Depeche Mode - Zobacz wątek - The Memento Mori Tour 2023/24
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 767 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 39  NastÄ™pna strona
The Memento Mori Tour 2023/24 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3049
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Faktycznie zacne te jego nagrania nie ma co. Pozazdrościć kurza twarz :brawo: :wink:


Pt gru 15, 2023 21:45 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 10:34 am
Posty: 436
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Takie nagrania obnażają wszelkie niedociągnięcia .
Peter i Martin w chórkach wypadają słabo.
Martin solo wypada lepiej .
Na koncercie tych niedociągnięć jakoś nie słychać.


Ostatnio edytowano N gru 17, 2023 19:06 pm przez hans, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz



So gru 16, 2023 12:31 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3049
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Wczoraj na trzecim koncercie w LA Martin zaśpiewał Heaven. Na początku Nevera zamieszanie pod sceną w związku z jednym fanem i Dave przerwał wykonanie, by po uspokojeniu sytuacji można było grać dalej(utwór został wznowiony od początku).


So gru 16, 2023 12:51 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 16:41 pm
Posty: 232
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
krzysiek napisał(a):
Los Angeles sprzed paru dni https://www.youtube.com/watch?v=qxKUh-KJrZA

To jest chyba z dźwiękiem z soudboardu bo wokal czysty, bez żadnych pogłosów

proponuje się wsłuchać w to co się wydobywa z paszczy Gordeno

o kurcze, super jakość, bez żadnych cyfrowych upiększeń
są lepsze i gorsze momenty. Gordeno momentami irytujący, na Question of Lust i nawet źle gra. 101 z Alanem to bajka w porównaniu z tym


Ostatnio edytowano N gru 17, 2023 15:47 pm przez C-M, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz



N gru 17, 2023 15:33 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 10:29 am
Posty: 1263
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
krzysiek napisał(a):
Los Angeles sprzed paru dni https://www.youtube.com/watch?v=qxKUh-KJrZA

To jest chyba z dźwiękiem z soudboardu bo wokal czysty, bez żadnych pogłosów

proponuje się wsłuchać w to co się wydobywa z paszczy Gordeno

DM to jest fenomen, jeden z największych zespołów w historii muzyki, wypełnia największe stadiony świata a najpierw przez lata ma na scenie muzyka który na niczym nie umie grać, a następnie zatrudnia innego który cos tam grać umie, ale za to śpiewa gorzej niż pijany wujek na imieninach

To nie jest zespół koncertowy. Mają za duże braki warsztatowe aby pchać się w występy live. Pisałem o tym wielokrotnie. Wolę jechać na koncert Stinga czy Lenny'ego Kravitz'a, którzy nie dość, że potrafią grać i śpiewać to jeszcze zapraszają muzyków z krwi i kości, a którzy pasują do anturażu zespołu. W ogóle ta trasa pokazała jak wiekowymi już Panami są członkowie DM, co widać w wyglądzie i zachowaniu scenicznym spółki G&G. Starość nie radość ;)


N gru 17, 2023 15:42 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 11:16 am
Posty: 305
Lokalizacja: spodek międzyplanetarny
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
boshek napisał(a):
W ogóle ta trasa pokazała jak wiekowymi już Panami są członkowie DM, co widać w wyglądzie i zachowaniu scenicznym spółki G&G. Starość nie radość ;)


No ja akurat, po pierwszym obejrzeniu GA - m.in. moment kiedy Martin wchodzi na stopień podestu gdzie szachownica - byłem całkowicie pewien (dobrze, że z nikim się nie założyłem), że na scenie będą krzesełka. Tak więc pozytywnie zaskoczony jestem


Cz gru 21, 2023 13:27 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2108
Lokalizacja: MÅ‚awa
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
@boshek pełna zgoda fałszują i rzępolą strasznie ... nawet z playbacku nie umieją grać :?


Cz gru 21, 2023 20:57 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 10:29 am
Posty: 1263
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
dK napisał(a):
@boshek pełna zgoda fałszują i rzępolą strasznie ... nawet z playbacku nie umieją grać :?

Z playbacku siÄ™ nie liczy ;)


So gru 23, 2023 15:29 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3688
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Mamy ostatnio prawdziwy wysyp dobrej jakości pełnych występów.Zdarza mi się nawet taki koncert zobaczyć, dużą zaletą jest to że są kręcone z bardzo ciekawych miejscówek.

https://www.youtube.com/watch?v=45LZ5iGOdLY

Tu np mamy Los Angeles spod samiutkiej seny, można powiedzieć koncert Dave Version bo kamera skoncentrowana głownie na nim.

