Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2772 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139  Następna strona
D | M - Memento Mori 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Ja rozumiem osoby którym CM się nie podoba. To jest najmniej depeszowy numer na płycie, jedyny którego sobie kompletnie nie wyobrażam live. Dla mnie to jest dobra piosenka, ale nie dobra piosenka Depeche Mode.

Ja CM bardzo lubie-ale wynika to gównie z tego że ja w ostatnich latach nie jestem w sumie już fanem współczesnego Depeche Mode tylko fanem Gahana jako wokalisty. A to jest najlepszy wokalnie numer na płycie-numer w którym Gahan pokazuje że przynajmniej w studio cały czas daje radę.

Czy takich piosenek oczekiwałbym od DM-no nie, ale takich dokładnie piosenek oczekuje od Gahana jako wokalisty. Dla mnie to byłby świetny numer na jego solową płytę bo jest kapitalnie zaśpiewany.

Płyty jako całości już nie chce mi się słuchać ale często wracam do tego numeru obok PAG i Speak To me.


N kwi 30, 2023 10:12 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: D | M - Memento Mori
chcialbym dodac swoj glos do dyskusji o CM - mi wlasnie najbardziej podoba sie refren, to dobry utwor ale nie umiescil bym go w mojej czolowce albumu
jesli chodzi o never let me go to utwor od jakiegos czasu zaczal dzialac mi na nerwy, zwlaszcza ta agresywna gitara (a ja bardzo lubie gitary), jedyny numer ktory ma ochote przewijac na plycie
jesli chodzi o sam album to troche zeszlo ze mnie powietrze i juz nie slucham po kilka razy dziennie, aczkolwiek to bardzo dobra produkcja i nadal bardzo milo sie slucha w przeciwienstwie do marnego Spirita


N kwi 30, 2023 13:17 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: D | M - Memento Mori
czapelka napisał(a):
@Więcor - Ty Lightem wzgardzasz, ja lubię bardzo. No i tyle, cóż poradzisz, oka nie wyjmiesz.


Niedziela. Pędzę w Twej intencji pomodlić się żarliwie w sprawie Light'a :) Niesamowite jak coś takiego może się depeszakowi podobać. To nawet nie leżało w najgorszym zestawie najgorszych PIOSENEK dM. Ten dramatyczny wokal ze ściśniętymi jajami w imadle. No nie. Szanowny Panie wyprowadzę na ścieżkę prawdy, jedynej prawdy jak się spotkamy :)


N kwi 30, 2023 15:45 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Cytuj:
Czemu gorszy? ta Karolina znaczy. Bo inny niż reszta oklepanych? Bo właśnie dziwny, inny, nieoczywisty, bo Gahan w końcu wokalnie robi to co potrafi a nie pitulenie discopolowe jak w Ghosts Again. Muzycznie też inaczej, lepiej, nie te same do wyrzygu dzwięki.. Może to boli bo złamali schemat. Serio, jestem mocno zaskoczony, że nie podoba sie taki numer.


Jaki on tam schemat złamali, chopie. :roll:
Schemat to łamie Cosmos, który nie ma typowego refrenu, a ta wstawka Martina to w ogóle nie wiadomo czym tam jest.
Schemat to łamał np. Dirt na tle całego Excitera. I dlatego nie miał szans się tam znaleźć.
Schemat łamał też Blasphemous Rumours (i nie sądzę żeby tam to kogoś 'bolało', na pewno nie mnie).
I jakie tam niby są nowe dźwięki w CM? Smyczki? Dudy jak w Judas? No litości.

CM może brzmi NIECO inaczej na tle MM (choć jest w podobnej stylistyce), ale sam w sobie niczym 'nieoczywistym' nie jest. Blisko mu do SOTU.
I pewnie by mi się bardziej podobał jakby się tam właśnie mocniejszy rytm pojawił, jakby przynajmniej pod koniec się bardziej rozkręcał.

Zaznaczam, że nie żywię do CM niechęci, trochę mi się nawet bardziej ostatnio spodobał.
Ale raczej pozostanie dla mnie najgorszy na MM bo nic nie oferuje.
Przy Ghosts Again to mi przynajmniej noga tupie (chociaż to pewnie drugi najgorszy dla mnie na płycie).
Z innych rzeczy, nie pamiętam żeby kiedykolwiek tak często mówiono o filmowości nowych utworów DM jak teraz i rzeczywiście są takie momenty na albumie. CM też tego jednak nie oferuje.
Co do śpiewu Gahana, to on na niejednym utworze dobrze śpiewa, zresztą wokal na albumach studyjnych jest i tak zawsze w jakimś tam stopniu poprawiany więc nie zwracam na to tak dużej uwagi.
Są za to w CM stare dobre 'kreatywne poszukiwania' DM z ostatnich lat, Vol 22 czy ileśtam: Zwrotka sobie, plumken w tle sobie, koślawy refren sobie.


