Depeche Mode - Zobacz wątek - D | M - Memento Mori
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 2772 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124 ... 139  NastÄ™pna strona
D | M - Memento Mori 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 07, 2013 23:25 pm
Posty: 11
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Tak sobie czytam i czytam i postanowiłem się w wtrącić :D

Może to nie do wszystkich trafia ale merytorycznie i obiektywnie (w sensie obiektywnej rzeczywistości jako takiej, w której to rodzą się nasze subiektywne opinie, a które w rezultacie składają się na szeroko pojętą obiektywną rzeczywistość), profesjonalna ocena twórczości DM od Black Celebration wygląda następująco:

Black Celebration
Obrazek
Music For The Masses
Obrazek
Violator
Obrazek
Songs of Faith and Devotion
Obrazek
Ultra
Obrazek
Exiter
Obrazek
Playing the Angel
Obrazek
Sounds of the Universe
Obrazek
Delta Machine
Obrazek
Spirit
Obrazek
I teraz uwaga - Memento Mori
Obrazek
Żródło:
https://en.wikipedia.org/wiki/Black_Celebration
https://en.wikipedia.org/wiki/Music_for_the_Masses
https://en.wikipedia.org/wiki/Violator_(album)
https://en.wikipedia.org/wiki/Songs_of_Faith_and_Devotion
https://en.wikipedia.org/wiki/Ultra_(Depeche_Mode_album)
https://en.wikipedia.org/wiki/Exciter_(Depeche_Mode_album)
https://en.wikipedia.org/wiki/Playing_the_Angel
https://en.wikipedia.org/wiki/Sounds_of_the_Universe
https://en.wikipedia.org/wiki/Delta_Machine
https://en.wikipedia.org/wiki/Spirit_(Depeche_Mode_album)
https://en.wikipedia.org/wiki/Memento_Mori_(Depeche_Mode_album)

Reasumując, Memento Mori to dobry album i tak już zostanie. Moja osobista ocena tego albumu również jest relatywnie wysoka i nie ukrywam, że cieszą mnie wyskokie oceny zarówno profesjonalnych krytyków, jak i większości, podkreślam większości fanów.


Pn mar 27, 2023 15:46 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 13, 2018 23:27 pm
Posty: 57
 
Post Re: D | M - Memento Mori
exyou napisał(a):
Oceny tej płyty przez krytyków to wg mnie przesada bo jest oceniana naprawde wysoko. Jak się to mówi - przehajp.

Janusz Mode w natarciu :lol: Płyta mu się nie spodobała - zrozumiałe, o gustach się nie dyskutuje (albo de gustibus non est disputandum, skoro już jesteśmy w łacińskiej erze DM). Ale jak spodobała się profesjonalnym krytykom, to już ostra przesada i przehajpowanie tematu! Bo przecież random z polskiego internetu wie lepiej! Jemu nie podchodzi i to on ma rację, a krytycy to przekupieni oszuści, reptilianie i masoneria. Połączmy kropki, wyłączmy mainstream i włączmy myślenie, Memento Mori to gniot, bo tak mówi "exyou", a dziennikarze nas oszukują i sztucznie hajpują, żebyśmy dali się okradać kupując ten gniot i utrzymując życie Gahana i Gore'a, którzy za taki kiepski (wg. "exyou") album powinni głodować! :lol:

martek napisał(a):
Reasumując, Memento Mori to dobry album i tak już zostanie. Moja osobista ocena tego albumu również jest relatywnie wysoka i nie ukrywam, że cieszą mnie wyskokie oceny zarówno profesjonalnych krytyków, jak i większości, podkreślam większości fanów.

Jak widać, drogi martku, niektórzy trafili w takie limbo hejtu, że przestali racjonalnie myśleć. Coś im się nie podoba i wmawiają wszystkim innym, że to jest złe i najgorsze, a komu się podoba, ten się myli i jest bezguściem. Zupełnie odrzucają rzeczywistość, iż Memento Mori to pierwszy od lat, naprawdę świetny album DM.
W ocenach, które podałeś, najbardziej mnie rozczuliło C- dla "świętego" Violatora. Gdzie się podział w tej chwili ich bóg?


