które wszyscy słyszeli. Nasty - utwór nie urywający niczego w ciele, ale jest dobry... po prostu dobry. Jako pierwszy utwór zdecydowanie lepszy niż pierwszy utwór promujący Invaders Must Die czyli Omen. Może w domu za dobrze się nie sprawdza, ale na koncercie już robi robotę i sam wyzwala w ludziach by krzyczeli "Nasty! Nasty!"
http://www.youtube.com/watch?v=WgukhQ453kU

Kolej na Wild Frontier - tutaj od razu przychodzi na myśl jedyne skojarzenie, a mianowicie to, że utwór brzmi jakby był z ery Invaders Must Die i niestety tak jest. Tak jak Nasty należy do najsłabszych utworów na albumie, a precyzując jest najgorszy na The Day Is My Enemy inaczej... jedno wielkie gówno.

No i czas na trzeci utwór, który po prostu miażdży dwa poprzednie czyli tytułowy The Day Is My Enemy. Bardzo dobry, utwór gdzie dostajemy mocnego kopa między oczy wymieszanego z bębnami i melodią rodem z Nintendo, które nasuwa małe skojarzenie z albumem Experience (Jericho). Utwór, który na celu ma miażdżyć live:
http://www.youtube.com/watch?v=V5PNLmbtTKg


sin napisał(a):
To co najbardziej przeszkadza to wtórność, nowy album nie zapowiada wielkiej ewolucji względem Invaders Must Die... niestety

Słysząc Wild Frontier rzeczywiście można tak stwierdzić lecz tutaj od razu sprostuję kwestię ponieważ jesteś w błędzie. Każdy album The Prodigy jest inny i przy The Day Is My Enemy jest dokładnie tak samo. Oczywiście nie ma co się spodziewać drugiego Fat Of The Land czy Music For The Jilted Generation (chociaż jest sporo rzeczy, które brzmią jak mieszanka tych dwóch albumów ;) ), ale to przecież dobrze... Trzeba się rozwijać, a nie stać w miejscu. Nie dostaniemy drugiego Fat czy Jilted, ale nie ma co się martwić bo nie dostaniemy także drugiego Invaders Must Die (Przyznam, że ostatni album do ich najlepszych nie należy, ale ma kilka świetnych utworów) tak jak od Depeche Mode nie dostaniemy drugiego albumu Violator czy SOFAD lecz jedynie w ostateczności utwory, które gdzieś tam poszczególnymi fragmentami przypominają stare, wcześniejsze albumy.

Są osoby, które piszą, że The Prodigy skończyli się na Baby's Got A Temper, ale to taka sama bzdura i idiotyzm jak to, że Depeche Mode skończyli się na Only When I Lose Myself ;) No, ale wróćmy jednak do nadchodzącej płyty The Prodigy. Będąc jednym z nielicznych, którzy mieli okazję słyszeć album w całości drapię się w głowę i zastanawiam się dlaczego takie utwory jak Nasty czy Wild Frontier pojawiły się jako single i w ogóle poszły na pierwszy ogień jako promocja albumu. Jednak z drugiej strony rozumiem taką decyzję w taki sposób, że Liam Howlett nie chce odsłaniać wszystkich kart i po prostu nas zwodzi i rzeczywiście tak jest. Kiedy już odsłuchacie resztę utworów z nowego albumu to o takich utworach jak Nasty, Wild Frontier czy nawert The Day Is My Enemy po prostu zapomnicie.

Do moich faworytów należą: Ibiza, Beyond The Deathray, Medicine, Invisible Sun oraz Wall Of Death, który bardzo kojarzy się z latami 90:
http://www.facebook.com/video.php?v=435952573230264

Oczywiście lista faworytów może ulec zmianie jak już odsłucham album x-razy.





Dla zainteresowanych:

The Prodigy - Ibiza
Obrazek
Glow In The Dark 7" Vinyl Single limited to 2000 copies

The Prodigy are back! This limited edition Record Store Day Exclusive package includes a non-album instrumental release of "Ibiza" and the single "Ibiza" feat. Sleaford Mods from The Prodigy's forthcoming 6th studio album The Day Is My Enemy, to be released in the U.S. on March 30th, 2015 via Three Six Zero Music/Warner Bros. Records.

Tracklisting:

A.Ibiza
B.Ibiza (Instrumental)


Release Date: 18.04.2015

http://diffuser.fm/warner-bros-records- ... -day-2015/


Cz mar 05, 2015 23:23 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2, 3, 4  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team