Depeche Mode - Zobacz wątek - Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  NastÄ™pna strona
Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 21, 2007 17:54 pm
Posty: 86
Lokalizacja: Toruń
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
Dziś niebo, a ziemia :) Cicho i spokojnie (przynajmniej z przodu), wesoło. Na pewno Ci, którzy nie mogli być na konferencji mają na co czekać. Dzisiejsze wystąpienia Pana "Muzykologa" i Pana "Dziennikarza" mówiące o powiązaniu DM z rockiem, na pewno przypadną wszystkim do gustu. Z resztą WSZYSTKO było ciekawe.

A teraz narzekanko. Przyszedł chłopak i na sam koniec konferencji zarzucił prelegentom brak umiłowania do DM w ich wystąpieniach. W związku z tym, od siebie chciałbym dodać:

- to było konferencja dla wszystkich, a nie tylko dla depeszów
- to była konferencja o Depeche Mode, a nie o miłości do Depeche Mode
- nikt nie mówił, że prelegentami będą tylko fani Depeche Mode, a co dopiero ludzie pałający miłością do zespołu
(notabene każdy z 15? referentów wypowiadał się praktycznie w samych superlatywach o DM)
- lepiej dostać smutną prawdę, niż subiektywną iluzję (nic takiego miejsca jednak nie miało i jak pisałem wyżej, DM miało wydźwięk tylko pozytywny)


Niedługo after :nlmda:


So lut 19, 2011 16:57 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 22:10 pm
Posty: 838
Lokalizacja: Gdańsk -----> VINYL - LOVE trzaski
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
...no i pięknie.


So lut 19, 2011 17:06 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 26, 2006 19:18 pm
Posty: 112
Lokalizacja: Gdynia
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
Też uważam, że konferencja jako całość się udała. Nawet bardzo. Zgadzam się również ze stwierdzeniem, że dzisiejszy dzień wypadł znacznie lepiej.

A poza tym... Kolega BRC w swoim poprzednim poście zdrowo przesadził - można odnieść wrażenie, że na sali pojawili się wyłącznie zapici i chamsko zachowujący się depesze, wstyd i zakała całej nacji. Siedzieliśmy pewnie w nieco innych miejscach, ale primo - nie zauważyłem nikogo choćby z lekka pijanego, po drugie kilku niewulgarnych okrzyków (bo ten o ruchaniu widać umknął mojej uwadze) nie podnosiłbym do rangi problemu. Wprost przeciwnie - większość ludzi siedziała w nietypowym dla siebie skupieniu, słuchając z uwagą. To, że ludzie bili brawo po odsłuchanym w ciemnościach "In Your Room" to taki wstyd? Co w tym złego? Co żenującego? Ludzie jednak prawdziwie docenili wspomnianego "Pana Muzykologa", dostał niemalże owacje na stojąco, w pełni zasłużenie, nawiasem mówiąc. To, że kilka pytań może zabrzmiało średnio fortunnie? Może nazbyt szczero? Może zabrakło dyplomacji, ale kilku prelegentów istotnie przeszło nad sprawą bez zaangażowania, co wyeksponowały te lepsze, ciekawie zaprezentowane wykłady. Ale nikt, w moim odczuciu, nikogo nie próbował obrażać. A z drugiej strony, zakładam, że Organizatorzy spodziewali, iż ta konferencja może być szczególną imprezą i w sumie nikt Ich niczym nie zaskoczył. Zresztą w krótkiej rozmowie już po, sugerowali, że są zadowoleni - więc może nie ma sensu dopatrywać się problemów na siłę?

Reasumując - też kilka akcentów, zachowań niezbyt mi się spodobało. Ale ta poprzednia opinia była bardzo, bardzo mocno przesadzona. Kolega pozwolił sobie spojrzeć na sprawę skrajnie jednostronnie. I proponowałbym Osobom, które już zaczęły ferować wyroki w oparciu o jeden, nierzetelny (moim zdaniem) post, powstrzymać nieco swoje zażenowanie, bo nie ma ku temu powodów. Chociaż z drugiej strony wierzę, że Ci, którym swego czasu aż tak bardzo przeszkadzała akcja na Gwardii (bo tak rozumiem jeden z poprzednich postów), zawsze znajdą sobie powód do wstydu.

Do zobaczenia wieczorem.


So lut 19, 2011 17:33 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 20, 2006 18:14 pm
Posty: 12
Lokalizacja: Toruń
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
A ja się zgadzam w 200% z brc. Ja też wczoraj czułam się zażenowana ciągłym wchodzeniem i wychodzeniem kilku panów z sali, rozlegającymi się dźwiękami komórek, śmiechami, rozmowami. Nie słyszałam dokładnie z czego tak rechotano na wystąpieniu pani Emilii Jankiewicz, ale było widać, że nie ułatwiało jej to wystąpienia. Fakt, że dziś było lepiej, ale nie ma co tego zbytnio chwalić. Dziś po prostu było tak, jak być powinno. Normalnie.


