Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2772 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 139  Następna strona
D | M - Memento Mori 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz wrz 29, 2005 16:31 pm
Posty: 151
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Born napisał(a):

Oczywiście, Precious jest cukierkowe. Nie twierdziłem że nie jest.
Nie wychwalałem też przecież wcale Precious ani nie porównywałem go z Poison Heart czy Cover Me.
Pisałem jedynie że miało depeszowy sznyt i to podtrzymuję.
Precious jest mocno elektroniczne. Jeśli jest tam gitara, to tak przerobiona że ciężko ją rozpoznać.
Cały utwór jest też w dość wolnym tempie, tak jak właściwie wszystkie pierwsze single DM z ostatnich 30 lat.



wybaczcie leniwość bo nie sprawdziłem ale stawiam orzechy przeciwko dolarom że można to łatwo sprowadzić do: kompozycje Martina vs kompozycje Dave'a których ten drugi od lat ma coraz więcej i płyty na tym tracą


Pt paź 14, 2022 18:35 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Wg. mnie, PTA, Delta Machine i SOTU dużo zyskały dzięki piosenkom Dava.
Ale w przypadku Spirita wkład Dava oceniam tylko negatywnie.
Tyle blusa i Soulsavers na tej płycie to musi być jego wpływ.
Nie żeby takie inspiracje były złe same w sobie ale ani on ani Martin nie potrafią tego dobrze zrobić.
Albo wręcz im to powiewa. Dave przyniesie jakieś swoje demka, Martin okrasi to swymi pierdziawkami i fajrant.
Łatwiej było w przeszłości inspirować się grungem, rockiem alternatywnym, czy Trip Hopem,
ale połączenie blues i elektroniki to wyzwanie na które ich dziś już nie stać.


Pt paź 14, 2022 19:13 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1340
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Mi osobiście przeszkadzał wkład Dave'a jedynie na SOTU - gdyby wymieść stamtąd jego utwory, a w ich miejsce wstawić Ghost i Light, byłoby - IMHO - dużo lepiej. Mi trochę przeszkadza usilna próba wszelkiej kolabory Martina i Dave'a (mam wrażenie, że to jednak Dave do tego dąży, bo najczęściej to jest instrumental Martinowy i Dave coś do tego próbuje dopisać) - te utwory są wg mnie jednak słabiutkie.


Pt paź 14, 2022 19:44 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 29, 2005 16:31 pm
Posty: 151
 
Post Re: D | M - Memento Mori
to sie zaczeło po Exciterze, Dave pistawił ultimatum i mamy co mamy


Pt paź 14, 2022 20:06 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2009 18:14 pm
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Cały utwór jest też w dość wolnym tempie, tak jak właściwie wszystkie pierwsze single DM z ostatnich 30 lat.

Born, no jak dla Ciebie I Feel You, Barrel of a Gun czy Wrong są wolne, to ja jestem fanem Zenka ;)


Pt paź 14, 2022 20:22 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Oczywiście, w porównaniu do np. Rush czy So Much Love są to DOŚĆ wolne utwory, tak jak wczesniej napisałem.
Tak na szybko znalezione:

Barrel Of A Gun - 83 bpm
Rush - 109
How Much Is The Fish, Scooter - 140 bpm


Ostatnio edytowano Pt paź 14, 2022 20:48 pm przez Born, łącznie edytowano 1 raz



Pt paź 14, 2022 20:44 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 29, 2005 16:31 pm
Posty: 151
 
Post Re: D | M - Memento Mori
to bedzie niestety pierwszy "pierwszy singiel nowej plyty" nie Martina


Pt paź 14, 2022 20:46 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2009 18:14 pm
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Born napisał(a):
Oczywiście, w porównaniu do np. Rush czy So Much Love są to DOŚĆ wolne utwory, tak jak wczesniej napisałem.
Tak na szybko znalezione:

Barrel Of A Gun - 83 bpm
Rush - 109
How Much Is The Fish, Scooter - 140 bpm

No ale szybszych pierwszych singli raczej nie było.


