Depeche Mode - Zobacz wątek - Sztuczne DM
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2
Sztuczne DM 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lip 06, 2005 7:26 am
Posty: 629
 
Post Re: Sztuczne DM
Z ciekawości odpaliłem teledysk Host - Tomorrows Sky. Zaje..te. Można?.


So kwi 29, 2023 18:05 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 16:41 pm
Posty: 226
 
Post Re: Sztuczne DM
Dave śpiewa One Caress


N sie 06, 2023 17:35 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3040
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Sztuczne DM
OMG :?


N sie 06, 2023 18:02 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 17:14 pm
Posty: 9
 
Post Re: Sztuczne DM
Kiedyś wrzucałem w innym wątku: https://www.youtube.com/watch?v=5IJFLpwDU6s


Pn sie 07, 2023 9:56 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 252
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Sztuczne DM
Ale sie porobilo ostatnio. Suno v3 juz robi muzyke ktora trudno rozroznic od tej robionej przez ludzi. A zaraz ma ruszyc Udio ktore jest podobno 2x lepsze od Suno wg. tych ktorzy testuja serwis. Tylko kwestia czasu zanim bedzie mozna tworzyc nowe utwory w stylu DM. Na razie te serwisy nie pozwalaja na to.


Ostatnio edytowano N kwi 14, 2024 11:23 am przez whitelodge, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz



Åšr kwi 10, 2024 10:58 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 16:41 pm
Posty: 226
 
Post Re: Sztuczne DM
stworzenie utworu w stylu Depeche Mode wymagałoby swoistego algorytmu tymczasem nawet człowiek nie potrafi stworzyć piosenki w 100% podobnej do Depeche Mode, co dopiero A.I. wszystkie te zespoły typu De/Vision to karykatura. Tu potrzebna jest "dusza" by miało powstać coś jak People Are Peple, Enjoy, World in my Eyes...
https://dmlive.wiki/wiki/List_of_Depech ... m/Violator
tą "duszą" właśnie był Alan Wilder. na tej stronie można posłuchać jak powstawały sample


Cz kwi 11, 2024 18:19 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 252
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Sztuczne DM
Zgoda z tym ze algorytm do robienia czegos na miare DM 1983-1993 wydaje sie na razie nieosiagalny ale jestem pewien ze ten prog kunsztu Martina i Alana i duszy jest juz na horyzoncie. Wczoraj ruszyl ten serwis Udio o ktorym wspomnialem i powszechne opinie sa wlasnie takie ze to pierwsze AI ktore nadaje sztucznej muzyce dusze. Juz slyszalem takie kawalki bluesowe na Udio ktore nie mozna odroznic od tego co robili bluesmani 60-70 lat temu. Naprawde nie mozna. Postep jezeli chodzi o sztuczna muzyke najwyrazniej idzie szybciej niz sie spodziewalem. Oczywiscie DM z Alanem to arcy wysoki pulap inteligencji muzycznej i dzwiekowej ale do konca dekady jestem pewien ze bede w stanie zamawiac nowe plyty w tym najlepszym stylu DM. Na razie jestesmy na poziomie DeVision. Dzieki za link do tej strony z samplami, to jest fascynujace.


Pt kwi 12, 2024 7:10 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 252
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Sztuczne DM
Jakis Nitzer Ebb mi wyszedl wlasnie co i tak nie bylo latwe. Ten otwierajacy synth to przypomina mi poczatek Wagging Tongue. Inny utwor na moim kanale (New Dawn) chyba uzywa w tle bardzo podobny sampel ktory byl uzyty do Ice Machine.
https://youtu.be/Jx5JeskV1uw?si=YzaE-C3w-qYkXD-r


Ostatnio edytowano Pn kwi 15, 2024 2:00 am przez whitelodge, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz



N kwi 14, 2024 11:19 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 11:16 am
Posty: 305
Lokalizacja: spodek międzyplanetarny
 
Post Re: Sztuczne DM
https://www.youtube.com/watch?v=7U57R_icuOg


N kwi 14, 2024 12:04 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 252
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Sztuczne DM
koleś napisał(a):
https://www.youtube.com/watch?v=7U57R_icuOg
Ciekawe. Nie wiem dlaczego ona pisze ze mozna wpisac Depeche Mode na Udio i wyjdzie glos Dave'a albo nawet cos podobnego do DM. To nie jest mozliwe. Chyba ona uzyla Eleven Labs bo wtedy chyba mozna zamienic glos wokalisty na glos Dave'a.


