Depeche Mode - Zobacz wątek - D | M - Memento Mori
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 2772 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 139  NastÄ™pna strona
D | M - Memento Mori 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 24, 2005 10:45 am
Posty: 2657
Lokalizacja: Ostrow Wlkp.
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
Ujmę to tak, że dogadać się muszą.
Martin nie wyżyje ze swoich solowych dokonań szczególnie gdy będą to takie rzeczy jak te ostatnie. Dave ma większe szanse z SS.
Właśnie przed chwilą doszedłem do wniosku, że mimo, że bardziej cenię Martina to jego solowe prace doceniam po połowie. Z części mogę stawiać ołtarze, a część z nich bez zbędnych ceregieli mogę wyrzucić. Solowych dokonań Gahana natomiast bym nie wyrzucił żadnych mimo, że są jakieś bardziej oddalone od tego co jest/było w DM.
Martin musi zdawać sobie sprawę, że jego ostatnie eksperymenty muzyczne to nisza niszy, a w tej niszy, w którą sam się zaprowadził na chleb zarobić nieprawdopodobnym jest. Oczywiście chleb jedzony w takich złotych warunkach jakie ma teraz.
Tylko kontynuacja marki Depeche Mode nie obniży obojgu poziomu życia.
To już nie będzie to samo Depeche Mode, ale czy tego odczucia już od dawna nie znamy przy okazji schizmy z roku 95 i wcześniejszej z Vincem?
Jestem w żałobie ale w temacie kontynuacji DM zachowuję pogodę ducha, która wypłynie gdy ta żałoba minie.


Pt maja 27, 2022 14:59 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 29, 2005 16:31 pm
Posty: 151
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
masa marzeń ściętych głów, nic już nie będzie. Tak czuję;(


Pt maja 27, 2022 15:03 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
Szaman naprawdę uważasz że Martin nie wyzyje z tantiemow choćby? A i Dave sobie poradzi spokojnie myślę.


Pt maja 27, 2022 15:08 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
Też mi się tak wydaje. Swoją drogą, nie zdziwię się, jeśli koniec Depeche Mode, który być może już się dokonał czy dokonuje się na naszych oczach, nie zostanie nigdy ogłoszony. To byłoby ich w stylu. W przekonaniu tym utwierdza mnie zaś choćby to, co widzę na stronie głównej.


Pt maja 27, 2022 15:13 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 24, 2005 10:45 am
Posty: 2657
Lokalizacja: Ostrow Wlkp.
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
@FM: Te trasy i płyty to był znaczący wpływ gotówki. Nie oszukujmy się, że robili to wyłącznie z potrzeby uzewnętrznienia weny twórczej. To robią głównie na solówkach. Uważam, że się dogadają. Każdy powód jest dobry by kontynuować. Nawet kasa. Bo efekt jest nadal dobry. Może nie taki jak w szczycie formy twórczej ale nadal dobry.


Pt maja 27, 2022 15:17 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2003 21:40 pm
Posty: 475
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
Natura horret vacuum...
Myślę, że wzorem np. VCMG powstanie projekt Dave'a i Martina pod nazwą DM. Idealna nazwa...


Pt maja 27, 2022 15:26 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
Niezłe :)


Pt maja 27, 2022 15:28 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
FM napisał(a):

Mam nadzieję że Dave i Martin podejmą jedyna słuszna decyzję w tej sytuacji. .


Ale dlaczego jedyną słuszną? Przecież wkład Andyego w muzykę Depeche Mode był jaki był.
Z puntu widzenia artystycznego DM to był duet, a na koncertach kwartet. Andy był ważny-ale wizerunkowo, jako dobra dusza, ulubieniec fanów-ale nie artystycznie.

Z punktu widzenia artystycznego dużo większym ciosem było odejście Alana. Tak wiem -Alan tylko odszedł a nie zmarł, ale efekt był podobny-nie było go w zespole. Ale załóżmy że by zmarł-uważasz że powinni zakończyć wtedy karierę? Rozwiązać zespół?

Ja nie wiem co oni teraz powinni zrobić. To ich decyzja i uszanuje każdą. Ale mówiąc o jedynie słusznej przesadzasz.


Pt maja 27, 2022 16:38 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
Ja to widzę tak, że Alan dla wielu fanów nie ma startu do Fletcha niezależnie jakby się starał bowiem Alan był znajdą z ogłoszenia, a Fletcher był jednym z jedynych prawilnych członków zespołu, mającym glejt jego założyciela. Do tego Alan odszedł z własnej woli więc kij mu w oko i łaski bez.

Ja ciekaw jestem reakcji na odwróconą sytuację, tzn. Fletch nie umiera ale odchodzi ze względu na np. zły stan zdrowia, czy też byłyby postulaty rozwiązania zespołu.


Pt maja 27, 2022 17:40 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
Nie, no w 94 roku gdy Alan odchodził z DM miał dużo silniejszą pozycję wśród fanów niż Andy.
Ja doskonale pamiętam te czasy, jednym z powodów odejścia Alana był fakt że nie mógł się on pogodzić z tym że Andy się obijał a on odwalał najwięcej roboty i ludzie w tamtych czasach byli mocno na Andyego wkurzeni-jestem przekonany że gdyby wtedy zrobiono ankietę wśród fanów-kto ma odejść-Fletch czy Alan to wynik byłby miażdżący. Przez pierwsze lata zespołu jako Trio fani wręcz nie szanowali Fletcha, był on takim trochę pośmiewiskiem. To się potem zmieniło, ale w tamtych czasach to nie było aż tak różowo dla Andyego.