So lut 19, 2011 18:01 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 11, 2005 19:51 pm
Posty: 209
Lokalizacja: Toruń
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dziś, po zmianie miejsca siedzącego, odbiór konferencji był zupełnie inny. Choć wiem, że wczorajsze, nieprzystające do konferencji, zachowania kilku uczestników praktykowało nadal.
Do samych prelekcji chętnie się jeszcze odniosę, bo część dzisiejszych (np. Pan Muzykolog) zrobiła na mnie naprawdę duże wrażenie. I to za ich sprawą wrażenia po konferencji pozostaną, jak najbardziej pozytywne.


Ostatnio edytowano N lut 20, 2011 5:53 am przez Morticia, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz



So lut 19, 2011 18:45 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 26, 2006 19:18 pm
Posty: 112
Lokalizacja: Gdynia
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
Morticia napisał(a):
wrażenia po konferencji pozostaną, jak najbardziej pozytywne


No i dobrze, że takie stwierdzenie padło. Bo jak na razie tak naprawdę niewiele samej konferencji poświęcono w tym miejscu uwagi, koncentrując się wyłącznie na totalnym "buractwu" depeszów. Nadal się z Wami nie zgadzam - i nie zrozumcie mnie źle, nie bronię chamstwa, o ile takie faktycznie się pojawia. Ale z tych wpisów wynika zupełnie fałszywy obraz całości.

Poza tym jedna uwaga - poprawcie mnie, o ile się mylę, ale od pewnego momentu konferencja zmieniła swoją formę, z typowej płatnej konferencji w wersję otwartą, a fani wydawali się być mile widziani. To pewne ryzyko, taka formuła oznaczała (przynajmniej dla mnie), iż będzie to impreza bardzo specyficzna i choćby emocjonalne, nieobiektywne wypowiedzi niektórych osób z sali nie powinny tak dziwić czy gorszyć.

No nic, ja zapamiętałem całość pozytywnie. Cieszę się, że przyjechałem i czekam za zniecierpliwieniem na materiały konferencyjne. A teraz after, na którym może nadarzy się okazja pogadać - tak więc do zobaczenia!


So lut 19, 2011 20:26 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 20, 2006 18:14 pm
Posty: 12
Lokalizacja: Toruń
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
Formuła? Bez względu na formułę i wszelkie inne aspekty najzwyklejsze zasady kultury dyktują, że gdy ktoś przemawia to mu się nie przeszkadza, nie wyśmiewa się z tego co mówi itd. Chodzi o zwykły szacunek dla innych. Mnie akurat takie zachowania zawsze gorszą, bez względu czy to konferencja czy zwykłe spotkanie kilku osób. I co ma do tego fakt, że konferencja była bezpłatna? Za chwilę dojdziemy do wniosku, że organizatorzy sami sobie winni. Paranoja.


So lut 19, 2011 22:18 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 26, 2006 19:18 pm
Posty: 112
Lokalizacja: Gdynia
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
Kamila napisał(a):
Za chwilę dojdziemy do wniosku, że organizatorzy sami sobie winni. Paranoja.


Nic takiego nie sugerowałem. Uważam jedynie, że zżymacie nad czymś, co - wbrew Waszym wpisom - nie zdominowało i nie zepsuło tego dosyć eksperymentalnego przedsięwzięcia, jakim była konferencja nt. Depeche Mode. I efekt jest taki, że postronnym obserwatorom (czytelnikom) nasuwa się bardzo fałszywy obraz imprezy...

Dam sobie już spokój - Morticia skróciła swój wczorajszy wpis, więc i ja to zrobię.


N lut 20, 2011 9:23 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 18, 2007 13:40 pm
Posty: 657
Lokalizacja: Z Torunia, obecnie KINGDOM of SOUNDS
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
Jako torunianin i "staruszek" dodam refleksyjnie.
W toruńskiej podstawówce (nr 3 na Żwirki i Wigury) kiedyś pani nauczycielka z 8 klasy "C" powiedziała jeszcze w latach 80-tych że DM to "sezonowcy". Oczywiście już wtedy nie zgadzałem się z panią od Fizyki (wierną fanką Dire Straits...) i już wtedy twierdziłem że się myli. Za co pózniej miałem na jej lekcjach nieco prze....ne. :D
Minęło od tego czasu coś koło 23 lat. I DM w tym samym mieście doczekało się konferencji naukowej !!! Pani od fizyki myliła się.
Cieszę się że konferencja odbyła się właśnie w Toruniu. I myślę że nie trzeba robić już 20-to lecia powstania F/C Work Hard.
Konferencja była ukoronowaniem naszej działalności. Przypomnę słowa Makarona z wywiadu dla TV Toruń.
Który mówił że Dzięki DM działamy, a muzyka inspiruje nas do działania, gdziekolwiek jesteśmy.
I w zasadzie nic dodać nic ująć.
Pozdrawiam "Ogór"