N kwi 30, 2023 19:47 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Chopie Born a może i nie , w sumie nie wiem.

Ja wiem, że lubisz się wynurzać, niekoniecznie zawsze z sensem ale ma robić gadanina wrażenie ale tym razem w 14 zdaniach przeciągnąłeś ciut i na mnie nie robi, może na młodszych uczestnikach tego przybytku robi ;)
Raz piszesz , ze nie brzmi inaczej bo Blasphemous Rumours dopiero brzmiał inaczej (wpaść na pomysł porównywania z BS , mistrz) Raz jednak brzmi trochę inaczej..

NIe chce mi się z Tobą kopać. W moim mniemaniu jest inny niż cała reszta i dlatego mi się podoba. Zresztą zamknąłeś w sumie ze mną dyskusję w tym temacie jeśli nuzia CI chodzi przy Ghosts i jest git mimo , że to nędza a jeśli słyszysz tam SOTU w tej Karolinie to tym bardziej nie ma o czym dyskutować. Wrzucam Cię do wora z napisem "drewniane ucho" i co więcej głuche bo mam wrażenie , ze drewno ma więcej wrażliwości :)


ps. zapomniałem zaprosić na popcoprn :)


Ostatnio edytowano N kwi 30, 2023 21:04 pm przez Więcor, łącznie edytowano 1 raz



N kwi 30, 2023 20:34 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Ja wynurzać :?: Mam 1/10 twoich postów.
Napisałeś o CM zaraz pod moim postem pisząc że jesteś zaskoczony i zadałeś proste pytanie - Czemu gorszy?
No to odpisałem.
Nie wiem o co spina :)


N kwi 30, 2023 21:02 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: D | M - Memento Mori
JA w ogóle się nie spiąłem. Lubię po prostu jak się coś dzieje ;)

Chodziło mi o wynurzenie w jednym poście a nie o ilość ogólną .


N kwi 30, 2023 21:10 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 24, 2023 18:59 pm
Posty: 1
 
Post Re: D | M - Memento Mori
koleś napisał(a):
Dla tych co mają niezałatwiony problem z wyciąganiem płyt, aby się nie rysowały. Ja sprawę załatwiłem tak: z książeczek do płyt, gdzie mamy takie skórki z aksamitną fizeliną, czy czymś podobnym, wyciąłem se jedną, po czym włożyłem do niej płytę ładnie dookoła obcinając zostawiając trzy punkty łączenia i całość razem z płytą wkładam do oryginału. Owszem, koperta z tektury, w oryginalnym opakowaniu delikatnie się powiększa, ale problem załatwiony. Po prostu, czy wyciągam czy wkładam, zawsze razem ze skórką - tylko bez dwuznaczności proszę rozumieć

Witam wszystkich,

forum DM podglądam co parę lat (w szczególności przy premierach płytowych).
Pierwsze moje zetknięcie z zespołem to dwie oryginalne kasety magnetofonowe słuchane setki razy u kolegi z podstawówki w 1986 roku. Jego ojciec wyjeżdżał wtedy do Niemiec i kupił sobie składankę Catching up with DM (czyli praktycznie Singles 81-85) oraz nowość wtedy Black Celebration. I tak to u mnie zakiełkowało i trwa do dziś. Z małymi lub większymi przerwami oczywiście, ale muzyka zespołu jest ze mną praktycznie przez większość mojego życia. Tym bardziej z radością oczekiwałem premiery MM i nie zawiodłem się. Po kilkudziesięciu przesłuchaniach jestem bardzo zadowolony. Jako całość to dla mnie najlepsza płyta DM w nowym wieku. I mam nadzieję, że MM obroni tą pozycję za kilka lat w moich rankingach.
Ale do rzeczy. Zalogowałem się tu, by spróbować podpowiedzieć jak radzić sobie z beznadziejnymi, moim zdaniem, wydaniami płyt CD w tzw. cardboardach czyli kopertach. Oto mój sprawdzony sposób w punktach:

1. Kupujemy przez internet dowolną ilość plastikowych trayów do płyt CD.

https://allegro.pl/oferta/tray-tacka-di ... 2944294290

https://allegro.pl/oferta/tray-tacka-di ... 92512299a2

2. Kupujemy klej w kropkach, który idealnie pasuje do klejenia plastikowych tacek na CD w opakowaniach typu cardboard.

https://allegro.pl/oferta/kropki-klejac ... 2520529826

https://allegro.pl/oferta/kropki-klejac ... 3529173675

https://allegro.pl/oferta/kropki-kleju- ... 9440928865

W przypadku płyty Memento Mori lepiej jest wybrać wydanie podstawowe płyty, dlatego, że gołym okiem możemy zaobserwować, że mamy dużo luzu na wklejany plastik w środku i płyta będzie się prezentować jakby oryginalnie była digipackiem.

