Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2772 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 134, 135, 136, 137, 138, 139  Następna strona
D | M - Memento Mori 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: D | M - Memento Mori
No to czekam na interpretacje tego, co się dzieje w teledysku. Przyznam szczerze, że nie za wiele z tego kumam.


Śr maja 24, 2023 16:12 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Pomysł na teledysk ciekawy. Mroczność cały czas w tle. Czyżby 3 singlem było "Don't Say You Love Me " ? C.D.N. :8):


Śr maja 24, 2023 16:20 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Teledysk spoko. Nic wybitnego i ich najlepszym teledyskom do pięt nie dorasta, ale też nie jest zły. Wolę takie rzeczy niż coś w stylu "Soothe My Soul". O "Hole To Feed" nie wspominam.


Śr maja 24, 2023 16:31 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 16:41 pm
Posty: 222
 
Post Re: D | M - Memento Mori
jakiś kat topi nowożeńców.. i następni i nastepni czekają w kolejce
nie doszukiwałbym się tu ukrytego przesłania.. za dużo myślimy jak to powiedział kiedyś Marin Gore
teledysk pewnie Antona bo on jest na tyle zboczony


Śr maja 24, 2023 16:53 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Jest przesłanie. Na końcu teledysku kilka sekund muzy z "Don't Say You Love Me".


Śr maja 24, 2023 18:02 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 23, 2007 7:56 am
Posty: 59
 
Post Re: D | M - Memento Mori
C-M napisał(a):
jakiś kat topi nowożeńców.. i następni i nastepni czekają w kolejce
nie doszukiwałbym się tu ukrytego przesłania.. za dużo myślimy jak to powiedział kiedyś Marin Gore
teledysk pewnie Antona bo on jest na tyle zboczony


raczej nie kat a jakis chrzciciel? (Anton?).... to jakaś terapia malżeńska (niekoniecznie młode - raczej nawet długoletnie pary) generalnie jak para zaczyna żyć własnym tokiem a nie razem dzielić życie, każdy robi swoje, w sumie nie arydzieo ale fajnie że Martin z Davem też przystąpili do tej terpii - może zaczną więcej ze sobą rozmawiać?


Śr maja 24, 2023 19:02 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 16:41 pm
Posty: 222
 
Post Re: D | M - Memento Mori
zgadza się. też później pomyślałem o chrzcicielu


Śr maja 24, 2023 19:35 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Wg mnie klip pokazuje problem komunikacyjny, twarzą w twarz. Wszyscy piszemy, sms-ujemy, kontakt osobisty staje się coraz rzadszy, przez co tracimy stopniowo jako ludzie umiejętność efektywnego komunikowania się ze sobą. Staje się to dla nas tak trudne jak mówienie pod wodą - tak to widzę.


Śr maja 24, 2023 19:39 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
krzysiek napisał(a):
Freelove singlowa to była zupełnie nowa piosenka przecież :D

Bardziej mi chodziło o to co zrobili z Fragile Tension albo Lilian. Trochę dynamiki, przestrzeni, pogłosu na wokalu. Bez szaleństwa ale jednak wersje singlowe tych utworów jak dla mnie dużo zyskały.

No i o taką właśnie znaczącą przemianę/odmianę mnie się rozchodzi :P
Choć zupełnie nie podzielam zdania, źe [...]"to była zupełnie nowa piosenka"[...] :mrgreen:


Śr maja 24, 2023 22:00 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Fajny teledysk. Mega intrygujący na początku. I nie ma tandetnych scenerii jak w Ghosts Again. Generalnie te teledyski gdzie zespół widać najmniej to najczęściej moje ulubione (Wrong, Home, Personal Jesus 2011 itd.). Jest wtedy możliwość coś opowiedzieć.

Czemu od razu terapia małżeńska? Przecież stali tam też mężczyźni, w tym Martin i Dave. Dwóch z nich miało jakieś kajety, coś sobie rozrysowywali, może jacyś partnerzy biznesowi albo skłóceni sąsiedzi.

