Depeche Mode - Zobacz wątek - D | M - Memento Mori
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 2772 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 139  NastÄ™pna strona
D | M - Memento Mori 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3044
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: D | M - Memento Mori
krzysiek napisał(a):
Martin cały czas pisze bardzo dobre piosenki, bardzo dobre teksty.


Twoim zdaniem. Moim już od dawna się opuścił. So Much Love i Perfect to dobre utwory według Ciebie to ja nie mam więcej pytań. Osobom które patrzą na muzykę pod kątem hit-nie hit, przebój-nie przebój wypada tylko współczuć. Patrząc na DM jest całe mnóstwo utworów które nie odniosły nigdy sukcesu komercyjnego a są świetne. Dla mnie jest ważne czy kawałek potrafi mnie chwycić za serce i wywołać emocje bo o to w muzyce chodzi. Prawdziwie genialna sztuka jest ponadczasowa i opiera się wszelkim ramom także tym przebojowym i komercyjnym. Jasne jest wiele songów w historii które osiągnęły ogromny sukces ale gdyby nawet tak nie było to i tak to nic nie zmienia bo były i są arcydziełami. Wielkość muzyki i sztuki ogólnie nie mierzy się popularnością.

krzysiek napisał(a):
Jestem ciekawy czy osoby wypowiadające się tutaj chodzą na depoteki. Ja nigdy nie byłem tzw"depeszem" ale na depoteki chadzałem od lat traktując je jako"dyskoteka przy muzyce Depeche Mode". I jakimś dziwnym trafem na tych imprezach dominują starsze utwory, a jak pojawia się coś ze Spririta, Delty, Sotu , PTA(może poza Precious czy Soothe My Soul) to parkiet pustoszeje a rośnie kolejka po piwo przy barze.
A jak leci cokolwiek z lat 80-może poza Black Day to kto żyw rusza na parkiet, nawet ci na wózkach inwalidzkich i o kulach.


Bo może te starsze utwory są po prostu lepsze niezależnie czy mają potencjał komercyjny czy też nie? To takie proste jak dla mnie.


So sty 28, 2023 11:13 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 06, 2022 8:16 am
Posty: 45
 
Post Re: D | M - Memento Mori
A może na tych depeszotekach ludzie tańczą bo to brzmi poprostu jak disco english :8):
Może dlatego bo ludzie w tym uczestniczacy mają sporo promili . Raz kiedyś byłem i powiedziałem.
sobie ze nigdy wiecej. Wstyd mi było.. jakas pijana babka śpiewała, siedząc na krawężniku pod tą imprezką ... zacytuję "walikng in my eyes" :lol:
Inni jakieś szaliki depeche mode , pijani że jie wiedzieli gdzie.sa prawdopodobnie.
Hity czyli enjoy , mnie np nie jara ten utwór w wersji albumowej .
A teraz tzw nowe dm
Ultra
BOAG
ING
Useless
Home
Insight
Exciter
Freelove
DON
IFL
DO
pta
APTUT
SW
PRECIOUS
SIM
NI
domu
IC
Wrong
IS
CORUPT
PERFECT
delta
WTMW
Angel
Broken
SMS
Heaven
świetne b-sidy
spirit
GB
Scum
CM
PH
TITLT
WTR

To moja opinia ale ja naprawdę lubie bardziej ta część dyskografii . Bardziej to do.mnie przemawia.
Wybaczcie że tak mam. Może poprlstu jie lubie
tańczyć :D
Jeśli miałbym wybór posłuchać, stranglove czy Cver me to wybieram CM . Serio , wybaczcie .


So sty 28, 2023 11:49 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 06, 2022 8:16 am
Posty: 45
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Sorki


Ostatnio edytowano So sty 28, 2023 11:57 am przez LukiDM, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz



So sty 28, 2023 11:53 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3687
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: D | M - Memento Mori
FM jasne że moim bo piszę przecież w moim imieniu a nie kogoś innego.

I też odniosłem się do wpisu mówiącego o hitach dlatego napisałem o hitach.

I jasne że nie każda piosenka musi być hitem żeby była dobra. Np dla mnie Alone jest na poziomie Stories Of Old-ani jeden ani drugi numer to nie był hit.Natomiast faktem jest że DM hitu czy nawet przeboju nie miał już od 18 lat-ostatnim utworem który zaistniał komercyjnie był Precious.