I takie spostrzeżenie które mi towarzyszy od lat , ale tu już problem nabiera wręcz karykaturalnych rozmiarów.Czy będąc na trasie na której zarabia się dziesiątki milionów nie można zatrudnić fryzjera który by potrafił okiełznać fryzurę naszego gwiazdora? O ile Martin na każdym koncercie wygląda jak dama która właśnie wyszła od kosmetyczki i fryzjera na randkę to Dave raczy nas imagem w stylu babcia Jadzia wyszła z kąpieli i straszy domowników. Im dalej w trasę tym gorzej, siwe odrosty, jeszcze na scene wychodzi przylizany ale po kilku utworach to co się dzieje na jego głowie to jakiś koszmar, bardziej przypomina menela spod budki z piwem, niż jedną z największych gwiazd w historii światowej muzyki.

Czy ten człowiek nie ma już w sobie grama dobrego gustu, poczucia estetyki?A jak nawet nie ma to czy ktoś nie może mu zwrócić uwagi że taki wygląd to po prostu lekceważenie fanów?

Ja się wychowałem na DM który nie tylko brzmiał, ale też wyglądał. Co do brzmienia wiecie jakie mam zdanie od lat, ale i tak jest ono lepsze niż fryzura Dave'a po 4 numerach.


Wt gru 26, 2023 11:02 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Niezła tam akcja w 1:59:00
Piona od Dava może mu ten telefon wynagrodzić.


Wt gru 26, 2023 14:38 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:45 am
Posty: 1805
Lokalizacja: Gdańsk / Underneath the Stars
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
krzysiek napisał(a):
I takie spostrzeżenie które mi towarzyszy od lat , ale tu już problem nabiera wręcz karykaturalnych rozmiarów.Czy będąc na trasie na której zarabia się dziesiątki milionów nie można zatrudnić fryzjera który by potrafił okiełznać fryzurę naszego gwiazdora? O ile Martin na każdym koncercie wygląda jak dama która właśnie wyszła od kosmetyczki i fryzjera na randkę to Dave raczy nas imagem w stylu babcia Jadzia wyszła z kąpieli i straszy domowników.
@krzysiek - ale po co? To jest tylko i wyłącznie projekt biznesowy a jako taki kieruje się dewizą: "maksimum zysku przy minimum wysiłku". I im się to doskonale udaje, skoro amerykańska część trasy wylądowała na 3 miejscu najbardziej dochodowych tournee mijającego roku. Tu naprawdę nie mają żadnego znaczenia względy artystyczne, wizualne czy etyczne - liczą się tylko $$$ na koncie. I dotyczy to całej działalności firmy działającej pod szyldem "Depeche Mode" a nie tylko trasy.


Wt gru 26, 2023 15:32 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 15, 2013 18:23 pm
Posty: 113
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Ja tylko tyle w tej gestii kewstii , że faktycznie pióra Dejw trochę zapuścił.


Wt gru 26, 2023 22:34 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3688
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
CureMar a ja mam wątpliwości czy on to robią tylko dla kasy. Poważnie to jakaś różnica mieć 500 a 600 milionów na koncie? A myślę że mają więcej.

Może Dave wychodzi z założenia że on jest od śpiewania a nie od wyglądania. Trudno się do niego przyczepić że nie robi świetnego show, że nie daje z siebie na scenie wszystkiego. Ja nawet jestem mocno zdziwiony że on daje radę cały czas grać takie długie, energetyczne koncerty mając już porządnie po 60. Przecież oni grają wyraźnie dłużej niż w latach 80.Musi być w świetnej formie, poza tym to pewnie tez efekt tego nowego założenia-czyli żadnych występów dzień po dniu. To chyba pierwsza trasa gdzie nie grają żadnych koncertów dzień po dniu, jeden dzień przerwy to minimum.


Po wejściu do seta POT i kapitalnej wersji BC, set jest naprawdę dobry, jakby jeszcze wymienili Paina na BTW to nie miałbym pytań

Więc nie to że się tylko czepiam, ale jakoś Martinowi się chce na każdy koncert malować pazury i widać że dba o fryzurę, Dave ostatni raz to fryzjera widział przed startem trasy. Facet ma chyba trochę wywalone, a to naprawdę komicznie wygląda jak mu się ten włos rozjeżdża w trakcie koncertu.


