Depeche Mode - Zobacz wątek - D | M - Memento Mori
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 2772 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 139  NastÄ™pna strona
D | M - Memento Mori 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 20:09 pm
Posty: 12
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
C-M napisał(a):
za długo milczą, czyli album będzie
Prodigy bez frontmana też się nie rozpadło

Jakiego frontmana....Tancerza ,hypemana conajwyzej i okazjonalnego wokalisty ....Keith śpiewał w kilku utworach na krzyż i skakał po scenie..The Prodigy to w sensie muzycznym tak naprawdę solowy projekt Liama Howletta i to było niemal pewne od początku że będą kontynuować ..a jakieś 5 miesięcy po śmierci Flinta Liam pokazał zdjęcie ze studia i info że robi nowe bity(niemal na 100 procent w przyszłym roku nowy album )a nagrania z ich tegorocznej lipcowej trasy po Anglii z okazji 25lecia albumu The Fat of The Land pokazuje że nadal są w formie ...poza tym jest Maxim ..nie zapominajmy o Maximie ...Maxim w mojej opinii od samego początku był frontmanem w większym stopniu niż Flint ..zwłaszcza na koncertach ...jego kontakt z publiką i charyzma sceniczna jest niesamowita


N lip 24, 2022 12:59 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 20:09 pm
Posty: 12
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
phoenix36 napisał(a):
The Prodigy to zupełnie inna bajka.

Dlaczego inna bajka ?oba zespoły są z hrabstwa Essex przypominam...skoro TP grają koncerty bez Keitha i nagrywają nowy album to Depeche Mode bez Fletcha tym bardziej może


N lip 24, 2022 13:04 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 10:34 am
Posty: 435
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
Myślę ,że to zależy od stanu Martina.
Czy będzie mu się chciało.


N lip 24, 2022 18:38 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 14:17 pm
Posty: 582
Lokalizacja: Krakowskie
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
Born napisał(a):
Cytuj:
Argumenty, typu, że jakiś zespół grający covery coś gra bądź czegoś nie gra - litości.


Powtórze jeszcze raz: F2M było przykładem i nie chodzi tylko o to że jakiś cover band coś tam sobie nagrywa, ale o to, że tysiące ludzi chce właśnie tego i na to przychodzi.
Innymi przykładami są DMK i the Devout. Też nie zagrali niczego z co najmnniej 20 lat.
To nie tak, że masz cover band który gra 'głównie', albo 'skupia się' na dawniejszych czasach. Tutaj twoje 20 letnie dokonania są zupełnie ignorowane.
Kolejnym przykładem są same zloty. Tam też nowe piosenki to jest szerszy lub węższy margines, puszczany najczęściej jak już wszystkie wcześniejsze utwory przelecą.
Gdyby zloty mogły trwać tylko maks 2 godziny, to setlista każdego wyglądała by tak jak koncert wyżej wymienionych zespołów.

Masz rację. Litość to byłoby bardzo dobre słowo jak się pomyśli o zespole który nagrywa od 20 lat, ma pełną wolność artystyczną i nieograniczone możliwości, uważa się za 'najlepszy zespół', ale i tak 20 lat jego dorobku jest pomijane przez fanów.

Cytuj:
takie dyskusje o emocjach przypominają mi moich dziadków w latach 80-tych, jak wspominali czasy wojny, tamte emocje

No chwila. Lata 2000-2010 to był najpłodniejszy (poza połową lat 80) okres w historii DM. Dave zaczął komponować, wydał dwie płyty. Martin wydał Counterfeit. Andy założył Toast Hawaii, zaczął się bawić w DJ-a. Mieli mnóstwo sił i pomysłów. W ogóle nie znajduje to odzwierciedlenia w tym co wtedy nagrali, nagrane w tym okresie Exciter i SOTU są w grupie ogólnie najgorzej ocenianych albumów (a te solowe, jednorazowe strzały okazały się też takimi sobie). I my też wtedy jeszcze nie byliśmy starzy. Właściwie wtedy właśnie wybuchła cała mania. To na przełomie wieków powstał Celebrator oraz to forum.

Tak więc to nie są zamierzchłe czasy i były wszelkie podstawy żeby w najgorszym razie SOTU zastąpiło ULTRĘ jako ostatni dobry album w opinii wielu.

My się oczywiście wszyscy zestarzeliśmy. Ale przecież są nowi fani, aktywnie nagrywający zespół powinien ich mieć.
Ja byłem wgnieciony w fotel jako nastolatek jak usłyszałem w 30 Ton Barrel Of A Gun.
Myśle że dziś w otoczeniu Zenka Martyniuka, Taylor Swift itp. jest co najmniej tak samo możliwe zdobywanie nowych fanów klimatyczną, nietuzinkową muzyką.

