Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 842 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43  Następna strona
Pet Shop Boys 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Pet Shop Boys
https://www.petshopboys.co.uk/news/2023 ... -1985-2020

SMASH. Nowa kolekcja największych przebojów PSB w różnych wariantach, ukaże się w czerwcu. Niestety w odróżnieniu od DISCOGRAPHY, POPARTczy ULTIMATE - zabraknie choćby 1 nowej piosenki.


Cz mar 30, 2023 15:04 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 06, 2006 21:01 pm
Posty: 70
Lokalizacja: Gdynia
 
Post Re: Pet Shop Boys
Od dwóch dni wyskakiwały jakieś powiadomienia.
Zastanawiałem się, co takiego szykują...
Zasadniczo, nie tyle najwìększych przebojów, co "kompletnej kolekcji ich singli w porządku chronologicznym".
I jeszcze, jak piszesz, bez żadnego nowego utworu. Czwarty, czy który mastering tego samego materiału?

Ale, czy zwróciłeś na to uwagę? „SMASH” zostanie wydany w Parlophone ... a przecież od dobrej dekady PSB u nich nie nagrywają... To jakiś skok na kasę? :?
Dziwne trochę, bo jednak wydawnictwo sygnowane przez zespół.


Cz mar 30, 2023 19:12 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Pet Shop Boys
Dokładnie. To wydawnictwo jest pod szyldem Parlaphone. Troszkę jakby zrobili skok na kasę, ale w bardzo dziwny sposób, żeby nawet jednego nowego utworu nie było... Do tego nie ma po raz kolejny "How Can You Expect To Be Taken Seouriesly" w wesji singlowo - teledyskowej. Zapomnieli o swoich fanach trochę, a idą do ludzi, którzy czasami słuchają PSB. Dobrze że chociaż to "Lost" będzie...


Pt mar 31, 2023 14:26 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 24, 2023 21:39 pm
Posty: 26
 
Post Re: Pet Shop Boys
balshoy napisał(a):
Od dwóch dni wyskakiwały jakieś powiadomienia.
Zastanawiałem się, co takiego szykują...
Zasadniczo, nie tyle najwìększych przebojów, co "kompletnej kolekcji ich singli w porządku chronologicznym".
I jeszcze, jak piszesz, bez żadnego nowego utworu. Czwarty, czy który mastering tego samego materiału?

Ale, czy zwróciłeś na to uwagę? „SMASH” zostanie wydany w Parlophone ... a przecież od dobrej dekady PSB u nich nie nagrywają... To jakiś skok na kasę? :?
Dziwne trochę, bo jednak wydawnictwo sygnowane przez zespół.

Ja nie wiem który to już remaster będzie,ale to dla mnie największa ułomność składanek.Żeby muza często z nastu lat brzmiała "równo" to znowu dowalą głośność,będzie kompresja.To samo z albumami,jeszcze rozumiem jakieś totalne starocie gdzie dźwięk jest uszkodzony.Jak puszczam remaster starych płyt ulubionych kapel to znika gdzieś klimat,często zmienia się akustyka studia,a niektórzy w ogóle odlatują i robią nowy mix.Jedyny plus to że pojawiają się używki starszych wydań,czasem nawet 1 tłoki bo ludzie wymieniają kolekcje na remastery.


Cz kwi 13, 2023 23:23 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 06, 2006 21:01 pm
Posty: 70
Lokalizacja: Gdynia
 
Post Re: Pet Shop Boys
No i mamy Epkę Lost.
Faktycznie, depesbe, jak zwykle miał nosa, :8): bo the Lost room jest w tym zestawie chyba najlepszy; Kaputnik z pewnością znowu traktuje o Putinie, poniżej fragment za geowayne, przetłumaczony za pomocą translatora ( z jedną małą korektą słowa na końcu, bo mi nie pasuje)

Wyjrzyj przez okno
Pewnego letniego ranka
Moje czołgi pojadą
Zaparkować na twoim trawniku
Zmiażdżą wszystkie twoje kwiaty
Z ryczącym radiem
I komputerami dzielącymi
Przemoc i gwałt