Nie miałem też skojarzeń z chrztem, raczej z jakimś mistycyzmem (jakieś czarodziejskie źródło). I Generalnie Anton u mnie na plus, przynajmniej w temacie teledysków. Trochę ma zgrane już do wyrzygania motywy, ale przecież nie powiecie chyba że jego dzisiejsze teledyski to jakaś tragedia w porównaniu z tym co kiedyś.

Inna rzecz, co już pisałem, że kręcą teraz mniejszym kosztem. Trochę na zasadzie Anton: Chodź Dave, pójdziemy tu kawałek dalej na plaże pokręcisz się w stroju astronauty i będzie ok (Cover Me), albo: Chodźcie chłopaki, tu kawałek dalej jest fajny budynek, nakręcę was jak gracie w szachy na dachu. Ale to jest tylko i wyłącznie wina DM, to przecież oni ustalają ile chcą wydać.

Tak więc nie jest to jakieś arcydzieło, ale zdecydowanie wolę to niż jak Anton za parę groszy porywa się na coś co go przerasta i zaczynają się prześcieradła i styropianowe nagrobki. Tutaj wybrał ciekawych, dobrych aktorów, skupił się na twarzach, miał jakiś pomysł, zaintrygował.


Ostatnio edytowano Śr maja 24, 2023 22:53 pm przez Born, łącznie edytowano 1 raz



Śr maja 24, 2023 22:48 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: D | M - Memento Mori
W stopce podpisano:

Directed by The Sacred Egg
Creative Directed by Anton Corbijn


Cokolwiek to znaczy. Może Antoni wniósł pomysł i zlecił wykon The Sacred Egg?


Śr maja 24, 2023 22:53 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: D | M - Memento Mori
A, czyli nie za wszystko odpowiada Anton. Widać on też teraz potrzebował kooperacji :)


Śr maja 24, 2023 22:55 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 23, 2007 7:56 am
Posty: 59
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Born napisał(a):
Fajny teledysk. Mega intrygujący na początku. I nie ma tandetnych scenerii jak w Ghosts Again. Generalnie te teledyski gdzie zespół widać najmniej to najczęściej moje ulubione (Wrong, Home, Personal Jesus 2011 itd.). Jest wtedy możliwość coś opowiedzieć.

Czemu od razu terapia małżeńska? Przecież stali tam też mężczyźni, w tym Martin i Dave. Dwóch z nich miało jakieś kajety, coś sobie rozrysowywali, może jacyś partnerzy biznesowi albo skłóceni sąsiedzi.

Nie miałem też skojarzeń z chrztem, raczej z jakimś mistycyzmem (jakieś czarodziejskie źródło). I Generalnie Anton u mnie na plus, przynajmniej w temacie teledysków. Trochę ma zgrane już do wyrzygania motywy, ale przecież nie powiecie chyba że jego dzisiejsze teledyski to jakaś tragedia w porównaniu z tym co kiedyś.

Inna rzecz, co już pisałem, że kręcą teraz mniejszym kosztem. Trochę na zasadzie Anton: Chodź Dave, pójdziemy tu kawałek dalej na plaże pokręcisz się w stroju astronauty i będzie ok (Cover Me), albo: Chodźcie chłopaki, tu kawałek dalej jest fajny budynek, nakręcę was jak gracie w szachy na dachu. Ale to jest tylko i wyłącznie wina DM, to przecież oni ustalają ile chcą wydać.

