Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2773 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123 ... 139  Następna strona
D | M - Memento Mori 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 863
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Zasadniczo pobieżnie najlepsze w życiu takiego forum i jemu podobnych jest jest to, że można zupełnie nie zwracać uwagi na skrajne dywagacje na temat danej płyty niektórych userów, tylko po raz kolejny raczyć się przyzwoitą muzą spod znaku DM :mrgreen:


Pn mar 27, 2023 8:43 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 264
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Ja jestem za tym aby kazdy sie mogl wypowiedziec szczerze o MM. Opinie na tym forum sa dla mnie czesto bardzo dziwne ale sobie poczytam.


Pn mar 27, 2023 8:53 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2005 17:06 pm
Posty: 787
Lokalizacja: Wawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Zgadza się ale bez osobistych wyciecze w stronę drugiej osoby.


Pn mar 27, 2023 8:58 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 21:15 pm
Posty: 118
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Emulator II napisał(a):
Black ceLebrator napisał(a):
Czas na moją recenzję Memento Mori...


Wydał materiał bardzo melodyjny i przebojowy?Rozbawiłeś mnie i za to dzięki bo śmiech to zdrowie :D A odrobinę poważniej to chyba odsłuchujemy inne płyty.Mart ma chyba poważny kryzys twórczy i zaprosił sobie gościa który miał go zdopingować do roboty,wyszło jak wyszło.Gdzie ta melodyjność jak po kilkukrotnym odsłuchu w głowie nie zostaje żadna melodia,żaden motyw brzmieniowy?
(...)
Masz w nicku płytę która wręcz pulsuje melodiami,emocjami,różnymi barwami miłości,troską o planetę.O jakim reżimie muzycznym piszesz,owszem na albumach bywa mrocznie i smutno,ale przynajmniej tyle samo jest radości i nadziei,
(...)


Być może w różny sposób odczuwamy emocje w muzyce.
Black Celebration ma piękne melodie, w których dominuje smutek i mrok - jeden z moich faworytów.
Natomiast Memento jest dla mnie aż za bardzo melodyjny, gdyż te melodie są tak proste i dostępne dla zwykłego słuchacza, że same wpadają w ucho, a u mnie drugim uchem wypadają.

Cytuj:
a które to kawałki DM są psychodeliczne?(...)


Dla mnie psychodeliczne w DM są np. Painkiller, The Jazz Thieves, Darkest Star...
Oczywiście, są kapele, które grają bardziej wyczuwalną psychodelię, wręcz ryją banię - ale nie będziemy się licytować :)


Pn mar 27, 2023 9:16 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 13, 2018 23:27 pm
Posty: 57
 
Post Re: D | M - Memento Mori
DeMo70 napisał(a):
Zasadniczo pobieżnie najlepsze w życiu takiego forum i jemu podobnych jest jest to, że można zupełnie nie zwracać uwagi na skrajne dywagacje na temat danej płyty niektórych userów, tylko po raz kolejny raczyć się przyzwoitą muzą spod znaku DM :mrgreen:

I to jest świetne podejście, a nie kilometry gorzkich żali dziadków, którzy przez 30 lat żyją sfrustrowani i nie mogą się pogodzić z mijającym czasem. To przypadki kliniczne i należy je leczyć. Ich hejt na dM jest tak wielki, że na miejscu Gahana i Gore'a bałbym się wyjść z domu. Nigdy nie wiadomo do czego tacy zaślepieni nienawiścią frustraci byliby zdolni! Dla nich każda płyta jest z urzędu beznadziejna, tego się nie da w żaden sposób skomentować.

Emulator II napisał(a):
Zasmucę cię jednak,bo nie ma co marzyć że ta wersja koncertowa to będzie ta świetna którą produkował stary dziad Fiood.Dostaniemy autoparodie ze zwierzakiem na bębnach i z lotami na klawiszach w wykonaniu Gordeno

Jesteś żenujący z tymi swoimi wycieczkami. Oczywiście, że nowa aranżacja będzie mi się podobała i będę się podczas jej wykonywania wybitnie bawił, ponieważ nie jestem takim zakutym łbem jak Ty i bardziej sobie preferuję trasy koncertowe dM od 1998 roku, więc skończ już obrażać Christiana Eignera i Petera Gordeno, bo oni przynajmniej coś w życiu osiągnęli, a Ty nie potrafisz nawet postawic spacji po znakach interpunkcyjnych. I kto tu jest autoparodią? A mój nick to stara sprawa, teraz zmieniłbym go na Precious, gdyż jestem bardzo cenny w tej kupie kupy jaką tu reprezentują tacy plujący żółcią osobnicy jak Ty, miernotko :lol:

cam napisał(a):
SweetestPerfection2 Emulator II napisał(a):
Bascombe sprawił że Ultra to ostatni świetny album DM,.