Natomiast jak już musiałeś się przyczepić to zupełnie pominąłeś najważniejsze w tym co napisałem-czyli to że o jakości utworu w wersji finalnej -nawet niekoniecznie jego hitowości decyduje aranżacja. Jasne że ze słabego utworu ciężko zrobić aranżacją dobrą piosenkę albo hit ale w drugą stronę-zepsuć dobrą kompozycję bardzo łatwo.

I takich przykładów jest mnóstwo i to nie tylko u Depeszów. Np Nothing Compares To U-nawet sympatycy Princea jakoś niespecjalnie cenili ten utwór w jego wykonaniu,nawet on sam go wrzucił na jakiś poboczny projekt a nie na swoją solową płytę a Shinead zrobiła z niego światowy hit który walczył z ETS na listach przebojów w 1990.Utwór, kompozycja, tekst ta sama, to aranżacja zrobiła różnicę która z mało zauważonej, zapomnianej piosenki zrobiła światowy przebój.

Więc tak, wg mnie poziom pisania utworów przez Martina jest bardzo podobny i na wysokim poziomie.


I np takie So Much Love z normalnym wokalem i mniejszą ilością pierdów w podkładzie byłby jednym z moich ulubionych numerów Depeche Mode. Bardzo dobry numer i świetny tekst-mam wrażenie że przez wielu oceniany trochę przez pryzmat tytułu który wydaje się banalny. Może ja potrafię sobie wyobrazić jak ten kawałek mógłby brzmieć w odpowiedniej"depeszowej" aranżacji, a Ty za bardzo go oceniasz przez pryzmat tego pierdzącego przesterowanego kakafonicznego czegoś co ukazało się na płycie.

Jestem pewny że ktoś , kto nie znałby twórczości DM a dostał do posłuchania dema Martina z lat 80 czy 90 oraz te współczesne nie zauważyłby różnicy.

O tym że tamte utwory zrobiły wielką kariere a te współczesne nie bardzo decyduje aranżacja, produkcja, brzmienie a nie jakość skomponowanego materiału. Nie sądzę że ktoś padłby na twarz słysząc po raz pierwszy to i nie znając efektu końcowego

https://www.youtube.com/watch?v=GRyDzc4FF0E

Zresztą zespół i producenci też nie padli skoro zrobili z tego to co zrobili.


So sty 28, 2023 11:56 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 06, 2022 8:16 am
Posty: 45
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Melodia została. Która stworzył Martin.
A wiadomo Martin lubi ballady.
Troche podkręcili tempo i jest pod nózke . Lecz gdyby nie M nie byłoby nawet melodii


So sty 28, 2023 12:02 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Zgadzam się z uwagą na temat trzymania poziomu przez kompozycje. Pouczające na tym polu jest choćby odsłuchanie demówek, które ukazały się przy okazji SOTU, i zwrócenie uwagi na In Chains oraz Corrupt. Rzeczywiście trudno nie odnieść wrażenia, że panowie robią wiele, by ich utwory nie brzmiały nazbyt przebojowo. SML w wersji live to też dobry przykład (pamiętam, jak duże wrażenie zrobiło na mnie pierwsze wykonanie na jakimś rozgrzewkowym mini koncercie w Berlinie).


So sty 28, 2023 12:11 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3687
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Corrupt to dobry przykład. Z albumu niesłuchalny dla mnie ze względu na brzmienie i wokal, ale od poczatku czułem -podobnie jak w przypadku SML ogromny potencjał tego numeru i letnia odsłona Global Spirit Tour to pokazało-to była jedna z mocniejszych pozycji w setliście.


So sty 28, 2023 12:34 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 29, 2005 16:31 pm
Posty: 151
 
Post Re: D | M - Memento Mori
i tak oto doszłiśmy do braku Alana / dobrego producenta


So sty 28, 2023 12:56 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3687
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Niby tak ale Ultra to jeden z najlepiej brzmiących albumów DM i do tego zawierający jeden z większych hitów komercyjnych jakim jest ING. A nieco później był doskonały OWLIM też bez Alana. Czyli można było.

