Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Soul With Me 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 9:24 am
Posty: 806
Lokalizacja: KRK
 
Post Soul With Me
Depeche wkraczają jak słychać w nowa erę łatwych do wykonywania aranżów. Niestety latka lecą.
Sam utwór zaczyna się i końćzy klawiszem rodem z filmów z lat 80,90-tych (przypomina mi Vangelisa)
Vocal Martina poprawny ale bez większej charyzmy.
Brzmi jak jeden z Martinowych coverów z Counterfeit 2 - dobry ale niestety daleko mu do klasy DM

5/10


Cz mar 23, 2023 11:13 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Soul With Me
Bardzo podobne odczucia. Vangelis lub inny kompozytor filmowy a'la te klimaty. Refren i/lub to tło już gdzieś słyszałem takie było moje wrażenie. Być może ktoś już pisał o tym. Jeden z wyróżniających się numerów. Oceniłbym podobnie. C2 albo The Child Inside nasuwa mnie się.


Cz mar 23, 2023 12:11 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2003 21:40 pm
Posty: 475
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Soul With Me
Ja tam przed samym refrenem słyszę wstawki a la Wodecki :lol:


Cz mar 23, 2023 15:07 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Soul With Me
FM napisał(a):
Refren i/lub to tło już gdzieś słyszałem takie było moje wrażenie.


Ależ oczywiście. Jessie Ware i jej album Whats Your Pleasure? Producentem niejaki James Ford :wink:


Cz mar 23, 2023 16:23 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 20, 2006 19:25 pm
Posty: 1105
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post Re: Soul With Me
jedni skonczyli sie na kill em all a Martin skonczyl sie na Home :)
A tak serio to mi osobiscie nie podoba się żadna piosenka spiewana przez martina od excittera az po dzis dzien.takie zapchaj dziury które skipuje za każdym razem. I ten jego głos tez bardzo mnie irytuje nie wiem jak to sie fachowo nazywa ale te przeciaganie zupelnie mi nie podchodzi.


Cz mar 23, 2023 18:55 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 242
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Soul With Me
A mi sie wszystko co Martin spiewa podoba i kocham jego glos. :)


Pt mar 24, 2023 10:27 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 14:09 pm
Posty: 372
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Soul With Me
A według mnie jest to zdecydowanie najlepszy numer na nowej płycie i nawet gdyby obok niego tracklista składała się z pięciu Poormanów i sześciu My Little Universów, to Memento Mori i tak miałoby sens :-)


Pt mar 24, 2023 11:02 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 07, 2013 18:06 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Augustów
 
Post Re: Soul With Me
Szczerze przyznam, że ballada Martina jest bardzo dobra! Tak i jeszcze raz tak! Refren mega. Tylko szczerze początek taki od czapy. Reszta wchodzi rewelacyjnie. Martin w formie.


Pt mar 24, 2023 11:52 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: Soul With Me
Cytuj:
nie podoba się żadna piosenka spiewana przez martina od excittera

Nawet Jezebel ? :cry:


So mar 25, 2023 14:16 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 11, 2022 17:05 pm
Posty: 11
Lokalizacja: Wroc
 
Post Re: Soul With Me
Easy tiger napisał(a):
Sam utwór zaczyna się i końćzy klawiszem rodem z filmów z lat 80,90-tych (przypomina mi Vangelisa)

Oj, jakie tam Vangelisy... Toż to typowa ballada SOULowa. Kumacie żarcik Martina?
"Napiszę piosenkę Soul With Me i zaśpiewam ją w soulowym stylu. Tego nikt na tym polskim forum nie załapie, hehehehe..." [martinlaughs.mp3]

Tu się proszę zapoznać z playlistą przed komentowaniem ;)
https://www.youtube.com/watch?v=H7vzgIOPAps&list=PLSNXMwY1CGcxpj_Y-SvH6s5QTex5m1IJ4&index=2

Niniejszym podtrzymuję opinię, że to przebłysk geniuszu i Mart w najwyższej formie :D


So mar 25, 2023 14:27 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: Soul With Me
Tu też mogę powiedzieć, że wśród utworów śpiewanych przez Martina nie ma sobie równych w XXI wieku.


So mar 25, 2023 14:36 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 24, 2023 17:46 pm
Posty: 24
 
Post Re: Soul With Me
Znakomity, świetnie zaśpiewany utwór, do tego bardzo retro. Prostota i melodyjność ujmują, a klimat zawieszony między słoneczną i cienistą stroną ulicy, to istny majstersztyk. Nie wszystkim dane tak komponować.


