Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Memento Mori - ulubione fragmenty, smaczki, niuanse 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 18:58 pm
Posty: 1141
Lokalizacja: 3City
 
Post Memento Mori - ulubione fragmenty, smaczki, niuanse
Carolne's Moneky - "Sometimes" - zaśpiewane w duecie Mart i Dave to brzmi jak znak wodny Depeche MODE, a u mnie włącza reakcję typu "ciary"
Generalnie uwielbiam te partie wokali śpiewanych w duecie przez obydwu.
Peoole Are Good - "Heaven help me Heaven help me Heaven help us Heaven help us" to dokładnie miód na moje serce i duszę

jeśli macie inne drobiazgi, które Was rajcjują, to wątek dla Was.
Wątek dla detalistów, którzy rozkładają kawałki na części pierwsze, na szczątki i potrafią się cieszyć detalem tak małym jak główka od szpilki.
Zatapiam się w płytę i tych smaczków będzie na 100% więcej, bo każde odsłuchanie płyty daje nowe odkrycie.


Ostatnio edytowano N mar 26, 2023 21:26 pm przez oDMienioNY, łącznie edytowano 1 raz



N mar 26, 2023 21:21 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 21:15 pm
Posty: 107
 
Post Re: Memento Mori - ulubione fragmenty, smaczki, niuanse
Sometimes wyśpiewane w duecie było już w I Want It All na PTA - bardzo miłe nawiązanie.


N mar 26, 2023 21:26 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 18:58 pm
Posty: 1141
Lokalizacja: 3City
 
Post Re: Memento Mori - ulubione fragmenty, smaczki, niuanse
To oczywiście przede wszytskim nawiązanie do Sometimes z BC :D


N mar 26, 2023 21:29 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 21:15 pm
Posty: 107
 
Post Re: Memento Mori - ulubione fragmenty, smaczki, niuanse
Oczywiście, że też :)


N mar 26, 2023 21:33 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 24, 2023 17:46 pm
Posty: 24
 
Post Re: Memento Mori - ulubione fragmenty, smaczki, niuanse
Chyba się powtórzę, bo za smaczek na tej płycie uważam udaną kompozycję z Gorem w roli głównej. Pomyślcie, ile trzeba było czekać na kolejny udany numer wyśpiewany przez Martina.


N mar 26, 2023 22:20 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Memento Mori - ulubione fragmenty, smaczki, niuanse
Wcale nie tak długo jak niektórzy sądzą.

Sometimes to nie duet. Chyba że Martina samego ze sobą.


N mar 26, 2023 22:20 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 23, 2007 7:56 am
Posty: 59
 
Post Re: Memento Mori - ulubione fragmenty, smaczki, niuanse
akurat sometimes kojarzy mi się z Clean


Pn mar 27, 2023 6:36 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: Memento Mori - ulubione fragmenty, smaczki, niuanse
FM napisał(a):
Wcale nie tak długo jak niektórzy sądzą.

Sometimes to nie duet. Chyba że Martina samego ze sobą.


Nie chodzi o "Sometimes" jako utwór z Black Celebration, tylko jako zaśpiew pojawiający się w kilku songach DM, np. "I Want It All" czy "Clean".

I w tym wypadku skojarzenie z "Clean" jest jednoznaczne. Przynajmniej dla mnie. Aczkolwiek utwór przez to nie zyskuje, bo ten refren to najsłabszy w mych oczach moment całego albumu.


Pn mar 27, 2023 9:05 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 23, 2007 7:56 am
Posty: 59
 
Post Re: Memento Mori - ulubione fragmenty, smaczki, niuanse
Nie chodzi o "Sometimes" jako utwór z Black Celebration, tylko jako zaśpiew pojawiający się w kilku songach DM, np. "I Want It All" czy "Clean".

I w tym wypadku skojarzenie z "Clean" jest jednoznaczne. Przynajmniej dla mnie. Aczkolwiek utwór przez to nie zyskuje, bo ten refren to najsłabszy w mych oczach moment całego albumu.[/quote]

muzycznie nie zyskuje ale w tym momencie utwór nawiązuje czystości od "małpki".... czasami, tekstowo się spina jak dla mnie...
trochę jak mostek w cosmos z mostkiem w WTR - tam było o braku rewolucji - teraz o skutkach przeczekania

i tak na MM jest sporo nawiązań (chyba celowo) do wcześniejszych dokonań - od tytułów po nawiązania tekstowe...
Co sądzicie o Zabójcy i zwłokach? taki pan i sługa czy jednak coś innego?