Oni po prostu poszli w pierdy, przestery i brak hitów świadomie a producenci też nie robią sobie tego co chcą tylko działają wg pewnych wskazówek.


Zobaczymy jak to wyjdzie teraz.
Ja jestem pewny że Martin napisał dobre piosenki jak zwykle, Dave świetnie jak zwykle zaśpiewał. Natomiast kluczem do tego czy będzie mi to pasować jest aranżacja, produkcja i brzmienie i niestety z małymi wyjątkami od 18 lat mi to nie pasuje.


So sty 28, 2023 13:17 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 01, 2005 14:25 pm
Posty: 438
Lokalizacja: Stalowa Wola
 
Post Re: D | M - Memento Mori
wysoki napisał(a):
i tak oto doszłiśmy do braku Alana / dobrego producenta


Nie zaczynaj :lol:

krzysiek napisał(a):
Przed nami chyba ostatnia płyta DM. Ja jestem bardzo ciekawy czy znowu nagrali płytę dla siebie czy będzie tam jakiś ukłon wobec ludzi którzy się na ich muzyce wychowali.


W punkt .

Co do Ultry - jest to jedyny album , który w kolekcji posiada wielu moich znajomych , ktorzy sluchaja zupelnie innej muzyki . Swiadczy to o tym jak dobry byl /jest to album , moze najlepszy gdyby OWILM i Surrender na niego trafily ? A pan Dave w (chyba) niejednym wywiadzie nazwal go wypadkiem przy pracy , jak zas nazwac w takim razie obcne dokonania ? Z ostatnich 4 albumow wracam czasami do 4 moze 5 utworow , zas taka Ultre slucham raz w mscu ( conajmniej ) od deski do deski .


Ostatnio edytowano So sty 28, 2023 13:27 pm przez chmurek, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz



So sty 28, 2023 13:21 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 863
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
wysoki napisał(a):
i tak oto doszłiśmy do braku Alana / dobrego producenta

Tak właśnie, do tego przez wielu zapomnianego i niechcianego, a dla twórczości DM, zwłaszcza tej omawianej przedmiotowej aranżacji, nie bez przecenienia, wszak to on przyłożył swój talent do tego, aby ten słynny ETS stał się tym, czym się stał......ponadczasowym mega hitem, tak właśnie było z większością utworów napisanych przez Martina i pobłogosławionych przez Alana, nawet jak tymi hitami nie były (w sensie komercji), to i tak były i nadal są perełkami, które można słuchać w nieskończoność.
Teraz po czasie dokładnie widać różnicę w tym mitycznym aranżu, w tym jakie te utwory były chwytliwe i na zdecydowanie innym, wyższym poziomie wówczas, aniżeli te obecne, powiedzmy za czasów "nowego DM", jak to tutaj ktoś napisał.
Dokładnie widać, czego w nich brakuje.....tej iskry, którą podpalał je swego czasu Wilder.
No ale można tak godzinami rozprawiać, a i tak nic już się z tym nie zrobi, dlatego rozumiem tych nieco narzekających, gdyż sam zdecydowanie częściej powracam do DM ery Alana, niemniej potrafię również uszanować obecną twórczość i sporo z niej dla siebie wyłuskać, tym bardziej, że pociąg pod szyldem DM nadal jedzie i przed nami kolejne stacje koncertowe jak i kolejna możliwość i mam nadzieję przyjemność kontemplacji dźwiękami z nowego albumu.


Ostatnio edytowano So sty 28, 2023 13:41 pm przez DeMo70, Å‚Ä…cznie edytowano 2 razy



So sty 28, 2023 13:26 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 29, 2005 16:31 pm
Posty: 151
 
Post Re: D | M - Memento Mori
krzysiek napisał(a):
Niby tak ale Ultra to jeden z najlepiej brzmiących albumów DM i do tego zawierający jeden z większych hitów komercyjnych jakim jest ING. A nieco później był doskonały OWLIM też bez Alana. Czyli można było.

Oni po prostu poszli w pierdy, przestery i brak hitów świadomie a producenci też nie robią sobie tego co chcą tylko działają wg pewnych wskazówek.


