Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2772 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 139  Następna strona
D | M - Memento Mori 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt wrz 30, 2005 21:14 pm
Posty: 38
Lokalizacja: 3-miasto
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Delta Machine napisał(a):
Słucham DM 25 lat, mam wszystkie płyty, DVD itd... i wiecie co wam powiem, marudzicie. Teksty typu że już dawno się skończyli są kompletnie nie na miejscu. Jaki zespół nawet młody ma tak dobre kawałki jak na Delcie czy na Spirit, na prawdę tak bardzo wam się to nie podoba? Dla mnie DM są jak wino, przynajmniej na razie i już się nie mogę doczekać Memento Mori bo na pewno będzie tam parę dobrych elektronicznych kawałków! Trzeba się przestawić, iść do przodu, i nie pieprzyć tylko tekstu typu: No kiedyś to byłoooo....... Dajcie spokój, cieszmy się i radujmy że jeszcze coś w ogóle robią i to na prawdę na dobrym poziomie!


Brawo Kolego! Świetnie napisane. Mam podobnie. Na każdej kolejnej płycie znajdują się perełki. Typowe, depeszowe perełki. Oczywiście bywają albumy lepsze i gorsze, ale panowie zawsze gwarantują pewien poziom. Wylewające się tu narzekania świadczą tylko o jednym - fani starzeją się szybciej niż zespół.


Wt paź 18, 2022 21:36 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 27, 2013 16:59 pm
Posty: 417
 
Post Re: D | M - Memento Mori
amstel napisał(a):
fani starzeją się szybciej niż zespół.


Święte słowa :brawo:


Wt paź 18, 2022 21:38 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 29, 2005 16:31 pm
Posty: 151
 
Post Re: D | M - Memento Mori
pop popem, chyba dobrze wiesz co miałem na myśli z tym RMFEM:)

nie chodzi o patrzenie w przeszłość, a o szczeorość, o nierobienie czegoś na odpierdol, taśmowo, sztampowo. Rozumiem że oni mają po 60 lat i inne rzeczy w głowach, pazur zanikł i tyle.


Wt paź 18, 2022 22:01 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 27, 2013 16:59 pm
Posty: 417
 
Post Re: D | M - Memento Mori
wysoki napisał(a):
pop popem, chyba dobrze wiesz co miałem na myśli z tym RMFEM:)

nie chodzi o patrzenie w przeszłość, a o szczeorość, o nierobienie czegoś na odpierdol, taśmowo, sztampowo. Rozumiem że oni mają po 60 lat i inne rzeczy w głowach, pazur zanikł i tyle.


Jak najbardziej cię rozumiem kolego i jak najbardziej wiem o co ci chodziło z tym popem w RMF :)
No cóż w takim razie życzmy sobie że nowa płyta zadowoli ciebie i mnie i będzie ten pazur o którym piszesz. Myślisz że robią coś na odpierdol? Ja jednak chciałbym chyba wierzyć i wierzę że nie. Mi po prostu dalej ich muzyka się podoba, nie mówię oczywiście że wszystkie kawałki (nie jestem fanatykiem) ale styl czy melodie dalej do mnie przemawiają i to jest fakt i zawsze jakąś perełkę na płycie znajdę i to nie jedną.
Jedyne co mogę ci zaproponować i tym co tak myślą jak ty, to żeby kompletnie odciąć się od poprzednich płyt, to na prawdę bardzo pomaga.


Śr paź 19, 2022 7:27 am Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 23, 2005 22:00 pm
Posty: 91
 
Post Re: D | M - Memento Mori
auranoir napisał(a):
Cel wydania Memento Mori jest jasny. Trasa koncertowa która przyniesie miliony. Nic poza tym . A część ludzi łyka to jak to oni kochają muzykę i fanów. O fletchu już zapomnieli i więcej kasy do podziału. Śmiać mi się chce z tych cen biletów . Może bardziej jednak żal mi tych ludzi że to kupują.


Skąd wiesz, że nie kochają muzyki i fanów ? ;)

Pewnie z tantiemów zarabiają tyle, że mogliby sobie muzykowanie darować - ja się cieszę, że ciągle im się chce.
Ciągnie wilka do lasu.

Boli Ciebie, że zarabiają na trasach? Jeny jakie to polskie.
Zagrałbyś kilka koncertów w tygodniu (z ciągłym zmienianiem lokalizacji) to dowiedziałbyś się, że to nie jest łatwy kawałek chleba.

Czasy się zmieniły w '93 płakalibyśmy wszyscy ze szcześcia, że DM gra w PL - teraz ciągle ktoś marudzi sapie na forach.


