Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Memento Mori-najlepszy utwór 

Memento Mori-najlepszy utwór
My Cosmos Is Mine 2%  2%  [ 2 ]
Wagging Tongue 5%  5%  [ 6 ]
Ghosts Again 4%  4%  [ 5 ]
Don't Say You Love Me 7%  7%  [ 8 ]
My Favourite Stranger 5%  5%  [ 6 ]
Soul With Me 7%  7%  [ 8 ]
Caroline's Monkey 11%  11%  [ 13 ]
Before We Drown 16%  16%  [ 19 ]
People Are Good 23%  23%  [ 27 ]
Always You 9%  9%  [ 11 ]
Never Let Me Go 4%  4%  [ 5 ]
Speak To Me 5%  5%  [ 6 ]
Liczba głosów : 116

Memento Mori-najlepszy utwór 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 9:11 am
Posty: 71
Lokalizacja: wawa
 
Post Re: Memento Mori-najlepszy utwór
nie mowie ze sofad najlepsza ale najgorsza?
o devo tour powiem tylko tyle - lepszej trasy nie było i nie będzie. i to nie tylko ze względu na wrażenia artystyczne. kto nie miał wtedy „naście” lat ten nie zrozumie o czym mowie


Pt kwi 07, 2023 18:24 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: Memento Mori-najlepszy utwór
nie wiem czy najlepsza trasa w historii ale na pewno najlepsza scenografia (tzn chodzi mi o scene) :nlmda:


Pt kwi 07, 2023 21:19 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Memento Mori-najlepszy utwór
Dobra to płyta o czym świadczy z biegiem przesłuchań kolejność tych zacniejszych. Na ten moment jest to Caroline's Monkey. Łatwiej w sumie wytypować nędzę i tu się nic nie zmieni czyli dalszy ciag impotencji Gorowskiego i Never Let Me Go ktorego nie jestem wstanie zdzierżyć. Drama na zwrotce, jeszcze większa drama która kładzie definitywnie ten numer to refren. Uchhh aż mam cofkę.


Pt kwi 07, 2023 21:28 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 18, 2009 17:38 pm
Posty: 285
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Memento Mori-najlepszy utwór
People Are Good dałem jako nr1 ale ta płyta jest niesamowita .Ulubiony utwór zmienia się u mnie tak co 3-4 dni.Pare dni temu było Wagging Tongue.Teraz jednak Never Let Me Go.Piosenka w której podoba mi się tępo,fajne zwrotki no i oczywiście never let....które leci mi w głowie ...Gitarka która nie przeszkadza ,bo np w My Fovourite Stranger to jest dramat i ten utwór nie zmiennie jest u mnie najniżej.Cos czuję że idą dni gdzie będzie królowała jednak inna piosenka,bo wstałem i leci już w głowie co innego...Don't Say You Love Me


So kwi 08, 2023 8:08 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Memento Mori-najlepszy utwór
mart napisał(a):
o devo tour powiem tylko tyle - lepszej trasy nie było i nie będzie. i to nie tylko ze względu na wrażenia artystyczne. kto nie miał wtedy „naście” lat ten nie zrozumie o czym mowie


ja miałem naście i się nie zgodze. Dla mnie to był szok i do dziś nie lubie tego okresu.Płyta płytą-pisałem o tym wielokrotnie-strasznie nierówna i niespójna stylistycznie.

Trasa?Wychudzony zarośnięty Dave zafascynowany grungem którego szczerze nie znosze. Ogromny szok wizualny po dwóch poprzednich trasach i płytach. Perkusja po raz pierwszy na scenie-uwielbiam perkusję ale nie w DM. Taka sobie setlista,kilka bardzo słabych momentów. Kapitalny opener z wyjściem na scene zza kotary-brakuje mi od lat czegoś takiego, od 25 lat wchodzą na scenę jak po bułki do piekarni. Biedna aranżacja Nevera, EC absolutnie najgorsze w historii-co oni na tej trasie z nim zrobili do tej pory nie wiem.
Na plus na pewno wokal i jego realizacja. Mocno wysunięty do przodu, dobrze pogłosowany. Sam Dave w najlepszej formie wokalnej w życiu.

Jak ktoś miał małe naście i dla niego to była pierwsza świadoma płyta,pierwsza świadoma trasa to może się jarał bardziej.Dla mnie to był duży szok, pogłębiony też tym że wielu znajomych zafascynowanych DM z okresu z lat 81-90 dało sobie z nimi spokój uznając że elektroniczna Nirvana to nie dla nich już.

W wracając do tematu-niezmiennie PAG jest moim ulubioną piosenką z płyty, ale na ten moment najmocniejszym momentem związanym z MM jest koncertowa wersja Speak To Me. Czołówka na płycie choć trochę przekombinowana jak zwykle, ale live to jest potęga niesamowita. Przepiękny utwór, najlepsza kompozycja na płycie.

Nie po raz pierwszy zresztą uważam kompozycję z obozu Davea za najlepszą kompozycję na płycie . Podobnie było z NI z PTA z tym że na albumie to położyli dokumentnie, ale live-coś pięknego. Szkoda że grali to tylko na letnim legu i nie weszło to na oficjalne live.

Cover Me, SBH też były w top 3. Ja się poważnie zastanawiam czy Dave potrzebuje DM aby tworzyć dobrą muzykę. I chyba znam odpowiedź.


So kwi 08, 2023 8:36 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 9:11 am
Posty: 71
Lokalizacja: wawa
 
Post Re: Memento Mori-najlepszy utwór
krzysiek napisał(a):
ja miałem naście i się nie zgodze.


co do SOFAD-> spoko, szanuje za opinie :) nie mam ambicji nikogo przekonywac. z jednym sie zgodze, jak pierwszy raz zobaczylem teledysk do i feel you to byl to "szok i niedowierzanie". dla kogos wychowanego na MFTM i Violatorze to bylo niepojete co oni sobie i mi zrobili. plyte docenilem dopiero po latach, jak juz przestalem miec te "nascie" lat. dzis SOFAD dla mnie to scisly TOP.
co do DEVO -> tu jestem zerojedynkowy. piszesz herezje i tyle z mojej strony :P

a wracajac do watku -> MM podoba mi sie, bardzo przyjemnie sie tego slucha, nie sadzilem ze po tylu latach mizerii moga mnie jeszcze czyms pozytywnie zaskoczyc. Najepsze Wagging Tongue, People Are Good, Caroline's Monkey - kolejnosc przypadkowa


So kwi 08, 2023 9:14 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 15:28 pm
Posty: 629
Lokalizacja: In Your Room
 
Post Re: Memento Mori-najlepszy utwór
Na tej płycie jest więcej utworów które mi sie podobają niż nie. Te które mi nie podchodzą to tylko Always You, People are Good i Before we drown.


So kwi 08, 2023 13:47 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Memento Mori-najlepszy utwór
Mnie I Feel You od pierwszych dźwięków i pierwszego wejrzenia (teledysk) ujął, zachwycił i wciągnął tak jak Dave wciągał wówczas to co tam sobie wciągał.......do dnia dzisiejszego zawsze mam ciary słuchając tego utworu, bo jest mega mocny, wyrazisty jak żaden inny, po prostu genialny :D
A sam SOFAD absolutny top3 albumów DM.


So kwi 15, 2023 15:54 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team