N lut 20, 2011 11:24 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2097
Lokalizacja: MÅ‚awa
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
Jak na pierwszą tego typu, konferencja okazała się całkiem fajnym przedsięwzięciem. Osobiście przeszkadzała mi tylko mała sala i brak wentylacji. Żadnego chamstwa i zachowań o których pisze 'brc' nie zauważyłem, bardziej określiłbym to jako forum dM live ;) Mało zaakcentowane otwarcie. Pierwsze wykłady czyli czytana z kartki interpretacja tekstów była mało odkrywcza, niczym wynikająca sama za siebie antologia tekstów i przekładów która jest raczej zrozumiana przez każdego fana. Analiza Walking in my Shoes była już o wiele ciekawsza, właściwie nigdy wcześniej zupełnie nie zwracałem uwagi na gramatyczną konstrukcje tego numeru, a podobna fonostylistyka znalazła by się pewnie też w innych kawałkach...
Bardzo fajnie i jednocześnie profesjonalnie zaprezentował swój wykład gość z Warszawskiego SWPS
W sobotę też było ok i troszeczkę luźniej. Co prawda ominąłem kilka wykładów, ale generalnie cała konferencja uszła w "tłoku" ;)


N lut 20, 2011 11:56 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 20, 2006 18:14 pm
Posty: 12
Lokalizacja: Toruń
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
Ok, mnie też trochę poniosło. To dlatego, że jak każdy fan czuję się częścią tej społeczności i w jakiś sposób zależy mi na tym jak jesteśmy postrzegani. Pozdrawiam!


N lut 20, 2011 11:59 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 22, 2003 23:46 pm
Posty: 42
Lokalizacja: 3city
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
a ja mam bardzo mieszane odczucia co do naukowego celu takiego "eventu"
chwala organizatorom ze znalezli kase na to wydarzenie ale czy cos tworczego i odkrywczego z niego wyniklo dla polskich naukowcow - smiem twierdzic ze naukowe zyski sa nikle a cala akcja miala jedynie na celu promocje UMK na zasadzie stworzenia medialnego szoku...
szczerze - nie uwazam aby polskiej nauce byla niezmiernie potrzebna analiza na wszystkie sposoby utworow depeche mode, mamy wiele ciekawszych problemow do rozwiazania a sztuka jest czyms, czego nie mozna zamknac w jednoznacznych ramach i ile jej odbiorcow tyle interpretacji.
z tego co udalo mi sie na temat uslyszec w mediach (bo pewnie o to UMK chodzilo) dla wielu konferencja o depeche mode jest sprawa kontrowersyjna, co nie umniejsza wcale ich pozytywnego wkladu w nasze zycie.
co do zachowania odbiorcow prezentacji - dla mnie opisy ktore czytam w tym watku to jakas abstrakcja, i faktycznie o ile skala zjawiska byla duza to jest to wstyd, spory...


N lut 20, 2011 14:55 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 11, 2005 19:51 pm
Posty: 209
Lokalizacja: Toruń
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
ELZA napisał(a):
smiem twierdzic ze [...] cala akcja miala jedynie na celu promocje UMK na zasadzie stworzenia medialnego szoku...

Podobno organizatorzy nie mieli w planach aż takiej promocji (jeśli w ogóle jakąkolwiek mieli). Media same zwietrzyły sensację (TVN, TVP1, TVP Bydgoszcz, Radio GRA, TV Toruń, Wyborcza, Nowości, etc.). Jurzysta był bardzo zaskoczony ilością wywiadów, telewizją, radiem...itp.


N lut 20, 2011 15:27 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 22, 2003 23:46 pm
Posty: 42
Lokalizacja: 3city
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
morticia trudno podejrzewac media o jakies naciaganie problemu bo temat konferencji raczej mocno odbiegajacy od tematow podobnych tego typu wydarzen naukowych...
nie wiem czego UMK sie spodziewalo, ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase, darmowa promocja w mediach jest przydatna ;)
dla mnie osobiscie ta konferencja to cos na ksztalt przedmiotu "filozofia star trek'a" na amerykanskich uniwerkach...
jako fanka starszej generacji nieco zdystansowana od DM aczkolwiek swiadoma tego ze zespol ten zrobil kawal dobrej muzycznej i tekstowej roboty ktora znalazla miejsce w moim zyciu, mocno kwestionuje obecnosc pop'u w nauce ;)
no jakos nie pasuje mi to, a akcje jakie mialy miejsce na wykladach - dobrze o subkulturze nie swiadcza, to przykre, ogolnie calosc mysle nie dodaje splendoru fanom grupy.