Åšr gru 27, 2023 12:03 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3049
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
krzysiek napisał(a):
Po wejściu do seta POT i kapitalnej wersji BC, set jest naprawdę dobry, jakby jeszcze wymienili Paina na BTW to nie miałbym pytań


Z ostatnią częścią zdania się zgodzę, z resztą już nie. Policy jest ograne do bólu. Sister Of Night było powiewem świeżości i jakby jeszcze wróciło byłbym rad. Ta wersja BC jest z NIE PRZEKLINAJ! a zwłaszcza intro, które brzmi jak parodia gotyku lub melodia z taniego horroru i jest zbyt rozwleczone. Dalej nie jest dużo lepiej. Najgorsza z wszystkich.


Åšr gru 27, 2023 13:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3688
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Kwestia gustu, dla mnie ta wersja BC jest najlepsza w historii. Nie sądziłem że jakieś wykonanie przebije dla mnie to co znamy ze 101 a tu tak jest.A ten wstęp to jest jest mistrzostwo świata-i tak naprawdę robi robotę.

Co do POT to jest jednak potężny klasyk. Pewnie nie chodzisz na depoteki, ale uwierz że jak DJ puszcza POT to kto żyw rusza na parkiet, jak( co rzadko się zdarza) coś djowi obije i puści Paina w remiksie to ludzie idą po piwo albo do kibla. Marnowanie miejsca w secie i nie chodzi o to że tego nie lubię-nie znam nikogo kto lubi albo preferuje kosztem klasyków. A BTW to utwór którego mi najbardziej w secie brakuje, szczerze mówiąc to chyba mój ulubiony numer koncertowy DM. Trochę nie rozumiem dlaczego go pomijają na kolejnej trasie-nie jest zbyt wymagający wokalnie ani instrumentalnie.

Koncert jest do tego aby się bawić i takie numery które są klasykami zawsze wzbudzają największy entuzjazm. To że coś jest oklepane-no jest-ale co jakby Freddie żył to nie chciałbyś aby zaśpiewał na koncercie Bohemian Rapsody czy Radio Gaga bo oklepane?

Pewnych rzeczy można już domu nie słuchać bo są oklepane - ale koncert to inna sprawa. Mogę ETS w domu nie słuchać ale jakbym był na koncercie i tego nie zagrali-czułbym niedosyt.


Åšr gru 27, 2023 14:30 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 21:15 pm
Posty: 112
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
W kwestii oklepania; sÄ… numery mniej i bardziej warte oklepania.
Ja bym wymienił Just Can't Get Enough np. na Photographic.
Biznesowo wychodzi na to samo - tantiemy, ale za to jaka niesamowita ulga dla uszu...


Pt gru 29, 2023 11:07 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 10:29 am
Posty: 1263
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Black ceLebrator napisał(a):
W kwestii oklepania; sÄ… numery mniej i bardziej warte oklepania.
Ja bym wymienił Just Can't Get Enough np. na Photographic.
Biznesowo wychodzi na to samo - tantiemy, ale za to jaka niesamowita ulga dla uszu...

Ulgą dla uszu byłaby okoliczność gdyby oba wymienione numery zastąpić kawałkami z SGR czyli Lie To Me czy Something To Do. Ale pasują one do eignerowskich tamtamów jak pięść do nosa.


Pt gru 29, 2023 12:11 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 11, 2010 11:29 am
Posty: 241
Lokalizacja: Kielce
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
W zasadzie to przynajmniej połowa setlisty jest tak oklepana od dwóch czy trzech dekad, że spokojnie można wymienić to na wszystko inne, plus b-sidy i pięknie by wszystko brzmiało. Plus 3 czy 4 sztandary typu nlmda, enjoy i koniec kropka.


Pt gru 29, 2023 13:13 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 21:15 pm
Posty: 112
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
boshek napisał(a):
Ulgą dla uszu byłaby okoliczność gdyby oba wymienione numery zastąpić kawałkami z SGR czyli Lie To Me czy Something To Do. Ale pasują one do eignerowskich tamtamów jak pięść do nosa.


A to już w ogóle byłby wypas :)
Nie sięgałem tak wysoko.


Pt gru 29, 2023 17:55 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N paź 23, 2022 10:18 am
Posty: 17
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
O :D czym Wy marzycie Chłopcy


Wt sty 02, 2024 12:20 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 767 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 39  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team