Tak więc nie jest to jakieś arcydzieło, ale zdecydowanie wolę to niż jak Anton za parę groszy porywa się na coś co go przerasta i zaczynają się prześcieradła i styropianowe nagrobki. Tutaj wybrał ciekawych, dobrych aktorów, skupił się na twarzach, miał jakiś pomysł, zaintrygował.


rzeczywiście pary czekające w kolejce mogą nie być "małżeństwem"... terapia dla par? tak mi się kojarzy zwłaszcza że byli na niej Mart i Dave - takie stare małżeństwo.
ale chyba główną ideą był brak rozmawiania ze sobą, dyskusji, porozumienia i to tak się wpasowuje w historię DM i rolę Fletch-a


Cz maja 25, 2023 6:14 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Akurat rola szachów w Ghosts Again jest bardzo istotna, gdyż Fletch bardzo lubił w nie grać.


Cz maja 25, 2023 6:57 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Znamy już tytuł jednego z nowych kawałków (prawdopodobnie jeden z tych, które nie weszły na MM): "Life 2.0" - zdradził Martin w podcaście dla Apple.

A co do klipu Wagging Tongue - instagramowe wstawki z making of:
https://www.instagram.com/p/CsoXWeosNFd/
https://www.instagram.com/p/CsoXej9swi_/
https://www.instagram.com/p/CsoXlt-s-pk/


Cz maja 25, 2023 8:58 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 29, 2004 17:51 pm
Posty: 717
 
Post Re: D | M - Memento Mori
czapelka napisał(a):
zdradził Martin w podcaście dla Apple

Nie dla Apple tylko dostępnym m.in. na platformie Apple Podcasts.

A chodzi o podcast Smartless (prowadzą Jason Bateman, Sean Hayes i Will Arnett). Odcinek z DM będzie dostępny publicznie 29 maja (obecnie dostępny jest dla subskrybentów Wondery+). Podcast publikowany jest w całości lub fragmentach m.in. na Amazon Music, Apple Podcasts, Spotify i na oficjalnej stronie: https://www.smartless.com/episodes

Cytuj:
This episode comes out for free on 05/29 and is available early and ad-free for Wondery+ subscribers.

We speak & spell with Dave Gahan and Martin Gore of [the French fashion magazine] Depeche Mode. Truly, we just can’t get enough from these gents— from soccer fights and removing clutter, to The Berlin Wall… and “life to prolong,” you might as well just smash a bug on your forehead. Enjoy the Silence; Enjoy the SmartLess.


Cz maja 25, 2023 22:40 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 29, 2004 17:51 pm
Posty: 717
 
Post Re: D | M - Memento Mori


Pn maja 29, 2023 18:25 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt mar 24, 2023 21:39 pm
Posty: 26
 
Post Re: D | M - Memento Mori
krzysiek napisał(a):
Nie wiem czy było tu gdzieś zaznaczone, pewnie niektórzy to wiedzą , niektórzy może nie więc napiszę bo w sumie ciekawostka.

Tak jak już napisałem w wątku koncertowym w najnowszym numerze Teraz Rocka jest wywiad z Gahanem. Wyczytałem z niego dosyć ciekawą informację, że utwory które Martin stworzył z Butlerem po pierwsze niekoniecznie były napisane dla Depeche Mode-z wywiadu wynika że wręcz nie były , po drugie-Mart z liderem PF nie tylko te utwory napisał, skomponował ale po prostu nagrał.Dał je posłuchać Keslerowi a ten go namówił aby je dał do posłuchania Gahanowi bo może coś z tego warto wykorzystać dla DM.

Dave zapoznał się z tymi numerami słuchając ich z wokalem Butlera który oryginalnie te utwory zaśpiewał-wśród tych numerów był również CM-który tak jak napisałem bardzo lubię ale który dla mnie nie jest zupełnie depeszowym numerem-i chyba m.in dlatego.

Ciekawe jestem czy te oryginalne wersje kiedyś wypłyną.

