Depeche Mode - Zobacz wątek - The Memento Mori Tour 2023/24
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 773 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 39  NastÄ™pna strona
The Memento Mori Tour 2023/24 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 25, 2013 20:42 pm
Posty: 266
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Emulator II napisał(a):
Kilka słów na chłodno o Pradze... itd.

Temat ujęty obszernie niewiele do oddania tyle, że z mojego punktu widzenia trochę gorzej. Sektor B, po wspomnianym deszczu, grzązł w błocie. Moje obuwie na stracenie, w drodze powrotnej do PL musiałem dokonać zakupu nowego. Sam spektakl nie wyróżniał się niczym znaczącym.
Natomiast na wyróznienie zasługuje to co działo się w Pradze przed koncertem (i prawdopodobnie po) . W klubie ROXY mozna było rozkoszować się muzyką i obrazami wideo naszego zespołu.
Taka rozgrzewka w przeddzień koncertu zaplanowana dla fanów (na afterze nie byłem, bo założyłem, że ludzi będą tłumy, a i z rana musieliśmy być w formie).
Rozrywka na najwyższym poziomie. Oszałamiające wrażenie i odrobinę smutnej refleksji nad tym dlaczego u nas tak nie może być.
Sam obiekt dwupoziomowy z bogatym zapleczem alkoholu, świetnym nagłosnieniem -DJ + obsługa konsoli, z dużym ekranem zsynchronizowanym z zapodawaną muzą
i jeszcze większym telebimem. Po imprezie, soczyście nagłośnionej, żadnych dolegliwości audio czy szumów uszu a przecież cicho nie było.
Prawdziwa uczta dla fana.
Bywałem na wielu Zlotach DM w PL i nigdy nie trafiłem na imprezę na podobnym poziomie.
Myślałem, że apogeum praskiej wyprawy będzie wieczorny występ DM a wierzcie mi, emocji i frajdy jakich dostarczyła mi/nam w/w impreza nie ustępowały koncertowym.
A nawet pozostały na dłużej...
BRAWO Czesi! :brawo:


N sie 20, 2023 18:05 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 863
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
FM napisał(a):
@Emulator ja o koncercie na Narodowym mam jak najbardziej dobre zdanie i uważam że tym razem o dziwo akustyka i dźwiękowcy naprawdę dali radę. Wiele osób to potwierdza.

Dokładnie, ale ciężko to ocenić nie będąc...


N sie 20, 2023 18:20 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 15, 2013 18:23 pm
Posty: 115
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
bartekdm napisał(a):
cam napisał(a):
Dzień po koncercie robiłem sobie mały spacer po mieście no i zobaczyłem jak Dave wychodzi z Grandu.Poszedłem kawałek za nim i poprosiłem grzecznie o możliwość zrobienia foci a on po prostu powiedział "get the f..ck away from me"

Aż się nie chce wierzyć. Naprawdę współczuję.
I po czymś takim chciało Ci się jeszcze do Helsinek jechać?

Hej CAM no to faktycznie strasznie przykre... A Dave był z ochraniarzem wtedy gdy go spotkałeś?


N sie 20, 2023 23:19 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3066
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
https://youtu.be/WUkI6Oj4Vq0

Wieści o trasie. Wideo prawdopodobnie z Meksyku będzie. Ponadto możemy się spodziewać zmian w setliscie jak np Before We Drown.


