Depeche Mode - Zobacz wątek - POLSKA AKCJA KONCERTOWA!
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2  NastÄ™pna strona
POLSKA AKCJA KONCERTOWA! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lut 15, 2013 18:23 pm
Posty: 113
 
Post POLSKA AKCJA KONCERTOWA!
Kochani! drogie koleżanki i koledzy droga rodzino DM. Pomyślałem sobie ostatnio, że to wszystko co się dzieje, odejście ANDYEGO! nowa płyta i trasa koncertowa w którą sam nie wierzyłem pomyślałem,że bardzo miło by było z naszej strony powitać, przywitać, zaznaczyć naszą wielką obecność z muzyką DM W POLSCE, miłość :fletch: zrobić coś oryginalnego na koncertach w Warszawie i Krakowie. Co proponujecie? mi np. chodzi po głowie nawiązanie do pierwszego koncertu w Polsce! Piszcie o swoich pomysłach!


Åšr gru 28, 2022 0:03 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2105
Lokalizacja: MÅ‚awa
 
Post Re: POLSKA AKCJA KONCERTOWA!
Tytuł płyty i trasy jest zupełnie bez polotu i wbrew pozorom mega stereotypowy Martin chciał zabłysnąć filozoficzne i wyszło słabo :roll: Proponuje akcje na NLMDA kartki ze skreślona sentencją Memento mori i zamiast tego aforyzm Panta rhei :)


Åšr gru 28, 2022 20:57 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: POLSKA AKCJA KONCERTOWA!
Te akcje to trochę o dupę potłuc, jak to się zwykło mawiać, gdy prawie nikt się w nie nie angażuje, pamiętam jak kiedyś padło hasło, by do Spodka ubrać się na biało, zamiast czarno, by nasza publika oryginalnie się wyróżniła, no i ja założyłem jakąś białą bluzę, a potem..........pod sceną byłem jedyny na biało niczym Janusz DM :lol:
Następna akcja, którą pamiętam, to czarne balony na Narodowym, więc zakupiłem w hurtowni całą pakę 100 szt. i......niemal wszystko rozdałem, bo obok mnie nikt nie miał, ba, nawet nie wiedzieli o co kaman :lol:
Kolejna akcja podobna, tylko z balonami kolorowymi zdaje się, która odbyła się podobnie jak ta z czarnymi.
Generalnie - ludziska majÄ… wywalone na takie akcje :? :P


Wt lut 14, 2023 21:00 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3040
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: POLSKA AKCJA KONCERTOWA!
Ja od jakiegoś czasu mam pomysła ale również obawiam się że totalnie nie przejdzie/nie uda się. Bardziej może w Krakowie by wyszło niż na Narodowym. Jest jeszcze czas więc nie zdradzam. To bardzo proste aczkolwiek znaczące uważam. Niektórym mogłoby się wydać śmieszne...ale po tym jak odszedł Andrew nasunelo mi się samo.


Wt lut 14, 2023 21:23 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 01, 2005 14:25 pm
Posty: 438
Lokalizacja: Stalowa Wola
 
Post Re: POLSKA AKCJA KONCERTOWA!
DeMo70 napisał(a):
Te akcje to trochę o dupę potłuc,
Generalnie - ludziska majÄ… wywalone na takie akcje :? :P


Do dzis zachodzÄ… w glowe jak na U2 na Slaskim udalo sie zrobic flage przy 70 tys ludzi . A jednak.... jak sie chce to sie da , niesamowity byl to koncert nie tylko ze wzgedu na ta akcje :beer:


Wt lut 14, 2023 21:33 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3040
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: POLSKA AKCJA KONCERTOWA!
Bardzo dobry przykład. Fantastyczne to było. Na DM najbardziej znamienne chyba balony na POT i śpiewany Master.


Wt lut 14, 2023 21:38 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: POLSKA AKCJA KONCERTOWA!
FM napisał(a):
Bardzo dobry przykład. Fantastyczne to było. Na DM najbardziej znamienne chyba balony na POT i śpiewany Master.

Tyle, że tych balonów tyle co kot napłakał.
Jakby tak co dziesiąty dajmy na to zakupił taką pakę jak ja, to by był mega efekt, a tak......wyszło cieniutko.