Ostatnio edytowano Pn mar 27, 2023 16:17 pm przez SweetestPerfection2, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz



Pn mar 27, 2023 16:09 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 22, 2023 13:56 pm
Posty: 2
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Puknij sie w Å‚eb cymbale.

Napisałem WG.MNIE krytycy przesadzili ale to tylko moje osobiste zdanie.

Wg mnie adekwatnie do poziomu ocenili płyte jak zwykle Pitchfork, czyli 7/10.


Pn mar 27, 2023 16:16 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Ale jak to.....ci sami krytycy będący na garnuszku G&G równie dobrze ocenili kiedyś pierwsze cztery albumy z tej listy, to wówczas się nie pomylili, a teraz już tak... :P


Pn mar 27, 2023 16:18 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 11:16 am
Posty: 304
Lokalizacja: spodek międzyplanetarny
 
Post Re: D | M - Memento Mori
O jednym już pisałem a o innym piszę:
- mi płyta bardzo się podoba i słucham jej od dwóch do czterech x dziennie prawie w całości z wielką przyjemnością
- rozumiem tych którym się ona nie podoba
- zawsze chętnie czytam ich argumenty/ból z dużym zrozumieniem
- nikt mnie tutaj nie namawiał, abym nie kupował nowej płyty (pewnie dzięki własnej woli nie kupiłem sobie jedynej płyty w dysk. DM Spirit)
- być może dla kogoś innego piosenki z MM są szkieletem tego czym powinny być i ja to rozumiem
- zwrot "hejt" wymyślony przez tęczowe ci...ty aby zamknąć usta tym co mają własne zdanie
- (abstrahując od wydawnictw od płyt DM) z drugiej strony, może w/g moich poglądów, mam prawo mówić, że to właśnie ta druga strona chwaląc coś, "hejtuje" jakiś mój porządek lub poglądy (?)
- ale nie. Nie mam takiego prawa... Zapomniałem
- to, że jakiś krytyk/expert - czyt. jinteligjen z kębricz - pochwalił Spirit... hmmm. To może se kupię, bo jeśli nie, to jestem zobowiązany czuć się źle
- dla mnie "piłka jest okrągła, a bramki są dwie..." jeśli podoba mi się płyta, a jinteligjenci z kębricz oceniają ją dobrze to się cieszę, a jak przeciwnie, to uważam, że gadają bzdury (trzeba być jakimś mentalnym niedorozwojem aby pozwalać na to aby ktoś, kto mieni się "expertem", zmieniał nasze zdanie bez jednej refleksji nad tematem) - i tak jest ze wszystkim


Pn mar 27, 2023 17:50 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 24, 2023 21:39 pm
Posty: 26
 
Post Re: D | M - Memento Mori
cam napisał(a):
Emulator II napisał(a):
Bascombe sprawił że Ultra to ostatni świetny album DM,.

Może się mylę ale tam chyba jednak działał Tim Simeon....

Masz 100% racji,mój błąd.Na usprawiedliwienie godzina mojej odpowiedzi z nocnej zmiany w pracy,głowa już słabo pracowała.Chciałem odpowiedzieć bo ten typ po prostu szukał zaczepki bez żadnych merytorycznych uwag.Zresztą gdzieś wyżej napisał po co wszedł na forum,jak bym wcześniej przeczytał to bym w ogóle z nim nie dyskutował,Dzięki za wyłapanie błędu.Mam jeszcze pytanie,jak odpowiadać bez cytowania bo jestem nowy na forum i nie widzę gdzie kliknąć?


Pn mar 27, 2023 20:56 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Emulator II napisał(a):
Mam jeszcze pytanie,jak odpowiadać bez cytowania bo jestem nowy na forum i nie widzę gdzie kliknąć?


