Depeche Mode - Zobacz wątek - D | M - Memento Mori
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 2772 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 139  NastÄ™pna strona
D | M - Memento Mori 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 26, 2009 10:16 am
Posty: 238
Lokalizacja: Berlin/Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Ciekawe zadanie. Zacząłem się zastanawiac i porównywać kryteria. Dla mnie jakośc albumu zależy od ilości kawałków, które "mi leżą". Bezapelacyjnie wracam do PTA i Ex. Dla części SotU na podium będzie gwałtem na jednej słusznej linii, ale ten album ma to "coś" za WRONG, bonusy (Ghost, etc). Delta Machine poza Soothe My Soul nie chce wracać. MM słucha się przyjemnie, ale dla dwóch kawałków People are Good i Never Let me Go. Stąd moja prowokacja od miejsca 3. w dół

1. Playing The Angel
2. Exciter
3. Sounds of The Universe
4. Spirit
5. Memento Mori
6. Delta Machine


Wt mar 28, 2023 10:57 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 13:53 pm
Posty: 629
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Po kilku odsłuchach mòj ranking w XXI wieku
1.Memento Mori
2.Delta Machine
3.Playing the Angel
4.Exciter
5.Spirit
6.Sounds of the Universe(niezmiennie,dla mnie najgorszy ever)


Wt mar 28, 2023 11:22 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 20, 2006 19:25 pm
Posty: 1105
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post Re: D | M - Memento Mori
1 mm
2 delta
3 ptak
4 exciter
5 sotu
6 spiryt


Wt mar 28, 2023 11:29 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sty 07, 2013 23:25 pm
Posty: 11
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Zdecydowanie za mało czasu minęło od wydania MM na zabawę w takie rankingi ale jeśli to tylko zabawa, to:

1. Memento Mori
...potem dłuuuugo, dłuuugo nic
2. Sounds of the Universe/Playing the Angel
3. Exciter/Delta Machine
4. Spirit

Co ciekawe, początkowo Spirit nawet mi się spodobał ale po kilku miesiącach nie miałem już ochoty do niego wracać. W konsekwencji nie słuchałem tego albumu od ładnych kilku lat, poza Going Backwards od czasu do czasu. Podobnie może być z MM i dlatego uważam, że za wcześnie na takie rankingi.

Co na obecną chwilę wyróżnia MM od poprzednich albumów XXI wieku, to emocje jakie u mnie wywołuje. Tylko Ultra potrafi u mnie wywołać podobny poziom i jakość emocji, więc póki co umieszczam go na czele mojego rankingu z ogromną przewagą nad resztą.


Wt mar 28, 2023 11:44 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 07, 2013 18:06 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Augustów
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Wiecie co, od jakiegoś czasu zastanawiam się czy krytycy nie oceniają Memento Mori przez pryzmat śmierci Fletchera. Ta płyta jest, m. in.: o śmierci, przemijaniu, ulotności życia (w skrócie). Każdy utwór dlatego może być oceniany z innej perspektywy, np. jaka tu nostalgia, smutek z powodu śmierci przyjaciela itd. Praktycznie każda recenzja odnotowuje śmierci członka zespołu, pierwsza płyta w duecie. Nie mówię, że tak jest, zastanawia mnie czy to możliwe ponieważ oceny krążka są jednak bardzo dobre. Fakt, sama płyta jest dobra, ale może śmierci Andego odbiór tej płyty zmienia. Mam nadzieję, że wiecie co mam na myśli.


Wt mar 28, 2023 12:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 24, 2005 10:45 am
Posty: 2657
Lokalizacja: Ostrow Wlkp.
 
Post Re: D | M - Memento Mori
dark star napisał(a):
Porobiony...słucham ich na słuchawkach...MM, mistrzostwo świata.Peace.


Ja w robocie słucham na słuchawkach. Też ciekawe doświadczenie. :wink:


Wt mar 28, 2023 12:26 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 20, 2023 17:41 pm
Posty: 13
 
Post Re: D | M - Memento Mori
to nie jest album do ocenienia po jednym, paru odsluchach. jest zbyt spójny, żeby wdawać się w niuanse.
i nie jest to album dla mas, jak już rzesza ludzi zauważyła.

ja nadal w trakcie. z każdym dniem coraz lepiej. pierwszy przesłuch potężny zawód, dzisiaj jest fajnie, fajniusio. naprawdę cięzko wybrać czołówkę ulubionych utworów, a najcięzej wskazać jeden lub nawet 3 najgorsze. myślę, że jeszcze to potrwa, zanim się wszystko u mnie wyklaruje.


