Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2772 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 139  Następna strona
D | M - Memento Mori 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
memphissto napisał(a):
Paradoksalnie ta płyta może wcale nie będzie taka ponura jak tytuł mógłby sugerować. O ile pamiętam to na konferencji Martin zdaje się mówił o tym, że świadomość śmierci powinna nas motywować do korzystania z życia. Może więc będzie trochę pod hasłem bawmy się póki jeszcze możemy.

Wg mnie może być po części ponuro, nastrojowo, melancholijnie jak też dynamicznie i przebojowo, taki zestaw - dla każdego coś miłego, niemniej ważne, aby było klimatycznie, pod znakiem typowego DM.
A jak będzie....no cóż, należy grzecznie poczekać i wysłuchać, a nie ferować wyroki zawczasu.


N gru 11, 2022 12:45 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Wcześniej w tym wątku pisałem że cover bandy nie grają nowych utworów DM i to był mój argument że DM to dzisiaj paździerz.
Zostałem zjechany:
czapelka napisał(a):
Kupuję, gdy ktoś mówi, że akceptuje DM np. do 1994 roku, ale jak podpiera to stwierdzeniem, że jakiś coverband (nawet tak dobry jak F2M) gra tylko rzeczy depeszowe do 1994 roku trąci nieco śmiesznością w mych oczach.

orzech65 napisał(a):
Argumenty, typu, że jakiś zespół grający covery coś gra bądź czegoś nie gra - litości.


To teraz często tu cytowany Vaughn George.
Nagrał ostatnio dwa filmiki (każdy ponad 30 min) o swych ulubionych i najmniej lubianych utworach DM.
Wśród jego 15 ulubionych nie ma ANI JEDNEGO nagranego po roku 2000.
WSZYSTKIE jego najmniej cenione utwory są z okresu po 2000 (wspomniał kilka innych, głównie z wczesnych lat 80, ale tylko odnosząc się do tego co inni albo sam zespół uważają za najgorsze).
Generalnie zjechał po całości ostatnie albumy używając wielu różnych argumentów, jak na muzyka i producenta przystało.
Większość z tych argumentów nie raz się na forum pojawiła.

To co, może teraz
Cytuj:
Wstawiać filmiki jakiegoś gościa z jutuba i oceniać po tym DM, no litośći !!





Wt gru 13, 2022 5:24 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Wg mnie również dwie pierwsze dekady były najbardziej twórcze, to był okres, gdzie każde kolejne dzieło stało wyżej od poprzedniego, a albumem SOFAD doszli do absolutnego topu. Kolejna dekada, to okres przejściowy, z wyraźnie zarysowaną tendencją spadkową, która pogłębiła się w czwartej dekadzie.
Oczywiście mam nadzieję, że jakiś próg wytrzymałości fana został już osiągnięty i obecną, piątą dekadę rozpoczniemy od zauważalnej zwyżki, czyli takie swoiste odbicie się od dna, czego sobie i wszystkim życzę.


Wt gru 13, 2022 7:54 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1343
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Born napisał(a):
Wcześniej w tym wątku pisałem że cover bandy nie grają nowych utworów DM i to był mój argument że DM to dzisiaj paździerz.
Zostałem zjechany:
czapelka napisał(a):
Kupuję, gdy ktoś mówi, że akceptuje DM np. do 1994 roku, ale jak podpiera to stwierdzeniem, że jakiś coverband (nawet tak dobry jak F2M) gra tylko rzeczy depeszowe do 1994 roku trąci nieco śmiesznością w mych oczach.

(...)