N lut 20, 2011 16:46 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 20, 2006 18:14 pm
Posty: 12
Lokalizacja: Toruń
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
Na UMK na socjologii jest przedmiot "Myslovitz-głos pokolenia"...dla socjologów, kulturoznawców itd DM jest chyba równie dobrym przedmiotem zainteresowania co inne zespoły, subkultury, współcześni reżyserzy itd itd


N lut 20, 2011 19:53 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 28, 2010 16:55 pm
Posty: 80
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
Niestety przyjechałam zbyt późno do Torunia w piątek i załapałam się tylko na sobotnie wykłady które bardzo mi się podobały, chamstwa żadnego nie zauważyłam, a wychodzące i wchodzące osoby nie wzbudzały we mnie antypatii (być może dlatego że na mojej uczelni ludzie również wychodzą za różnymi potrzebami) - jeśli robią to cicho i niezbyt często nie jest to chyba wielki problem. Rzeczywiście wystąpienia końcowego o mało lotności wykładów chłopak mógł sobie darować... tak jak i tu "opluwanie" siebie nawzajem mogło by być pominięte... Organizatorzy odwalili kawał dobrej roboty i powinniśmy się z tego cieszyć, że ktoś chciał zrobić coś o czym zapewne nikt z nas nawet wcześniej nie marzył. Teorie spiskowe typu: że zrobiono to dla popularności medialnej jest żenujące i mogę zapewnić że to media sobie wybierają sami tematy i się na nie rzucają, a nie odwrotnie. Nikt wcześniej czegoś takiego jeszcze nie zrobił więc chyba zainteresowaniem medialnym nie ma się co dziwić. A że przy okazji można się wypromować? Czemu nie! Czemu wszyscy jesteście tacy zawistni???? Rozmawiałam równiez o tym zjawisku w piątek ze znajomymi. Wśród depeszów jest tyle samo nienawiści i zawiści co wśród zwykłych ludzi ( dowód wystąpienia Pana w ostatnim akcie, dowód opluwania się na forach) - wieczna konkurencja o to kto ile lat słucha, na ilu koncertach był, ile posiada zdobyczy kolekcjonerskich, z kim się trzyma a z kim nie, kto zna lepiej teksty i historię DM... To jest chore. Czy o tym każdy z nas myśli gdy słuchamy po raz kolejny World in my eyes, zamykamy oczy i pojawia się ten cudowny uśmiech na twarzy? Chyba nie... Proponuję podziękować Organizatorom za ukłon w stronę DM, za czas i energię a Depesze niech sobie nawzajem podziękują, że od tylu lat każda jednostka tworzy niesamowicie duży i silny krąg, subkulturę, zjawisko...


N lut 20, 2011 20:12 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 27, 2003 13:09 pm
Posty: 1172
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
Jestem bardzo zadowolony z tej konferencji. Kilka referatów było naprawdę rewelacyjnych. Co do chamstwa - nie zaobserwowałem niczego takiego.


N lut 20, 2011 21:09 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 03, 2006 14:15 pm
Posty: 102
Lokalizacja: leszno
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
Mesa napisał(a):
Czemu wszyscy jesteście tacy zawistni???? Wśród depeszów jest tyle samo nienawiści i zawiści co wśród zwykłych ludzi ( dowód wystąpienia Pana w ostatnim akcie, dowód opluwania się na forach) - wieczna konkurencja o to kto ile lat słucha, na ilu koncertach był, ile posiada zdobyczy kolekcjonerskich, z kim się trzyma a z kim nie, kto zna lepiej teksty i historię DM... To jest chore. Czy o tym każdy z nas myśli gdy słuchamy po raz kolejny World in my eyes, zamykamy oczy i pojawia się ten cudowny uśmiech na twarzy? Chyba nie...


@Mesa
LubiÄ™ to!
he he he :wink:


N lut 20, 2011 22:06 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 28, 2010 16:55 pm
Posty: 80
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
Dzięki Marta za wsparcie :wink: PozDM


Pn lut 21, 2011 9:13 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 04, 2004 21:41 pm
Posty: 66
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
@Mesa
Bardzo konkretnie i rzeczowo :-)


Pn lut 21, 2011 9:21 am Zobacz profil WWW
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team