Wt mar 28, 2023 18:18 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 06, 2005 7:26 am
Posty: 629
 
Post Re: D | M - Memento Mori
kotletojad napisał(a):
i nie jest to album dla mas, jak już rzesza ludzi zauważyła.


Masa(rzesza) ludzi stwierdziła że nie jest to album dla mas?. Ciekawe.


Wt mar 28, 2023 18:54 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 20, 2023 17:41 pm
Posty: 13
 
Post Re: D | M - Memento Mori
po prostu wiele głosów tak stwierdziło. w recenzjach również.

jak mam oddać ilość w zestawieniu, że nie jest dla mas?

poczytaj sobie forum na fejsie. tutaj jest ciągłe zdziwienie, że orają i feel you, it's no good na trasie i w ogóle mają wywalone w fanów, a tam przeczytasz, że ludzie się dadza pokroić za enjoya i personala.

dokładnie o to mi chodzi.
jakoś nie widzę zachwytów nad MM. jesli już to totalnie bezkrytyczne i bez argumentów. a jeśli są już argumenty lub po prostu jest to solidna recenzja in plus, to słyszy się, że cięzko wybierać tutaj silne/słabe punkty bo płyta jest liniowa, spójna, niekomerycjna i nie dla szerokiej gawiedzi jeśli chodzi o jej kontemplacje w uwielbieniu.


Wt mar 28, 2023 19:02 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 567
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: D | M - Memento Mori
kotletojad napisał(a):
i nie jest to album dla mas, jak już rzesza ludzi zauważyła.
.


witam na forum, nie chce wchodzic w polemike ale wg mnie album jest znacznie bardziej komercyjny i wlasnie bardziej dla mas niz dotychczasowe dokonania grupy :) (btw ale sobie nick wymysliles :)

ja slucham MM kilka razy dziennie w miare mozliwosci, jak sie uda to w pracy, w aucie, w domu, wszedzie gdzie sie da, nie moge sie oderwac, plyta jest super, tak jak na poczatku mi nie weszla od razu to zyskuje z kazdym przesluchaniem, na 12 utworow troche nudza mnie tylko GA i MFS, reszta super a Before we drown, people are good i always you sa po prostu boskie, zakonczenie speak to me wgniata w fotel, nawet zaczalem lubic soul with me chociaz poza kilkoma wyjatkami nie przepadam za piosenkami z Gorem na wokalu :)

panie i panowie od rankingu- jakby co to taki topik juz jest: viewtopic.php?f=4&t=22892


Wt mar 28, 2023 19:30 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 20, 2023 17:41 pm
Posty: 13
 
Post Re: D | M - Memento Mori
widzisz, mam podobnie jak Ty.

a z ta muza dla mas chodzi mi po prostu o odbiór. wiele osób pisze, w tym ja, że album jest dośc spójny, a to przez to, że cięzko się jakiemuś kawalkowi wybić (na pewno w mojej ocenie)zarówno na najlepszy jak i na najgorszy. konstrukcja też jest dośc prosta, nie ma tu porywających riffów czy refrenów, które będa śpiewac stadiony. dopiero po o wiele dłuższym czasie, niż w przypadku innych albumów, przychodzi moment, kiedy spadasz niżej w głąb pojedynczych utworów i rozwarstwiasz muzykę. nie miałem tego na innych albumach, a to mój szósty, na który oczekiwałem.


Wt mar 28, 2023 19:52 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
A ja wręcz przeciwnie, po kilkunastu odsłuchach dałem sobie spokój, żeby się za bardzo nie osłuchał i nie znudził zbyt szybko, i teraz dla porównania jadę z całą dyskografią od początku, album po albumie.......zobaczę, jak mi po tym zabiegu ponownie wejdzie MM :8): :roll: :mrgreen:


Wt mar 28, 2023 20:16 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 18, 2007 9:26 am
Posty: 2886
Lokalizacja: Bielsko-Biała
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Dobry wieczór - po kilku ładnych latach

Zerknęłam z partyzanta a tu ruch, Drodzy Państwo, ruch. No i fajno. Zagłębiam się w MM i w Waszych z niej wrażeniach. Ja na razie bardziej na tak niż na nie - a chcąc (choć w sumie raczej nie chcąc) porównać do Spirit - zdecydowanie bardziej na tak. Tam tylko GB sprawiało, ze moje serduszko płonęło, tu po kilkudziesięciu pierwszych odsłuchach jest tych momentów jakby więcej.


