Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Memento Mori-najgorszy utwór 

Memento Mori-najgorszy utwór
My Cosmos Is Mine 7%  7%  [ 7 ]
Wagging Tongue 8%  8%  [ 8 ]
Ghosts Again 9%  9%  [ 9 ]
Don't Say You Love Me 11%  11%  [ 11 ]
My Favourite Stranger 14%  14%  [ 14 ]
Soul With Me 21%  21%  [ 21 ]
Caroline's Monkey 10%  10%  [ 10 ]
Before We Drown 4%  4%  [ 4 ]
People Are Good 1%  1%  [ 1 ]
Always You 4%  4%  [ 4 ]
Never Let Me Go 3%  3%  [ 3 ]
Speak To Me 8%  8%  [ 8 ]
Liczba głosów : 100

Memento Mori-najgorszy utwór 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: Memento Mori-najgorszy utwór
Niestety, spieprzyli ten utwór. Wersja live pokazuje, jaki miał potencjał. Jestem w szoku, że tego nie dostrzegli.
Wyniki obu ankiet potwierdzają tezę, że to wyrównany album. To, że MFS urasta do rangi największego gniota (zdaniem niektórych, choć nie tak niewielu), też świadczy nie najgorzej o tej płycie.


Pn mar 27, 2023 11:21 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 23, 2007 7:56 am
Posty: 59
 
Post Re: Memento Mori-najgorszy utwór
u mnie MFS w pierwszej trójce... jak widać są gusta...


Pn mar 27, 2023 11:24 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 07, 2013 18:06 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Augustów
 
Post Re: Memento Mori-najgorszy utwór
Super, że pojawiła się ta ankieta. Jednak jak dla mnie trochę za szybko ponieważ to jest czas dopiero na osłuchanie się z płytą. Teraz już bym zmieniła swój głos. Zamiast Always You bym zagłosowała na MFS.


Pn mar 27, 2023 11:27 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 26, 2009 10:16 am
Posty: 238
Lokalizacja: Berlin/Warszawa
 
Post Re: Memento Mori-najgorszy utwór
Niestety wyciąłbym sporo z tej płyty (najchętniej też z koncertów):
"Don't Say You Love Me"
"Soul with Me"
"Before We Drown"
"Always You"
"Speak to Me"

Może na płycie Sanah śpiewa poezje by się odnalazło, ale nie w moim guście DM :twisted:
(moje prywatne zdanie)


Pn mar 27, 2023 11:44 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Memento Mori-najgorszy utwór
krzysiek napisał(a):

Cieszę się że ktoś to jeszcze poza mna zauważa

Te dźwięki ze szlifiarki to jedno, ale właśnie rozwalenie harmonii utworu mnie najbardziej drażni

Po spędzeniu weekendu z płytą i kilkunastu odsłuchach-mimo wszystko również tego numeru uwazam że to najbardziej skopany producencko utwór w ich karierze. A konkurencja spora.

Najbardziej żałuje że to wg mnie mógłby być bardzo dobry, depeszowy numer (pierwsze 32 sekundy to jak dla mnie petarda, zaczyna się bardzo dobrze a potem im dalej tym gorzej)


Sanctified napisał(a):
mnie nawet dźwięki tej pilarki nie przeszkadzają może przyzwyczaiłem sie ale w wersji live w środku była taka fajna sekwencja na perkusji porównywano to do Useless, a na płycie jej brak sam utwór nie jest zły ma fajne klimatyczne wstawki


Dźwięki szlifierki/pilarki......dobre porównania, tak właśnie to brzmi albo jak syreny wyrywające z letargu i nawołujące do szybkiego udania się do schronu podczas jakiegoś nalotu...


Pn mar 27, 2023 11:51 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 24, 2023 17:46 pm
Posty: 24
 
Post Re: Memento Mori-najgorszy utwór
Oto podsumowanie dotychczasowego głosowania:
Zdecydowani faworyci:
1. Soul With Me
2. My Favourite Stranger
Jest źle:
3. My Cosmos Is Mine
ex equo Wagging Tongue
4. Ghosts Again

Forum nie ma do teraz wątpliwości - Memento Mori to płyta poniżej przeciętnej.


Pn mar 27, 2023 13:48 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 20, 2006 19:25 pm
Posty: 1105
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post Re: Memento Mori-najgorszy utwór
super ze to zakominikowales. mozna sie rozejsc.