N kwi 14, 2024 12:33 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 11:16 am
Posty: 305
Lokalizacja: spodek międzyplanetarny
 
Post Re: Sztuczne DM
Ja zrozumiałem, że napisała do nich aby zrobili jakiś kawałek DM...
Teraz myślę o takim Violator sequel - wyobraźnia podpowiada. A co, jak za parę latek będzie można coś takiego zrobić w apce na telefonie hehe


N kwi 14, 2024 12:40 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 252
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Sztuczne DM
A ok, chyba ze tak bo jako normalny uzytkownik to niezle trzeba sie gimnastykowac aby cokolwiek wyszlo chocby troche w stylu DM. Ale tak, celem jest Violator 2, 3, 4, n. :) Albo nowe oryginalne plyty DM z esencja Alana.


N kwi 14, 2024 12:47 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 11:16 am
Posty: 305
Lokalizacja: spodek międzyplanetarny
 
Post Re: Sztuczne DM
https://www.youtube.com/watch?v=c-yFKnbpFWA No czasami słychać, że to Dave śpiewa :wink:


N kwi 21, 2024 18:08 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 252
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Sztuczne DM
Jakims cudem glos Dave'a jej wychodzi. Tam w srodku jest nawet jakis zarys refrenu. Ale generalnie synthpop i wokale meskie i teksty w Udio sa mdle i wtorne na razie. Trzeba pewnie poczekac na GPT5 zanim bedzie mozna robic oryginalniejsze rzeczy. Ja na razie wole robic na swoim kanale instrumentalne new wave i rezultaty mnie ciesza.


Pn kwi 22, 2024 22:25 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 29, 2004 17:51 pm
Posty: 720
 
Post Re: Sztuczne DM
whitelodge napisał(a):
Ale generalnie synthpop i wokale meskie i teksty w Udio sa mdle i wtorne na razie.


W tym przykładzie wyżej do tekstu był użyty ChatGPT, ale nie podano, w której dokładnie wersji.

Cytuj:
This time instead of letting Udio auto-generate crappy lyrics, I instead put ChatGPT to work asking it: "Can you create lyrics using the lyrical style of Depeche Mode. Make the song about a man who has an infatuation and obsession with a woman who has already passed away long ago". At first the lyrics ChatGPT made were just as corny as Udio's lyrics. But then I told it to make them less corny! It knew exactly what I meant and complied. Even though these lyrics also have some corn in them (and of course don't even reach close to what DM would have done) ya know what? I still like 'em! They give me shivers!


Wt kwi 23, 2024 9:25 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 252
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Sztuczne DM
Tak, to dobre rozwiazanie i jak bede robil jakies utwory z tekstem, to tez tak zrobie. Szczegolnie jesli chodzi o synthpop bo teksty w Udio sa bardzo krindżowe. :)


Wt kwi 23, 2024 12:36 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 567
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: Sztuczne DM
ehh ja widze same minusy,

po pierwsze moze nie teraz ale za 10 lat przy obecnym postepie technologicznym i odpowiednio szybkich procesorach moze bedzie mozna tworzyc muze ktora bedzie brzmiala lepiej niz oryginalna - bedzie wystarczylo wrzucic parametry, wybrac sample i bedziemy mieli drugiego Violka - i niestety jestem przekonany ze technologicznie bedzie to mozliwe ale niestety doprowadzi do dewaluacji muzyki bo byle Kowalski bedzie mogl na komputerze domowym stworzyc cos wspanialszego niz nad pieknym modrym dunajem albo bolero albo chociazby Final Countdown, muzyka stanie sie tania, latwo dostepna i bez wartosci, wyobrazcie sobie album AI ktory zawiera 10 najwiekszych przebojow 20 wieku ?? a beda tylko takie albumy, stanie sie to nudne i ludzie przestana sluchac muzyki

po drugie - nie wiem jak dzialaja takie programy ale jesli to jest na zasadzie ze sciagam i odpalam w zaciszu domowym- to jak artysta udowodni ze sam wymyslil muzyke a nie ze wymyslij ja za niego program, przeciez powiedzmy ze Gore bedzie chcial stworzyc cos na miare Sofada albo Violatora, wrzuci dane do prgramu, program wypluje muzyke a potem Gore powie ze sam ja wymyslil i nagra swoje wlasne demowki,

po trzecie - czlowiek w procesie tworczym stanie sie zbedny bo procesor o duzej mocy obliczeniowej bedzie mogl zestawic miliony konfiguracji w krotkim czasie i potem czlowiek sobie tylko wybierze najlepsze kaski a przeciez od zarania dziejow to co definiowalo ludzkosc to proces tworzenia, poszukiwanie idealnej formy, kreowanie czegos pieknego, kultura i sztuka to zdecydowanie najwieksza spuscizna ludzkosci, troche gornolotnie pojade ale to wlasnie dusza to cos co odroznia nas od zwierzat, - a tak jeb dwa klikniecia i wyskoczy ETS 2.0

takze nie nie i jeszcze raz nie, uwazam ze AI to zagrozenie


Wt kwi 23, 2024 19:17 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team