Obrazek


Pn mar 27, 2023 21:42 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 24, 2023 21:39 pm
Posty: 26
 
Post Re: D | M - Memento Mori
I to jest świetne podejście, a nie kilometry gorzkich żali dziadków, którzy przez 30 lat żyją sfrustrowani i nie mogą się pogodzić z mijającym czasem. To przypadki kliniczne i należy je leczyć. Ich hejt na dM jest tak wielki, że na miejscu Gahana i Gore'a bałbym się wyjść z domu. Nigdy nie wiadomo do czego tacy zaślepieni nienawiścią frustraci byliby zdolni! Dla nich każda płyta jest z urzędu beznadziejna, tego się nie da w żaden sposób skomentować.

Emulator II napisał(a):
Zasmucę cię jednak,bo nie ma co marzyć że ta wersja koncertowa to będzie ta świetna którą produkował stary dziad Fiood.Dostaniemy autoparodie ze zwierzakiem na bębnach i z lotami na klawiszach w wykonaniu Gordeno

Jesteś żenujący z tymi swoimi wycieczkami. Oczywiście, że nowa aranżacja będzie mi się podobała i będę się podczas jej wykonywania wybitnie bawił, ponieważ nie jestem takim zakutym łbem jak Ty i bardziej sobie preferuję trasy koncertowe dM od 1998 roku, więc skończ już obrażać Christiana Eignera i Petera Gordeno, bo oni przynajmniej coś w życiu osiągnęli, a Ty nie potrafisz nawet postawic spacji po znakach interpunkcyjnych. I kto tu jest autoparodią? A mój nick to stara sprawa, teraz zmieniłbym go na Precious, gdyż jestem bardzo cenny w tej kupie kupy jaką tu reprezentują tacy plujący żółcią osobnicy jak Ty, miernotko :lol:

cam napisał(a):
SweetestPerfection2 Emulator II napisał(a):
Bascombe sprawił że Ultra to ostatni świetny album DM,.

Może się mylę ale tam chyba jednak działał Tim Simeon....


Jakim cudem to żałosne zdanie o Ultrze jest zaznaczone jako MÓJ cytat, skoro tego nie napisałem! To bzdurki spod klawiatury tego ignoranta Emulator II. Proszę to natychmiast poprawić i mnie nie obrażać manipulacjami![/quote]
Chłopie czep się psa,jaki twój cytat?Kolega zacytował mnie a że pisałem w tym wątku z tobą to pokazało twojego nicka.Siedzisz na tym forum tyle lat i nie wiesz?Z Bascombe mój błąd,pisałem z nocnej zmiany w robocie i byłem już zmęczony.I dalej podbijasz do mnie personalnie nic o mnie nie wiedząc.Ale przecież jesteś wybitnym psychoanalitykiem i po kilku zdaniach z netu stawiasz diagnozy i profile psychologiczne.Poza tym robisz się już nudny,klepiesz w koło to samo.W dodatku już wiesz że ci się ta nowa wersja będzie podobać nawet jej nie słysząc,po prostu jesteś fanatykiem,a z takimi nie ma co dyskutować na argumęnty bo ich nie przyjmują.Następna płyta też już ci się podoba?Tylko pierdololo i czepialstwo z twojej strony,bo ktoś śmie mieć inne zdanie i odczucia. I nie obrażam Eignera ani Gordeno,nie tylko ja żartobliwie nazywam go per "zwierzak" z Muppet Show,to jest pozytywna postać a na koncertach jak się rozkręci to go przypomina,a te wstawki i sola na klawiszach w czasie koncertów po prostu mi się nie podobają,no co za obraza.Nie odróżniasz krytyki od nienawiści. Wypisujesz jakieś bzdety o hejcie,przypadkach klinicznych,nienawiści,ty byś na ich miejscu się bał...z pacyną wszystko dobrze?-chyba nie.Skaczesz z wątku na wątek,piszesz kilka wątków w 1 zdaniu,a czepiasz się o spacje.Weź siądź na tyłek i poczytaj sam siebie bo tworzysz jakiś niezrozumiały chaos.Gdzieś napisałem o tobie w kontekście autoparodii że kończysz pytajnikiem i odbijasz do mnie?Szkoda na ciebie czasu,wyżej napisałeś po co wróciłeś na forum i gratuluje wypełniasz to w 100%.Bez odbioru.


