Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 767 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 39  Następna strona
The Memento Mori Tour 2023/24 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2010 18:35 pm
Posty: 586
Lokalizacja: Włocławek
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
dK napisał(a):
„możesz ustawić klawiaturę tak, że tylko nuty w wybranej skali są odtwarzane. Pozwala to na grę w obrębie wybranej skali bez ryzyka zagrania niewłaściwych nut.”

Czyli ustawisz sobie przykładowo skalę C Major i po naciśnięciu np. C# nie wybrzmi nic, bo nie jest w skali, a nie że poprawi się nagle na dobrą (którą?) nutkę.


Wt cze 06, 2023 21:10 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 12:34 pm
Posty: 1382
Lokalizacja: kutno
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
@Desperus
No czyli generalnie to by nic nie dało, nie dałoby nic, jak mawia staropolskie przysłowie :8):


dK napisał(a):
Banki dźwięków, sampli i klawisze do nich przypisane to zupełnie inny temat :) który nie ma związku z tym o czym pisałem :)


No to dowiemy się, dlaczego ten patent

"przykładowo nawet jak Martin pomyli klawisz (omksnie mu się palec bo tez gra jednym jak Andy) grając te 3 nutki w kółko przez cały dany kawałek to i tak usłyszymy ze gra prawidłowo taki LIVE"

nie zadziałał na GST w przypadku Everything Counts? Czy od niewygodnych rzeczy po prostu uciekasz?


Wt cze 06, 2023 21:17 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2108
Lokalizacja: Mława
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
dK napisał(a):
Jeszcze tylko fakty dla FrenchIsStrange odnośnie tego narzędzia o którym wspomniałem i z którego podkreślam nie musi korzystać Mart ale ma to w zasięgu palca :P


Wt cze 06, 2023 21:26 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 12:34 pm
Posty: 1382
Lokalizacja: kutno
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Spoko, ale stronę wcześniej pisałeś również

Cytuj:
przykładowo nawet jak Martin pomyli klawisz (omksnie mu się palec bo tez gra jednym jak Andy) grając te 3 nutki w kółko przez cały dany kawałek to i tak usłyszymy ze gra prawidłowo taki LIVE


To albo się trzymaj jednej wersji, albo drugiej, bo później słabo wygląda jak Cię ktoś przyłapie na farmazonach. Pozdro i bez odbioru.


Wt cze 06, 2023 21:37 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2108
Lokalizacja: Mława
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Ale tu jest napisane to samo :D poza tym nie słyszę żeby gubił tam nuty


Wt cze 06, 2023 21:41 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 22, 2005 18:07 pm
Posty: 88
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
depesbe napisał(a):
kurczakos1 napisał(a):
Chyba jeszcze czegoś takiego nie miałem okazji widzieć... Jutro pierwszy koncert w Dusseldorfie, na Ticketmasterze wszystkie FOS-y dostępne, dobre trybuny też.

Ebay zawalony ofertami, na których ludzie sprzedają bilety nawet za 1/3 oryginalnej ceny...

Smutny widok

Obrazek


Coś w tym jest. Pewnie wiele osób ma już dosyć Ich schematów nie za dobrych. Też mnie nie będzie na koncercie DM w tym sezonie. Nie szanują fanów, ja Ich też coraz mniej szanuję. Nie potrafią wydać płyty "deluxe", a cena jest luksusowa. Znów mam porównanie do wersji "deluxe" DM. Noel Gallagher's High Flying Birds - Council Skies... :evil:

Po akcji z Dave'm w Stockholmie ze mnie uszło całe powietrze,mam jeszcze bilety na 2 wyjazdy ale ochoty żadnej.Wielkie,wielkie rozczarowanie. :|


Śr cze 07, 2023 7:00 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2108
Lokalizacja: Mława
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Jest nowa wizualizacja zorientowali się ze miecze grunwaldzkie nie pasują do MFS i zmienili w trakcie trwania trasy :lol: normalnie super profeska :P dobrze ze to nie stock footage


Śr cze 07, 2023 8:22 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 26, 2003 18:50 pm
Posty: 610
Lokalizacja: Ostrzeszów / Hamburg / Poznań
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Pomijając dywagacje o tym że i co się nie podoba...

