Depeche Mode - Zobacz wątek - Memento Mori - kolejne single
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2, 3, 4, 5, 6  NastÄ™pna strona
Memento Mori - kolejne single 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2009 18:14 pm
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Memento Mori - kolejne single
Pobawmy siÄ™ w typy na kolejne single po Ghosts Again.

Nie wiadomo czy z My Cosmos is Mine to plotka, nieprecyzyjna informacja, ale jakoś nie bardzo widzę w nim singla. Uważam, że sprawdza się jako otwieracz płyty i koncertów, ale niekoniecznie brzmi singlowo.

Ja typuję, że kolejnymi singlami będą People Are Good i tradycyjnie jeden utwór Dave'a. Chociaż bardziej oczywistym wydaje się Before We Drown, to wcale nie zdziwię się jeśli to będzie Speak To Me. Przypomina trochę Cover Me. Bardzo stonowany, klimatyczny, z długim outro. A wiec ode mnie People i Speak.


Åšr mar 29, 2023 8:11 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 21:15 pm
Posty: 107
 
Post Re: Memento Mori - kolejne single
Pytanie zasadnicze, dlaczego "kolejne" single?
GA miał być pierwszy i do tej pory nie wyszedł na singlu.
Jestem melomanem stare daty i ja tego materiału nie zaliczam jako singiel.


Åšr mar 29, 2023 9:06 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2009 18:14 pm
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Memento Mori - kolejne single
Jakby nie patrzeć GA jest kawałkiem promującym płytę, chociaż nie wyszedł w oficjalnej fizycznej wersji.


Åšr mar 29, 2023 9:13 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 21:15 pm
Posty: 107
 
Post Re: Memento Mori - kolejne single
Dokładnie; GA jest kawałkiem promującym płytę i niestety, nie wyszedł w fizycznej wersji.


Åšr mar 29, 2023 9:20 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 07, 2013 18:06 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Augustów
 
Post Re: Memento Mori - kolejne single
Podczas odsłuchu płyty w Radiu 357 redaktor Stelmach wyraził się jasno, że Cosmos Is Mine to nie jest oficjalny singiel.


Åšr mar 29, 2023 11:31 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 29, 2005 20:50 pm
Posty: 96
Lokalizacja: Bielsko - Biała
 
Post Re: Memento Mori - kolejne single
Może zrezygnowali z tradycyjnych wydawnictw w kontekście ewentualnego boxa za miliony pieniędzy? Trudno mi uwierzyć, że firma, która regularnie odgrzewa stare kotlety w nowym pudełku nie skorzysta z okazji wypuszczenia świeżego materiału. Tym bardziej, że kolekcjonerski rynek w przypadku DM jest chłonny. Możliwe, że nie chcą 'rozcieńczać' sprzedaży planowanego boxa wypuszczaniem czegoś wcześniej. Teraz ograniczą się z promocją do wrzucenia kawałków na anteny radiowe i wypuszcza klipu, a za rok dostaniemy super deulxe maxi-single box set za 7 stówek zamiast 3-4 płytek w Empiku po 30 zeta za sztukę.
To są oczywiście wyłącznie moje dywagacje :D

A co do MCIM to zgadzam się z tymi, którzy nie uważają tego kawałka za singiel, a jedynie z luźno wpuszczony do sieci kawałek mający nieco podgrzać atmosferę przed płytą i zwiększyć klikalność tam gdzie trzeba.


Åšr mar 29, 2023 11:36 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: Memento Mori - kolejne single
Daisy napisał(a):
Podczas odsłuchu płyty w Radiu 357 redaktor Stelmach wyraził się jasno, że Cosmos Is Mine to nie jest oficjalny singiel.


Ale to było jasne od dawna, że to nie singiel.

Co do Ghosts Again i potencjalnych następnych singli - wiem, że na razie faktycznie nie ma żadnych znaków na niebie i ziemi, które wskazywałyby, że coś fizycznego się objawi, ale ja nie ustaję w wierze :) Jeszcze.

A co do tego czy Ghosts Again to singiel czy nie singiel, to proszszsz, rozwiewam: https://archives.depechemode.com/discog ... again.html

Stoi jasno: "The first single from the album "Memento Mori"."