Mistrzu, żeś odkopał konwersację sprzed ponad dwóch lat. Cały wątek musiałem przekopać od ostatniej do pierwszej strony, żeby znaleźć, co ja tam wtedy popisałem i czy mi się aby zbyt radykalnie nie pozmieniało w tym czasie (nie kojarzyłem, że już tyle czasu upłynęło i w wyszukiwarce moich postów poleciałem jeno do trzeciej strony)

Strasznieś delikatny, jeśli mój cytat nazywasz "zjechaniem" :) To absolutnie atak żaden nie był ani nic, jedynie mój odbiór Twojej argumentacji. Nie wiem, może nie napisałem dość jednoznacznie. Nie przeszkadza mi, że ktoś twórczość DM post-94 (czy tam post-98) nazywa paździerzem. Ja też wiem, że "tosenevrati", że "kiedyś to były czasy", tylko ja może tak bardziej łagodnie to oceniam. Moją ulubioną płytą DM jest SOFAD, ale to nie znaczy, że dla mnie Delta czy Spirit jest niesłuchalnym syfem, acz zauważam różnicę w jakości brzmienia i kompozycji.

Trochę mi się to kojarzy (w drugą stronę, ale jednak, zasada podobna) z tym jak w którymś z polskich pism muzycznych (Magazyn Muzyczny chyba, ale pewności nie mam) w 1990 roku zrecenzowali Violatora dając mu dwie gwiazdki na pięć. Dwie! Na pięć! Kto śmiał mój ukochany zespół? Wyszukiwałem więc sam na siłę argumentacji, że ta recencja to bzdura. Typ napisał w recenzji (o ile pamięć mnie nie zwodzi, było to jednak ponad 30 lat temu), że jedyne akceptowalne na płycie utwory to Personal Jesus i Policy Of Truth, więc sobie wmawiałem, że przecież Enjoy jest takim już hitem, że w innych reckach chwalone jest np. Halo czy World In My Eyes, itd. itp. Wszystko byle potwierdzić moją wersję postrzegania.

No i właśnie teraz mi się to co napisałeś z moim wspomnieniem skojarzyło. Wydaje mi się, że trochę tak jest u Ciebie - naprawdę potrzebujesz tych dodatkowych argumentów - tam F2M, tu Vaughn George - żeby przekonać kogokolwiek do swojego zdania? Bo wiesz, teraz nawet gdyby się sam Flood czy inny Daniel Miller objawili i powiedzieli, że do 1994 DM było super, ale potem zaczęli już zjeżdżać w paździerz, a przy ostatnich albumach to w ogóle masakra, a nie wspominali wcześniej o tym, bo jednak głupio i mieli nadzieję, że się DM jednak odbiją, no ale to już jednak zbyt długo trwa - to dlaczego to miałoby zmienić moje postrzeganie ostatnich płyt DM? Ja rozumiem, że Vaughn jakąś tam wiedzę muzyczną i producencką ma, potrafi pewne rzeczy pod tym kątem właśnie rozebrać na części pierwsze, wyciągnąć pewnie jakieś wnioski, do których ja - przy braku takiej wiedzy - zapewne nie dojdę. I ok, ja to mogę przyjąć do wiadomości, ale to nie będzie miało wpływu na moje postrzeganie "podobalności-mi-się" płyt DM. Coś mnie pewnie zastanowi, przy czymś powiem "o, hmmm, to ciekawe", ale Perfect i Broken będą mi się podobały tak samo przed jak i po. Czy bardziej niż Walking In My Shoes albo In Your Room albo Mercy In You? No nie. Wiadomo. Czy znaczy to, że mam mniejsze wymagania, pośledniejszy gust muzyczny? Być może, nie spędza mi to snu z powiek.

Żebyś źle nie odebrał - nie znamy się osobiście, ale na tym forum kojarzę Cię i szanuję - Ciebie i Twoje zdanie. Jesteś jedną z niewielu osób, które piszą tu konkretnie, z sensem i - nawet jeśli się z Tobą nie zgadzam - to zawsze wiem, że Twoje posty poczytać warto, co przy obecnej padace tego forum jest wartością niemałą. Mam więc nadzieję, że nie odbierzesz tym razem mojej odpowiedzi jako atak

EDIT: Aha, i odnośnie najgorszych kawałków DM wg Vaughna to - poza "Fail" i "Soft Touch/Raw Nerve", które bardzo lubię, oraz może jeszcze "My Little Universe" - to zgadzam się, że na pewno są to jedne z gorszych kawałków DM.