Primavera Sound, na YTubie już jest - prawie jak oficjalne wydawnictwo

Przyjemnie sie ogląda w dobrej jakosci obrazu


Śr cze 07, 2023 11:29 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 01, 2005 14:25 pm
Posty: 438
Lokalizacja: Stalowa Wola
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
cam napisał(a):
Po akcji z Dave'm w Stockholmie ze mnie uszło całe powietrze,mam jeszcze bilety na 2 wyjazdy ale ochoty żadnej.Wielkie,wielkie rozczarowanie. :|


Akcja rozczarowanie , tym bardziej jestem zadowolony , ze nie dolozylem grosza do ich wystepow . Tak patrze na YT i sledze tutaj co sie dzieje i pierwszy raz robie to bez emocji :? . Wszystko na jedno kopyto w kolo to samo ...i ta nieszczesna scena , ktora ogladam od 98 roku.....


Śr cze 07, 2023 15:52 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2004 21:32 pm
Posty: 1511
Lokalizacja: Gdansk
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Patrzę na ta Barcelonę i pierwsze co się rzuca w oczy to kurcze Dave źle wygląda. Ekipa dobrała mocno bladotrupi makijaż i wygląda to przerażająco. Dwa to chyba coś słabo z tym wsparciem wokalnym bo w pewnych momentach wyczuwalne było "poszukiwanie"dźwięku. Trzy: po dwóch pierwszych męczybułach nastąpiło konkretne pi.nięcie w postaci WIMS I ING co jeszcze bardziej uwypukla nijakość ostatniego dzieła. Dosłuchałem do EC i doszło do mnie, że już to kiedyś słyszałem. Generalnie bardziej rockowo z zębem zagrane czy tam "zagrane", mocno i energetycznie. Podoba mnie się i fajnie się słucha, oglądanie min i ruchów Pana Nerwusa już takie przyjemne nie jest.


Śr cze 07, 2023 21:32 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 24, 2023 21:39 pm
Posty: 26
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
DeMo70 napisał(a):
Młody Marian napisał(a):
2023-03-30 Las Vegas, T-Mobile Arena - 4K

https://youtu.be/3Po1oF4CUpI

To nagminne nagrywanie telefonami to straszna żenuła... :?
Ale fakt, Waggina nieźle wypada live, co mnie cieszy, bo to jeden z lepszych kawałków na tej płytce :mrgreen:
I Feel You....jest petarda, choć Dave już ledwo dycha przy tym utworze :P

Może i żenuła ale z takiego narodowego kotła po koncercie jak się ogląda filmiki to dźwięk jest lepszy niż na żywo,telefon nie wyłapuje tych odbić i chaosu.Chciał bym żeby następna trasa o ile będzie była na śląskim,po remoncie powinien być lepszy dźwięk niż narodowy.Ja ruszam do Pragi,nigdy więcej nic na żywo na narodowym.


Pt cze 09, 2023 14:16 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 24, 2023 21:39 pm
Posty: 26
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
kurczakos1 napisał(a):
Chyba jeszcze czegoś takiego nie miałem okazji widzieć... Jutro pierwszy koncert w Dusseldorfie, na Ticketmasterze wszystkie FOS-y dostępne, dobre trybuny też.

Ebay zawalony ofertami, na których ludzie sprzedają bilety nawet za 1/3 oryginalnej ceny...

Smutny widok

Obrazek

No cóż,też miałem nie jechać a byłem na każdej trasie od sofad w Budapeszcie ale dostałem w prezencie bilet do Pragi bo brat trochę na siłę mnie chciał wyciągnąć.Z płyty na płytę po U coraz mniej DM w DM,na koncertach wersje robione pod tańce Dave'a i łubudubu na perce.Jadę na koncert a oni mi serwują np.Black C.gdzie z tyłka wstawki na bębnach rozbijają cały klimat.Chociaż "klasykę"by zagrali w "normalnych"wersjach,przez kilka płyt przecież wszystko chodziło na Emulatorze,Alan wrzucił na aukcję charytatywną lata temu Emulatora 100% sprawny z bankiem oryginalnych brzmień,technicznie zero problemu podpiąć. Ktoś tu kiedyś pisał o nowych fanach,że dla nich niby te wersje,tylko jak się rozejrzeć na koncertach to dookoła siwo i łyso a u pań makijaż wieczorowy.Masa ludzi ma po prostu już dość.


Pt cze 09, 2023 15:06 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 13:53 pm
Posty: 629
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Poda ktoś linka do tego streamu z Madrytu


Pt cze 09, 2023 17:33 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2108
Lokalizacja: Mława
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
https://www.twitch.tv/amazonmusic

https://www.twitch.tv/amazonmusicuk

EDIT: Transmisji chyba nie będzie ale po tym blamażu z Barcelony to się nie dziwie :D


Pt cze 09, 2023 17:50 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 863
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Emulator II napisał(a):
Może i żenuła ale z takiego narodowego kotła po koncercie jak się ogląda filmiki to dźwięk jest lepszy niż na żywo,telefon nie wyłapuje tych odbić i chaosu.Chciał bym żeby następna trasa o ile będzie była na śląskim,po remoncie powinien być lepszy dźwięk niż narodowy.Ja ruszam do Pragi,nigdy więcej nic na żywo na narodowym.