N mar 26, 2023 20:47 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: Soul With Me
ja nigdy zbytnio nie przepadalem ze utworami spiewanymi przez Gore poza kilkoma wyjatkami jak boskie the sweetest perfection czy home, ten utwor jest dobry ale nie zbliza sie poziomem do wyzej wymienionych :)


N mar 26, 2023 21:31 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 21:15 pm
Posty: 107
 
Post Re: Soul With Me
Dla mnie to najsłabszy utwór na MM.
Po prostu mdły.
Nie mam nic naprzeciwko kawałkom śpiewanym przez Martina - tu też są perły!
Ale IMO Eternal był o klasę lepszy.


N mar 26, 2023 21:41 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 24, 2023 17:46 pm
Posty: 24
 
Post Re: Soul With Me
Gore komplikuje życie kompozycjom przez się wykonywanym. Te brzmią z reguły tak pretensjonalnie, że nie chce się w nie wgryzać. Cieszy, że pojawiają się wyjątki w tej rególe. Na palcach jednej ręki można policzyć naprawdę udane numery z Gorem w roli głównej. Soul With Me należy do tej "piątki" i nie jest gorszy od The Sweetest Perfection i Home... Jest po prostu...inny.


N mar 26, 2023 21:54 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 24, 2023 22:19 pm
Posty: 11
Lokalizacja: EU
 
Post Re: Soul With Me
Nat.Ka napisał(a):
Easy tiger napisał(a):
Sam utwór zaczyna się i końćzy klawiszem rodem z filmów z lat 80,90-tych (przypomina mi Vangelisa)

Oj, jakie tam Vangelisy... Toż to typowa ballada SOULowa. Kumacie żarcik Martina?
"Napiszę piosenkę Soul With Me i zaśpiewam ją w soulowym stylu. Tego nikt na tym polskim forum nie załapie, hehehehe..." [martinlaughs.mp3]

Tu się proszę zapoznać z playlistą przed komentowaniem ;)
https://www.youtube.com/watch?v=H7vzgIOPAps&list=PLSNXMwY1CGcxpj_Y-SvH6s5QTex5m1IJ4&index=2

Niniejszym podtrzymuję opinię, że to przebłysk geniuszu i Mart w najwyższej formie :D


Pójdę na łatwiznę i dodam tylko staropolskie masło maślane: "nic dodać, nic ująć" :) Jedyny utwór który mnie jakoś bardziej rusza na tej płycie. Serce "Memento Mori", że tak ładnie napiszę.

Warto pamiętać - mimo mrocznej atmosfery otaczającej MM - że DM to kolesie z poczuciem humoru - śmieszne i spontaniczne momenty w EPK-ach z pracy w studio nie są wg mnie udawane. Oni lubią śmiać się i żartować, także z siebie samych. Nie są nadęci i za to szacun.

EDIT: właśnie trafiłem na yt na świeży wywiad, gdzie mniej więcej o tym co powyżej Martin coś wspomina :) https://youtu.be/Djs_OwuK5Bo?t=225
No i piękne nieprzygotowanie dziennikarki - ale niezrażony dżentelmen Martin mówi na szczęście coś więcej o Soul With Me

EDIT2: Do tych "bardziej ruszających" utworów dołączył po kolejnych odsłuchach płyty Before We Drown.


Ostatnio edytowano So kwi 01, 2023 18:09 pm przez rogue_2, łącznie edytowano 1 raz



Pn mar 27, 2023 21:08 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 20, 2023 17:41 pm
Posty: 13
 
Post Re: Soul With Me
ten kawałek zjada wszystko co Martina do PTAka. Chyba pierwszy utwór, który zaczepił mi się w głowie. Pomyślałem sobie po 1 odsłuchu "a jednak, Martinowe pierdy na dobrym poziomie".

niestety żaden utwór po Damaged People nie był w stanie osiągnąc statusu porządnej martinowej piosenki, aż do teraz.


Wt mar 28, 2023 18:53 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Soul With Me
Fail to był top w porównaniu z tym mixem cmentarza z kiczem.


So kwi 01, 2023 12:05 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: Soul With Me
A Comatose połyka na śniadanie A Question of Lust.


N kwi 02, 2023 10:56 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Soul With Me
A żebyś wiedział.
AQOL przeważnie skipuję.


N kwi 02, 2023 13:12 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team