Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2772 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136 ... 139  Następna strona
D | M - Memento Mori 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 29, 2009 11:27 am
Posty: 100
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Więcor napisał(a):
Nie zrozumiesz..

Nie znoszę Soulsavers więc nie ma żadnego romansidła z nimi w tym numerze skoro tak bardzo mi się spodobał. Tu jest prosta wykładnia. Przynajmniej jeśli o mnie chodzi.


Szacun. Może nie zrozumiem. Tak mi się skojarzyło trochę z Soulsavers... klimatycznie. Nie znam się na DM :) ja ich tylko słucham. I mi się podobają.
Ps. Po MM stwierdziłem że może kupię sobie CD SOFAD i legendarnego "Wentylatora" .. wszak by się wypowiadać to trzeba by odsłuchać w CD jakości :) Pozdrawiam.
PS. Teraz po MM odsłuchałem sobie ostatnie CD poprzednie. Dalej fajne. Ale Scum jakoś nie trawie. A Poorman zyskał. Świat "Dipesz Mołt" się zmienia. Wszak mamy 2023 rok. A oni plumkają od lat '80 tych :).
PS last :) : Ogólnie lubie ich wszystkie płyty. Poza może poza pierwszą gdzie chłopaki uczyli się grać i istnieć w świecie.. nie kumam akcji "alan wróć" albo "najlepsza płyta to: " Dla mnie wszystkie są fajne. Wnoszą coś nowego. Po prostu świat się zmienia i muzyka też...
Też pamiętam swoje emocje po wydaniu jakiejś tam płyty... : "k... jaki gniot co to jest?" :)
Z biegiem czasu człowiek dojrzewa i odkrywa całkiem nowe treści i emocje, które mu pasują... :)
Ale jakbym miał ocenić ich twórczość a nie śmiem, to ostatnia płyta weszła mi fajnie w banię cała od pierwszego słuchania. Poza wg mnie zbyt industrialnym "cosmosem"... ale po wielu sluchaniach odkrywam piękno tego kawałka :)

Radości słuchania DM .. każdej płyty życzę... Fajnie grają chłopaki :) A jak ktoś mówi że mu coś nie pasi i narzeka... Zenek Martyniuk i jego twórczość czeka.. :)


Ostatnio edytowano Pn kwi 10, 2023 21:16 pm przez agrest123, łącznie edytowano 1 raz



Pn kwi 10, 2023 20:55 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 29, 2009 11:27 am
Posty: 100
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Aha.. i nie ma co gloryfikować Dave'a .. Nothing else matter w jego wykonaniu.. moze i fajne. ale ni ciula. może i cover. ale od oryginału ... długa przepaść :)
PS ... tak gwoli fanatyzmu do DM :fletch:


Pn kwi 10, 2023 21:15 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4342
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Mam nadzieję, że podjąłeś tabletkę na wieczór.

No nie zrozumiesz bo znasz pewnie Elvisa może 10 numerów a ja 500, stąd ciężko mi będzie Tobie wyłuszczyć problem dlatego lepiej będzie poprzestać na tym i zostawić nie wyjaśniwszy.


Pn kwi 10, 2023 21:17 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N paź 23, 2016 13:21 pm
Posty: 40
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Więcor napisał(a):
Sztosiwo. Czemu Gah tylko na coverach potrafi tak wokalnie odjebać? Tym bliższe mojej koszuli , że bardzo podobne sekwencje do Elvisa. Super wyszło.


Prędzej do Scotta Walkera.


Pn kwi 10, 2023 21:29 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 29, 2009 11:27 am
Posty: 100
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Więcor napisał(a):
Mam nadzieję, że podjąłeś tabletkę na wieczór.

No nie zrozumiesz bo znasz pewnie Elvisa może 10 numerów a ja 500, stąd ciężko mi będzie Tobie wyłuszczyć problem dlatego lepiej będzie poprzestać na tym i zostawić nie wyjaśniwszy.

