Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2772 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128 ... 139  Następna strona
D | M - Memento Mori 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Headstar napisał(a):
Fajny dowód na to że to co trafiło człowiekowi do głowy za posrednictwem pirackiej kasety zapewne we wczesnych latach 90 tak mocno tkwi że powoduje nawet
brak zwrócenia przeze mnie uwagi na fakt iż problematyczny PLT był lub nie był na podstawowej liscie utworów MFTM :). O tym ze nierzadko utwory na kasety były nagrywane w innej kolejności niż znajdowały sie na albumie juz nie będe wspominał - kto pamięta te czasy to wie.



Problem polega na tym że gdybyś miał kasetę oryginalną, albo oryginalne CD to też miałbyś PLT bo tak to zostało wtedy wydane. To nie jest tak że piraci sobie bsidea wrzucili na piracką kasetę.

CD, kaseta 14 kawałków, Vinyl 10. Tak to było w 1987 roku.

101 na vinylu zostało wydane w wersji z 17 utworami a na CD pełny koncert -21 numerów.

I teraz pytanie czy wersja Cd jest wzbogacona o 4 numery czy vinyl jest zubożony o 4?

A może po prostu trzeba zaakceptować fakt, że tracklista w jakimś sensie też bywa uzależniona od nośnika?


Pt mar 31, 2023 15:06 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Na dzień dzisiejszy z mojej perspektywy, wygląda to bardzo obecująco - co do postrzegania MM. Urósł taki "stereotyp" wiele lat temu - "Najlepsza płyta po ULTRA". Zastanawiam się coraz bardziej pozytywnie co do MEMENTO MORI, w tym względzie. Czas na finalny werdykt, jeszcze nie teraz...


Pt mar 31, 2023 15:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 04, 2005 23:06 pm
Posty: 146
Lokalizacja: Babilon
 
Post Re: D | M - Memento Mori
chmurek napisał(a):
kotletojad napisał(a):
po co ta dyskusja, skoro MFTM kończy się na Pimpf i jest to fakt.

ps. Jegomosc w bialym t-shircie jak jest tu na forum ma ode mnie flaszke :brawo:


Widać, że czai te kocie ruchy :wink:


Pt mar 31, 2023 16:19 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 15, 2006 12:32 pm
Posty: 158
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Na szczecińskich zlotach i chyba tylko na szczecińskich podczas „Pimpf” ustawiają się cztery rzędy po każdej stronie parkietu, które naprzemiennie idą ku sobie marszowym krokiem. Uważam, że ma to wtedy największy sens i współgra to idealnie z monumentalizmem tego utworu. To co jest na filmiku, czyli machanie rękami lub kładzenie się na podłodze jest bardzo komiczne. Jeździłem na różne złoty w Polsce i wszędzie poza Szczecinem jest tak robione. Dziwne dla mnie i szkoda, że w innych miastach nie udało się zaszczepić tej formy z mojej ziemi.


Pt mar 31, 2023 16:21 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 20:46 pm
Posty: 614
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Taka ciekawostka z trochę innej beczki. Wyobraźcie sobie, że na oficjalnej stronie wciąż nie ma informacji o wydaniu nowego albumu, mimo że minął tydzień od premiery. Ta ich strona to od lat jakiś żart.


Pt mar 31, 2023 16:59 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 242
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Lord Mały napisał(a):
Na cd 3 utwory są dodane jako extra tracks, płyta kończy się na Pimpf :) tak samo jak BC na New dress :D
Płyta to zamysł twórcy, a nie wytwórni w zależności od nośnika, na którym jest wydana.

Dokladnie tak. A ze ktos sobie kupil CD poszerzone to jest jego problem. MFTM konczy sie na Pimpf, amen. :)


Pt mar 31, 2023 17:37 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: D | M - Memento Mori
memphissto napisał(a):
Taka ciekawostka z trochę innej beczki. Wyobraźcie sobie, że na oficjalnej stronie wciąż nie ma informacji o wydaniu nowego albumu, mimo że minął tydzień od premiery. Ta ich strona to od lat jakiś żart.