Pn mar 27, 2023 14:17 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 24, 2023 22:19 pm
Posty: 11
Lokalizacja: EU
 
Post Re: Memento Mori-najgorszy utwór
personal benek napisał(a):
Jak wyżej. Bardzo wyrównana płyta, ale na kogoś musiało paść. Don't Say You Love Me.
Kto wskazuje Speak to Me? :o


Ja miałem wczoraj wskazać, ale wziąłem MM na wieczorny spacer - od pierwszego odsłuchu mam ochotę ją słuchać z różnych źródeł, w różnych sytuacjach - odpaliłem "jak Martin nakazał" czyli od utworu 1 do końca po kolei. No i Speak To Me się obronił, mimo, że mój serometer wchodzi przy nim na czerwone pole. No ale patos jest tu nieunikniony, tekst jest poważny, utwór jest brzmieniowo mocarny/muzycznie majestatyczny, ma zamykać poważną w sumie płytę, okej - nie czepiam się. Świeże powietrze mu pomogło ;]

Ale nie pomogło DSYLM, który do tej pory słyszałem 2 razy a potem słuchałem płytę przeważnie od następnego utworu, żeby go ominąć. Nie mam nic do śpiewu Dejwa, na tej płycie mnie pozytywnie zaskoczył, praktycznie nie przynudza, wykazał się tam gdzie trzeba. Jeśli to nie sztuczki-magiczki Marty S. za konsoletą, bo chwilami na MM coś za ładnie i za młodo brzmi. Nieistotne w sumie, nie ten temat ;]

DSYLM nie pasuje mi do tej płyty. Pasowałby na Eksajterze, na PTAku, może uratowałby Spiryta od flakowatości. Pasuje mi bardziej jako solowy kawałek gahanowy. MM jest dla niego zbyt elektroniczna, rozwala program płyty. Tym bardziej, że wchodząc zaraz po żwawym GA. Ni z gruchy ni z pietruchy. Za duży przeskok, jak dla mnie. Może ma więcej sensu w programie płyty w wersji winylowej, jeśli zamyka którąś stronę. Nie sprawdzałem.

I dodatkowo głos mój w sondzie dostaje "za karę": pomyślałem przy pierwszym odsłuchu "no tak, Dave wcisnął jakiś swój słabszy i bardziej pościelowy kawałek z sesji z Soulsaversami, nie było Fletch'a żeby mu to wyperswadować". A tu zonk, gdy zerknąłem na ściągę z discogsa: to kawałek Martina ! Może gdyby on go zaśpiewał to jego szanse byłyby trochę większe, ale niestety. Sorki Martin: na pociechę masz mój głos w drugiej sondzie, na Soul With Me.


So kwi 01, 2023 20:49 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Memento Mori-najgorszy utwór
personal benek napisał(a):
Jak wyżej. Bardzo wyrównana płyta, ale na kogoś musiało paść. Don't Say You Love Me.
Kto wskazuje Speak to Me? :o


Np. ja. Mam 2 najgorsze, razem z Martinem. Ale przyparty do muru wybrałem to.


So kwi 01, 2023 22:55 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Memento Mori-najgorszy utwór
Sanctified napisał(a):
z łatwością moge wskazać Always You to brzmi tak słabo jak jakiś zespół no name jakich wiele zupełnie nie jak DM i to My Love i w kółko It's always you, it's always you... nadawałaby sie ta piosenka jako b-side ale nie na album


Cienizna straszna, Gore już nie ma pomysłu, co pisać.


So kwi 01, 2023 22:56 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Memento Mori-najgorszy utwór
krzysiek napisał(a):
DeMo70 napisał(a):
Zdecydowanie Stranger, za te wyjące dźwięki od czapy, które wg mnie rozpierdzielilły harmonię utworu.


Cieszę się że ktoś to jeszcze poza mna zauważa

Te dźwięki ze szlifiarki to jedno, ale właśnie rozwalenie harmonii utworu mnie najbardziej drażni

Po spędzeniu weekendu z płytą i kilkunastu odsłuchach-mimo wszystko również tego numeru uwazam że to najbardziej skopany producencko utwór w ich karierze. A konkurencja spora.

Najbardziej żałuje że to wg mnie mógłby być bardzo dobry, depeszowy numer (pierwsze 32 sekundy to jak dla mnie petarda, zaczyna się bardzo dobrze a potem im dalej tym gorzej)


Tośmy się braciszku porozumieli. Tak jest. Mam mieszane uczucia co do tych coverowych bandów, ale to, jak brzmi MFS w wykonaniu Mind2Mode to stawia na wokandzie pytanie, kto powinien produkować nagrania DM, a kto nie.
Dark Angel napisał(a):
Niestety wyciąłbym sporo z tej płyty (najchętniej też z koncertów):
"Don't Say You Love Me"
"Soul with Me"
"Before We Drown"
"Always You"
"Speak to Me"

Może na płycie Sanah śpiewa poezje by się odnalazło, ale nie w moim guście DM :twisted:
(moje prywatne zdanie)


Te same odczucia, co do najsłabszych. Może ten Before we drown bym starał się ratować...


So kwi 01, 2023 23:05 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2010 18:35 pm
Posty: 586
Lokalizacja: Włocławek
 
Post Re: Memento Mori-najgorszy utwór
Speak To Me - przez pierwsze odsłuchy był pomijany kończąc płytę numer wcześniej. Miałki, nudny, brzmi jakby miał się przerodzić w trakcie w coś ciekawego i nie mógł


So kwi 15, 2023 17:33 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team