Zarówno ten wywiad jak i poprzedni -z Martinem który ukazał się w numerze kwietniowym mówią wiele o roli Fletcha w zespole. Gahan mówi że nagrywali te numery na początku 2022 roku w Santa Barbara z Martinem, a przecież wcześniej wiele razy podkreślali że Fletch nawet nie słyszał tych nowych numerów-nawet w jakiś szczątkowych wersjach.Czyli na początku roku-zakładam styczeń, luty, no może marzec Dave z Martem nagrywają piosenki a Fletch nawet o tym nie wie bo pewnie jakby wiedział to by się chyba zainteresował -prześlijcie chłopaki co tam dłubiecie .Przypomnę -Fletch zmarł nagle 26 maja.

Inną szokującą informacją było to że Mart przyznał że ostatni raz Fletcha na żywo widział w 2019 roku- 3 lata przed jego śmiercią.

Zespół i kumple pełną gębą , nie ma co......

Tam w tych wywiadach było jeszcze że Fleczu od 30 lat nie zagrał choć by dźwięku na płytach i to było dla mnie szokiem.A co do relacji między nimi to przecież zawsze były koła wzajemnej adoracji,Dave z Alanem z którego wypowiedzi wynikało że nigdy nie poczuł się "swój" w zespole,Mart gdzieś z boku,najbliżej z Fletchem.


Pt cze 09, 2023 12:20 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 24, 2023 21:39 pm
Posty: 26
 
Post Re: D | M - Memento Mori
krzysiek napisał(a):
Ja rozumiem osoby którym CM się nie podoba. To jest najmniej depeszowy numer na płycie, jedyny którego sobie kompletnie nie wyobrażam live. Dla mnie to jest dobra piosenka, ale nie dobra piosenka Depeche Mode.

Ja CM bardzo lubie-ale wynika to gównie z tego że ja w ostatnich latach nie jestem w sumie już fanem współczesnego Depeche Mode tylko fanem Gahana jako wokalisty. A to jest najlepszy wokalnie numer na płycie-numer w którym Gahan pokazuje że przynajmniej w studio cały czas daje radę.

Czy takich piosenek oczekiwałbym od DM-no nie, ale takich dokładnie piosenek oczekuje od Gahana jako wokalisty. Dla mnie to byłby świetny numer na jego solową płytę bo jest kapitalnie zaśpiewany.

Płyty jako całości już nie chce mi się słuchać ale często wracam do tego numeru obok PAG i Speak To me.
Mnie CM nie podchodzi właśnie przez wokal.Przecież Dave tam wręcz melorecytuje a nie śpiewa i może dlatego daje rade,bo są momenty na płycie gdzie nie daje rady,te wszystkie falsety w ogóle nie w jego tonacji.Coś grzebali przy jego wokalu bo strasznie w miksie jest wypchany na 1 plan,czasem wręcz przykrywa całe tło.Tak jak by nie miał już dołu i próbuje przesunąć się o oktawę w górę.Druga sprawa która mnie drażni w CM to schemat który się powtarza na MM w kilku kawałkach czyli pętla perka+prosta melodyjka przez zwrotki i mostek na refren z pierdami/ozdobnikami w tle..Bez zmian tępa,monotonnie,jak z fabryki,i to nie zarzut tylko do MM bo po Ultra było tego raz więcej raz mniej na albumach.Na gorąco po premierze narzekałem na swoistą "prostotę" jak by puścili demo ver.no i skleiło mi się to w całość po wywiadzie Marta w którym mówił że przyniósł do studia dema i przy niektórych praktycznie nic nie robili.Może to miały być kawałki na solówkę Marta?No i loudness war,człowiek chce posłuchać głośniej a tu łeb rozrywa.


Pt cze 09, 2023 12:50 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 14:17 pm
Posty: 582
Lokalizacja: Krakowskie
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Kurcze blade, przesłuchałem ten album kilka razy - dalej wszystko zlewa mi się w jedną całość i czuję się mega znudzony. Nie przekonam się do tego. No nie ma opcji.


Wt cze 13, 2023 12:17 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2772 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 134, 135, 136, 137, 138, 139  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team