Cytuj:
(wybaczcie, moim zdaniem bzdurne dyskusje), o tym ile jest emocji, a ile wyrachowania

Emocje w muzyce dm (bo ja o niczym innym nie piszę) to tylko słowo. Można je zastąpić każdym innym, 'brakującym pierwiastkiem', Alanem, nawet jakością muzyki, przy całej subiektywności odbioru. Generalnie chodzi o to, co sam napisałeś, że nowe płyty kuleją muzycznie.

Więc jeśli uważasz, że dyskusja na forum grupy muzycznej o jakości ich muzyki jest dyskusją bzdurną to hmm...
:roll:

Cytuj:
Zatem proponuję docenić to co (jeszcze) mamy

Ja po Spirycie mówię pas. Jest mi zupełnie obojętne czy jeszcze coś nagrają czy nie, jeśli tak ma to wyglądać. A tak już najpewniej będzie wyglądać.
Nie zależy mi na kolejnych świstach, gwizdach i jękach Martina.
I na utworach przy których mnie wręcz kur**ica bierze, jak So Much Love, Poorman, Eternal itd.
Kilka dobrych utworów to ja mam u innych wykonawców, ba całe albumy.


Tak z ciekawości - dlaczemu często w kontekście "skończenia się" DM często przytaczany jest przykład PTAka obok późniejszych albumów? W sensie - interesuje mnie krytyczny rozbiór "obiektywnej wartości artystycznej dzieła", a nie kwestia lubię/nie lubię. Jeśli o mnie idzie, uważam, że łabędzim śpiewem DM nie była wcale "Ultra" jak wielu sądzi, ale PTA właśnie. "Exciterowi" pomimo jego małej przebojowości ciężko odmówić oryginalnego sznytu. To płyta odstająca od poziomu albumów z lat 86-93, ale jednak niosąca muzykę DM w nowe rejony, oryginalna, gładka. PTA ze swoim bluesowym krojem bardzo niewiele artystycznie odstaje od jazzującej "Ultry". Zjazd (to złe słowo - raczej zadyszka) zaczyna się od SOTU. Największym problemem płytek z lat 2009-2017 nie jest ich kiepski poziom. One NIE są kiepskie. Są po prostu do bólu przeciętne. Coś jak gotowany ryż bez dodatków i przypraw. Nie włączyłbym jednak do tego grona PTAka.


Pn sie 08, 2022 22:33 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
Zgadzam się w tym sensie że dla mnie PTA to ostatni w miarę dobry album do którego wracam nie raz. Kolejne płyty to już równia pochyla i tu z kolei uważam że nie są przeciętne. Delta jest niemal w całości asluchalna. Mogłoby jej nie być. Spirit poza kilkoma utworami to samo. SOTU również bylem i jestem bardzo rozczarowany. Zabrakło tego czegoś, tego magicznego pierwiastka. Nie wiem jak lepiej to określić. Abstrahując od całej produkcji.


Wt sie 09, 2022 18:20 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 10:29 am
Posty: 1257
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
Ja przestałem się skupiać na albumach jako całości. Bardziej na pojedynczych utworach jak np. Alone z Delta Machine, czy Cover Me oraz Poisoned Heart -zwłaszcza w wersji Tripped Remix (Spirit). Chłopaki mają już swoje lata, nagranie spójnego albumu, na którym nie będzie tzw. wypełniaczy jest coraz trudniejsze. Pewnie dlatego na słabym moim zdaniem PTA pojawił się po raz pierwszy w historii zespołu cover John The Relevator. Jestem za tym żeby zamiast przeciętnych albumów wydawali treściwe EPki, ale zdaje sobie sprawę z tego, że nie będzie to dobry motyw na trasę, koncerty i dochodów z biletów. Jakby nie było, zainteresowanie ich koncertami wciąż jest.


Wt sie 09, 2022 19:52 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 14:17 pm
Posty: 582
Lokalizacja: Krakowskie
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
boshek napisał(a):
Ja przestałem się skupiać na albumach jako całości. Bardziej na pojedynczych utworach jak np. Alone z Delta Machine, czy Cover Me oraz Poisoned Heart -zwłaszcza w wersji Tripped Remix (Spirit). Chłopaki mają już swoje lata, nagranie spójnego albumu, na którym nie będzie tzw. wypełniaczy jest coraz trudniejsze. Pewnie dlatego na słabym moim zdaniem PTA pojawił się po raz pierwszy w historii zespołu cover John The Relevator. Jestem za tym żeby zamiast przeciętnych albumów wydawali treściwe EPki, ale zdaje sobie sprawę z tego, że nie będzie to dobry motyw na trasę, koncerty i dochodów z biletów. Jakby nie było, zainteresowanie ich koncertami wciąż jest.


