Depeche Mode - Zobacz wątek - Sztuczne DM
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2  NastÄ™pna strona
Sztuczne DM 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 242
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Sztuczne DM
To ja z zupelnie innej beczki. Rewolucja pt. sztuczna inteligencja wybuchla i pedzi coraz szybciej. I czego nikt sie nie spodziewal, potrafi juz zastepowac artystow w wielu dziedzinach tworczych, obecnie szczegolnie w sferze graficznej. Ktokolwiek juz uzywal Midjourney to wie o czym mowie. A kto nie wie, to wpisuje sie tam krotki opis obrazka i Midjourney magicznie ten obrazek maluje i rezultaty sa oszalamiajace. Oczywiscie juz istnieja miejsca gdzie mozna poprosic sztuczna inteligencje aby skomponowala utwory muzyczne w dowolnym stylu. No tu juz efekty nie sa tak wspaniale jak w sferze wizualnej ale to dopiero poczatek. Taki Midjourney od muzyki na pewno jest niedaleko gdzie bedziemy mogli wpisac takie rzeczy jak "Daj mi nowy album Depeche Mode w dokladnie tak samym stylu co Violator ale zeby byl rownie oryginalny, emocjonalny i innowacyjny pod kazdym wzgledem" i w ciagu minuty taki album powstanie. Kwestia tylko jak dobry bedzie taki album. Na poczatku pewnie nie, ale teoretycznie i docelowo sztuczna inteligencja bedzie o wiele razy lepsza o Martina, Alana, Dave'a w tym co oni robili w DM. Takze te albumy nadejda i bedziemy mieli jeszcze sporo wspanialej muzyki DM mimo ze era oryginalnego DM chyli sie ku koncowi. Mysle ze w nastepnym roku sztuczna inteligencja bedzie na tyle zaawansowana (GPT5) ze do tego dojdzie.


So kwi 08, 2023 17:18 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 21:15 pm
Posty: 107
 
Post Re: Sztuczne DM
Nie sądziłem, że dożyję takich czasów.
Za niedługo my, ludzie, nie będziemy potrzebni, bo wszędzie wyprą nas maszyny.
Nadejdzie zmierzch ery ludzkości :(


So kwi 08, 2023 18:12 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 06, 2005 7:26 am
Posty: 629
 
Post Re: Sztuczne DM
whitelodge napisał(a):
Mysle ze w nastepnym roku sztuczna inteligencja bedzie na tyle zaawansowana (GPT5) ze do tego dojdzie.


Jeśli wierzysz że w kiedykolwiek sztuczna inteligencja skomponuje Ci drugiego Violatora czy SOFAD, to radzę udać się do lekarza.


N kwi 09, 2023 7:43 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 05, 2008 21:32 pm
Posty: 118
 
Post Re: Sztuczne DM
ralf11 napisał(a):
whitelodge napisał(a):
Mysle ze w nastepnym roku sztuczna inteligencja bedzie na tyle zaawansowana (GPT5) ze do tego dojdzie.


Jeśli wierzysz że w kiedykolwiek sztuczna inteligencja skomponuje Ci drugiego Violatora czy SOFAD, to radzę udać się do lekarza.

Lekarze też już nie będą potrzebni. I stanie się to jeszcze za naszego życia.


N kwi 09, 2023 16:54 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 21:15 pm
Posty: 107
 
Post Re: Sztuczne DM
Jestem gorącym przeciwnikiem jakichkolwiek podróbek. Przeżyłem erę pirackich CD bez szwanku.
Bardzo szanuję kunszt Martina, który prawie całe życie poświęcił na szlifowanie warsztatu kompozytorskiego i wqurwiłbym się piekielnie, gdyby jakieś AI miało podrobić jego styl w ciągu minuty.
Ja rozumiem i popieram wspomaganie za pomocą AI/Machine Learning nas, ludzi, np. w kwestiach takich jak smart home, rozliczenia podatkowe, czy inne; ale nie artystów.
To bardzo smutna wizja przyszłości.