Na głównej faktycznie nie ma info oznajmiającego wydanie Memento Mori - i to jest słabe - ale już w dyskografii jest: https://archives.depechemode.com/discog ... omori.html

Niemniej, na głównej być powinno jednak.


Pt mar 31, 2023 17:42 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Lord Mały napisał(a):
Na cd 3 utwory są dodane jako extra tracks, płyta kończy się na Pimpf :) tak samo jak BC na New dress :D
Płyta to zamysł twórcy, a nie wytwórni w zależności od nośnika, na którym jest wydana.


Z Krzysiaczkiem jest zawsze ten sam problem. Przyznać się do błędu nie potrafi tylko będzie brnął w swoje chore teorie z uporem maniaka. Nie rozumie biedaczysko co znaczy bonus track, extra track etc. A nie, rozumie przecież tylko nie przyzna, że popłynął :) Memento Mori było fajne ale już nie jest. Wracamy na stare tory :) Zaraz napisze, gdzie ja kuwa pisałem, że MM jest fajne?? :D
Ale lubię Krzysiaczku Twoje wynurzenia. Zostań!


Pt mar 31, 2023 19:20 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2004 21:32 pm
Posty: 1511
Lokalizacja: Gdansk
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Wrażliwych na czarny humor uprasza się o nieczytanie.
Będąc dzisiaj z wizytą u rodziców, włączyłem mamie (70+) nowe dzieło a lubi sobie posłuchać naszych chłopców. I tak rozmawiamy, ogólna wesołość i nagle mówi: "Jeszcze te stare piosenki Depeszów miały jakiś wigor a teraz… Pewnie pisał im je ten co umarł". Jakby się nad tym zastanowić. Bardzo podobał jej się utwór Soul With Me, pomimo moich zarzutów na asłuchalność zwrotki, no i jak zwykle doceniła piękny głos Dave'a.
Mój odbiór albumu zmienił się nieznacznie, starając się nie słyszeć tego co mi przeszkadza o czym pisałem wcześniej, mocnym punktem jest MFS.


Pt mar 31, 2023 20:09 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: D | M - Memento Mori
kurde wracajac do pierwszego singla GA, cos mi to wyglada ze sie nie zapowiada na fizyczne wydanie, chyba ze cos przegapilem na tych 125 stronach :-? , albo moze ktos cos wie? kurcze od Ultry kupuje na bierzaco wszystkie mozliwe maxi-single, za dobrych czasow potrafili wydac ze 2-3 wersje maxow a tu nawet nie ma zwyklej cd ze strona a i strona b , co za czasy nadeszly :shock:


Pt mar 31, 2023 20:28 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Wygląda na to, że jednak byłem w błędzie, bo 31 marca ma się ku końcowi, a tu nawet digital downloadu singla. Niniejszym wchodzę pod stół, odszczekuję i przepraszam wszystkich, którym czyniłem złudną nadzieję swoimi przekonaniami. Jestem mocno zawiedziony i rozczarowany.


Pt mar 31, 2023 20:30 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: D | M - Memento Mori
kurde obawiam sie ze jesli nie wydali/wydadza pierwzsego singla w formie fizycznej to nie wydadza w ogole zadnego zakladajac ze w ogole beda jakies nastepne bo moze tylko jakies pseudo single-promo


Pt mar 31, 2023 20:34 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: D | M - Memento Mori
czapelka napisał(a):
Wygląda na to, że jednak byłem w błędzie, bo 31 marca ma się ku końcowi, a tu nawet digital downloadu singla. Niniejszym wchodzę pod stół, odszczekuję i przepraszam wszystkich, którym czyniłem złudną nadzieję swoimi przekonaniami. Jestem mocno zawiedziony i rozczarowany.


Mi się wydaje, że już się rozjechali ze klasycznym schematem wydawniczym i mają w du.p..ie (Chriss daj pan już spokój z tym zadkiem ) już trzymania się dat. Wyjdzie w bliżej nieokreśłonym terminie.