Åšr mar 29, 2023 12:46 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2009 18:14 pm
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Memento Mori - kolejne single
A zatem, proszę o Wasze typy kolejnych utworów


Åšr mar 29, 2023 14:51 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: Memento Mori - kolejne single
Ja mam taką trochę dziwną teorię, ale może się sprawdzi. Otóż wydaje mi się, że kolejne dwa single powinny spełniać dwa warunki, żeby graficznie tytuł się prezentował na okładce. Na razie mieliśmy dwa wydawnictwa (ogólnie): Memento Mori i Ghosts Again. Oba dwusłowne, w obu pierwsza litera drugiego słowa wygląda tak samo w lustrzanym odbiciu: M w Mori i A w Again. Obstawiałbym, że taki sam schemat powinien obowiązywać dla pozostałych singli. Na płycie mamy jeszcze tylko dwa dwusłowne tytuły: Wagging Tongue i Always You, w obu pierwsza litera drugiego słowa wygląda tak samo w odbiciu lustrzanym: T w Tongue i Y w You. Oba kawałki w sumie nawet pasowałyby jako single, nie są jakoś nieprzystępne. Do tego drugi z nich współpisał Dave, a jak wiemy od PTAszka musi mieć on "swój" singiel zawsze. Zapewne mocno przekombinowane to jest, ale kto wie, kto wie... :)


Åšr mar 29, 2023 15:22 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Memento Mori - kolejne single
Dla mnie zdecydowanym faworytem na 2 singiel(teledysk), nawet bez wydania fizycznego jest "Before We Drown". Ale znając życie i różne uwarunkowania, tak nie będzie. Uwielbiam ten utwór, ma wszystko co najlepsze w Depeche Mode. Przebojowość, głębię, aranże na wysokim poziomie i brak prostych schematów.


Åšr mar 29, 2023 15:25 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2009 18:14 pm
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Memento Mori - kolejne single
Before bardziej przebojowy od Speak, ale przykład Cover Me pokazuje, że to może być ten wolniejszy kawałek. Zwłaszcza, że od początku grają go na koncertach


Åšr mar 29, 2023 16:57 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2009 18:14 pm
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Memento Mori - kolejne single
czapelka napisał(a):
Ja mam taką trochę dziwną teorię, ale może się sprawdzi. Otóż wydaje mi się, że kolejne dwa single powinny spełniać dwa warunki, żeby graficznie tytuł się prezentował na okładce. Na razie mieliśmy dwa wydawnictwa (ogólnie): Memento Mori i Ghosts Again. Oba dwusłowne, w obu pierwsza litera drugiego słowa wygląda tak samo w lustrzanym odbiciu: M w Mori i A w Again. Obstawiałbym, że taki sam schemat powinien obowiązywać dla pozostałych singli. Na płycie mamy jeszcze tylko dwa dwusłowne tytuły: Wagging Tongue i Always You, w obu pierwsza litera drugiego słowa wygląda tak samo w odbiciu lustrzanym: T w Tongue i Y w You. Oba kawałki w sumie nawet pasowałyby jako single, nie są jakoś nieprzystępne. Do tego drugi z nich współpisał Dave, a jak wiemy od PTAszka musi mieć on "swój" singiel zawsze. Zapewne mocno przekombinowane to jest, ale kto wie, kto wie... :)


Ciekawa teoria ;) A Dave'a kawałek tylko na SOTU nie był singlem. Jedynie Hole To Feed był B-sidem na Fragile Tension.
Wagging jakoś średnio pasuje mi zwłaszcza do clipu, ale kto ich tam wie ;)


Åšr mar 29, 2023 17:46 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: Memento Mori - kolejne single
do tej pory aczkowlwiek z malymi wyjatkami przewaznie wszytskie single zawsze byly grane live, wiec jesli by rozpatrywac z tego klucza to najpewniej kolejnymi singlami bede wagging tongue i speak to me , my cosmos is mine raczej nie bedzie

ale jesli traktowac ten topik jako zabawe to ja bardzo bym chcial cos z trojki Before we drown, People are good albo Always you :)


Åšr mar 29, 2023 18:25 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 21:15 pm
Posty: 107
 
Post Re: Memento Mori - kolejne single
Ja również głosuję, aby następnym kawałkiem promującym/singlem stał się Before We Drown.
I bardzo chętnie obejrzałbym do tego jakiś epicki teledysk, opowiadający ciekawą historię z morałem.


Åšr mar 29, 2023 20:45 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: Memento Mori - kolejne single
arcadio.dm napisał(a):
czapelka napisał(a):
Ja mam taką trochę dziwną teorię, ale może się sprawdzi. Otóż wydaje mi się, że kolejne dwa single powinny spełniać dwa warunki, żeby graficznie tytuł się prezentował na okładce. Na razie mieliśmy dwa wydawnictwa (ogólnie): Memento Mori i Ghosts Again. Oba dwusłowne, w obu pierwsza litera drugiego słowa wygląda tak samo w lustrzanym odbiciu: M w Mori i A w Again. Obstawiałbym, że taki sam schemat powinien obowiązywać dla pozostałych singli. Na płycie mamy jeszcze tylko dwa dwusłowne tytuły: Wagging Tongue i Always You, w obu pierwsza litera drugiego słowa wygląda tak samo w odbiciu lustrzanym: T w Tongue i Y w You. Oba kawałki w sumie nawet pasowałyby jako single, nie są jakoś nieprzystępne. Do tego drugi z nich współpisał Dave, a jak wiemy od PTAszka musi mieć on "swój" singiel zawsze. Zapewne mocno przekombinowane to jest, ale kto wie, kto wie... :)