Pn sie 21, 2023 11:31 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 23:17 pm
Posty: 79
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Emulator II napisał(a):
Kilka słów na chłodno o Pradze.Bez problemowy dojazd na miejsce,metro,autobus,tramwaj,bilet turystyczny na 24h 180 koron.Sam koncert na podmiejskim lotnisku,teren trawiasty,sprzedało się ponad 60 tyś.biletów,sporo ludzi też na "pikniku"poza terenem koncertu,na łące z której był zaskakująco dobry widok na scenę.Tam też przed koncertem raczyłem się ze znajomymi czeskim piwkiem :beer: i odrobiną "suszu" :D którym szczodrze dzielili się gospodarze z sąsiedniego kocyka.Drogi dookoła pozamykane,dojście bez tłoku,na bramkach bez kolejek,ogólnie dobra organizacja.Koncert przeżywałem z sektora pod sceną,wyłożyli go aluminiowymi płytami,wyglądało to jak w hali.Te płyty miały swoje 5 min.w czasie gdy na 20 min.przed koncertem przeszło oberwanie chmury,na pozostałych sektorach zrobiło się błoto,popłynęło kilka strumyków a pod sceną było naprawdę sucho.Tak waliło deszczem i wiatrem że myślałem że odwołają koncert,na szczęście szybko przeszło,techniczni wygumkowali wodę ze sceny i można było zaczynać.Piwo z kija 80k.+80k kaucji za kubek z motywem MM który był chyba najtańszą pamiątkom,z tego co widziałem nikt go nie zwracał,co w kontekście cen w sklepiku mnie nie dziwi.Nie wrzucam setlisty bo każdy może szybko sprawdzić w sieci,nie będę też pisał o konkretnych utworach bo każdy przeżywa i odbiera je indywidualnie,a cały koncert wraz z zajawkami z cz tv jest na yt.Napiszę tylko że zaskoczyli mnie pozytywnie,były momenty gdy Dave był na granicy wokalu,ale sporo się ruszał i wyszło naprawdę ok,Mart zaś ma wciąż tę moc,i stają włosy na plecach gdy śpiewa na żywo.Pod koniec sektora przed sceną dźwięk był rewelacyjny,piękne barwy,szczegóły,bardzo dobre efekty stereo,sporo basu ale na otwartej przestrzeni rozchodził się pięknie bez podbarwień i rezonansu.Pragę wybrałem zamiast "buczącego"narodowego i nie żałuje,a do Pragi mam mniej-więcej tyle co do Warszawy.Czesi może nie tak rozśpiewani jak u nas ale pod sceną było sporo Polaków i wspomagali wokalnie.I nie chcę tu jechać po narodowym bo byłem tam na meczu i ten kocioł był super ale do muzyki ten obiekt to porażka,nie tylko na dm bo byłem tam na kilku koncertach i zawsze było kiepsko,dla mnie na koncerty ten obiekt już nie istnieje.W tym samym czasie na śląskim był Rammstein i znajomy mówi że śląski jeszcze gorszy niż narodowy,szkoda bo liczyłem na dobry dźwięk po remoncie.


Również byłem w Pradze i mogę podpisać się pod opinią dotyczącą nagłośnienia, które było rewelacyjne. Byłem na Stani B i całe szczęście załapałem się jeszcze na aluminiowe płyty :D Jeśli chodzi o organizację to było okej, jedynie można było się przyczepić do tego, że wyjście z obiektu po koncercie odbywało się tylko 1 wyjściem, ale to może specyfika tego obiektu.

Następnego dnia byłem na Rammsteinie w Chorzowie i również mogę potwierdzić straszne nagłośnienie, przynajmniej na dolnej trybunie po lewej stronie, gdzie się znajdowałem. Ledwo co było cokolwiek słychać, jedna wielka kakofonia. Na Narodowym na DM byłem dwa razy (2013 oraz 2017) na trybunie dolnej oraz górnej i było zdecydowanie lepiej słychać.


Pn sie 21, 2023 20:41 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 06, 2022 8:16 am
Posty: 45
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Byłem na Narodowym 2013 trybuna D, 2017 trybuna D
Mniej więcej na drugiej stronie stadionu, jakby rzut rożny na przeciwko sceny:)
Tym razem byłem pierwszy i ostatni raz na płycie . Mniej więcej 3-4 rząd za Early Entrance . Oprócz natłoku dżwieków który momentami był wręcz uciążliwy i nie wiele z tego wynikało do tego słabo a nawet bardzo słabo słyszałem wokal Pana D i M...
Ale za to pozytyw , zakochałem się w Sister of Night , soczyste dźwięki bez naparzania na finiszu wszystkiego na raz (moje odczucie z miejsca w którym byłem ) no i w trakcie utworu , mniej różnych kumulacji dźwiękowych i to było mega . Ale np I Feel You to myślałem ze coś się zacięło, wszystkie na raz z czego nic w sumie nie wynikało a już na pewno nie melodia czy muzyka ani jakość ani wokal. Hałas i czekanie na koniec piosenki . Dwa wczesniejsze koncerty na PGE pamiętam tak że było straszne echo , wszystko sie odbijalo a jak sobie wspomne WTMW i te odbicia ...bylem załamany. Tak było przez pierwsze 2-3 utwory. Po czym dźwiękowcy ogarnęli sprawę i bylo naprawdę super , porównajac do tego co tym razem miałem okazję słuchać. Reasumując całe koncerty w 13, 17 i 23 roku to ten ostatni pod wzgledem akustyki był dla mnie najgorszy
Za to Kraków ....inna bajka , wszystko bylo jak należy . :)


Pn sie 21, 2023 23:55 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 29, 2004 17:51 pm
Posty: 722
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
phoenix36 napisał(a):

