Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Vince Clarke - Songs of Silence 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sty 20, 2009 22:56 pm
Posty: 130
 
Post Re: Vince Clarke - Songs of Silence
Facet z Daft Punk też przecież poszedł w klasykę...


N lis 19, 2023 23:10 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 28, 2006 9:24 am
Posty: 901
Lokalizacja: Krakuff
 
Post Re: Vince Clarke - Songs of Silence
boshek napisał(a):
Poza promującym album rewelacyjnym The Lamentations of Jeremiah nie ma na tej płycie nic co by mnie specjalnie zaszkoczyło. Zdawałem sobie sprawę z faktu, że Vince posiada spory arsenał syntezatorów i wie jak ich użyć. Natomiast we wspomnianym TLOJ słychać jak na moje ucho żywe instrumenty (wiolonczela) i zastanawiam się jak doszło do skomponowania tego arcydziełka i przełożenia go na język muzyki klasycznej. Drugi z ciekawszych numerów Blackleg skojarzył mi się z twórczością Recoil. Gdyby (hipotetycznie) doszło do współpracy obu Panów, mielibyśmy być może dużo ciekawszy materiał ;)


Z punktu widzenia muzyki Vince'a i tego co robił przez ostatnie lata w Earsure zaskakuje wszystko, nawet patrząc na niezbyt ciekawy projekt z Gorem - nadal jest to pełne zaskoczenie.Wydaje się, że żywe instrumenty słychać w większości utworów A nawet jeśli nie są żywe to tym bardziej chapeaux ba- taki Scarper dajmy na to ..mniam. Do tego delikatnie dozowane przepiękne chórki (kojarzące się z Vanishing Point Apollo 440).
Ujmuje sposób prezentacji przestrzeni, budowania napięcia (jak w White Rabbit choćby), melodyjności i tego jak z każdym dźwiękiem kupowana jest uwaga słuchacza. Pełna smaczków, wybornie podana czysta elektronika, w dodatku przystępnie i bez tak modnego od lat przybrudzania. Bez silenia się na awangardyzm, dekonstruktywizm za to wyjątkowo spójna, niemęcząca porcja muzyki jakiej nigdy bym się po nim nie spodziewał.


Pn lis 20, 2023 20:23 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: Vince Clarke - Songs of Silence
Dużo fajniejsze IMHO, też z wiolonczelą itp.


Śr lis 22, 2023 0:31 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 10:29 am
Posty: 1263
 
Post Re: Vince Clarke - Songs of Silence
bo# napisał(a):
boshek napisał(a):
Z punktu widzenia muzyki Vince'a i tego co robił przez ostatnie lata w Earsure zaskakuje wszystko, nawet patrząc na niezbyt ciekawy projekt z Gorem - nadal jest to pełne zaskoczenie.

Projekt z Gorem uważam za nieśmieszny, muzyczny żart. Nie wiem, może to po prostu kaprys ze strony muzyków żeby spiknąć się po latach i nagrać cokolwiek.


Cz lis 23, 2023 16:42 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Vince Clarke - Songs of Silence
A ja VCMG polubiłem od samego początku i chętnie wracam.


Cz lis 23, 2023 17:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 21:15 pm
Posty: 108
 
Post Re: Vince Clarke - Songs of Silence
Wielki szacun i chylę czoła.
Takiego teatralno-filmowego materiału po Master Of Plastic (VC) się nie spodziewałem.
A ślady jego geniuszu, jak kiedyś napisałem, odnalazłem już na płycie Erasure - Erasure. Ta płyta dla mnie stanowi jeszcze wyższy level.
Jeśli szukacie śladu Yazoo czy Erasure, to nie znajdziecie, i dobrze.
Trochę to ciemna strona Oldfield'a, Recoil'a, Jarre'a, FSOL, Vangelis'a, Burzum'a - spijamy gorzką śmietankę w stylu dark ambient i to mi się podoba.
Panuje tu mrok, którego zdecydowanie brakuje mi aktualnie w DM.
Piszę to po pierwszym odsłuchu i bardzo chętnie się głębiej osłucham ze Songs Of Silence.


So lis 25, 2023 22:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 13031
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Vince Clarke - Songs of Silence
Zmarła żona Vince'a - Tracy Hurley Martin. Teraz odbiór albumu trochę nabierze innego wymiaru.


Śr sty 10, 2024 13:20 pm Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team