Wt lut 14, 2023 21:43 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: POLSKA AKCJA KONCERTOWA!
chmurek napisał(a):
Do dzis zachodzÄ… w glowe jak na U2 na Slaskim udalo sie zrobic flage przy 70 tys ludzi . A jednak.... jak sie chce to sie da , niesamowity byl to koncert nie tylko ze wzgedu na ta akcje :beer:

Na U2 widać inna werwa fanów, na DM bez porównania.
PS. No ale tutaj zdaje się była przygotowana kartoniada, tak jak na meczach, więc wystarczyło tylko wziąć w łapę i trzymać, jakby każdy miał od siebie coś przynieść, to by było tak samo, czyli kicha :P


Wt lut 14, 2023 21:44 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 08, 2007 18:41 pm
Posty: 107
Lokalizacja: San Escobar
 
Post Re: POLSKA AKCJA KONCERTOWA!
Moim pomysłem jest, aby podczas Ghosts Again wszyscy narzucili na siebie prześcieradła.
Pomysł budżetowy a jaki efektowny. :fletch:


Wt lut 14, 2023 22:26 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1341
 
Post Re: POLSKA AKCJA KONCERTOWA!
To nie była tylko kartoniada, generalnie ludzie przyszli poubierani w konkretny kolor: płyta - czerwień, trybuny - biel. Plus była kartoniada dla wsparcia. Siłą tej akcji była prostota jej przygotowania oraz silny symbol i kontekst. Tego w przypadku wszelakich akcji na koncercie DM brakuje. Z tego wszystkiego co było do tej pory, to najbardziej podobało mi się "wymuszenie" zagrania fragmentu Master And Servant w 2010 (acz już Strangelove następnego dnia już nie wyszło). Mam zresztą wrażenie, że od tej "flagowej" akcji U2 jest taka gonitwa, żeby i na naszym podwórku zrobić coś, co to przebije. Nie tędy droga wg mnie. Tak jak powtarzam co trasę: dobrze się bawić i drzeć ryje wniebogłosy i to najlepiej zagra jako "akcja".


Wt lut 14, 2023 22:33 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 06, 2005 7:26 am
Posty: 629
 
Post Re: POLSKA AKCJA KONCERTOWA!
room_dm napisał(a):
Moim pomysłem jest, aby podczas Ghosts Again wszyscy narzucili na siebie prześcieradła.


Niech zespół wie, że fani tak wstydzą się tego utworu, że jak go słyszą to chowają głowy pod prześcieradło.


Åšr lut 15, 2023 15:41 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: POLSKA AKCJA KONCERTOWA!
Rozumiem, że to prześcieradło to będzie Twój znak rozpoznawczy na koncercie....zatem będę Cię wypatrywał w tej oryginalnej szacie :mrgreen:


Åšr lut 15, 2023 17:49 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2105
Lokalizacja: MÅ‚awa
 
Post Re: POLSKA AKCJA KONCERTOWA!
Let's play Master And Servant ! Come on, Master And Servant !

to była jedyna fajna akcja i wyszło super :8): Sporo wtedy w medialnej promocji (radio, tv) pomogła Sylwia bez jej zaangażowania pewnie by nie wyszło


Åšr lut 15, 2023 19:40 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 16, 2003 13:13 pm
Posty: 147
Lokalizacja: Piekary ÅšlÄ…skie
 
Post Re: POLSKA AKCJA KONCERTOWA!
czapelka napisał(a):
To nie była tylko kartoniada, generalnie ludzie przyszli poubierani w konkretny kolor: płyta - czerwień, trybuny - biel. Plus była kartoniada dla wsparcia. Siłą tej akcji była prostota jej przygotowania oraz silny symbol i kontekst. Tego w przypadku wszelakich akcji na koncercie DM brakuje. Z tego wszystkiego co było do tej pory, to najbardziej podobało mi się "wymuszenie" zagrania fragmentu Master And Servant w 2010 (acz już Strangelove następnego dnia już nie wyszło). Mam zresztą wrażenie, że od tej "flagowej" akcji U2 jest taka gonitwa, żeby i na naszym podwórku zrobić coś, co to przebije. Nie tędy droga wg mnie. Tak jak powtarzam co trasę: dobrze się bawić i drzeć ryje wniebogłosy i to najlepiej zagra jako "akcja".


Nie no z tym, że ludzie się poubierali to przesada... byłem na koncercie. Głównie pomogło to, że nawet w radio trąbili non stop, że jest taka akcja i żeby zabrać kawałek czegoś czerwonego i białego (w zależności od sektora oczywiście).
Flaga ujawniła się w konkretnym momencie. Gdyby głównie ubiór decydował to, była by widoczna cały czas.


Åšr lut 15, 2023 20:11 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1341
 
Post Re: POLSKA AKCJA KONCERTOWA!
Też byłem. Oczywiście, że część ludzi była poubierana w konkretny kolor, nie twierdzę, że wszyscy, ale ogólny efekt to wzmocniło. Ja sam miałem czerwony ręcznik i czerwony t-shirt, wokół mnie było też trochę takich osób. Oczywiście, że nagłośnienie medialne miało tu kluczowe znaczenie, nikt nie pisze, że było inaczej. Mi chodzi o to, że ta akcja miała sens i wyszła bardzo ładnie, przez a) New Year's Day i jego powiązanie z Polską, b) jej prostotę wykonania (każdy łapie z domu kawałek białego lub czerwonego łacha, ludzie bardziej zaangażowani wsparli to dodatkowo kartoniadą na trybunach).