Pn mar 27, 2023 10:43 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 18:58 pm
Posty: 1141
Lokalizacja: 3City
 
Post Re: Memento Mori - ulubione fragmenty, smaczki, niuanse
czapelka napisał(a):
FM napisał(a):
Wcale nie tak długo jak niektórzy sądzą.

Sometimes to nie duet. Chyba że Martina samego ze sobą.


Nie chodzi o "Sometimes" jako utwór z Black Celebration, tylko jako zaśpiew pojawiający się w kilku songach DM, np. "I Want It All" czy "Clean".

I w tym wypadku skojarzenie z "Clean" jest jednoznaczne. Przynajmniej dla mnie. Aczkolwiek utwór przez to nie zyskuje, bo ten refren to najsłabszy w mych oczach moment całego albumu.


Oczywiście Sometimes z BC, to solo Gora a nie duet, ale bardziej piję do tego, w jaki sposób ten zwrot przewija się u nich przez dekady.
Jest trochę takich kluczowych zwrotów, charakterystycznych dla twórczości DM.
W Caroline's Money to Sometimes to niemal dosłowny cytat z Clean. Podoba mi się ten refren i cały kawałek, bardzo przyjemnie buja.

Przy okazji muszę zdradzić, że katowałem moją rodzinę muzą DM ponad 30 lat, a dzieciaki od urodzenia (czyli miej więcej tyle samo) ale MM to pierwszy album, kiedy słyszę opinię całej szanownej rodzinki, że nagrali dobrą płytę z niezłymi piosenkami. No taki off topik.


Pn mar 27, 2023 16:23 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Memento Mori - ulubione fragmenty, smaczki, niuanse
"Before We Drown" - dla mnie mnie to jest prawdziwy Killer z MM. Został zrobiony troszkę na podstawie "Happens All The Time" z wersji deluxe Delty. Wreszcie dopracowali pewne brzemienia i wyszedł wg mnie Majstersztyk. BEFORE WE DROWN. Memento Mori.


Pn mar 27, 2023 16:47 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: Memento Mori - ulubione fragmenty, smaczki, niuanse
oDMienioNY napisał(a):

Przy okazji muszę zdradzić, że katowałem moją rodzinę muzą DM ponad 30 lat, a dzieciaki od urodzenia (czyli miej więcej tyle samo) ale MM to pierwszy album, kiedy słyszę opinię całej szanownej rodzinki, że nagrali dobrą płytę z niezłymi piosenkami. No taki off topik.


u mnie to samo :beer: , corki od malego sa oswojone z DM, zona sila rzeczy slucha biernie jak puszczam na domowym sprzecie i jej najczestsze haslo to: "scisz" lol ale teraz mowia ze DM nareszcie nagralo plyte ktora one moga sluchac, starsza corka powiedziala ze muzyka jest lagodna jak na DM


Pn mar 27, 2023 19:07 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 27, 2017 21:40 pm
Posty: 55
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie
 
Post Re: Memento Mori - ulubione fragmenty, smaczki, niuanse
Po wielokrotnym odsłuchaniu płyty, dla mnie najlepsze momenty to tak jak tu ktoś już napisał Heaven help me.... heaven help us z peolpe are good i Gore jako echo tych słów. Uważam, że Gore na tej płycie jako dodatek wokalny w utworach śpiewanych przez Gahana jest doskonały i super wypełnia i nadaje jakości tym utworom. A drugi taki moment to z utworu o którym mało tu wspomina sie na forum czyli always you i zaśmiew Gahana myyyyy love, myyyy love, dla mnie rewelacja, uważam ten utwór za najlepszy na płycie po people are good. Sama fraza awalys You jest taką oklepaną w pop kulturze i literaturze (Filmy, muzyka, wiersze), ale jest w przypadku tej piosenki DM świetnie wyeksponowana i wywołuje ciarki na ciele w wykonaniu Gahana


Pn mar 27, 2023 19:52 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 24, 2023 21:39 pm
Posty: 26
 
Post Re: Memento Mori - ulubione fragmenty, smaczki, niuanse
A co sądzicie o wokalu Dawida,były jakieś sztuczki w studiu?Bo brzmi zaskakująco "świeżo" jak na ostatnie lata i choć by Spirit.