Intrygujące jest Skeletons in the Closet , czyli szkielety w szafie...nie tyle muzyka, bo brzmi w sumie, jak demo Twenty-Something, (który zresztą bardzo lubię),ale opowiadana historia znowu za geowayne:
Skeletons in the Closet nawiązuje do jakiejś nieokreślonej, ale nawiedzającej „tajemnicy”, choć nigdy nie jest wyjaśnił dokładnie, kto jest przez to nawiedzany. Narrator i ci, z którymi mieszka? Ktoś inny, kogo zna? Ogół społeczeństwa? Jego naród? Cała ludzkość? Chłopcy zostawiają nam wypełnienie luk.

Język sugeruje nawiedzony dom:

Nie schodź do piwnicy
Zamknij drzwi na poddasze
Nie zamykaj szafy
I załóż kłódkę na szufladę

Zresztą to nie jedyna interpretacja :wink:


Pt kwi 14, 2023 13:57 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12909
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Pet Shop Boys
Fajna ta nowa epka. Chciałbym by nowy album był w takim klimacie. "The Lost Room" i "I will fall" poza wcześniej wydanym singlem bardzo zacne.


Pt kwi 14, 2023 14:02 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 06, 2006 21:01 pm
Posty: 70
Lokalizacja: Gdynia
 
Post Re: Pet Shop Boys
Living in the Past... właśnie Niedźwiecki puścił w Radio357


Ostatnio edytowano Śr kwi 19, 2023 7:09 am przez balshoy, łącznie edytowano 1 raz



Wt kwi 18, 2023 8:27 am Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 30, 2013 2:12 am
Posty: 294
 
Post Re: Pet Shop Boys
Living in the Past... jest także jako nowość w tym tygodniu w zestawie do głosowania na listę 357 - Głosują patroni radia


Wt kwi 18, 2023 10:18 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Pet Shop Boys
"Lost" - wg mnie bardzo dobra EPka, chyba nawet lepsza niż "Agenda". Tylko "Skeletons in the closet" troszkę odstaje muzycznie, a przede wszystkim aranżacyjnie(oczywiste porównanie do TS, mieli chyba podczas sesji do "Super" 2 wersje piosenki na album z podobnymi aranżami i wybrali TS). Jest jedna petarda dynamiczna, z potencjałem singlowym. To "Kaputnik". Bardzo kręci mnie to nagranie...


Wt kwi 18, 2023 16:26 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 30, 2013 2:12 am
Posty: 294
 
Post Re: Pet Shop Boys
Niestety widzę jedną zasadniczą rożnicę Agenda ukazała się na winylu. Jeśli chodzi o Lost to raczej można tylko pomarzyć...


Wt kwi 18, 2023 19:32 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Pet Shop Boys
Nowy album PSB, planowany na 2024. Ma to być mniej taneczne, bardziej eklektyczne dokonanie. Z dużą ilością tekstów. Jak dla mnie, ta zapowiedź brzmi dobrze, po 3 ostatnich płytach ze Stuartem Price.


Śr kwi 19, 2023 15:07 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Pet Shop Boys
Nagrywane są smyczki oraz instrumenty dęte, na nowy album. Nie pamiętam kiedy ostatnio mieli takie wydarzenie, chyba przy Fundamental, może Elysium...

https://twitter.com/petshopboys/status/ ... gr%5Etweet


https://twitter.com/petshopboys/status/ ... WZsOItAAAA


Cz kwi 20, 2023 14:39 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12909
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Pet Shop Boys
Nowy klip:



Pt kwi 21, 2023 17:29 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Pet Shop Boys
Niesamowite. Pisałem wcześniej o "The Lost Room", o co chodzi w tej piosence, wcześniej nieznanej. Nigdy bym nie pomyślał że ta historia, którą TU opisałem pośrednio, ukaże się na oficjalnym teledysku Pet Shop Boys...Niesamowite...