Ciekawa teoria ;) A Dave'a kawałek tylko na SOTU nie był singlem. Jedynie Hole To Feed był B-sidem na Fragile Tension.
Wagging jakoś średnio pasuje mi zwłaszcza do clipu, ale kto ich tam wie ;)


Hole To Feed nie było B-side'm, to był singiel z dwiema "stronami" A. Coś jak Blasphemous Rumours/Somebody albo John The Revelator/Lilian. Bądź co bądź klip był :)


Åšr mar 29, 2023 22:12 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Memento Mori - kolejne single
Co tu dużo gadać. Singlami będą Wagging Tongue i Speak To Me.

Mam nadzieję że ten drugi będzie troszeczkę podrasowany tak jak zrobili to z Cover Me który w wersji singlowej jest prawdziwą perełką. Albumówka jest dobra ale za bardzo rozlazła na singiel-dokładnie tak samo jak STM

Autentycznie dziwi mnie że tak mało ludzi widzi potencjał komercyjny WT. W mojej opini to obok Freelove i Precious najbardziej komercyjny numer DM w 21 wieku i ma spora szansę na to aby zamieszać na listach i zdobyć zespołowi trochę nowych sympatyków.

I przede wszystkim podpromować album.

Single nie są wydawane dla fanów bo fani już album dawno kupili.


Cz mar 30, 2023 7:08 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2009 18:14 pm
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Memento Mori - kolejne single
krzysiek napisał(a):
Co tu dużo gadać. Singlami będą Wagging Tongue i Speak To Me.

Mam nadzieję że ten drugi będzie troszeczkę podrasowany tak jak zrobili to z Cover Me który w wersji singlowej jest prawdziwą perełką. Albumówka jest dobra ale za bardzo rozlazła na singiel-dokładnie tak samo jak STM

Autentycznie dziwi mnie że tak mało ludzi widzi potencjał komercyjny WT. W mojej opini to obok Freelove i Precious najbardziej komercyjny numer DM w 21 wieku i ma spora szansę na to aby zamieszać na listach i zdobyć zespołowi trochę nowych sympatyków.

I przede wszystkim podpromować album.

Single nie są wydawane dla fanów bo fani już album dawno kupili.


Zgadzam się, że single są po to by promować album głównie wśród tych, którzy fanami nie są, tylko aby zdobyć szerszą publiczność. Co do Wagging i Speak, to nie wydaje mi się, by na 3 single, 2 z nich były z tekstem autorstwa Dave'a. U nich jest ścisła hierarchia.


Cz mar 30, 2023 7:23 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 21:15 pm
Posty: 107
 
Post Re: Memento Mori - kolejne single
krzysiek napisał(a):
Single nie są wydawane dla fanów bo fani już album dawno kupili.


Pozwolę sobie się nie zgodzić.

Single/maxisingle - mam na myśli fizyczne płyty zawierające tytułowy utwór + remixy + B-side'y - są wydawane dla fanów na "najwyższym poziomie".
Wiem to po sobie, jako zbieraczu płyt; Są kapele, gdzie wystarczy mi dyskografia na poziomie albumów oraz są kapele, gdzie w dyskografii sięgam na najwyższy poziom szczegółowości, czyli po single/maxisingle.

Chyba, że przedmówca, jako single, miał na myśli utwory promocyjne w mediach - audio/video; to się zgodzę, że są one przeznaczone "for the masses" :)


Cz mar 30, 2023 13:11 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2009 18:14 pm
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Memento Mori - kolejne single
Przynajmniej mnie o to chodziło. O zapoznanie sie z szerszą publicznością w radio, TV, na listach przebojów. Single na nośnikach kupują fani do kolekcji, do słuchania różnych wersji, mixów.


Cz mar 30, 2023 13:43 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Memento Mori - kolejne single
Może inaczej-single nie są dla fanów a maxisingle są dla fanów :)

Swoją drogą ciekawe czy doczekamy się jakiś ciekawych oficjalnych remixów z tej płyty bo co się dzieje w ostatnich latach w tej materii to prawdziwy dramat, autentycznie na palcach jednej ręki moge policzyć remixy z 21 wieku które mi się podobają.


Cz mar 30, 2023 14:53 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2, 3, 4, 5, 6  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team