N kwi 09, 2023 21:33 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 15:28 pm
Posty: 629
Lokalizacja: In Your Room
 
Post Re: Sztuczne DM
widziałem ze te sztuczne inteligencje potrafią wymyślić cały tekst piosenki, albo zdjęcie zespołu/okładke płyty która przypomina stylistycznie poprzednie czytałem też ze jest już możliwe śpiewanie czyimś głosem
to znaczy oryginalnego wykonawcy ciekawe czy dadzą rade stworzyć muzyke która będzie przypominać oryginalnego wykonawcę ?


N kwi 09, 2023 22:26 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 10:29 am
Posty: 1257
 
Post Re: Sztuczne DM
O AI wspomina także recenzja Memento Mori w serwisie Nowa Muzyka:

https://www.nowamuzyka.pl/2023/04/02/de ... ento-mori/

Co ciekawe, autor wspomina o sztucznej inteligencji przy okazji numeru Ghost Again, o którym pisałem jakis czas temu, że brzmi niczy piosenka z kreatora muzyki.


Pn kwi 10, 2023 9:22 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 11:16 am
Posty: 302
Lokalizacja: spodek międzyplanetarny
 
Post Re: Sztuczne DM
PocieszÄ™ was:
"Memento Mori i do przodu..."


Pn kwi 10, 2023 9:46 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Sztuczne DM
Ten temat przypomniał mi wydarzenie sprzed wielu lat.

Kiedyś z dobre 20 lat temu przyśnił mi się koncert Depeszów. Cały koncert , z 2 godziny, pewnie ok 20 numerów.Cały zespół na scenie, pełna hala, wszyscy świetnie się bawili, repertuar rewelacyjny.

Problem w tym że żaden z utworów który został wykonany podczas tego sennego koncertu nie istniał.

Po prostu mój mózg jakimś sobie nie znanym sposobem stworzył piosenki DM które nie istnieją .I jeszcze spowodował że zespół wykonał je na żywo na koncercie.

Strasznie zryło mi to banie tym bardziej że te piosenki były świetne.Po obudzeniu nawet niektóre pamiętałem .

Więc cholera wie, skoro mózg w czasie snu potrafi wyciąć taki numer to dlaczego SI ma tego nie zrobić?


Wt kwi 11, 2023 8:19 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: Sztuczne DM
Czyli nie jest ze mną najgorzej... Miałem mniej więcej coś podobnego. Utwory "pamiętałem" bardzo niewyraźnie, ale długo jeszcze (do dziś coś mi świta) kojarzyłem scenografię, projekcje i tego typu sprawy. No i w tym śnie DM, jak za starych dobrych czasów, wykonało sporą rewolucję brzmieniową w stosunku do poprzedniej płyty.

Swoja drogą, nietrudno mi sobie wyobrazić, że AI faktycznie będzie nagrywać utwory konkretnych wykonawców, z ich "udziałem". Wszyscy na to marudzą, ale nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek z nas nie chciał czegoś takiego posłuchać.


Wt kwi 11, 2023 10:36 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 21:15 pm
Posty: 107
 
Post Re: Sztuczne DM
Jeżeli ktoś opublikuje materiał podpisany jako "Fake DM made of AI", to chętnie tego posłucham.
Natomiast, jeśli takie numery zaczną wypływać na rynek muzyczny podszywając się pod oryginalnych wykonawców, to zrobi się zamieszanie.
Tak jak kiedyś na bazarze, człowiek musiał się znać na płytach, aby przypadkiem nie kupić pirata.


Wt kwi 11, 2023 13:02 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 28, 2006 15:45 pm
Posty: 148
Lokalizacja: Chorzow
 
Post Re: Sztuczne DM
Do tego wcale nie trzeba sztucznej inteligencji.
Lektura tego forum w temacie pierdzących płyt dm od początków Bena Hilliera do dziś zainspirowała mnie do nagrania pierdów mojego jamnika, który ma je naprawdę długie - chyba dłuższe niż on sam.
I kurka wodna wyszła mi płyta dm.
Nie musze czekać kolejnych 4 czy 5 lat.

Polecam wszystkim słyszących ciągłe pierdzenie w albumach swoich ulubieńców.
Możecie sobie dziennie płytę nagrać.