Jeśli o mnie chodzi, to znów poszczególne utwory nie mają dla mnie wielkiego znaczenia. To tak jakby wziąć jakąś książkę i powiedzieć "o-ten rozdział spoko, a ten nie, a na powieści jako całości się nie skupiam". To takie moje osobiste przekonanie, które zostało ukształtowane chyba przez rocka progresywnego i awangardę. Z tymi wypełniaczami masz rację.
Z ciekawości - dlaczego uważasz, że PTA jest słabe?

FM napisał(a):
Zgadzam się w tym sensie że dla mnie PTA to ostatni w miarę dobry album do którego wracam nie raz. Kolejne płyty to już równia pochyla i tu z kolei uważam że nie są przeciętne. Delta jest niemal w całości asluchalna. Mogłoby jej nie być. Spirit poza kilkoma utworami to samo. SOTU również bylem i jestem bardzo rozczarowany. Zabrakło tego czegoś, tego magicznego pierwiastka. Nie wiem jak lepiej to określić. Abstrahując od całej produkcji.


Z tą asłuchalnością to chyba przesada. Delta, Sotu, czy Spirit to jednak nie są wypadki które można porównać z np. "A" czy "Under Wraps" z dyskografii Jethro Tull, albo "Civilian" z dyskografii Gentle Giant. Dla mnie problemem było to, że po wysłuchaniu ww albumów DM nic z nich nie pamiętałem. Nie odrzucało mnie, nie odniosłem wrażenia asłuchalności, ale dojmującej sztampy, nudy i przeciętności. Takie napychanie się jałową kaszą. Chyba wiem o co Ci chodzi z tym magicznym pierwiastkiem, ale jego brak nie przesądza o całkowitej paprokowatości danego albumu, a jedynie o braku przesłanek do aspirowania do rangi dobrego. To jednak różnica.


Åšr sie 10, 2022 6:54 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
No i tu się znów różnimy bo mnie odrzucilo od razu jak tylko usłyszałem SOTU. Po czasie to się nie zmieniło. Szok po premierowym odpaleniu Delty był ogromny!!! Jeszcze większy niż poprzednio. WTF pomyślałem? Co to za pierdy??? To ma być DM? Poczułem się jakby ktoś mnie konkretnie zdzielil tu i tam. Przy Spirycie nie miałem już żadnych oczekiwań ale i tak to nie było to. Znów. Przykra prawda że najwyraźniej nie są już w stanie osiągnąć tego co w najlepszych latach. A jeśli chodzi o przywolywanie utworów z pamięci to akurat nie o to chodzi. Pamietam je tylko co z tego? Po co je przywoływac jak wraz z tym wiąże się uczucie okropnosci? Wolę pamiętać to co dobre. Jestem od dawna na takim etapie że nie słucham byle czego. Jakość ponad wszystko! Emocje, ciary, klimat...polaczone z wysokim kunsztem wykonania. To jest to. Nie odnajduje tego w ostatnich płytach DM. Także tych solowych projektach. Ostatnim dzielem które mnie zachwyciło była Klepsydra.


Åšr sie 10, 2022 17:36 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2004 21:32 pm
Posty: 1511
Lokalizacja: Gdansk
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
https://m.facebook.com/100044294536311/
Mała rzecz a cieszy. Fota Dave i Martina w"studio"?


Pn sie 15, 2022 17:46 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
Będzie kolejna płyta pod trasę. Póki zdrowie im jeszcze pozwoli.


Pn sie 15, 2022 18:22 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 27, 2013 16:59 pm
Posty: 417
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
Też to widziałem na Instagramie, ciekawe :nlmda: :nlmda: :nlmda: :nlmda:


Pn sie 15, 2022 18:23 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
Chodzi raczej o nagranie czegoś nowego. W obecnych okolicznościach nie mogę sobie wyobrazić, że są to jakieś żarty w tym obszarze. Ważne przede wszystkim, że są razem i coś wspólnie robią, cokolwiek to jest.


Pn sie 15, 2022 18:37 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:45 am
Posty: 1803
Lokalizacja: Gdańsk / Underneath the Stars
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
personal benek napisał(a):
Chodzi raczej o nagranie czegoÅ› nowego.
...albo o wybór utworów na kolejną składankę ;)


Wt sie 16, 2022 17:01 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
Jak pisałem, przy tego typu okazji raczej nie publikowaliby swojego zdjęcia i nie opatrywali go wzniosłym opisem. Może się jednak mylę. Tak czy inaczej, w ostatnich tygodniach (niestety, ze smutnych przyczyn) zaszedł ogromny postęp na polu komunikacji z fanami.