Pt kwi 21, 2023 18:11 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 30, 2013 2:12 am
Posty: 294
 
Post Re: Pet Shop Boys
Lista 357 - LIVING IN THE PAST przebiło się na listę debiutując na 31 miejscu - w sumie niespodzianka, patrząc że na liście dominują rodzime produkcje.


So kwi 22, 2023 9:23 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 26, 2003 18:50 pm
Posty: 610
Lokalizacja: Ostrzeszów / Hamburg / Poznań
 
Post Re: Pet Shop Boys
Kocham ich... Chociaż bardziej w stylu "Best of" to ostatnie albumy nie zawodzą, sa jakieś stylistycznie spójne, oprócz "Super" a DM to huśtawka i mieszanina wszystkiego i dobrego i złego

Neil ma prawie 70 lat a po wyglądzie i głosie tego nie widać

Oby jeszcze zaśpiewał na trasie, byłem tylko na 2 koncertach tej grupy i mam ochotę na więcej

Nowa EP-ka "Lost", hmm mnie widzi sie tylko pierwszy utwór, "Agenda" jest dla mnie ciekawsza


N kwi 23, 2023 11:19 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Pet Shop Boys
Dla mnie "Agenda" jest zbyt komercyjna na siłę. Taki zbiór piosenek około 3 minut, zrobiony przez produkcję kogoś innego niż obecny wtedy Stuart Price, co do albumów. W "Lost" czuję cudowny powiew świeżośći, od prawdziwego brzmienia Pet Shop Boys. Oczywiście obok szkieletu pewnego, zrobionego w ramach podkładu "Twenty Something".


N kwi 23, 2023 15:19 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 06, 2006 21:01 pm
Posty: 70
Lokalizacja: Gdynia
 
Post Re: Pet Shop Boys
Dla mnie The Lost Room... cudo. Zawładnęła mną całkowicie.
Przypomnę jeszcze raz o inspiracji, o czym pisał wcześniej depesbe...Jak mówi Neil, jest to „niezwykle mroczna piosenka” oparta na powieści austriackiego autora Roberta Musila The Confusions of Young Törless z 1906 roku . Co do klipu - widzimy obrazy z adaptacji , niemieckiego filmu Young Törless z 1966 r. ( Niepokoje młodego Törlessa) w reżyserii Volkera Schlöndorffa, jego debiut filmowy , opowiadający o znęcaniu się i przemocy w szkole wojskowej z przełomu XIX i XX wieku.
Młody Törless trafia do ekskluzywnej szkoły o wysokim rygorze na pograniczu austro-węgierskim. Wkrótce po przybyciu poznaje Anzelma von Basiniego, który jest upokarzany i maltretowany przez swoich rówieśników, za rzekomą kradzież, jakiej miał się dopuścić. Törless biernie przygląda się okrutnemu procederowi. Odmawia pomocy koledze i usiłuje racjonalnie uzasadniać zachowania, których stał się świadkiem.


Śr kwi 26, 2023 5:35 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Pet Shop Boys
U mnie to samo. Coraz bardziej podoba mi się "The Lost Room"... a coraz mniej "Kaputnik". :wink:
Teledysk do "The Lost Room" ma znakomicie dobrane kadry filmowe z lat sześćdziesiątych. Wszystko znakomicie pasuje do muzyki i oryginalnego przesłania.
Nie mogę doczekać się dostarczenia "Annually 2023" wraz z "Lost". Jak na razie jeszcze nie dotarło, dużo osób ma problemy z opłatą celną, dodatkowo pobieraną...


Cz kwi 27, 2023 14:27 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Pet Shop Boys
Kapitalny kawałek ten The Lost Room.

Klimatem bardzo mi przypomina Behaviour z lekką domieszką Electric -czyli w sumie moich dwóch ulubionych albumów PSB.

Swoją drogą niesamowity jest wokal Tenanta-facet się do 70 powoli zbliża a jego głos brzmi tak samo jak na albumach sprzed ponad 30 lat.


Pt kwi 28, 2023 12:56 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 842 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team