Może się mylę ale tam chyba jednak działał Tim Simeon....


Jakim cudem to żałosne zdanie o Ultrze jest zaznaczone jako MÓJ cytat, skoro tego nie napisałem! To bzdurki spod klawiatury tego ignoranta Emulator II. Proszę to natychmiast poprawić i mnie nie obrażać manipulacjami!


Pn mar 27, 2023 9:21 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 28, 2006 15:45 pm
Posty: 148
Lokalizacja: Chorzow
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Czy ktoś z forum kupował winyla przez stronę: https://dmmementomori.pl/ ?
Trochę obawiam się o sposób zabezpieczenia przesyłki.
Niestety nie ma na tej stronie żadnego sposobu skontaktowania się ze sprzedawca...


Pn mar 27, 2023 10:04 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1346
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Ja zamawiałem, wszystko doszło cacy, bardzo dobrze zapakowane.


Pn mar 27, 2023 10:12 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 20, 2006 19:25 pm
Posty: 1105
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Waltari napisał(a):
A SOFAD-a w całości to już chyba kilka lat nie słuchałem.


mam tak samo. o ile lajwy z tamtego kresu często odpalam w strimingach to albumu sofad nie pamietam kiedy ostatni raz sluchalem.


Pn mar 27, 2023 10:13 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 24, 2005 10:45 am
Posty: 2657
Lokalizacja: Ostrow Wlkp.
 
Post Re: D | M - Memento Mori
https://youtu.be/WKupplj_RHw

https://youtu.be/ULqxiUK6kOs

Znajdź różnice. :D

Już po pierwszym przesłuchaniu Wagging Tongue skojarzyło mi się z tym powyżej. Utwór robiony ewidentnie pod niemieckie gusta estradowe. :wink: Niestety po przesłuchaniu płyty do końca to właśnie WT okazał się jednym z lepszych utworów na całej płycie, a przynajmniej jednym z nielicznych, który zapada w pamięć.
Cały ten nowy album niestety nie zachwyca. Moja piękniejsza połowa twierdzi, że nagrali jakby 4x tą samą piosenkę i ja się z nią niestety zgadzam. Może jeszcze czymś zaskoczy po 10, 20 przesłuchaniu, ale wrażenie jest póki co takie, że gdyby tej płyty nie było to świat by się nie zawalił. 6 lat mieli by dopracować płytę i wydać coś co mogłoby być zapamiętane. To co wydali jest niestety miałkie i nijakie. Wywaliłbym połowę tej płyty i czekał na przypływ weny choćby związanej z odejściem Fletcha.
Inne skojarzenie to wczesny Romuald Lipko. Niektóre syntezatory żywcem wyjęte jakby z płyty Malinowy Król Urszuli za którą instrumentalnie Lipko odpowiada. Gdzieś pod koniec Memento Mori słychać nawet ewidentnie dźwięki z "Tematu Bożeny". To i tak w mojej opinii nie ratuje tej płyty bo Lipko z 1984 podoba mi się jednak bardziej. :)


Pn mar 27, 2023 10:16 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 863
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
exciter69 napisał(a):
Czy ktoś z forum kupował winyla przez stronę: https://dmmementomori.pl/ ?
Trochę obawiam się o sposób zabezpieczenia przesyłki.
Niestety nie ma na tej stronie żadnego sposobu skontaktowania się ze sprzedawca...

To ja się podłączę pod wątek zakupowy odnośnie nowo nagranego materiału MM i zapytam - czy ktoś z Was coś wie na temat formatu kasety magnetofonowej, czy jest on dostępny w Polsce oraz ewentualnie gdzie go szukać?


Pn mar 27, 2023 10:22 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 24, 2023 17:46 pm
Posty: 24
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Ha! Mam trop. Memento nie jest dla słuchaczy DM przed ery dinozaurów, bo jest brudne i niechlujne, jak prawie wszystkie inne płyty grupy po 2005. Rozumiem, rozumiem. VIOLATOR - JEDYNY skonstruowany "pod igłę" album DM, dotychczas się nie powtórzył i już nie powtórzy. Popełnia błąd ten, który myśli, że płyty przed Violator były równie idealne. Rację ma ten (Martin np), kto widzi w muzyce depechów przester zakwaszonych dźwięków w nadmiarze, naleciałości brudnego industrialnego rocka, niechlujstwo i bałagan. Tak, jestem niechlujem.
A teraz coś dla fanów VIOLATOR. THOMAS AZIER - HYLAS - GDY USŁYSZAŁEM, WYKRZYKNĄŁEM AUTOMATYCZNIE - GENIUSZ PRECYZJI, IDEALNOŚCI, ORDUNGOWOŚCI NA MIARĘ VIOLATOR!