:)
I to jest fajne :) Ja nie kumam :) A Ty mi nie wrzucasz "zjeb... " żem prostak :) .. Szacuneczek :) Pozdrawiam :)
PS. Niebywałe na tym forum :) :) Ale może to wszak od "ludzi" zależy :wink:


Pn kwi 10, 2023 22:21 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1899
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Słowo o wydaniu Deluxe Memento Mori Depeche Mode. Totalny blamaż, płytka znów nie chce się wcisnąć, w żenująco ściskającą kopertę. Porównałem sobie dziś z wydaniem limitowanym płyty Katie Melua. Tam jest wszystko ok, są odpowiednie milimetry, by to wszystko dobrze ze sobą współpracowało. Przykre to, że taki zespół jak DM , robi tak fatalne wydanie - niby Deluxe...

Milimetrów brakuje - płyta się rysuje.


Wt kwi 11, 2023 15:16 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 15:28 pm
Posty: 629
Lokalizacja: In Your Room
 
Post Re: D | M - Memento Mori
W ogóle mogliby wrócić do plastikowych pudełek kartoniki tak ale powinny być dobrze zrobione


Wt kwi 11, 2023 16:31 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 13, 2010 15:58 pm
Posty: 77
 
Post Re: D | M - Memento Mori
w kwestii rysowania się płyt cd coś takiego znalazłem https://www.quora.com/Are-cardboard-cas ... tch-the-CD


Wt kwi 11, 2023 17:04 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 567
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: D | M - Memento Mori
depesbe napisał(a):
Słowo o wydaniu Deluxe Memento Mori Depeche Mode. Totalny blamaż, płytka znów nie chce się wcisnąć, w żenująco ściskającą kopertę. ....... Przykre to, że taki zespół jak DM , robi tak fatalne wydanie - niby Deluxe...
.

mam podobne zdanie, po co w ogole takie wydanie i to jeszcze nazywa sie de-luxe, ani dodatkowych piosenek ani np mixa 5.1, w sumie to zwykla plyta plus jakies 15 zdjec, co to ma byc? ale w tym kontekscie spodziewam sie ze to jeszcze nie koniec, moze bedzie jakis boxik albo super de-luxe wydanie czy cos w ten desen, chyba gdzies musza upchac te oslawione 4 utwory ktore podobno nagrali


Wt kwi 11, 2023 19:18 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Nagrali to, by tak rzec, raczej na pewno. Martin nawet niepytany sam wyrywa się z informacjami na ten temat w wywiadach. Ostatnio widziałem to w rozmowie z jakimś panem z bodajże Meksyku lub jakiegoś innego latynoskiego kraju.


Wt kwi 11, 2023 21:54 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 20, 2006 19:25 pm
Posty: 1105
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post Re: D | M - Memento Mori
te 4 utwory moga byc ucphniete w jakis best off za 3-4 lata konczacy ich dzialnoasc


Śr kwi 12, 2023 7:48 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Eeee, przez te trzy/cztery lata to dadzą radę z jeden taki kawałek na wzór Martyra pod promkę takiej kompilacji sklecić, w międzyczasie jeszcze coś wydadzą, by to czwórkę upchnąć... :P


Śr kwi 12, 2023 11:43 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 24, 2023 21:39 pm
Posty: 26
 
Post Re: D | M - Memento Mori
depesbe napisał(a):
Słowo o wydaniu Deluxe Memento Mori Depeche Mode. Totalny blamaż, płytka znów nie chce się wcisnąć, w żenująco ściskającą kopertę. Porównałem sobie dziś z wydaniem limitowanym płyty Katie Melua. Tam jest wszystko ok, są odpowiednie milimetry, by to wszystko dobrze ze sobą współpracowało. Przykre to, że taki zespół jak DM , robi tak fatalne wydanie - niby Deluxe...

Milimetrów brakuje - płyta się rysuje.