3. Finalny efekt Memento Mori jako digipack z trayem plastikowym. Wystarczy umiejętnie po zakupie jeden jedyny raz wyjąć CD tak, by jakkolwiek nie zarysować powierzchni odczytu (da się :)) a po przyklejeniu tacki będziemy się bezterminowo cieszyć nieporysowanym nośnikiem. Zdjęcia efektu finalnego poniżej.

https://photos.app.goo.gl/PCHjNeQc82wessms5
https://photos.app.goo.gl/BDjCMfw4w9PZt2U3A


Pn maja 01, 2023 22:53 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Normalnie jakbym oglądam Adama Słodowego (kiedyś taki program dla młodych majsterkowiczów w TV).........rewelacja, brawo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Wt maja 02, 2023 9:02 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Będzie singiel Ghosts Again. Niestety, jedynie w digitalu. Niestety (dla co poniektórych), bez b-side'ów, tylko remixy. Data już jest ustalona. Być może w piątek na oficjalnej będzie tej daty ogłoszenie (bo coś się tam ma niby dziać).


Wt maja 02, 2023 10:12 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: D | M - Memento Mori
:? Trudno to nawet skomentować.


Wt maja 02, 2023 10:27 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 03, 2017 19:07 pm
Posty: 116
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Wystarczy nabyć drogą kupna poniższe i po problemie i bez niszczenia okładki!

https://allegro.pl/oferta/okladki-folio ... gK4L_D_BwE


Wt maja 02, 2023 13:44 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: D | M - Memento Mori
personal benek napisał(a):
:? Trudno to nawet skomentować.


Jednak będzie dwunastka!!! :) Nie ma terminu, wiadomo tylko że później niż digital. Osobiście obstawiam, że co najmniej miesiąc-dwa później. Niestety, wygląda na to, że tym razem nie będzie CD.


Wt maja 02, 2023 16:35 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 25, 2013 20:42 pm
Posty: 264
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Kelvin napisał(a):
...jesli chodzi o sam album to troche zeszlo ze mnie powietrze i juz nie slucham po kilka razy dziennie, ...aczkolwiek sie slucha w przeciwienstwie do marnego Spirita

O i w/w fragmencie mogę Cię cytować :D .
Poruszony nieco wcześniej temat dotyczący Caroline's Monkey poszerzę o własną ocenę, że to słaby utwór :arrow:
krzysiek napisał(a):
Ja rozumiem osoby którym CM się nie podoba. To jest najmniej depeszowy numer na płycie...

i nie wiem czy "najmniej depeszowy", czy tak średnio depeszowy. Brak mu po prostu harmonii (nie instrumentu :P ).
Zdecydowanie wolę, przedstawiany tu w opozycji, Ghosts Ag.


Wt maja 02, 2023 17:41 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Nie wiem czy było tu gdzieś zaznaczone, pewnie niektórzy to wiedzą , niektórzy może nie więc napiszę bo w sumie ciekawostka.

Tak jak już napisałem w wątku koncertowym w najnowszym numerze Teraz Rocka jest wywiad z Gahanem. Wyczytałem z niego dosyć ciekawą informację, że utwory które Martin stworzył z Butlerem po pierwsze niekoniecznie były napisane dla Depeche Mode-z wywiadu wynika że wręcz nie były , po drugie-Mart z liderem PF nie tylko te utwory napisał, skomponował ale po prostu nagrał.Dał je posłuchać Keslerowi a ten go namówił aby je dał do posłuchania Gahanowi bo może coś z tego warto wykorzystać dla DM.

Dave zapoznał się z tymi numerami słuchając ich z wokalem Butlera który oryginalnie te utwory zaśpiewał-wśród tych numerów był również CM-który tak jak napisałem bardzo lubię ale który dla mnie nie jest zupełnie depeszowym numerem-i chyba m.in dlatego.

Ciekawe jestem czy te oryginalne wersje kiedyś wypłyną.