To tak naprawdę Alan był odpowiedzialny za brzmienie zespołu, za aranżacje koncertowe i fani to wiedzieli.


Pt maja 27, 2022 19:54 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 20:09 pm
Posty: 12
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
Idę o zakład że będą grali dalej


So maja 28, 2022 2:00 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 6:25 am
Posty: 292
Lokalizacja: Bytom
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
Alan odszedł z zespołu 27 lat temu, czyli juz prawie dwa razy więcej niż w nim był. Powody jakie zostały przedstawione w jego oświadczeniu były powodami podanymi do publicznej wiadomości. Nie mamy 100 % pewności ze były jedynymi. Moim zdaniem jakiekolwiek dywagacje dzisiaj na temat jego powrotu nie mają najmniejszego sensu. W tym wszystkim o czym tutaj piszecie na pewno jest dużo racji, ciekawe są również rożne perspektywy z jakich przedstawiacie to co może sie dalej stać, lub też nie. Nikt jednak nie napisał ani nie wspomniał o jednym, moim zdaniem bardzo istotnym fakcie - prócz tego ze pisaliście o kasie, o tym ze Andy sie obijal, że miał nikły wpływ na twórczość itd to zapomnieliście chyba o jednym - był najlepszym kumplem Martina od dzieciństwa i jednym z założycieli Depeche Mode. Moim zdaniem to jest w tych wszystkich dywagacjach najważniejsze. O stan konta chłopaków tak bardzo bym sie nie martwił, nie sądzę że po ostatnich trasach jest to temat w jakikolwiek sposób podnoszony przez D i M. Martin nie przepił a Dave na pewno nie przećpał wszystkiego, pozatym, od momentu kiedy obaj mieli problemy z używkami, zarobili kilka razy tyle niż mieli. I nadal z tantiemów zarabiać będą. Moim zdaniem zespół zostanie rozwiązany, funkcjonowanie Depeche Mode jako duet nie będzie miało miejsca.


Pn maja 30, 2022 11:35 am Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 16, 2004 16:25 pm
Posty: 133
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
Jeśli Martin nic do tej pory nie napisał na nowy album DM,to na pewno zacznie. Płyta będzie na 100%,zapewne na cześć przyjaciela.


Pn maja 30, 2022 15:01 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 20, 2006 21:11 pm
Posty: 29
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
Nowa płyta...może..., ale bardziej spodziewam się solidnego koncertu "tribute to..." z zaproszonymi gośćmi, może jakimś nowym kawałkiem no i oczywiście DVD z tego koncertu.


Pn maja 30, 2022 15:58 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 21:15 pm
Posty: 107
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
Szkoda Fletcha, był duchowym filarem zespołu.
Zdecydowanie, za wcześnie jeszcze na jakikolwiek annoucement o dalszych losach DM. Tym niemniej, w zaistniałej sytuacji, uważam, że D+M powinni się jawnie zdeklarować.
A co byście powiedzieli na taki scenariusz:
Martin wyciąga z szuflady jakiś zakurzony kawałek napisany przez AF i DM wydaje go na singlu, który sprzeda się grubo jako tribute to. Niby to abstrakcja, ale kto wie, czy Fletch też nie próbował komponować...


Wt maja 31, 2022 10:20 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 10, 2004 13:15 pm
Posty: 39
Lokalizacja: K-Pax
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
"Fani darzą nas bezgranicznym zaufaniem. A my rewanżujemy się im, zupełnie nie patrząc na to, jakie są ich oczekiwania." - Andy Fletcher (1961-2022)


Wt maja 31, 2022 12:50 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 11, 2016 14:34 pm
Posty: 8
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
Z dużą dozą prawdopodobieństwa - oni sami najprawdopodobniej nie wiedzą co dalej. Wszystko jest wyłącznie wróżeniem z fusów, ale jeżeli już do niego dochodzi to uważam że być może dojdzie do jakiegoś koncertu "dla Andy`ego" i ewentualnie wydania ostatniego, pożegnalnego albumu (choć tutaj mam spore wątpliwości). Od dawien dawna widać że nie maja już jakiegoś ciśnienia na tworzenie. Nie znam stanu kont obu Panów, ale podejrzewam ze finansowo są zabezpieczeni całkiem przyzwoicie (do tego Martin na bieżąco otrzymuje wpływy z tantiem autorskich) a zatem sobie poradzą. Myślę, że w takim czy inny sposób pozostaną aktywni muzycznie ale na wielkie wydawnictwa pod szyldem DM raczej bym nie liczył.


Wt maja 31, 2022 13:22 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 11, 2016 14:36 pm
Posty: 93
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
Czynny udział i produkcja
Daniel


Pt cze 17, 2022 18:23 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 16:41 pm
Posty: 222
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
za długo milczą, czyli album będzie
Prodigy bez frontmana też się nie rozpadło


Åšr lip 20, 2022 9:14 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12908
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
The Prodigy to zupełnie inna bajka.


Åšr lip 20, 2022 13:30 pm Zobacz profil WWW
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 2772 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 139  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team