Fragment pewnie wycięty tylko po to, aby mieć clickbaitowy tytuł... i w sumie tyle. Do tego pomieszali wypowiedzi Dave'a i Martina, jakby tam wypowiadał się tylko Dave. A tymczasem w rzeczywistości: patrząc na kontekst całej wypowiedzi obu z nich i sposób wypowiedzi, szczególnie to całe "the biggest alternative band in the world" Gahana, odbiór może być zupełnie inny: https://www.youtube.com/watch?v=CUiMHDIMYQo


Wt sie 22, 2023 0:41 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 22, 2005 18:07 pm
Posty: 88
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Hej CAM no to faktycznie strasznie przykre... A Dave był z ochraniarzem wtedy gdy go spotkałeś?[/quote]
Dave był sam - i powiem ci ,że po tej akcji to się czujesz jakbyś w pysk dostał i 35 lat twojej historii z zespołem traci wiele na znaczeniu.


Wt sie 22, 2023 12:43 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 09, 2023 12:07 pm
Posty: 12
Lokalizacja: Białystok
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
cam napisał(a):
Hej CAM no to faktycznie strasznie przykre... A Dave był z ochraniarzem wtedy gdy go spotkałeś?

Dave był sam - i powiem ci ,że po tej akcji to się czujesz jakbyś w pysk dostał i 35 lat twojej historii z zespołem traci wiele na znaczeniu.[/quote]
No i właśnie po tych wszystkich przeczytanych relacjach i rewelacjach na temat tego jak wygląda spotkanie z Davem, chciałabym gdzieś się na niego natknąć i móc powiedzieć: hey, don't you know where Martin is?


Wt sie 22, 2023 14:35 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 09, 2023 12:07 pm
Posty: 12
Lokalizacja: Białystok
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
A propos Narodowego - moją bolączką było potężne echo. Kakofonia tylko momentami (np. wspomniane I feel you). Stałam w miejscu, które było pewnie niegdyś GC, nieco z boku. Ludzie wokół też trochę kręcili nosami. Ale wrażenia odsłuchowe i tak mam lepsze niż z mojego poprzedniego koncertu DM w tym miejscu (2013). Były już głosy że tym razem pomógł zwinięty dach i chyba faktycznie cos w tym jest.
Nie zmienia to faktu że zabawa była fantastyczna. Jak koncert to tylko na płycie i możliwie z przodu. A jak wystąpią jeszcze kiedyś na PGE to na pewno będę, nie ma zmiłuj.


Wt sie 22, 2023 15:25 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 15, 2013 18:23 pm
Posty: 115
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Regina napisał(a):
cam napisał(a):
Hej CAM no to faktycznie strasznie przykre... A Dave był z ochraniarzem wtedy gdy go spotkałeś?

Dave był sam - i powiem ci ,że po tej akcji to się czujesz jakbyś w pysk dostał i 35 lat twojej historii z zespołem traci wiele na znaczeniu.

No i właśnie po tych wszystkich przeczytanych relacjach i rewelacjach na temat tego jak wygląda spotkanie z Davem, chciałabym gdzieś się na niego natknąć i móc powiedzieć: hey, don't you know where Martin is?[/quote]

No to faktycznie z tym naszym Davem trochę klapa... na tej trasie. Faktycznie bardzo nerwowy i to to się potwierdza bo z wieloma osobami rozmawiając podczas obecnych koncertów na trasie to opowiadają historie, że jest nie dostępny, nie chce nic podpisać i wyjeżdża zresztą jak zwykle na poprzednich trasach też piwnicznym hotelowym wyjazdem. W przeciwieństwie do Martina przesympatyczny, bardzo skromny człowiek i potrafi podpisać co nieco i nawet zdjęcie wspólne uda się zrobić :)


Wt sie 22, 2023 21:33 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 13, 2018 23:27 pm
Posty: 57
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
cam napisał(a):
Cytuj:
Hej CAM no to faktycznie strasznie przykre... A Dave był z ochraniarzem wtedy gdy go spotkałeś?

Dave był sam - i powiem ci ,że po tej akcji to się czujesz jakbyś w pysk dostał i 35 lat twojej historii z zespołem traci wiele na znaczeniu.