Ogólnie na stadionie, jaki by nie był, trudno o jakieś dobre rejestry w kwestii dźwięku, zresztą to nie opera, żeby tak to przeżywać i tak nad tym się spuszczać, dla mnie od dawna liczy się przede wszystkim fun i ta moc od dużej rzeszy fanów, a co do samej jakości odsłuchu, to o wiele lepiej wypadają tutaj halówki, w Polsce taki Atlas nie ma sobie równych, i to nie tylko o DM chodzi, ale o innych wykonawców również.


So cze 10, 2023 22:43 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3687
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
hortensjusz napisał(a):
Trzy: po dwóch pierwszych męczybułach nastąpiło konkretne pi.nięcie w postaci WIMS I ING co jeszcze bardziej uwypukla nijakość ostatniego dzieła.


patrz jak tą samą sprawe można widzieć zupełnie inaczej.

Dla mnie te 2 numery na początek to jeden z najmocniejszych punktow koncertu.

Tak jak nie lubie MCIM z płyty-bo tu jak zwykle musieli spieprzyć brzmienie tym wokalem niczym z kibla to na żywo to jest autentycznie kosmos . Nawet sobie zgrałem to do audio bo ten numer live podoba mi się cholernie-wszystko tu gra w przeciwieństwie do rozjechanej albumówki. Z kolei WT to już numer dobry sam w sobie a na koncercie wypada jeszcze lepiej-to jest jeden z nielicznych numerów DM którego perkusja ne psuje a nawet dodaje jakości. No ta śruba Davea-prawie jak za młodych lat. Jak dla mnie otwarcie koncertów to petarda.

Ziew dla mnie nastepuje później-Walkinga juz nie mam siły słuchać ciągle w tej samej wersji a ING w wersji rzępolącej gitary Martina to jakiś dramat. Nie rozumiem jak mozna taki fajny elektroniczny motyw tak psuć takimim nieprzyjemnym agresywnym brzmieniem przesterowanej gitary.


Pn cze 12, 2023 10:54 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 04, 2005 23:06 pm
Posty: 146
Lokalizacja: Babilon
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
W Monachium słychać było duchy Morrisona i Mercurego :wink:


Cz cze 22, 2023 6:41 am Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 16, 2003 13:13 pm
Posty: 147
Lokalizacja: Piekary Śląskie
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
krzysiek napisał(a):
a ING w wersji rzępolącej gitary Martina to jakiś dramat. Nie rozumiem jak mozna taki fajny elektroniczny motyw tak psuć takimim nieprzyjemnym agresywnym brzmieniem przesterowanej gitary.


Też mnie to drażni i to mocno...
Porażka w kategorii "aranż koncertowy"


Cz cze 22, 2023 22:53 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1899
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
hortensjusz napisał(a):
Patrzę na ta Barcelonę i pierwsze co się rzuca w oczy to kurcze Dave źle wygląda. Ekipa dobrała mocno bladotrupi makijaż i wygląda to przerażająco. Dwa to chyba coś słabo z tym wsparciem wokalnym bo w pewnych momentach wyczuwalne było "poszukiwanie"dźwięku. Trzy: po dwóch pierwszych męczybułach nastąpiło konkretne pi.nięcie w postaci WIMS I ING co jeszcze bardziej uwypukla nijakość ostatniego dzieła. Dosłuchałem do EC i doszło do mnie, że już to kiedyś słyszałem. Generalnie bardziej rockowo z zębem zagrane czy tam "zagrane", mocno i energetycznie. Podoba mnie się i fajnie się słucha, oglądanie min i ruchów Pana Nerwusa już takie przyjemne nie jest.


Dokładnie. dopiero niedawno zobaczyłem to "dzieło" z Barcelony. Dave taki w makijażu, iż wygląda jak zombie. Do tego te jego kwadratowe przyruchy sceniczne. A Gordeno wygląda tam jak jakiś nadrzędny Lucyfer. Koszmar...


Pt cze 23, 2023 16:37 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2108
Lokalizacja: Mława
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Jak narazie pierwsze przyzwoite fotki z trasy które da się oglądać :) zrobione w Lille we Francji przez Pierre Hennequin :8):


So cze 24, 2023 22:02 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 767 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 39  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team