Śr paź 19, 2022 7:38 am Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 29, 2005 16:31 pm
Posty: 151
 
Post Re: D | M - Memento Mori
serio wystarczy wam "że im się jeszcze chce"? nie macie wymagań? przywiązanie jak do klubu na którego mecze się pojdzie nawet jak spadnie o kilka lig?


Śr paź 19, 2022 7:44 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 27, 2013 16:59 pm
Posty: 417
 
Post Re: D | M - Memento Mori
wysoki napisał(a):
serio wystarczy wam "że im się jeszcze chce"? nie macie wymagań? przywiązanie jak do klubu na którego mecze się pojdzie nawet jak spadnie o kilka lig?


Ale to dla ciebie kolego nie spełniają jakiś wymagań które masz do nich, to jest tylko twoje odczucie, ja np. uważam że poziom jednak trzymają a to że robią już coś innego niż parę lat temu to już jest inna bajka.


Śr paź 19, 2022 7:57 am Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 23, 2005 22:00 pm
Posty: 91
 
Post Re: D | M - Memento Mori
wysoki napisał(a):
serio wystarczy wam "że im się jeszcze chce"? nie macie wymagań? przywiązanie jak do klubu na którego mecze się pojdzie nawet jak spadnie o kilka lig?


Klub zmienia piłkarzy na młodszych z dobrą kondycją ;)

Tu mamy starzejących się ludzi, którzy szczyt swej twórczości mają już niestety za sobą.
Młody wiek sprzyja odkrywaniu, szukaniu nowych scieżek i rozwiązań. Ma się głowę pełną pomysłów i ideałów... ma się w sobie też jakiś bunt.

Nam pozostało miec nadzieję, że płyta będzię ciekawa oraz cieszyć się tym, że dane nam jest jeszcze iść na koncert ukochanego zespołu (z którym wiąrze się tyle wspomnień, tyle fajnych rzeczy)

Nikt nikogo nie zmusza do tego by płytę kupić , do tego by kupić bilet na koncert - to wolny kraj ;)


Śr paź 19, 2022 9:44 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 27, 2013 16:59 pm
Posty: 417
 
Post Re: D | M - Memento Mori
No właśnie, Amen !!!!


Śr paź 19, 2022 21:08 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Cytuj:
Teksty typu że już dawno się skończyli są kompletnie nie na miejscu.

:o Nie na miejscu. :?: Będę musiał przejrzeć regulamin bo jeszcze bana dostanę.

Cytuj:
Jaki zespół nawet młody ma tak dobre kawałki jak na Delcie czy na Spirit

Pytasz tak jakbyś chciał obiektywnie przyrównać najnowsze płyty DM do innych. Ale nie jesteś obiektywny bo nie sądzę że jest jakikolwiek inny zespół na który wykupujesz bilety co trasę nie mając nawet pojęcia jaki jest nowy materiał.

Teraz najnowszy kawałek został już przyrównany do niemieckich synth-pop bandów i innych popłuczyn po DM które do DM ponoć nie mają startu.
Ale jako że taki kawałek nagrywa teraz DM, to :fletch: :nlmda: i mój synth-pop jest lepszy niż twój.

Cytuj:
Wylewające się tu narzekania świadczą tylko o jednym - fani starzeją się szybciej niż zespół.

Chyba rzeczywiście się starzeją, ale ja to widzę po takich tekstach:

Cytuj:
na pewno będzie tam parę dobrych elektronicznych kawałków!

Cytuj:
zawsze jakąś perełkę na płycie znajdę i to nie jedną


Jakbym widział starego dziadka drzemiącego od 40 lat w rozlatującym się fotelu. Derma wyłazi, sprężyna w tyłek kłuje, ale przecież dalej da się na nim siedzieć. Jedna noga urwana no ale są przecież jeszcze trzy! A najśmieszniejsze że ten dziadek próbuje wszystkim wmówić że uwielbia ten fotel obiektywnie za jego wygodę i walory użytkowe, jednocześnie rzuca laską w tych co mówią że fotel się skończył, krzycząc że... TO NIE NA MIEJSCU TAK MÓWIĆ :wink:

Cytuj:
Czasy się zmieniły w '93 płakalibyśmy wszyscy ze szcześcia, że DM gra w PL - teraz ciągle ktoś marudzi sapie na forach.

A grają znowu Devotional Tour? Bo jak tak to chętnie kupie i złego słowa nie powiem.

Swoją drogą to ja już się gubię. Jeden pisze "trzeba się przestawić, iść do przodu", a za chwilę drugi że 30 lat temu to bym chętnie poszedł na koncert więc czemu dzisiaj marudzę.