Nie robiłbym z tego tragedii, tylko pomyślał obiektywnie :wink: Szedłeś za nim jak jakiś stalker, a potem zaczepiasz o zdjęcie i dziwisz się, że facet był przerażony i tak zareagował? Na Twoim miejscu cieszyłbym się, że Gahan nie prysnął Ci w twarz gazem pieprzowym, czy nie potraktował paralizatorem. Nie uważałem nigdy Gahana za giganta intelektu, ale szanuję jego konsekwencję w wytyczaniu granicy pomiędzy sceną, a życiem prywatnym. To, że kupujemy płyty jego zespołu nie sprawia, że muzycy nagle mają obowiązek robić to, co im każemy i poświęcać nam 100% swojego wolnego czasu, to też ludzie. Oni nie są nam nic winni, poza tym, że mają zagrać nam koncert, za który zapłaciliśmy. To, że Martin odczuwa potrzebę interakcji z fanami, jest tylko miłym dodatkiem i fajnie z jego strony, ale gdyby nie chciał dawać autografów i zdjęć, to byłoby to (przynajmniej dla mnie ;)) zrozumiałe, gdyż doskonale rozumiem wypalenie, chęć przeżycia chwili w spokoju itd. Może i Gahan nie powinien przeklinać w Twoją stronę, ale czego się po nim spodziewać, skoro to człowiek pochodzący z tzw. marginesu społecznego i porozumiewa się w takim języku, jaki zna.


Åšr sie 23, 2023 11:18 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 863
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
W końcu jakiś głos rozsądku...


Pt sie 25, 2023 19:29 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 29, 2004 17:51 pm
Posty: 722
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
"IQ speaks to the architects and road warriors who are helping take the band's Memento Mori tour to millions of fans"

https://www.iq-mag.net/2023/08/leave-th ... e-on-tour/


So sie 26, 2023 17:09 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 03, 2005 22:40 pm
Posty: 137
Lokalizacja: OÅ‚awa
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
TrochÄ™ techniki.

https://www.youtube.com/watch?v=eMLUMSasLkk


N sie 27, 2023 12:49 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 27, 2013 16:59 pm
Posty: 417
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
[/quote] Nie robiłbym z tego tragedii, tylko pomyślał obiektywnie :wink: Szedłeś za nim jak jakiś stalker, a potem zaczepiasz o zdjęcie i dziwisz się, że facet był przerażony i tak zareagował? Na Twoim miejscu cieszyłbym się, że Gahan nie prysnął Ci w twarz gazem pieprzowym, czy nie potraktował paralizatorem. Nie uważałem nigdy Gahana za giganta intelektu, ale szanuję jego konsekwencję w wytyczaniu granicy pomiędzy sceną, a życiem prywatnym. To, że kupujemy płyty jego zespołu nie sprawia, że muzycy nagle mają obowiązek robić to, co im każemy i poświęcać nam 100% swojego wolnego czasu, to też ludzie. Oni nie są nam nic winni, poza tym, że mają zagrać nam koncert, za który zapłaciliśmy. To, że Martin odczuwa potrzebę interakcji z fanami, jest tylko miłym dodatkiem i fajnie z jego strony, ale gdyby nie chciał dawać autografów i zdjęć, to byłoby to (przynajmniej dla mnie ;)) zrozumiałe, gdyż doskonale rozumiem wypalenie, chęć przeżycia chwili w spokoju itd. Może i Gahan nie powinien przeklinać w Twoją stronę, ale czego się po nim spodziewać, skoro to człowiek pochodzący z tzw. marginesu społecznego i porozumiewa się w takim języku, jaki zna.[/quote]

Dokładnie się z tym zgadzam, też w Pradze czekaliśmy pewną grupką pod hotelem na zespół licząc że wyjdą, zrobią sobie z nami zdjęcia czy rozdadzą autografy, niestety 2 godziny czekania pod Hotelem 4 sesons w Pradze poszło w dym, zespół wyjechał z hotelu od tyłu. Czy miałem pretensje ? Nie, sam nie zawsze mam też ochotę spotykać się z ludźmi a im nie dziwie się już kompletnie, są na to narażeni non stop i mają prawo mieć czasami dość. Życie....


Pn sie 28, 2023 10:02 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 09, 2023 12:07 pm
Posty: 12
Lokalizacja: Białystok
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
waldekdm napisał(a):



Nic nie kumam z tego co ten pan opowiada, ale i tak fantastycznie się tego słucha. Tajemnica dobrego dźwięku na warszawskim koncercie "wyjaśniona"?