Pn mar 27, 2023 22:16 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 24, 2023 21:39 pm
Posty: 26
 
Post Re: Memento Mori - ulubione fragmenty, smaczki, niuanse
Kelvin napisał(a):
oDMienioNY napisał(a):

Przy okazji muszę zdradzić, że katowałem moją rodzinę muzą DM ponad 30 lat, a dzieciaki od urodzenia (czyli miej więcej tyle samo) ale MM to pierwszy album, kiedy słyszę opinię całej szanownej rodzinki, że nagrali dobrą płytę z niezłymi piosenkami. No taki off topik.


u mnie to samo :beer: , corki od malego sa oswojone z DM, zona sila rzeczy slucha biernie jak puszczam na domowym sprzecie i jej najczestsze haslo to: "scisz" lol ale teraz mowia ze DM nareszcie nagralo plyte ktora one moga sluchac, starsza corka powiedziala ze muzyka jest lagodna jak na DM

Moja mama katowana DM przez lata wspólnego mieszkania nie jest fanką,ale zna płyty na pamięć i rozpoznaje po pierwszych dźwiękach.Wpadła pogadać z żoną w czasie moich odsłuchów,później przez telefon stwierdziła że nowa płyta to mięso mielone,bez melodii i rytmu :D I może o to chodzi że twojej rodzince nie przeszkadza jak wcześniejsze zmiany tempa,melodie itd.i sobie leci. :D


Pn mar 27, 2023 22:25 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 18, 2009 17:38 pm
Posty: 285
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Memento Mori - ulubione fragmenty, smaczki, niuanse
Emulator BYŁY ,takie moje zdanie, w studio to można zrobic cuda(tak mi siewydaje)Tylko chodzi oto ,że ktos wpadł na to...ze tak to najgrajmy i jest super.


Ostatnio edytowano Pn mar 27, 2023 22:40 pm przez dark star, łącznie edytowano 1 raz



Pn mar 27, 2023 22:25 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 18, 2009 17:38 pm
Posty: 285
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Memento Mori - ulubione fragmenty, smaczki, niuanse
:nlmda:


Ostatnio edytowano Pn mar 27, 2023 22:40 pm przez dark star, łącznie edytowano 1 raz



Pn mar 27, 2023 22:35 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 18, 2009 17:38 pm
Posty: 285
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Memento Mori - ulubione fragmenty, smaczki, niuanse
depesbe"Happens All The Time"to dla mnie top ..10(?chyba napewno 15)"Before We Drown" to dla mnie 2 od konca(na tej płycie)ALE to jest super ze w Dm w ich muzyce,ze kazdy znajdzie cos dla siebie I JA TO SZANUJE!...Ja np uwielbiam Eternal :) i co mi zrobicie :) nie jestem psycho fanem a słucham od 90 roku. :nlmda: Pozdro[/quote]


Pn mar 27, 2023 22:37 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 242
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Memento Mori - ulubione fragmenty, smaczki, niuanse
Zastanawialem sie przed wyjsciem MM czego mi brakuje w DM po 1995 a co czynilo MFTM, V, SOFAD po czesci tak wielkie. I zorientowalem sie ze jednym z tych elementow byly (sorry, nie wiem jak po polsku) syntezatorowe strings i pads. Wplyw muzyki klasycznej na MFTM byl ogromny i byl ten nurt kontynuwany na V i SOFAD. Ja kocham takie syntezatorowe strings i pads. Typu w Dead Can Dance, Angelo Badalamenti (tzw, lynchowe klimaty) czy strings w The Cure za swietnosci. No wiec jakie przyjemnie zaskoczenie ze wreszczie DM wrocil troche do tego symfonicznego nurtu ktory kocham a ktore najbardziej slychac w Before We Drown w ostatnim akcie tego utworu. Co tam sie dzieje to jest niebo z tymi warstwami strings i Martinem ktory slalomuje przepieknie w tle. Czad i odlot to za malo powiedziane. Ja bym te Before We Drown spokojnie wymienil z niektorymi mniej udanymi utworami na plytach nawet tych ikonowych czyli V i SOFAD. Poza tym przewspanialy refren Soul With Me i w ogole kolejne dzielo Martina. No i majestatyczny Speak With Me w calosci z tymi symfonicznymi barwami ktore lubie najbardziej. Jeszcze Always You ma nowatorski refren, nigdy takiego rozwiazania nie slyszalem. Znakomity numer, u mnie na miejscu #4 na plycie. Poza tym produkcja Caroline's Monkey jest bardzo bliska brzmieniu do produkcji z Violator. Tyle ze sama kompozycja troche slaba ale sekcja rytmiczna to bajka jest i piesci ucho i dusze.


Wt mar 28, 2023 5:11 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 16:41 pm
Posty: 222
 
Post Re: Memento Mori - ulubione fragmenty, smaczki, niuanse
My Cosmos is Mine - ambientowe wstawki z głosem Martina
Wagging Tongue - mostek w 1:54
Ghost Again - ścieżka basowa, dyskotekowy motyw
People are Good - Heaven help me (każdy wie.. depesz mołd z lat 1985-1990 :lol: )
Speak to me - dźwięki kojarzące się z śmiercią kliniczną


Wt mar 28, 2023 8:06 am Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team