Pn mar 27, 2023 10:48 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 23, 2007 7:56 am
Posty: 59
 
Post Re: D | M - Memento Mori
tak trochę żartem: dyskusje jak pomiędzy fanami Pet Shop Boys z fanami Joy Division

i wiem że DM to żadna z tych grup ale wydaje mi się że tak trochę sam zespół próbuje coś zrobić aby wyrwać się z tej popowości i przy okazji zachować popowość - zadowolić wszystkich się nie da i trochę muzyka traci przy tym na wyrazistości


Pn mar 27, 2023 10:56 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 13, 2018 23:27 pm
Posty: 57
 
Post Re: D | M - Memento Mori
DeMo70 napisał(a):
exciter69 napisał(a):
Czy ktoś z forum kupował winyla przez stronę: https://dmmementomori.pl/ ?
Trochę obawiam się o sposób zabezpieczenia przesyłki.
Niestety nie ma na tej stronie żadnego sposobu skontaktowania się ze sprzedawca...

To ja się podłączę pod wątek zakupowy odnośnie nowo nagranego materiału MM i zapytam - czy ktoś z Was coś wie na temat formatu kasety magnetofonowej, czy jest on dostępny w Polsce oraz ewentualnie gdzie go szukać?

Drogi DeMo70, format kasety magnetofonowej nie jest dostępny w Polsce, nawet w specjalnych strefach w Empiku w wybranych miastach. Z tego co dowiedziałem się od moich zagranicznych przyjaciół, fanów dM, którzy nie zajmują się pierdołami jak tutejsi osobnicy - kaseta jest dostępna tylko w USA, UK i Niemczech. I teraz wyjaśniam prędko jak to wygląda w tych krajach:
- USA - kaseta była dostępna na dM store przez internet, lecz 2 dni po rozpoczęciu przedsprzedaży została oznaczona jako Sold Out i obecnie jest tam nie do zdobycia, a szkoda, bo obsługiwali przesyłkę do Polski, znam ludzi, którzy stamtąd zamówili i już ich przesyłka z kasetą leci do PL;
- UK - kaseta jest cały czas dostępna do kupienia, ale bodaj tylko przez pierwsze kilka dni od uruchomienia przedsprzedaży była dostępna przesyłka za granicę, w tej chwili produkt jest dostępny do zamówienia tylko dla odbiorców w UK;
- Niemcy - kasetę można zakupić w tym całym DM busie, który jeździ po jakiś miastach w Niemczech i sprzedają tam ciuchy, płyty i właśnie kasetę.

Pozostaje chyba tylko liczyć na aukcje internetowe, ale zobaczyłem, że ceny kasety tak podwindowali, że szkoda gadać. Jeśli ktoś, tak jak ja, uważa Memento Mori za świetny album (a nie taki gniot i średnią półkę jak starzy znawcy od Bascombe'a, który podobno wg. tych znawców produkował Ultrę), to oczywiście może sobie taki kolekcjonerski gadżecik kupić za każde pieniądze, a potem w czasach recesji opylić jakiemuś Niemcowi za cenne ojro. To dobra inwestycja i nikogo nie będzie obchodziło, że tutejsi samce alfa nie lubią tej płyty. Wartość kolekcjonerska liczy się swoimi prawami.


Pn mar 27, 2023 11:04 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 06, 2006 21:01 pm
Posty: 73
Lokalizacja: Gdynia
 
Post Re: D | M - Memento Mori
[quote="Wałbrzych"]tak trochę żartem: dyskusje jak pomiędzy fanami Pet Shop Boys z fanami Joy Division

I mnie to właściwie odpowiada :wink:
Pierwsza płyta od czasu Playing the Angel, gdzie od pierwszego odsłuchu od razu większość się spodobała.


Pn mar 27, 2023 11:31 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 863
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
SweetestPerfection2 napisał(a):
Drogi DeMo70, format kasety magnetofonowej nie jest dostępny w Polsce, nawet w specjalnych strefach w Empiku w wybranych miastach. Z tego co dowiedziałem się od moich zagranicznych przyjaciół, fanów dM, którzy nie zajmują się pierdołami jak tutejsi osobnicy - kaseta jest dostępna tylko w USA, UK i Niemczech. I teraz wyjaśniam prędko jak to wygląda w tych krajach:
- USA - kaseta była dostępna na dM store przez internet, lecz 2 dni po rozpoczęciu przedsprzedaży została oznaczona jako Sold Out i obecnie jest tam nie do zdobycia, a szkoda, bo obsługiwali przesyłkę do Polski, znam ludzi, którzy stamtąd zamówili i już ich przesyłka z kasetą leci do PL;
- UK - kaseta jest cały czas dostępna do kupienia, ale bodaj tylko przez pierwsze kilka dni od uruchomienia przedsprzedaży była dostępna przesyłka za granicę, w tej chwili produkt jest dostępny do zamówienia tylko dla odbiorców w UK;
- Niemcy - kasetę można zakupić w tym całym DM busie, który jeździ po jakiś miastach w Niemczech i sprzedają tam ciuchy, płyty i właśnie kasetę.