Ostatnio edytowano Pt mar 31, 2023 21:02 pm przez Więcor, łącznie edytowano 1 raz



Pt mar 31, 2023 20:38 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 24, 2023 21:39 pm
Posty: 26
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Headstar napisał(a):
Dyskusja na temat płyty jak widać po ilosci postów w tym temacie trwa w najlepsze. Mnie również naszła pewna myśl wczoraj. Otóż doszedłem do wniosku ze tak naprawdę najbardziej miarodajne byłoby chyba dostać wszystkie płyty zespołu w jednym momencie naszego życia, posłuchać i wtedy je ocenić. Moge sie zalozyć ze ranking tych waszych, ale rowniez moich top moglby być znacząco inny. Nie wiem jak dzisiaj postrzegałbym np Violatora. Płytę dostalem do słuchania w 1990 roku, mając lat 13. Czy dzisiaj mając 45 tak samo bym się nią zachwycił ? Czy nie działa tutaj dokładnie ten sam mechanizm ktory w wielu z nas wzbudza jakis sentyment do czasów dziecinstwa czy wczesnej mlodosci na zasadzie : kiedyś to było. Czy nie tesknimy za tym ze te 30 lat temu zylismy tak naprawde w innym swiecie ? Chyba nieco zapominamy o tym, bo wiekszosc z nas tutaj ma jednak pesel zaczynajacy sie od 7 czy 8, ze rowniez my sami jestesmy jednak innymi ludzmi niz 20 czy 30 lat temu, mamy inny bagaż doswiadczen za sobą, inne priorytety i jesteśmy na pewno w zupelnie innym miejscu życiowo niż wtedy kiedy wychodził BC, MFTM, V, SOFAD czy U. Tak samo rowniez panowie z kapeli są w innym miejscu - prawdopodobnie jeszcze innym niż my jestesmy w tej chwili, a przynajmniej wiekszosc z nas. Pamiętajmy że oni mają po 60 lat ....

Ja tak nie mam,wciąż wygrzebuje jakąś muze z lat 70/80/90 której nie znałem i albo mi się podoba albo nie,i właśnie niejednokrotnie odkrywam całą dyskografię danej kapeli/wykonawcy na raz.Wiadomo jakieś pojedyncze utwory kojarzą mi się z konkretnymi sytuacjami w życiu,ale też takie za którymi nie przepadałem i dalej nie przepadam.Jak jakiś album DM uważam za dobry to żadna sytuacja tego nie zmieni,a tym bardziej to że się starzeje.Nie kupuje też argumentu że panowie z DM to dziadki,mają po 60 lat,bo znam artystów którzy nagrywają super albumy a są/byli starsi.To po prostu indywidualna sprawa.


Pt mar 31, 2023 20:59 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 24, 2023 21:39 pm
Posty: 26
 
Post Re: D | M - Memento Mori
krzysiek napisał(a):
Headstar napisał(a):
Dyskusja na temat płyty jak widać po ilosci postów w tym temacie trwa w najlepsze. Mnie również naszła pewna myśl wczoraj. Otóż doszedłem do wniosku ze tak naprawdę najbardziej miarodajne byłoby chyba dostać wszystkie płyty zespołu w jednym momencie naszego życia, posłuchać i wtedy je ocenić..


Troche tak troche nie.
SOFAD wyszedł jak miałem 18 lat i nie lubie go jako całosci od samego początku.

Ale jasne-na odbiór muzyki może mieć wpływ w jakim momencie życia ją poznaliśmy.Wspomnienia, nastroje.

Ja zaczynalem od MFTM i płyty wstecz poznawałem praktycznie w ciągu kilku dni. I np SGR też nie lubie specjalnie-ta płyta bardzo źle brzmi. Utwory z niej lepiej wypadają np na 101.

Ja od małego mam fioła na punkcie brzmienia i wiem co mi się podoba a co nie.