Dodatkowa wskazówka: jak wiadomo metan się pali, wiec można nadać płycie dodatkowego pazura


Wt kwi 11, 2023 14:07 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 21:15 pm
Posty: 107
 
Post Re: Sztuczne DM
boshek napisał(a):
O AI wspomina także recenzja Memento Mori w serwisie Nowa Muzyka:

https://www.nowamuzyka.pl/2023/04/02/de ... ento-mori/

Co ciekawe, autor wspomina o sztucznej inteligencji przy okazji numeru Ghost Again, o którym pisałem jakis czas temu, że brzmi niczy piosenka z kreatora muzyki.


Jakby się bardziej zastanowić, to miewam wrażenie, że nie tylko GA, ale i większość numerów na MM pochodzi z kreatora muzyki.
MM jest albumem regresyjnym; przywołuje motywy, które już wybrzmiały w latach 80. - bardziej mi przypomina kapelę, która próbuje podrobić klasyczny styl DM.
Już same tytuły utworów wzbudzały obiekcje.
A może Martin po prostu postanowił podrobić samego siebie w ramach podsumowania kariery?


Wt kwi 11, 2023 14:34 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 10:29 am
Posty: 1257
 
Post Re: Sztuczne DM
Black ceLebrator napisał(a):
Jakby się bardziej zastanowić, to miewam wrażenie, że nie tylko GA, ale i większość numerów na MM pochodzi z kreatora muzyki.
MM jest albumem regresyjnym; przywołuje motywy, które już wybrzmiały w latach 80. - bardziej mi przypomina kapelę, która próbuje podrobić klasyczny styl DM.
Już same tytuły utworów wzbudzały obiekcje.
A może Martin po prostu postanowił podrobić samego siebie w ramach podsumowania kariery?

Regresyjny może nie, ale nie wnoszący nic nowego na pewno. Dla mnie najlepszym punktem odniesienia co jest dobre, słabe, beznadziejne jest to co równolegle ukazuje się na rynku. W tym momencie poprosiłbym tych wszystkich krytykujących najnowsze dzieło DM o odpowiedź w temacie - co w tym roku w kategorii LP przykuło ich szczególną uwagę, czy jest to artysta nowy, czy u schyłku kariery? A może nic, bo jedynym artystą jest dla nich DM, zespół który skończył się na SOFAD.
Słuchałem, wciąż słucham dużo nowej muzyki i pozycji szczególnie interesujących, przełomowych, przebojowych jest coraz mniej. Sięgając pamięcią wstecz, ostatnią rzeczą, która poskładała mnie kompletnie był album Innerspeaker australijskiej kapeli Tame Impala. Tylko kiedy to było...


Wt kwi 11, 2023 17:11 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 11:16 am
Posty: 302
Lokalizacja: spodek międzyplanetarny
 
Post Re: Sztuczne DM
Nie wiem jak tam przyszłość, choć temat z AI jest mi znany od dawna. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że każda piosenka z dzisiejszych czasów mogłaby być co najmniej wspomagana przez sztuczną inteligencję. Jednak insynuowanie, przez jakiegoś krytyka np., że GA brzmi jak wytwór AI uważam za niedorzeczne/bezsensowne. Po prostu odbieram to jak: "ja jestem inteligentniejszy i ja to słyszę" :roll:

Wobec powyższego, wyjaśnijcie proszę dlaczego taki Behind The Wheel albo np. Black Celebration nie mógł by brzmieć - waszym zdaniem - jak wytwór AI? Rozumiem, że nie, bo rok '86, '88(?)


Wt kwi 11, 2023 18:42 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: Sztuczne DM
krzysiek napisał(a):
Ten temat przypomniał mi wydarzenie sprzed wielu lat.

Kiedyś z dobre 20 lat temu przyśnił mi się koncert Depeszów. Cały koncert , z 2 godziny, pewnie ok 20 numerów.Cały zespół na scenie, pełna hala, wszyscy świetnie się bawili, repertuar rewelacyjny.