Pt paź 14, 2022 21:05 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2009 18:14 pm
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
wysoki napisał(a):
to bedzie niestety pierwszy "pierwszy singiel nowej plyty" nie Martina

Moim zdaniem to kawałek Martina. Jest pewna hierarchia w zespole


Pt paź 14, 2022 21:07 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Cytuj:
to kawałek Martina. Jest pewna hierarchia w zespole

Raczej tak. Gdyby było inaczej to Dave już by się pewnie pochwalił awansem.


Pt paź 14, 2022 21:10 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 29, 2005 16:31 pm
Posty: 151
 
Post Re: D | M - Memento Mori
obym i tu sie mylił


Pt paź 14, 2022 21:30 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
michaŁ napisał(a):
Jest szansa na The Sun And The Rainfall na trasie :fletch:

Było by milo, ewentualnie jakiś inny fajny zapomniany kawałek, na pewno coś odświeżą, bo to ostatnio taka ich tradycja, oby tylko w jak najmniej zmienionej wersji, oczywiście jakiś fajny aranż jak najbardziej, jak to było z rewelacyjnym Everything Counts podczas ostatniej trasy.
Moje propozycje: Stories Of Old, If You Want, Blasphemous Rumours czy My Secret Garden, no ale tutaj Dave nie podołał by już pewnie wysokim rejestrom.


So paź 15, 2022 10:21 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 565
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Headstar napisał(a):

Pozatym - od dekady, albo i lepiej, zespoły nie zarabiają już większych pieniędzy z tego ile płyt sprzedadzą - tylko z tego ile i gdzie zagrają koncertów.

Nie wolno też zapominać że jest to ich jakby nie patrzeć zawód - czyli sposób zarabiania pieniędzy na życie swoje i swoich rodzin. Osobiscie również chodzę do pracy glównie w jednym celu - żeby zarobić. .


zgadzam sie, obecnie w dobie powszechnosci dostepu do wszystkiego szybk, latwo i tanio nikt juz nie zarabia na plytach tylko na koncertach, robia tak wszyscy, nawet najwieksze zespoly robia jakies trasy koncertowe czasem nawet bez wydania plyty, albo te wszystkie reunion po latach - schemat jest prosty - pod pretekstem spotkaja sie w studio, nagraja jeden utwor, wrzucaja na jakas skladanke a potem wielka trasa koncertowa, DM przynajmniej robia to w miare uczciwiej po wydaja pelny album

auranoir napisał(a):
Cel wydania Memento Mori jest jasny. Trasa koncertowa która przyniesie miliony. Nic poza tym . A część ludzi łyka to jak to oni kochają muzykę i fanów. O fletchu już zapomnieli i więcej kasy do podziału. Śmiać mi się chce z tych cen biletów . Może bardziej jednak żal mi tych ludzi że to kupują.


a mi zal Ciebie, skoro wszystko Cie tak denerwuje to po co marnujesz czas na tym forum?


So paź 15, 2022 11:25 am Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 16:41 pm
Posty: 226
 
Post Re: D | M - Memento Mori
michaŁ napisał(a):
Jest szansa na The Sun And The Rainfall na trasie :fletch:

wolałbym People are People


Wt paź 18, 2022 11:23 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 13:53 pm
Posty: 629
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Mam nadzieję że nie w wersji z Martinem, z jego bawarskim jodłowaniem


Wt paź 18, 2022 12:45 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 10:29 am
Posty: 1262
 
Post Re: D | M - Memento Mori
wysoki napisał(a):
wybaczcie leniwość bo nie sprawdziłem ale stawiam orzechy przeciwko dolarom że można to łatwo sprowadzić do: kompozycje Martina vs kompozycje Dave'a których ten drugi od lat ma coraz więcej i płyty na tym tracą


Nie zapominajmy o jednym. Utwory Gahana to kooperacje z muzykami z jego "solowych" produkcji. Wystarczy spojrzeć na kredyty. Znów Martin już nie ma tylu pomysłów co dawniej sięgając nawet po covery (John The Revelator). Taki układ z Gahanem & Co jest mu chyba na rękę.


Wt paź 18, 2022 19:19 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 13001
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Przecież najlepsze czasy za nimi. Już dawno. Mogliby ghostwritera zatrudnić by coś zmienić, chociaż ogólnie się nie zmienia maszyny, która działa, więc jest jak jest.