Chciałem kupić na premierę zwykłą wersje właśnie żeby nie było koperty,bo te kilka zdjęć mi nie potrzebne,do obejrzenia 2 razy i tyle,ale w empiku był tylko delux a nie chciałem czekać na paczkę z neta.Powinni wydać deluxa jako zwykły digipack i nie było by problemu.Ja od razu przekładam z kopertówki do zwykłego jewel case,minus taki że zajmuje 2 miejsca na półce ale lepsze to niż ryski po każdym odsłuchu.Zresztą odsłuchałem naście razy i od tygodnia nie mam ochoty wracać,jedna z najgorszych płyt DM dla mnie.Mart w wywiadzie z Teraz R.mówił że przyniósł dema i większości kawałków niewiele zmienili,no i tak to brzmi w sumie jak demo.Coś też wspomina że nagrywali część na taśmach analogowych,Salogni coś tam rejestrowała,szkoda że tego analogu w ogóle nie słychać.


Cz kwi 13, 2023 22:34 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Jak te 4 nagrane niby, ale niewydane kawałki mają być takie, jak Sundown, to już niech ich lepiej nie wydają.
Ech, nie myślałem, że on nadal Imposterem żyje.
Sundown, normalnie down.


Pt kwi 14, 2023 12:35 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 27, 2013 16:59 pm
Posty: 417
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Po przynajmniej 20 przesłuchaniach, w różnych kolejnościach, w różnych miejscach, stwierdzam że jest to lepsza płyta dla mnie od poprzedniej. Dociera do mnie i mam w niektórych momentach ciary, ta płyta jest na prawdę dobra!!!
Czekam jeszcze na te 4 kawałki, chcę je już !!!


Pt kwi 14, 2023 18:31 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Ostatnio przeprowadziłem pewien eksperyment i wysłuchałem jak leci wszystkich albumów nowej ery, czyli tych z 21 wieku wg określenia tego umownego podziału przez niektórych, ja akurat dzielę to inaczej, tzn. na DM ery Alana oraz DM ery po Alanie, w którą wpisują się właśnie wszystkie albumy nagrane w 21 wieku, począwszy od Excitera z 2001 roku.

Ultry nie zaliczam do żadnego okresu, gdyż to był wg mnie taki album przejściowy, nagrany trochę z rozpędu po SOFAD jak i nie zawierający jeszcze w takiej ilości tych pierdząco nieczystych dźwięków, które są swoistym wspólnym mianownikiem tych zaistniałych po niej.

O ile na Exciterze te brudy dopiero co raczkują, tzn. są w fazie początkowej i tak bardzo nie rzucają się jeszcze w ucho, tak na Playaku są już dość wyraźnie słyszalne i nadają pewien charakter twórczości okresu "bez Alanowego”. Im dalej w las (kolejne albumy), tym więcej pierdziawek na horyzoncie, które niestety albo stety (zależy dla kogo), stały się wręcz znakiem firmowych powyższych albumów.

I tak po dojściu w końcu do Memento Mori, z radością muszę stwierdzić, iż mimo, że pewna kontynuacja została zachowana, to została ona wyraźnie przystopowana, a wręcz nastąpił regres tej „pierdzącej” formy tak często wytykanej przez fanów/słuchaczy.

Reasumując, wg mnie Memento Mori zdecydowanie wyróżnia się na tle tych wcześniejszych albumów, a People Are Good urasta nawet do jednego z najlepszych utworów tego okresu i wraz z Caroline's Monkey i Wagging Tongue, tworzy dla mnie absolutny top3 tej płyty.


So kwi 15, 2023 16:18 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Trafna analiza :beer:


So kwi 15, 2023 17:05 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
personal benek napisał(a):
Trafna analiza :beer:

Dzięki za dobre słowo... :beer:


So kwi 15, 2023 17:10 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 11:16 am
Posty: 305
Lokalizacja: spodek międzyplanetarny
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Ok tyg temu, wspomniałem o gościu co z oburzeniem oskarżył DM o kradzież jego piosenki ( tak napisał w tytule), pod naporem kom. usuną.
Wczoraj, pod już bardziej skromnym tytułem, postanowił dalej przepychać temat... Więc jeśli ktoś zainteresowany jego wywodami, to proszę.
https://www.youtube.com/watch?v=vGSa-1nTXBk


So kwi 15, 2023 21:06 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1343
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Może gość nie jarzy idei mash-up'ów po prostu.


N kwi 16, 2023 0:31 am Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2772 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136 ... 139  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team