Pn mar 27, 2023 21:57 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Widzę że SweetestPerfection2 wjechał cały na biało i niektórzy wniebowzięci że tak bierze DM w obronę.
Przypomnijmy więc z kim mamy do czynienia. Cytaty z twórczości SweetestPerfection2:

2018:
Cytuj:
Zespół nacieszy Was jeszcze jakimś następnym wtórnym i nieoryginalnym albumikiem, po raz kolejny niszcząc swoją legendę i dorobek artystyczny jakimś koszmarkiem (...) Nie neguje całej twórczości Depeche Mode, jedynie sześć ostatnich albumów

2023, chyba lekarz leki zmienił, czasem tak bywa:
Cytuj:
ja żyję w 2023 roku, a nie 1990 (...) kilometry gorzkich żali dziadków (...) Dla nich każda płyta jest z urzędu beznadziejna, tego się nie da w żaden sposób skomentować.

...sześć ostatnich albumów. No rację ma chłop. Nie żyje w 1990. Przez ostatnich 30 lat żył w 1993 ale szybko sie przemieścił do 2023. Takie back to the future :)

O hejtowaniu:
2018:
Cytuj:
kobiety życia Gore'a (które są w wieku jego córek) zabierają mu dużo czasu i niczym nie inspirują. Ten człowiek upadł naprawdę nisko.

2023:
Cytuj:
Ich hejt na dM jest tak wielki,


O Alanie 2018:
Cytuj:
Ten parszywy zdrajca Wilder to kupa i niestety ma byc on i Clarke na tej uroczystosci. Dwie mendy, ktore kopnely w tylek zespol. Dla mnie obaj sa nikim.

2023:
Cytuj:
to nie mój problem, że wstydzicie się skonsultować z psychologiem i przerobić nabytą traumę z 1 czerwca 1995 roku.

:lol: :lol: :lol:


Pn mar 27, 2023 22:51 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 18, 2009 17:38 pm
Posty: 285
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Czy tylko ja słucha o tej poze(ok pół litra zrobione)słucham Soul With Me ?Piękna


Pn mar 27, 2023 23:59 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 13, 2018 23:27 pm
Posty: 57
 
Post Re: D | M - Memento Mori
No proszę, proszę niejaki "Born" jeszcze żyje? Największy toksyk tego forum otworzył paszczę, żeby zwymiotować swoje kolejne bzdurki. To, że Ty jesteś tak ograniczony mentalnie i przez prawie 30 lat srasz non stop na ten zespół nie oznacza, że każdy tak ma :lol:
Depeche Mode zyskali z powrotem mój szacunek po genialnej twórczości jaką zaprezentowali na albumie Memento Mori. Pogódź się z tym, sfrustrowany osobniku, że są ludzie, którym ta płyta się spodobała i są w stanie wybaczyć zespołowi przewinienia, które jeszcze 7(!) lat temu były dla mnie niewybaczalne. To kawał czasu i obecnie zmazali plamę ostatnich 6 płyt. No, ale Ty płaczesz od 20-kilku lat jak rozhisteryzowane dzieciątko za swoim ukochanym Alankiem, więc nie powinienem być zdziwiony tak mierną percepcją z Twojej strony.

Natomiast @Emulator II, nie chce mi się nawet czytać do końca tego Twojego słowotoku, który nie wnosi do naszej konwersacji niczego merytorycznego, poza jakimiś Twoimi prymitywnymi epitecikami, które non stop kierujesz w moją stronę. Wyjdź z domu, przewietrz się i skasuj wszystkie konta z internetu, gdyż nie nadajesz się do życia w kulturalnej społeczności. Brzmisz jak prymitywna wersja @Born, czyżby to była próba jakiegoś multikonciarstwa? :nie:
Na jedno tylko odpiszę, co mi wpadło w oko z tego tekstu bez spacji - zarzucasz mi, że...
Cytuj:
W dodatku już wiesz, że ci się ta nowa wersja będzie podobać nawet jej nie słysząc,_po prostu jesteś fanatykiem,_a z takimi nie ma co dyskutować na argumęnty [argumenty], bo ich nie przyjmują