Wt sie 16, 2022 17:46 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:45 am
Posty: 1803
Lokalizacja: Gdańsk / Underneath the Stars
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
A dlaczego nie publikowaliby, gdyby to jednak miała być kolejna składanka? Jeśli chodzi o techniki promocyjne i umiejętne "podgrzewanie atmosfery" to tu mają to opanowane niemal do perfekcji. Przypomnij sobie, jak ładnie rozegrali to przy okazji "The Best of vol.1". Już wtedy mówiło się, że wcześniej czy później przyjdzie kolej na vol.2 i może właśnie tego jesteśmy świadkami. Może zdjęcie pokazuje np. wybór jednego z odrzutów z poprzednich sesji, który mógłby trafić na kolejny singiel (tak, jak to miało miejsce w przypadku "Martyra")?
Niestety, ale na tego typu publikacje trzeba obecnie patrzeć bardzo ostrożnie mając na uwadze, jak przez ostatnie lata zespół pozwalał, aby to wytwórnia była decydentem w kwestiach promocyjnych i wydawniczych.


Wt sie 16, 2022 20:19 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
Jeżeli by nawet chodziło o kolejną składankę, to dla mnie jest to jak najbardziej informacja in plus, bo to zawsze byłoby wydawnictwo mające na celu przypomnienie o zespole, a kto wie, może również w ramach preludium do konkretów.


Wt sie 16, 2022 21:05 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
CureMar napisał(a):
A dlaczego nie publikowaliby, gdyby to jednak miała być kolejna składanka? Jeśli chodzi o techniki promocyjne i umiejętne "podgrzewanie atmosfery" to tu mają to opanowane niemal do perfekcji. Przypomnij sobie, jak ładnie rozegrali to przy okazji "The Best of vol.1". Już wtedy mówiło się, że wcześniej czy później przyjdzie kolej na vol.2 i może właśnie tego jesteśmy świadkami. Może zdjęcie pokazuje np. wybór jednego z odrzutów z poprzednich sesji, który mógłby trafić na kolejny singiel (tak, jak to miało miejsce w przypadku "Martyra")?
Niestety, ale na tego typu publikacje trzeba obecnie patrzeć bardzo ostrożnie mając na uwadze, jak przez ostatnie lata zespół pozwalał, aby to wytwórnia była decydentem w kwestiach promocyjnych i wydawniczych.


Rozumiem Twój punkt widzenia. Równocześnie jednak fundamentalnie nie zgadzam się w ocenie ich zdolności marketingowych. Zawsze miałem wrażenie, że na tym polu mamy wręcz do czynienia z katastrofą (tu z kolei możemy przypomnieć informowanie o okolicznościach przerwania trasy w 2009 roku, poziom mediów społecznościowych, aktualność informacji podawanych na stronie głównej czy zapał do formułowania publicznych wypowiedzi). Co więcej, nie sądzę, by byli w nastroju do tak tanich chwytów po jednak dość dramatycznym wydarzeniu w życiu ich oraz zespołu (takie słowa w kontekście układania listy utworów na składance, do tego w studiu nagraniowym?). Nie muszą robić takich rzeczy. W tym, czym się zajmują, generalnie nic nie muszą. Przekonujemy się o tym od ponad roku, doliczając kolejne miesiące do spodziewanej (i wydawałoby się oczywistej jak amen w pacierzu) czteroletniej przerwy między kolejnymi albumami. Jestem optymistą :)


Wt sie 16, 2022 21:19 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 27, 2013 16:59 pm
Posty: 417
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
Fakty są jednak takie że zespół dalej ciągnie tą machinę i kontynuuje swoją prace w zespole i z tego powodu powinniśmy się cieszyć i grzecznie czekać na postępy. Nie ważne czy to składanka z jakimiś 2 nowymi singlami czy pełny album, ważne że nie zakończyli prace po śmierci Fleczera w zespole :nlmda: :fletch: :nlmda:
Czekamy :brawo: :brawo: :brawo:


Åšr sie 17, 2022 7:49 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:45 am
Posty: 1803
Lokalizacja: Gdańsk / Underneath the Stars
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
Odważna teza postawiona na podstawie jednej fotki ;)
Na tej samej zasadzie można by powiedzieć, że takie zespoły jak Led Zeppelin, Queen czy INXS nadal funkcjonują, bo co jakiś czas członkowie tych grup gdzieś tam się spotykają, kolejne składanki wychodzą...


Åšr sie 17, 2022 16:03 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
Queen akurat funkcjonuje dalej w przeciwieństwie do dwóch pozostałych. Chociaż dla mnie to zabijanie legendy.


Åšr sie 17, 2022 16:23 pm Zobacz profil WWW
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 2772 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 139  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team