Pn sie 28, 2023 13:34 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 09, 2023 12:07 pm
Posty: 12
Lokalizacja: Białystok
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Ecnelis napisał(a):
"IQ speaks to the architects and road warriors who are helping take the band's Memento Mori tour to millions of fans"

https://www.iq-mag.net/2023/08/leave-th ... e-on-tour/



Świetny artykuł, dzięki za udostępnienie :)


Pn sie 28, 2023 16:55 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 15, 2013 18:23 pm
Posty: 115
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Delta Machine napisał(a):
Nie robiłbym z tego tragedii, tylko pomyślał obiektywnie :wink: Szedłeś za nim jak jakiś stalker, a potem zaczepiasz o zdjęcie i dziwisz się, że facet był przerażony i tak zareagował? Na Twoim miejscu cieszyłbym się, że Gahan nie prysnął Ci w twarz gazem pieprzowym, czy nie potraktował paralizatorem. Nie uważałem nigdy Gahana za giganta intelektu, ale szanuję jego konsekwencję w wytyczaniu granicy pomiędzy sceną, a życiem prywatnym. To, że kupujemy płyty jego zespołu nie sprawia, że muzycy nagle mają obowiązek robić to, co im każemy i poświęcać nam 100% swojego wolnego czasu, to też ludzie. Oni nie są nam nic winni, poza tym, że mają zagrać nam koncert, za który zapłaciliśmy. To, że Martin odczuwa potrzebę interakcji z fanami, jest tylko miłym dodatkiem i fajnie z jego strony, ale gdyby nie chciał dawać autografów i zdjęć, to byłoby to (przynajmniej dla mnie ;)) zrozumiałe, gdyż doskonale rozumiem wypalenie, chęć przeżycia chwili w spokoju itd. Może i Gahan nie powinien przeklinać w Twoją stronę, ale czego się po nim spodziewać, skoro to człowiek pochodzący z tzw. marginesu społecznego i porozumiewa się w takim języku, jaki zna.[/quote]

Dokładnie się z tym zgadzam, też w Pradze czekaliśmy pewną grupką pod hotelem na zespół licząc że wyjdą, zrobią sobie z nami zdjęcia czy rozdadzą autografy, niestety 2 godziny czekania pod Hotelem 4 sesons w Pradze poszło w dym, zespół wyjechał z hotelu od tyłu. Czy miałem pretensje ? Nie, sam nie zawsze mam też ochotę spotykać się z ludźmi a im nie dziwie się już kompletnie, są na to narażeni non stop i mają prawo mieć czasami dość. Życie....[/quote]


...nie ma szans na to, żeby zespół wyszedł pod hotel do fanów i zrobił zdjęcia z fanami, oraz rozdał autografy, już nie wspomnę o tym, że jak jest grupka fanów to bodyguard krzyczy aby stać w miejscu. Ale całkowicie inaczej jest gdy stoi jedna dwie trzy osoby to wtedy są bardzo duże szanse aby podejść do zespołu a nawet zespół sam podejdzie.


Pn sie 28, 2023 22:03 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 06, 2022 8:16 am
Posty: 45
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Mnie natomiast dziwią Ci którzy czekają na autograf (polują, śledzą itd ) jak i Ci którzy tłumaczą zespół że robi tak jak robi .
Już tłumaczę, ja jako 40 letni facet nie wyobrażam sobie stac pod hotelem czy w jakieś uliczce czekając na sznse zdobycia autografu , poprostu nie jest mi to potrzebne do niczego. A jeśli komuś się to uda to się tym jara a Oni przecież i tak Cie nie zapamiętają, nie będą o Tobie opowiadać po trasie "słuchaj poznałem takiego fana ..."
Jak dla mnie bezcelowe(dla mnie) . Bylem w moim życiu na 11tu koncertach , i gdybym nawet ich spotkał przypadkiem gdzieś to myślę że nie podszedłbym jak nastolatek podjarany po fotkę czy podpis.
Z drugiej strony patrząc to jednak są zespołem , są jakby osobami znanymi więc myślę że to też powinna być jakby część ich pracy , wizerunku ,zżycia z fanami itd itp.
Bo tak myślę że kiedy trzeba promować trase lub singiel to sprzedają się jak ... byle by być w jakiejkolwiek telewizji a kiedy stadion wyprzedany to
"Fuck" chyba nie wypada .
Nie wiem, trudny temat, sam nie poluje ani nie podszedłbym w dogodnej sytuacji , z drugiej strony to ich praca. Bo taki DG wybiera się na spacer to chyba liczy się z tym że spotka fanów a jeśli tak bardzo mu to przeszkadza to może powinien chodzić w inne miejsca . Przecież jak do Polski przyjezdza np prezydent USA to raczej autografu nie uraczysz , nie szlaja się po mieście Bo mma taki kaprys :) wiem za grubo :) ale chodzi mi o sytuację, że niby ktoś nie chce ale prowokuje .


Wt sie 29, 2023 3:43 am Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 773 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 39  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team