Zobaczymy jak to wyjdzie teraz.
Ja jestem pewny że Martin napisał dobre piosenki jak zwykle, Dave świetnie jak zwykle zaśpiewał. Natomiast kluczem do tego czy będzie mi to pasować jest aranżacja, produkcja i brzmienie i niestety z małymi wyjątkami od 18 lat mi to nie pasuje.



dlatego dałem "łamane na" producenta bo Ultra jest kozacko zrobiona


So sty 28, 2023 13:31 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 06, 2022 8:16 am
Posty: 45
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Najlepsze jest to że nigdy nie wiemy czego się spodziewać. Od 40 lat nie wiadomo co będzie na kolejnym albumie. Bo nie są przewidywalni jak inne bendy które po 3 albumach znikają przez swoją monotonnie
.


So sty 28, 2023 13:51 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3687
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: D | M - Memento Mori
wysoki co znaczy dobrego producenta?

Uważasz że współczesne DM brzmi tak bo producenci są słabi?

Dla mnie to oczywiste że producent działa wg wskazówek muzyka.

Przykładowo nagrywali Corrupt. Uważasz że to jak brzmi ten numer na płycie to widzimisie Hillera? Musiał dostać wskazówki-zrób ten utwór brudny, chropowaty, garażowy. I zrobił.I jak ktoś lubi takie garażowe brudne chropowate brzmiene to może być ten numer dla niego arcydziełem. Dla mnie ten utwór brzmi dokładnie jak wszystko czego w muzyce nie lubię-mimo że uważam że sama kompozycja i tekst są wybitne.

I jak robili na tą samą płytę Jezebel -gdzie jest to dla mnie najlepiej brzmiący utwór DM w 21 wieku to też pewnie dostał wskazówkę-zrób go czysto, przestrzennie, cukierkowo.

No nie uwierzę że facet przez 3 płyty haratał Daveowi wokal bez jego zgody i przyzwolenia, albo co gorsza robił to dlatego że jest słaby i nie zna się na robocie. Robił to co chcieli.

Powiem tak-jakby w każdym kawałku DM w 21 wieku wokale brzmiały tak jak w Jezebel-już nawet przymknąłbym oko na to co się działo w brzmieniu instrumentalnym -ale tylko wokale by takie były to dla mnie DM byłoby cały czas wielkim zespołem a każda płyta wydarzeniem.

Ja rozumiem że komuś takie brzmienie może odpowiadać. Ja się wychowałem na DM przestrzennym, pełnym pogłosów,przestrzeni. I gdyby w latach 80 i na początku 90 brzmieli tak brudno jak w 21 wieku nie zwróciłbym na nich uwagi.


So sty 28, 2023 13:57 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 16, 2003 13:13 pm
Posty: 147
Lokalizacja: Piekary ÅšlÄ…skie
 
Post Re: D | M - Memento Mori
krzysiek napisał(a):
Uważasz że współczesne DM brzmi tak bo producenci są słabi?

Dla mnie to oczywiste że producent działa wg wskazówek muzyka.

Przykładowo nagrywali Corrupt. Uważasz że to jak brzmi ten numer na płycie to widzimisie Hillera? Musiał dostać wskazówki-zrób ten utwór brudny, chropowaty, garażowy. I zrobił.


Ogólnie to z Tobą Krzysiek zgadzam co do ostatnich wpisów ale z tym czy producent nie ma nic do gadania to chyba jest różnie.
Pamiętam jak gdzieś w wywiadach Dave lub Martin gadali o tym, że chcieli aby utwór "Angel' był spokojną pieśnią ale Hiller ich namówił/przekonał, że ma być mocne rąbanie...

Bardzo mnie to wtedy zszokowało... Nie potrafiłem uwierzyć, że ktoś narzuca im jak to ma "grać"


So sty 28, 2023 15:16 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3044
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: D | M - Memento Mori
LukiDM napisał(a):
To moja opinia ale ja naprawdę lubie bardziej ta część dyskografii . Bardziej to do.mnie przemawia.
Wybaczcie że tak mam. Może poprlstu jie lubie
tańczyć :D
Jeśli miałbym wybór posłuchać, stranglove czy Cver me to wybieram CM . Serio , wybaczcie .


Zaprzeczasz sam sobie. Wybierasz Cover Me mimo że to Stranglove jest bardziej taneczne.