Wt gru 13, 2022 10:23 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3687
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Kazdy ma swój ulubiony okres twórczości, dla mnie np prawdziwe DM to te od S&S do Violka ale pisanie że cover bandy nie grają nowych utworów to po prostu nieprawda.

Ja np byłem 2 tyg temu na występie polskiego Cover Bandu z Wejherowa - Spirit In The Forest i zagrali So Much Love.

Mało tego odpalam pierwsza lepszą setliste chyba najbardziej znanego CB Depeszów -Forced to Mode https://www.setlist.fm/setlist/forced-t ... 005cc.html

i mamy Wrong, Suffer Well, Cover Me, I feel Loved


Śr gru 14, 2022 13:15 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Nie jestem raczej jakiś mega delikatny.
Po prostu staram się podpierać moje zdanie jakimiś argumentami, czymś więcej niż "bo ja tak uważam".
I wkurza mnie jak wyśmiewa je ktoś kto ma w zamian jedynie "bo ja tak uważam" albo jego argumentem jest robienie mi jakiejś psychoanalizy by mi samemu uzasadnić dlaczego mam inne zdanie ("to se ne vrati", za bardzo patrzysz w przeszłość itp.).
Nie mówię tu konkretnie o Tobie, bo cytowałem też orzecha i to generalnie się powtarza.

Cytuj:
naprawdę potrzebujesz tych dodatkowych argumentów - tam F2M, tu Vaughn George - żeby przekonać kogokolwiek do swojego zdania?

Tak jak napisałem. Wydaje mi się to dość oczywiste. Chociaż wiem, że na stronie fanów jakiegokolwiek zespołu nastroję są bliżej sekciarskiego uwielbienia.
i najlepiej sprawdzają się na tym forum posty w stylu "Kocham DM od... Niieważne jak grają to zawsze... Po co to krytykanctwo... Bądzmy jak wielka rodzina... blablablabla." I zaraz pod takim postem ze komentarze z kciukami, brawami i gratulacjami ze tak mądre i ważne słowa padły (po raz któryśtam).

Co do tego kolesia co dał Violatorovi 2 gwiazdki: Nie wiadomo na ile on w ogóle znał twórczość dm i w ogóle muzykę elektroniczną. Rok 1990 to w Polsce fascynacja rockiem, Kazikiem i zespołami typu Ira. Mógł to być koleś który każdej płycie DM dałby 2-3 gwiazki, więc jego opinia wcale nie musi być kontrargumentem dla opinii Vaughn George'a. Ten ostatni zna DM na wylot jak i zajmuje się ogólnie muzyką elektroniczną. Co najważniejsze, nie można powiedzieć że Vaughn jest jakimś nieobiektywnym dziadkiem żyjącym przeszłością, bo pochwalił np. najnowsze Ghosts Again.

Cytuj:
pisanie że cover bandy nie grają nowych utworów to po prostu nieprawda

Dyskusja o cover bandach była ponad 2 lata temu. Te przykłady które wyliczyłeś są z ostatnich ok. 8 miesięcy.
Więc ok, coś się w tym temacie zmienia.
Po pewnie ponad dekadzie istnienia i zagraniu wszelkich możliwych b-sidów, F2M sięgnęło wreszcie po czołowe single z nowych albumów.


Śr gru 14, 2022 13:31 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1343
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Ok, rozumiem Twoje oczekiwanie podczas dyskusji argumentacji równoważnej w jakimś sensie Twojej. W takim razie słaby dyskutant ze mnie, bo ja się głównie w mojej ocenie podpieram swoimi właśnie odczuciami, tym jak widzę pewne rzeczy. Taki już ze mnie narcyz :) Wybacz moje użycie "trąci śmiesznością", może faktycznie źle dobrałem słowa. Nie robiłem też Tobie żadnej psychoanalizy, po prostu napisałem jak skojarzyły mi się Twoje argumenty z tym co sam kiedyś w jakiś tam może i podobny sposób przeżyłem. Luz, wytłumaczyłeś o co chodzi, teraz (chyba) łapię.