Śr paź 19, 2022 21:43 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Delta Machine napisał(a):

Kwestia gustu, widzisz akurat te dwa kawałki które wymieniłeś mi średnio podeszły co oznacza że mamy chyba trochę inny gust , jak słucham muzyki nie patrzę w tył, nie patrzę na Violatora czy SOFAD, to nie ma sensu, było minęło, nie chciałbym na pewno żeby się powtarzali i męczyli w ciąż to samo. No i DM to też POP nie widzę w tym nic złego, dużo kawałków mieli i mają popowe.

Nie chcesz aby się powtarzali, to dobrze, ale nie zmienisz tego, że od trzech płyt się niestety powtarzają jeśli się rozchodzi o instrumentarium jak i dźwięki z nich wydobywane, oczywiście to nie jest problem, niemniej jak już mają się dalej powtarzać, to ja bym wolał, aby powtórzyli nieco odleglejsze motywy, jak choćby z bardzo płodnego okresu SOFAD, natomiast co do tej całej otoczki, to mam podobnie jak Ty, również się ekscytuję okresem poprzedzającym wydanie nowej płyty oraz rozpoczęciem kolejnej trasy koncertowej, pomimo już 39lat obcowania z ich genialną muzyką.


Śr paź 19, 2022 22:44 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
T_horN napisał(a):
wysoki napisał(a):
serio wystarczy wam "że im się jeszcze chce"? nie macie wymagań? przywiązanie jak do klubu na którego mecze się pojdzie nawet jak spadnie o kilka lig?


Klub zmienia piłkarzy na młodszych z dobrą kondycją ;)

Tu mamy starzejących się ludzi, którzy szczyt swej twórczości mają już niestety za sobą.
Młody wiek sprzyja odkrywaniu, szukaniu nowych scieżek i rozwiązań. Ma się głowę pełną pomysłów i ideałów... ma się w sobie też jakiś bunt.

Nam pozostało miec nadzieję, że płyta będzię ciekawa oraz cieszyć się tym, że dane nam jest jeszcze iść na koncert ukochanego zespołu (z którym wiąrze się tyle wspomnień, tyle fajnych rzeczy)

Nikt nikogo nie zmusza do tego by płytę kupić , do tego by kupić bilet na koncert - to wolny kraj ;)

W punkt :brawo:


Śr paź 19, 2022 22:47 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Delta Machine napisał(a):
jak słucham muzyki nie patrzę w tył, nie patrzę na Violatora czy SOFAD, to nie ma sensu, było minęło, nie chciałbym na pewno żeby się powtarzali i męczyli w ciąż to samo. No i DM to też POP nie widzę w tym nic złego, dużo kawałków mieli i mają popowe.


Violatora czy SOFAD mają nie powtarzać, a SOTU, Deltę czy Spiryt już mogą powtarzać? Bo na to się zanosi.
Do PTA każdy album miał swój sznyt, charakterystykę. Od SOTU z grubsza wszystko na jedno kopyto.


Cz paź 20, 2022 11:44 am Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 29, 2005 16:31 pm
Posty: 151
 
Post Re: D | M - Memento Mori
michaŁ napisał(a):

Violatora czy SOFAD mają nie powtarzać, a SOTU, Deltę czy Spiryt już mogą powtarzać? Bo na to się zanosi.
Do PTA każdy album miał swój sznyt, charakterystykę. Od SOTU z grubsza wszystko na jedno kopyto.


i o to mi chodziło, z tym że już przy PTA "odpuścili"


Cz paź 20, 2022 13:45 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 27, 2013 16:59 pm
Posty: 417
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Panowie i panie, to nie jest też tak że wszystko co robi nasz zespół mi się w 100% podoba, tak nie jest!!! Tak jak już napisałem nie jestem fanatykiem. Tylko każdą płytę traktuje osobno i zawsze jakieś perełki znajdę, tak mam. Nie porównuje z innymi płytami tak jak nie którzy tutaj, bo to jest bezsensu. Jeżeli też uważacie że wszystkie ostatnie płyty robią na jedno kopyto to sorry ale ja się z tym nie zgadzam a męczę je na prawdę często. Najmniej faktycznie mi się podoba SOTU z resztą byłem jednym z pierwszych którzy opisali tutaj tą płytę że faktycznie Jeanem michel jarree'em podjeżdża i jest dużo plastikowego plumkania itd... ale tam moi drodzy też się znajdą dobre kawałki, mam nadzieje i tego wam życzę i sobie że nowa płyta będzie podobna do Speak&Spell i A Broken Frame :lol: :lol: Trzymajcie kciuki :fletch: :nlmda:


Cz paź 20, 2022 14:58 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Delta Machine napisał(a):
Panowie i panie, to nie jest też tak że wszystko co robi nasz zespół mi się w 100% podoba, tak nie jest!!! Tak jak już napisałem nie jestem fanatykiem. Tylko każdą płytę traktuje osobno i zawsze jakieś perełki znajdę, tak mam. Nie porównuje z innymi płytami tak jak nie którzy tutaj, bo to jest bezsensu. Jeżeli też uważacie że wszystkie ostatnie płyty robią na jedno kopyto to sorry ale ja się z tym nie zgadzam a męczę je na prawdę często. Najmniej faktycznie mi się podoba SOTU z resztą byłem jednym z pierwszych którzy opisali tutaj tą płytę że faktycznie Jeanem michel jarree'em podjeżdża i jest dużo plastikowego plumkania itd... ale tam moi drodzy też się znajdą dobre kawałki, mam nadzieje i tego wam życzę i sobie że nowa płyta będzie podobna do Speak&Spell i A Broken Frame :lol: :lol: Trzymajcie kciuki :fletch: :nlmda:

Jak już, to zdecydowanie wolę do tych dwóch kolejnych :lol: :mrgreen:


Pt paź 21, 2022 19:07 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 29, 2005 16:31 pm
Posty: 151
 
Post Re: D | M - Memento Mori
nic nowego w temacie płyty ale ważna kwestia w temacie " Alan wróć"
https://youtu.be/mMr-H76bBKM


Pn paź 24, 2022 21:14 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Nie wiem czemu zespół i inni interpretują wciąż "Alan wróć" jako jakąś tęsknotę za przeszłością.
Gdyby to była kwestia tęsknoty, to przecież co najmniej tak samo często by wołano 'Vince wróć', tym bardziej że z nim mają lepsze relacje.

Osobiście jestem z 'team Alan' i nie mam pojęcia o co chodzi z tym wmawianiem mi tęsknoty.
Przecież nigdy nie znałem innego Depeche Mode niż trio.
Zacząłem ich słuchać od 1997 i wtedy jeszcze przez długi czas nie było sensownego internetu, youtuba itd.
Więc moja styczność z Alanem ograniczała się do ujęć ze starszych teledysków i garści starych zdjęć w necie.
Minęło wiele lat zanim przeczytałem jakąś biografię DM albo zapoznałem się z Recoil.
Nigdy nie widziałem też Alana live.
Tak na dobrą sprawę, to w latach 1997 - ok. 2005 Alan mi zupełnie powiewał.
Moją ulubioną Ultrę nagrali w trójkę więc nie widziałem zupełnie potrzeby powrotu Alana
(tym bardziej że sądziłem wówczas że Fletch pełnił muzycznie znacznie istotniejszą rolę, że Martin był lepszym muzykiem itp.)
Excitera uznałem za drobny wypadek przy pracy i czekałem na kolejne wielkie dzieło co mnie wgniecie w podłogę.

Więc jaka znowu nostalgia?
I myślę że takich jak ja jest cała masa. Nawet ci co zaczęli słuchać przed 1995 to przecież też z reguły nic o zespole nie wiedzieli.
Nie mieli możliwości iść zobaczyć ich w czterech na koncercie, zrobić sobie z Alanem zdjęcie, obejrzeć ze zrozumieniem wywiad po angielsku na YT itd.
Bzdura nie nostalgia.
Jakby fajnie grali to nikt by o Alana tyle nie pytał.


Pn paź 24, 2022 22:34 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 29, 2005 16:31 pm
Posty: 151
 
Post Re: D | M - Memento Mori
10/10

Recoil można lubić lub nie ale każdy kto nie jest głuchy usłyszy w tym ten brakujący KLUCZOWY pierwiastek DM


Wt paź 25, 2022 3:02 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 11, 2016 14:34 pm
Posty: 8
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Owszem, Alan miał bardzo istotny wkład w brzmienie zespołu. Taki SOFAD to moim zdaniem do dziś najbardziej wysmakowane dzieło grupy, z kolei na Ultrze mocno słychać wpływ ludzi zaangażowanych w proces powstawania albumu takich jak Doug Wimbish czy Danny Cummings. Depeche Mode z Alanem na pewno brzmiałoby inaczej i również przypuszczam że lepiej (przynajmniej z mojego punktu widzenia) ale też i należy sobie uświadomić że czy to z Alanem czy bez ten zespół najlepsze lata ma już za sobą i to co najlepszego miał nagrać, dawno już nagrał. Warto zwrócić też uwagę na to że dwa albumy, powszechnie uważane jako szczyt twórczości (Violator i SOFAD) zostały wyprodukowane przez Flooda.


Wt paź 25, 2022 13:58 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2772 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 139  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team