No właśnie brzmienie też u mnie decyduje w dużej mierze,stąd też nick "sprzętowy".Bo jak słyszę emulator,arp2600,mellotron itp.itd. to już jest plusik.Tak samo pewni producenci,inżynierowie dźwięku,ludzie od miksu.Kiedyś sprawdzałem ulubioną muzę pod tym kątem i okazało się że wiele nazwisk się powtarza.I okresy kiedy powstawała dana muzyka,bo używano danego sprzętu.A później nadeszła era laptopa i pro tools i to już nie wchodzi mi tak często,choć są ludziska którzy potrafią to wykorzystać.


Pt mar 31, 2023 21:13 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 24, 2023 21:39 pm
Posty: 26
 
Post Re: D | M - Memento Mori
czapelka napisał(a):
memphissto napisał(a):
Taka ciekawostka z trochę innej beczki. Wyobraźcie sobie, że na oficjalnej stronie wciąż nie ma informacji o wydaniu nowego albumu, mimo że minął tydzień od premiery. Ta ich strona to od lat jakiś żart.


Na głównej faktycznie nie ma info oznajmiającego wydanie Memento Mori - i to jest słabe - ale już w dyskografii jest: https://archives.depechemode.com/discog ... omori.html

Niemniej, na głównej być powinno jednak.

No tak ale discogs to giełda i baza danych i tam ludziska sami aktualizują.Ile ja tam kasy wydałem,chyba najlepsze miejsce dla kolekcjonerów,jest prawie wszystko.


Pt mar 31, 2023 21:33 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Emulator II napisał(a):
No tak ale discogs to giełda i baza danych i tam ludziska sami aktualizują.Ile ja tam kasy wydałem,chyba najlepsze miejsce dla kolekcjonerów,jest prawie wszystko.


Niekoniecznie. Ceny w pytkę zawyżone. Fakt, dużo jest ale discogs nie jest matką bosko w świecie kolekcjonerów.


Pt mar 31, 2023 21:47 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 20:46 pm
Posty: 614
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Emulator II napisał(a):
czapelka napisał(a):

Na głównej faktycznie nie ma info oznajmiającego wydanie Memento Mori - i to jest słabe - ale już w dyskografii jest: https://archives.depechemode.com/discog ... omori.html

Niemniej, na głównej być powinno jednak.

No tak ale discogs to giełda i baza danych i tam ludziska sami aktualizują.Ile ja tam kasy wydałem,chyba najlepsze miejsce dla kolekcjonerów,jest prawie wszystko.



Emulator, orientuj się, przecież kolega czapelka nie miał na myśli discogsa, tylko dyskografię na oficjalnej stronie.
Nie mieszajmy różnych systemów walutowych :D


Pt mar 31, 2023 21:53 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 10:06 am
Posty: 379
Lokalizacja: DMielec
 
Post Re: D | M - Memento Mori
chmurek napisał(a):
kotletojad napisał(a):
po co ta dyskusja, skoro MFTM kończy się na Pimpf i jest to fakt.




SKoro juz wyszedl temat z Pimpf w roli glownej to przyznac sie ktory lezy na podlodze ? :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=3qfHPotZ-Aw

NIe widze tego pierwszy raz wiec bez szoku , ale dla postronnych wyglada to jak ciezka sekta :mrgreen:

ps. Jegomosc w bialym t-shircie jak jest tu na forum ma ode mnie flaszke :brawo:


niby off top ale musze :mrgreen: a ja chetnie ' postawie ' tej pani blond na srodku kóleczka


Pt mar 31, 2023 23:30 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 04, 2005 23:06 pm
Posty: 146
Lokalizacja: Babilon
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Memento Mori

Niemcy -1
Italia - 1
Szwecja - 1
Hiszpania - 1
Polska - 1
Francja -1
Wielka Brytania - 2
Irlandia - 3
Holandia - 3
Norwegia - 5
Litwa - 8
Japonia - 28
Australia - 36


So kwi 01, 2023 8:08 am Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2772 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128 ... 139  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], waldekdm i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team