Wt mar 28, 2023 20:41 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 05, 2009 17:51 pm
Posty: 35
Lokalizacja: Gdynia
 
Post Re: D | M - Memento Mori
martek napisał(a):
Co ciekawe, początkowo Spirit nawet mi się spodobał ale po kilku miesiącach nie miałem już ochoty do niego wracać. W konsekwencji nie słuchałem tego albumu od ładnych kilku lat, poza Going Backwards od czasu do czasu. Podobnie może być z MM i dlatego uważam, że za wcześnie na takie rankingi.


Ja miałem podobnie. Dla mnie Spirit był najlepszym albumem po Ultrze, a teraz i tak częściej wracam do PTAka czy SOTU. MM na tę chwilę bije się z PTAkiem o pierwsze miejsce albumów z XXI wieku, ale może się skończyć jak ze Spiritem :wink:


Wt mar 28, 2023 21:11 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 19, 2004 19:22 pm
Posty: 468
Lokalizacja: Lublin
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Na fali ostatnich komentarzy i ja wrzucę swój ranking płyt z tego wieku
-exciter
-playing the angel
-memento
-sotu
-Delta machine
-spirit

Memento tak wysoko za wyczuwalny vibe excitera. Eh szkoda że nie dali na bębny jakiegoś jazzmana jak na E. Tam to zrobiło robotę, która później się nie powtórzyła...


Wt mar 28, 2023 21:19 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 15:28 pm
Posty: 629
Lokalizacja: In Your Room
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Przed premierą MM pisałem ze zrobie taki jeden album z najlepszych dla mnie piosenek z ostatnich 4 płyt od SOTU do MM.

Oto one:
1. Going Backwards
2. Ghosts Again
3. Cover Me
4. Should be Higher
5. Corrupt
6. In Sympathy
7. Miles Away/The Truth Is
8. Never Let Me Go
9. Alone
10. Speak to Me
Co byście powiedzieli na taki album ? bardzo fajnie sie tego słucha w tej kolejności, polecam sprawdzić


Wt mar 28, 2023 23:36 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 20, 2023 17:41 pm
Posty: 13
 
Post Re: D | M - Memento Mori
ciekawy pomysł i ciekawa trakclista, bardzo mi odpowiada, zwłaszcza z never let me go, bo go uwielbiam najbardziej na MM.

osobiście bym dorzucił ghosta (wiem, że to nie album, ale to moim zdaniem ich najlepsza piosenka od Newborn do teraz), a także All That's Mine. bonusy są chyba najlepsze.


Åšr mar 29, 2023 0:03 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 14:09 pm
Posty: 372
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: D | M - Memento Mori
@ Sanctified

Po zbitce (a właściwie w jej trakcie) Cover Me/Should be Higher zasnąłbym i tyle bym miał z tego albumu :D Ale plusik za Alone, bardzo niedoceniany numer, bodaj jedyny z Delty, do którego wracam.


Åšr mar 29, 2023 19:30 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 16:41 pm
Posty: 228
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Sanctified napisał(a):
Przed premierą MM pisałem ze zrobie taki jeden album z najlepszych dla mnie piosenek z ostatnich 4 płyt od SOTU do MM.

Oto one:
1. Going Backwards
2. Ghosts Again
3. Cover Me
4. Should be Higher
5. Corrupt
6. In Sympathy
7. Miles Away/The Truth Is
8. Never Let Me Go
9. Alone
10. Speak to Me
Co byście powiedzieli na taki album ? bardzo fajnie sie tego słucha w tej kolejności, polecam sprawdzić

In sympathy wyprodukowane przez Forda i Salogni i to byłoby złoto
dlatego dzisiaj szkoda mi albumu SOTU, dużo fajnych melodii, był potencjał ale nie został wykorzystany


Åšr mar 29, 2023 19:39 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N paź 23, 2022 10:18 am
Posty: 17
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Coś nie działa.


Åšr mar 29, 2023 20:26 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 2772 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 139  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team