Pozostaje chyba tylko liczyć na aukcje internetowe, ale zobaczyłem, że ceny kasety tak podwindowali, że szkoda gadać. Jeśli ktoś, tak jak ja, uważa Memento Mori za świetny album (a nie taki gniot i średnią półkę jak starzy znawcy od Bascombe'a, który podobno wg. tych znawców produkował Ultrę), to oczywiście może sobie taki kolekcjonerski gadżecik kupić za każde pieniądze, a potem w czasach recesji opylić jakiemuś Niemcowi za cenne ojro. To dobra inwestycja i nikogo nie będzie obchodziło, że tutejsi samce alfa nie lubią tej płyty. Wartość kolekcjonerska liczy się swoimi prawami.

hehe...bardzo Ci dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, okraszoną ciekawymi wątkami pobocznymi :P zatem poszukam/podpytam koleżkę przebywającego od lat za wielką wodą, może mi gdzie znajdzie i podeśle :beer:


Pn mar 27, 2023 11:33 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 22, 2005 18:07 pm
Posty: 88
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: D | M - Memento Mori
[/quote]Jakim cudem to żałosne zdanie o Ultrze jest zaznaczone jako MÓJ cytat, skoro tego nie napisałem! To bzdurki spod klawiatury tego ignoranta Emulator II. Proszę to natychmiast poprawić i mnie nie obrażać manipulacjami![/quote]
Poprawione :przytul:


Pn mar 27, 2023 11:41 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 22, 2005 18:07 pm
Posty: 88
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Znamienne jest że 95% procent recenzji zamieszczonych w europejskich i amerykańskich wydawnictwach prasowych bardzo wysoko ocenia MM, również rzesza fanów większych lub mniejszych wyraża się w superlatywach np na TT, natomiast na tym forum same biadolenie. Bo to dźwięk nie w tych rejestrach i słuchawki z dwa tysie nie dają rady :lol: albo inżynier/producent do bani bo pitu pitu lub pierdu pierdu :x Ludzie powyciągajcie w końcu te kije z (wiadomo skąd).Peace


Pn mar 27, 2023 11:54 am Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 26, 2023 10:31 am
Posty: 2
 
Post Re: D | M - Memento Mori
"Witam Wszystkich!
Niech Was nie zwiedzie to, że to mój pierwszy wpis :wink: Jestem z Wami prawie od początku, zaglądałem jednak na forum jako niezalogowany "gość" ,a pewnie jest takich więcej. Postanowiłem w końcu się zalogować, żeby podzielić się swoimi skromnymi spostrzeżeniami. Mam prawie 50 na karku, więc żyję dłużej niż istnieje twórczość DM :lol: MM to dla mnie pierwszy od wielu lat album, który przesłuchałem kilka razy od deski do deski. Nie dlatego, że szukałem tego czegoś, wręcz przeciwnie! Kupuję ją od początku, aż do samego końca! Dawno płyta mojego/naszego ulubionego zespołu nie wycisnęła ze mnie tyle pozytywnych emocji co właśnie Memento Mori! Cieszmy się, że wciąż nagrywają i koncertują! Memento Mori..."

Czytaliście??? Nie jestem wyrocznią, ale przepraszam, rzygać się chce... Większość z Was posiada słuch absolutny, Wasz stolik rtv obciążony jest sprzętem za min. 40k, znacie się na wszystkim, jak każdy porządny Polak, SOFAD, Alan wróć.....mało ? Temat do zamknięcia, i przepraszam forum do zamknięcia...


Pn mar 27, 2023 12:07 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 13, 2018 23:27 pm
Posty: 57
 
Post Re: D | M - Memento Mori
cam napisał(a):
Cytuj:
Jakim cudem to żałosne zdanie o Ultrze jest zaznaczone jako MÓJ cytat, skoro tego nie napisałem! To bzdurki spod klawiatury tego ignoranta Emulator II. Proszę to natychmiast poprawić i mnie nie obrażać manipulacjami!

Poprawione :przytul:

Dziękuję cam za szybką reakcję. Szanuję takich uczciwych userów forum, oby Ci się wiodło :beer:


Pn mar 27, 2023 12:49 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 22, 2023 13:56 pm
Posty: 2
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Stosunkowo niezła płyta, która oprócz dobrego brzmienia niestety nie ma dla mnie takich numerów/momentów do których chce wracać i wracać.

Oceny tej płyty przez krytyków to wg mnie przesada bo jest oceniana naprawde wysoko. Jak się to mówi - przehajp.

Po Ultrze lepsza była PTA, ale to moje zdanie.


Pn mar 27, 2023 15:03 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2773 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123 ... 139  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: MC i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team