Wt paź 18, 2022 20:06 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 27, 2013 16:59 pm
Posty: 417
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Słucham DM 25 lat, mam wszystkie płyty, DVD itd... i wiecie co wam powiem, marudzicie. Teksty typu że już dawno się skończyli są kompletnie nie na miejscu. Jaki zespół nawet młody ma tak dobre kawałki jak na Delcie czy na Spirit, na prawdę tak bardzo wam się to nie podoba? Dla mnie DM są jak wino, przynajmniej na razie i już się nie mogę doczekać Memento Mori bo na pewno będzie tam parę dobrych elektronicznych kawałków! Trzeba się przestawić, iść do przodu, i nie pieprzyć tylko tekstu typu: No kiedyś to byłoooo....... Dajcie spokój, cieszmy się i radujmy że jeszcze coś w ogóle robią i to na prawdę na dobrym poziomie!


Wt paź 18, 2022 20:53 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 29, 2005 16:31 pm
Posty: 151
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Delta Machine napisał(a):
Słucham DM 25 lat, mam wszystkie płyty, DVD itd... i wiecie co wam powiem, marudzicie. Teksty typu że już dawno się skończyli są kompletnie nie na miejscu. Jaki zespół nawet młody ma tak dobre kawałki jak na Delcie czy na Spirit, na prawdę tak bardzo wam się to nie podoba? Dla mnie DM są jak wino, przynajmniej na razie i już się nie mogę doczekać Memento Mori bo na pewno będzie tam parę dobrych elektronicznych kawałków! Trzeba się przestawić, iść do przodu, i nie pieprzyć tylko tekstu typu: No kiedyś to byłoooo....... Dajcie spokój, cieszmy się i radujmy że jeszcze coś w ogóle robią i to na prawdę na dobrym poziomie!


zazdroszczę Ci że tak to czujesz i możesz cieszyć się kolejnymi "winami", Ja Delty nie jestem w stanie słuchać wcale a ze Spiryta jedynie Scum i So much love odpalam ale nawet one brzmią jak pop w RMF przy dowolnym numerze z Ultry:(


Wt paź 18, 2022 21:19 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 27, 2013 16:59 pm
Posty: 417
 
Post Re: D | M - Memento Mori
wysoki napisał(a):
Delta Machine napisał(a):
Słucham DM 25 lat, mam wszystkie płyty, DVD itd... i wiecie co wam powiem, marudzicie. Teksty typu że już dawno się skończyli są kompletnie nie na miejscu. Jaki zespół nawet młody ma tak dobre kawałki jak na Delcie czy na Spirit, na prawdę tak bardzo wam się to nie podoba? Dla mnie DM są jak wino, przynajmniej na razie i już się nie mogę doczekać Memento Mori bo na pewno będzie tam parę dobrych elektronicznych kawałków! Trzeba się przestawić, iść do przodu, i nie pieprzyć tylko tekstu typu: No kiedyś to byłoooo....... Dajcie spokój, cieszmy się i radujmy że jeszcze coś w ogóle robią i to na prawdę na dobrym poziomie!


zazdroszczę Ci że tak to czujesz i możesz cieszyć się kolejnymi "winami", Ja Delty nie jestem w stanie słuchać wcale a ze Spiryta jedynie Scum i So much love odpalam ale nawet one brzmią jak pop w RMF przy dowolnym numerze z Ultry:(


Kwestia gustu, widzisz akurat te dwa kawałki które wymieniłeś mi średnio podeszły co oznacza że mamy chyba trochę inny gust , jak słucham muzyki nie patrzę w tył, nie patrzę na Violatora czy SOFAD, to nie ma sensu, było minęło, nie chciałbym na pewno żeby się powtarzali i męczyli w ciąż to samo. No i DM to też POP nie widzę w tym nic złego, dużo kawałków mieli i mają popowe.


Ostatnio edytowano Wt paź 18, 2022 21:45 pm przez Delta Machine, łącznie edytowano 3 razy



Wt paź 18, 2022 21:35 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2772 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 139  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team