Tymczasem sam kilka komentarzy temu tak pewny siebie wypisywałeś, że aranżacja będzie beznadziejna. Czyli ja nie mogę być pewny, że będzie spoko, ale Ty, że będzie badziewna już możesz być pewny. Poza tym wszyscy tutaj na forum codziennie głosicie jak to od lat te aranżacje się nie zmieniają i są cały czas tak samo marne. A mnie po latach one przypadły do gustu. No i na koniec zdradzę Ci, że oglądałem bootleg z koncertu z Sacramento, więc wiem co, jak grają i jestem zadowolony z tego co usłyszałem. Zatem z pewnością będę się bawił wyśmienicie na koncertach :nlmda:


Wt mar 28, 2023 0:14 am Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 18, 2009 17:38 pm
Posty: 285
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Porobiony...słucham ich na słuchawkach...MM, mistrzostwo świata.Peace.


Wt mar 28, 2023 1:31 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
A propos tych aranży co to można słuchać w nieskończoność, wszak na albumach wersje są niezmienialne i jakoś można ich słuchać w nieskończoność... :P


Wt mar 28, 2023 6:55 am Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 16:41 pm
Posty: 226
 
Post Re: D | M - Memento Mori
w 21 wieku u mnie to wyglÄ…da teraz tak:
1.Playing the Angel
2.Exciter (uwzględniając Freelove w wersji singiel)
3.Memento Mori / Sounds of the Universe (wiadomo MM aranżacyjnie jest o niebo lepsze)
4. Spirit
5.Delta Machine


Wt mar 28, 2023 8:34 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 9:48 am
Posty: 384
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Ciekawy pomysł na ranking własny - fakt, płyty z XX wieku to inna epoka. U mnie tak:

1. Memento Mori
2. Spirit
3. Delta Machine
4. Playing The Angel
5. Exciter
6. Sounds of The Universe


Wt mar 28, 2023 9:21 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 22, 2005 18:07 pm
Posty: 88
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Dołączam się do rankingu
1.PTA
2.Exciter
3.MM
4.Spirit
5.Delta Machine
6.Sounds...


Wt mar 28, 2023 9:32 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 29, 2005 20:50 pm
Posty: 96
Lokalizacja: Bielsko - Biała
 
Post Re: D | M - Memento Mori
W nawiasie miejsce w moim usystematyzowanym rankingu 'gobalnym' DM :lol: :lol:

1.Exciter (3)
2.MM (7)
3.PTA (9)
4.Spirit (10)
5.Delta(12)
6.SOTU (13)


Wt mar 28, 2023 9:47 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 25, 2013 20:42 pm
Posty: 264
 
Post Re: D | M - Memento Mori
A, tak pogrywacie :8):
1.Playing The Angel
2.Delta Machine
3 Memento Mori
________________
4.Sounds Of The Universe
5.Exciter
________________
6.Spirit
:wink:


Wt mar 28, 2023 10:24 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Mówię Wam, że to za wcześnie na takie zestawienie. W dużej mierze na pewno ulegamy tutaj efektowi świeżości. Ale skoro już zaczęliście, to też w to wejdę.

1. Memento Mori
2. Exciter
3. Spirit
4. Delta Machine
5. Playing the Angel
6. Sounds of the Universe


Wt mar 28, 2023 10:41 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 21:15 pm
Posty: 108
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Czytałem (z ciekawości) recenzje MM pisane przez redaktorów z serwisów muzycznych.
Jak zwykle wszystko jest napisane wg schematu:
1. Wielki powrót w wielkim stylu
2. Porównanie nowego albumu do klasycznych dokonań zespołu
3. Gloryfikacja nowego albumu na tle poprzednich słabych albumów (które ten sam redaktor kiedyś analogicznie chwalił)
Promocja dźwignią rynku, bo przecież zbluzgać nie wypada - wszechobecna poprawność polityczna.

U mnie w odniesieniu do poprzednich albumów wygląda to inaczej:
- PreferujÄ™ Spiryta i jeszcze bardziej DeltÄ™ od Memento Mori
- Zdecydowanie wolÄ™ Memento Mori od SOTU


Wt mar 28, 2023 10:52 am Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 2772 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124 ... 139  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team