Problem w tym że żaden z utworów który został wykonany podczas tego sennego koncertu nie istniał.


ja mialem podobna sytuacje wiele lat temu ale chodzilo tylko o jeden utwor - no wiec przysnilo sie ze gdzies ogladam nowy singiel DM, kawalek we snie byl rewelacyjny, pamietam ze myslalem w tym snie ze chyba najlepszy utwor jaki kiedykolwiek DM nagralo i radosc ze nareszcie to cos na miare ETS a moze nawet lepsze i od razu wiedzialem ze to bedzie wielki przeboj, nawet do tej pory pamietam szczegoly klipu, niestety samego utworu nie pamietam, mega dziwne przezycie, czasem podswiadomosc bardzo dziwne tworzy obrazy w naszych snach


Wt kwi 11, 2023 19:01 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 10:29 am
Posty: 1257
 
Post Re: Sztuczne DM
koleś napisał(a):
Nie wiem jak tam przyszłość, choć temat z AI jest mi znany od dawna. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że każda piosenka z dzisiejszych czasów mogłaby być co najmniej wspomagana przez sztuczną inteligencję. Jednak insynuowanie, przez jakiegoś krytyka np., że GA brzmi jak wytwór AI uważam za niedorzeczne/bezsensowne. Po prostu odbieram to jak: "ja jestem inteligentniejszy i ja to słyszę" :roll:

Wg mnie to żadne insynuacje tylko swego rodzaju zawód singlem Ghosts Again, promującym nowy album DM. Ten kawałek jest tak sztampowy, że aż się prosił o skojarzenia z AI, która mogłaby podobny numer wypluć, a która ostatnio była na ustach wszystkich za sprawą papieża w pikowanym waciaku. Wracając jednak do DM, chłopaki zrobili się "nieco" schematyczni bazując na sprawdzonych patentach, które kultywują od Music For The Masses, jeśli nie od Black Celebration. Oczywiście te schematy nadrabiają kompozycjami, które potrafią nas co jakiś czas zauroczyć, a nawet zaskoczyć - żeby nie kopać głęboko: Before We Drown, Never Let Me Go. Niestety tych momentów starczyłoby na przyzwoitą ep'kę, ale tu z pomocą przychodzi kolejny schemat w wykonaniu DM: konfa, bilety, pełnowymiarowy album, trasa i... kamizelki.


Wt kwi 11, 2023 21:03 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 242
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Sztuczne DM
ralf11 napisał(a):
whitelodge napisał(a):
Mysle ze w nastepnym roku sztuczna inteligencja bedzie na tyle zaawansowana (GPT5) ze do tego dojdzie.


Jeśli wierzysz że w kiedykolwiek sztuczna inteligencja skomponuje Ci drugiego Violatora czy SOFAD, to radzę udać się do lekarza.

Wybaczam ignorancje kolegi bo ja siedze w temacie AI od ponad 20 lat wiec rozumiem dlaczego laicy takie teksty rzucaja. AI zrobilo wlasnie wokal w stylu Oasis. Nawet samemu Liamowi sie podoba. https://youtu.be/D07XS2_X4Bs


Pt kwi 21, 2023 8:06 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Sztuczne DM
boshek napisał(a):
Oczywiście te schematy nadrabiają kompozycjami, które potrafią nas co jakiś czas zauroczyć, a nawet zaskoczyć - żeby nie kopać głęboko: Before We Drown, Never Let Me Go.


Tak, to chyba 2 najlepsze kompozycje na tym Albumie.


Pt kwi 21, 2023 16:49 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 21:15 pm
Posty: 107
 
Post Re: Sztuczne DM
boshek napisał(a):
Dla mnie najlepszym punktem odniesienia co jest dobre, słabe, beznadziejne jest to co równolegle ukazuje się na rynku. W tym momencie poprosiłbym tych wszystkich krytykujących najnowsze dzieło DM o odpowiedź w temacie - co w tym roku w kategorii LP przykuło ich szczególną uwagę, czy jest to artysta nowy, czy u schyłku kariery? (...)

Jak dla mnie, wciąż zdarzają się albumy równolegle ukazujące się na rynku, które uważam za bardzo dobre.
Dla przykładu, Host - IX, dla którego otworzyłem wątek: viewtopic.php?f=10&t=25023&hilit=host


Pt kwi 28, 2023 21:45 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team