Typ dziennikarz w 90 roku dał pewnie dwie gwiazduchy, bo wydaje mi się, że w tamtych czasach DM jednak nie było jakoś poważnie traktowane przez tzw. branżę muzyczną. Ja wtedy nie miałem takiego odbioru, bo byłem po prostu dzieciakiem, który się mocno Depeszami zajarał, ale potem czytałem, że Violek (po BC i MFTM) nie był jakoś pozytywnie odbierany i przez dziennikarzy i przez die-hard fanów. Recenzję Violka przytoczyłem nie jako kontrargument dla opinii Vaughn'a George'a, a po prostu jako podłoże do opisanego już przeze mnie skojarzenia.

Dobra, zamknijmy dysputę, bo odchodzimy zbyt od głównego tematu wątku.


Śr gru 14, 2022 14:29 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3044
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Z okazji świąt chciałem życzyć wszystkim fanom DUŻO ZDROWIA RADOŚCI MIŁOŚCI I SPOKOJU W TYM CZASIE A TAKŻE OBY NOWY ROK OKAZAŁ SIĘ DLA NAS WSZYSTKICH SZCZĘŚLIWY!!! Żebyśmy wszyscy dotrwali w zdrowiu do płyty i spotkali się kto wie na koncertach. Sobie i Wam tego życzę!


So gru 24, 2022 11:38 am Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 17, 2018 14:06 pm
Posty: 29
 
Post Re: D | M - Memento Mori
:nlmda:


So gru 31, 2022 11:54 am Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 16, 2009 19:13 pm
Posty: 146
Lokalizacja: włocławek
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Jakieś info kiedy pierwszy singiel? Za 2.5 miesiąca trasa...


Wt sty 03, 2023 19:28 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1899
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: D | M - Memento Mori
No co Ty... Pewnie będzie znów zaskoczenie i singiel na początku lutego, ewentualnie ostatni dzień stycznia... :roll:


Wt sty 03, 2023 19:35 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 20:46 pm
Posty: 617
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: D | M - Memento Mori
No trzymają nas w napięciu. Liczyłem, że jeszcze przed świętami poznamy szczegóły wydawnicze nowego albumu, a tutaj nowy rok się zaczął i ciągle cisza...


Śr sty 04, 2023 8:47 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1899
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Mają ustalony schemat od Delty. To żadne zaskoczenie.


Śr sty 04, 2023 15:58 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 29, 2005 16:31 pm
Posty: 151
 
Post Re: D | M - Memento Mori
ale schemat się urwał w momencie przekroczenia 4 lat cyklu więc kto wie....


Śr sty 04, 2023 16:04 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1899
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Jestem za tym, aby było jak najszybciej. Ale schematy u Nich są strasznie niszczące czasami... Ich samych...


Śr sty 04, 2023 17:19 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 13031
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: D | M - Memento Mori
https://twitter.com/thequietus/status/1 ... Av6IVa-T8g

17 marca album


Cz sty 05, 2023 22:49 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 27, 2013 16:59 pm
Posty: 417
 
Post Re: D | M - Memento Mori
No i mamy nową płytkę, chociaż liczyłem na luty :fletch: :nlmda:
Ciekawe kiedy singielek, jak obstawiacie ???


N sty 08, 2023 10:22 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3044
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Możliwe że 3 marca. Nie zdziwiłbym się.


N sty 08, 2023 11:33 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1343
 
Post Re: D | M - Memento Mori
3 marca może być faktycznie singiel w formie "fizycznej" (CD, download, winyl), ale podejrzewam że wcześniej w lutym (może już na początku) singiel pojawi się np. na youtube.


N sty 08, 2023 15:44 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1899
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: D | M - Memento Mori
To jest oczywista oczywistość. Przy ostatnich 2 albumach, prawie takie same schematy. Teraz będzie podobnie... Chciałbym się mylić, oczywiście co do wcześniejszej pory bardziej zadowalającej Fanów DM ...


N sty 08, 2023 18:05 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2772 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 139  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 48 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team