Zarówno ten wywiad jak i poprzedni -z Martinem który ukazał się w numerze kwietniowym mówią wiele o roli Fletcha w zespole. Gahan mówi że nagrywali te numery na początku 2022 roku w Santa Barbara z Martinem, a przecież wcześniej wiele razy podkreślali że Fletch nawet nie słyszał tych nowych numerów-nawet w jakiś szczątkowych wersjach.Czyli na początku roku-zakładam styczeń, luty, no może marzec Dave z Martem nagrywają piosenki a Fletch nawet o tym nie wie bo pewnie jakby wiedział to by się chyba zainteresował -prześlijcie chłopaki co tam dłubiecie .Przypomnę -Fletch zmarł nagle 26 maja.

Inną szokującą informacją było to że Mart przyznał że ostatni raz Fletcha na żywo widział w 2019 roku- 3 lata przed jego śmiercią.

Zespół i kumple pełną gębą , nie ma co......


Śr maja 03, 2023 8:55 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Rzeczywiście, trochę to szokujące. Też zacząłem dostrzegać pewną niespójność w komunikatach na temat początków prac nad płytą. Zapewne wersja wydarzeń, jaką znamy, ma oficjalny charakter, a w rzeczywistości wszystko wyglądało nieco inaczej.


Śr maja 03, 2023 10:20 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
krzysiek napisał(a):
[...]Inną szokującą informacją było to że Mart przyznał że ostatni raz Fletcha na żywo widział w 2019 roku- 3 lata przed jego śmiercią.

Zespół i kumple pełną gębą , nie ma co......

Czy to aż tak szokujące......no nie powiedziałbym, gdyż w dobie wszechobecnego internetu tudzież social mediów wszelakich, takie fizyczne spotkania członków zespołu rozpierzchłych po świecie nie jest chyba czymś aż tak bardzo pożądanym, by w tej zażyłości opinię publiczną utwierdzać, wszak podczas każdej trasy spędzali ze sobą tak bardzo dużo czasu, że być może chodzi li tylko o to, aby od siebie nieco odpocząć....tyle i aż tyle.


Śr maja 03, 2023 10:49 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 7:00 am
Posty: 696
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: D | M - Memento Mori
krzysiek napisał(a):
Inną szokującą informacją było to że Mart przyznał że ostatni raz Fletcha na żywo widział w 2019 roku- 3 lata przed jego śmiercią.

Zespół i kumple pełną gębą , nie ma co......

Po drodze był COVID i ograniczenia w podróżach, a do tego zdaje się, że DM chyba nigdy (no może poza samymi początkami) raczej się jakoś specjalnie nie trzymali razem.


Śr maja 03, 2023 11:50 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt wrz 30, 2005 21:14 pm
Posty: 38
Lokalizacja: 3-miasto
 
Post Re: D | M - Memento Mori
krzysiek napisał(a):
Inną szokującą informacją było to że Mart przyznał że ostatni raz Fletcha na żywo widział w 2019 roku- 3 lata przed jego śmiercią.

Zespół i kumple pełną gębą , nie ma co......


SZOK i NIEDOWIERZANIE!!!

Bo tylko spotykając się tydzień w tydzień można być przyjacielem. Fajne podejście. Takie młodzieżowe:-)
Mam dwóch przyjaciół z liceum, nie widujemy się czasem rok-dwa, ale w pozostajemy w kontakcie i jak się spotkamy, to nie czuć dystansu. Wiemy, że możemy na sobie polegać. Prosta sprawa. To nie jest nic nadzwyczajnego.

A co do kolaboracji Butler-Gore, to Martin we wszystkich wywiadach, gdy był o to pytany, nie ukrywał, że pracowali nad tymi utworami razem dla przyjemności, z myślą o być może pobocznym projekcie. A skoro pracuje się nad utworami, to chyba oczywiste, że nagrywa się demówki, prawda? Zwłaszcza gdy pracuje się na dystans.


Śr maja 03, 2023 15:22 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 29, 2004 17:51 pm
Posty: 717
 
Post Re: D | M - Memento Mori
“Ghosts Again” Remixes - Out May 5.

https://www.facebook.com/depechemode/po ... QHhzwsxWNl
https://twitter.com/depechemode/status/ ... 2188141569
https://www.instagram.com/p/CrylslpJOTg/

Obrazek


Ostatnio edytowano Śr maja 03, 2023 20:24 pm przez Ecnelis, łącznie edytowano 1 raz



Śr maja 03, 2023 20:18 pm Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2772 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team