U nas póki co ciężko o pomysł o podobnym kalibrze. Tak jak napisał @dK - zgadzam się, że najlepsza akcja to "wymuszenie" Master And Servant w 2010. Ale też - była prosta: "śpiewaliśmy" łatwo wykrzyczalny i powtarzalny fragment MAS i na pewno niemal wszyscy wiedzieli co i jak mają śpiewać. W tę stronę bym uderzał podczas ewentualnego konstruowania nowej akcji.


Cz lut 16, 2023 0:30 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2105
Lokalizacja: MÅ‚awa
 
Post Re: POLSKA AKCJA KONCERTOWA!
Nie wiemy jeszcze jak brzmi ale może po każdym kawałku krzyczymy Never Let Me Go! Zamiast Depesz Mołd :wink: albo razem DM!NLMG!


Cz lut 16, 2023 15:17 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 28, 2006 15:45 pm
Posty: 148
Lokalizacja: Chorzow
 
Post Re: POLSKA AKCJA KONCERTOWA!
Ja mam pomysł na dwie akcje.

1.
Myślę ze była by fajna akcja jakby wszyscy fani przyszli na koncert w miarę trzeźwi.
Żeby jeden drugiemu nie chuchał zza ramienia na wpół przetrawioną wódką.

2.
(A teraz z przekąsem - i lekką złośliwością): żeby nie śpiewać na pełne gardło gdy nie zna się języka.

Naprawdę - wierzcie (co niektórzy) na słowo - że lepiej znieść przed sobą kogoś o wzroście koszykarza, niż za sobą kogoś opisanego w punkcie 1 lub 2


Pt lut 17, 2023 14:22 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 06, 2005 19:30 pm
Posty: 163
Lokalizacja: Chorzów
 
Post Re: POLSKA AKCJA KONCERTOWA!
exciter69 napisał(a):
Ja mam pomysł na dwie akcje.

1.
Myślę ze była by fajna akcja jakby wszyscy fani przyszli na koncert w miarę trzeźwi.
Żeby jeden drugiemu nie chuchał zza ramienia na wpół przetrawioną wódką.

2.
(A teraz z przekąsem - i lekką złośliwością): żeby nie śpiewać na pełne gardło gdy nie zna się języka.

Naprawdę - wierzcie (co niektórzy) na słowo - że lepiej znieść przed sobą kogoś o wzroście koszykarza, niż za sobą kogoś opisanego w punkcie 1 lub 2


O bardzo, dobry pomysł, popieram w szczególności 1 punkt. Jeszcze taka akcja, żeby każdy fan się wykąpał przed koncertem, nie raz musiałem odwracać głowę gdy spocony i niezbyt świeży depesz roztaczał wokół siebie niezbyt miły aromat.


Pt lut 17, 2023 14:26 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3040
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: POLSKA AKCJA KONCERTOWA!
Wszystko w punkt. Osobiście nie wyobrażam sobie przyjść na koncert pijany czy pod wpływem innych używek. Wielu niestety ma to w głębokim poważaniu chyba i kompletnie nie zwraca uwagi na innych. A przecież chodzi o to by bawić się przednio i przeżywać wspólnie bez niepotrzebnych animozji.


Pt lut 17, 2023 16:28 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 15, 2013 18:23 pm
Posty: 113
 
Post Re: POLSKA AKCJA KONCERTOWA!
A może jakieś nawiązanie, podziękowanie dla Andyego?... albo np. jakiś element z czaszkami? zauważyłem że i na teledysku i chyba na rewersie okładki płyty czaszka się pojawia, ale w sumie może nie wprowadzajmy klimatu czaszkowego do stylistyki DM, nie ten rodzaj muzyki jednak. Tak naprawdę to chciałbym żebyśmy jakoś w wyjątkowy sposób właśnie my rodacy, Polacy, teraz zaznaczyli swoje wielkie przymierze z zespołem. Kto wie co będzie dalej?. Z początku myślałem aby jakoś nawiązać do pierwszego koncertu zespołu, no ale jak to zrobić, może głupi pomysł. No a może faktycznie skopiować pomysł, czyli wielka flaga polski przemieszczająca się na trybunach z jakimś fajnym napisem, podziękowaniem? czy coś w tym rodzaju i dodatkowo małe kartki wręczane przy wejściach?


Pt lut 17, 2023 22:17 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team