LukiDM napisał(a):
Najlepsze jest to że nigdy nie wiemy czego się spodziewać. Od 40 lat nie wiadomo co będzie na kolejnym albumie. Bo nie są przewidywalni jak inne bendy które po 3 albumach znikają przez swoją monotonnie


Ja uważam że ostatnio są bardzo przewidywalni. Słysząc fragment Ghosts Again jestem strasznie zaskoczony :wink:

TomLi napisał(a):
Ogólnie to z Tobą Krzysiek zgadzam co do ostatnich wpisów ale z tym czy producent nie ma nic do gadania to chyba jest różnie.
Pamiętam jak gdzieś w wywiadach Dave lub Martin gadali o tym, że chcieli aby utwór "Angel' był spokojną pieśnią ale Hiller ich namówił/przekonał, że ma być mocne rąbanie...

Bardzo mnie to wtedy zszokowało... Nie potrafiłem uwierzyć, że ktoś narzuca im jak to ma "grać"


Oczywiście że jest różnie. Ile to się słyszało historii jak producenci mieli ostatnie słowo w sprawie brzmienia płyty zwłaszcza w przypadku młodych i niedoświadczonych wykonawców. Mądry człowiek nie da sobie wejść na głowę osobie z zewnątrz. Od początku do końca to powinna być wizja artysty. Chyba że on sam nie wie tak naprawdę czego chce...bywa i tak.
W tej całej dyskusji i tym co napisał Luki przypomina mi się cytat jak to dawno pewien gość chciał pisać tylko takie utwory do których będzie można tańczyć. DM jest takim zespołem który zawsze miał z jednej strony to żywe, dynamiczne oblicze ale również kompozycje które można przeżywać na spokojnie, kontemplowac , zaglebiac się. Od lat to drugie mi bardziej odpowiada i osobiście uważam że taka muzyka jest bardziej wartościowa. Na ostatnich płytach mamy to co mamy...przezycia duchowe znacznie mniejsze a i tupanie nóżką juz nie to. Zagubiony został ten magiczny pierwiastek(i nie mam Alana na myśli). Można to ciągnąć w nieskończoność tyle czy jest sens? Podkreślam żeby to było jasne-TO MOJE ZDANIE.


So sty 28, 2023 16:38 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1899
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Forum pięknie się rozwija. A co będzie za kilka dni ? Niesamowite doznania. :8):


So sty 28, 2023 16:43 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 16, 2003 13:13 pm
Posty: 147
Lokalizacja: Piekary ÅšlÄ…skie
 
Post Re: D | M - Memento Mori
FM napisał(a):
Zagubiony został ten magiczny pierwiastek


Otóż to...
No nic... zobaczymy co teraz "wysmażą"
Te "nowe DM" jak dla mnie mimo wszystko kilka bardzo udanych utworów potrafiło zaoferować (np. ostatnio Scum czy GB).


So sty 28, 2023 16:57 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3044
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: D | M - Memento Mori
depesbe napisał(a):
Forum pięknie się rozwija. A co będzie za kilka dni ? Niesamowite doznania. :8):


:lol: Kto wie... :wink: :8):

TomLi napisał(a):
Te "nowe DM" jak dla mnie mimo wszystko kilka bardzo udanych utworów potrafiło zaoferować (np. ostatnio Scum czy GB).


GB pełna zgoda. O Scum mam przeciwne zdanie.


So sty 28, 2023 17:01 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:45 am
Posty: 1805
Lokalizacja: Gdańsk / Underneath the Stars
 
Post Re: D | M - Memento Mori
LukiDM napisał(a):
Najlepsze jest to że nigdy nie wiemy czego się spodziewać. Od 40 lat nie wiadomo co będzie na kolejnym albumie.
:?: Akurat od 20 lat są bardzo przewidywalni. O ile do PTA było tak, że utwór z nowej płyty nie pasował (z małymi wyjątkami) do zawartości jej poprzedników, to począwszy od tego albumu można wziąć dowolny utwór, umieścić go na każdej płycie po PTA i nie będzie żadnego dysonansu. Te 4 albumy można sobie dowolnie wymiksować i nie będzie słychać, że są to utwory z różnych albumów.


So sty 28, 2023 18:50 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 2772 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 139  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team