Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 757 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 38  Następna strona
The Memento Mori Tour 2023/24 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2097
Lokalizacja: Mława
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Łagodny przykład pierwszy z brzegu bo nie chce mi sie tego wyszukiwać więcej (uszy więdną) Poza tym takie praktyki to już jest norma na większości koncertach (https://www.youtube.com/watch?v=zuqo0p3xMx8 szybki przykład działania od 19 minuty i gwarantuje ze DM ma do tego duuuuuzo lepszy "gear")
Porównaj:
See what it brings Hellos, goodbyes, a thousand midnights


https://www.youtube.com/watch?v=AOwxsjH1AoY
vs
https://www.youtube.com/watch?v=H9tD-phRWWk
gładko :wink:

EDIT:
są tez filmiki nawet z koncertów DM ja wygląda takie programowanie perkusji czy klawiszy ...

przykładowo nawet jak Martin pomyli klawisz (omksnie mu się palec bo tez gra jednym jak Andy) grając te 3 nutki w kółko przez cały dany kawałek to i tak usłyszymy ze gra prawidłowo taki LIVE :P więcej w tych stage truckach komputerów niż instrumentów (żart) :P


N cze 04, 2023 18:35 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 23:29 pm
Posty: 1007
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Depeche Mode - Primavera Sound Festival 2023

https://drive.google.com/file/d/1iYw_h4 ... sp=sharing

Wersja z Amazona czyli pełny obraz bez tych reklam dookoła


N cze 04, 2023 21:45 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
@Młody Marian - wielkie dzięki. Ty zgrywałeś? Możesz zdradzić pokrótce jak i czym (w sensie softu)?

7.8 GB - fiu fiu, na tłusto :)


N cze 04, 2023 21:52 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:16 pm
Posty: 356
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
cześć! :)

zbliża się dużymi krokami Madryt
jak będzie na żywo na twitt. - to czy może KTOŚ tutaj wrzucić link ?

2023-06-02 Primavera Sound Festival, Barcelona, Spain/Source 1
https://dmlive.wiki/wiki/2023-06-02_Pri ... n/Source_1

pzdr.


Pn cze 05, 2023 9:48 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 10, 2009 15:21 pm
Posty: 210
Lokalizacja: Bielsko-Biała
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Młody Marian napisał(a):
Depeche Mode - Primavera Sound Festival 2023

https://drive.google.com/file/d/1iYw_h4 ... sp=sharing

Wersja z Amazona czyli pełny obraz bez tych reklam dookoła


Czy można prosić o ponowny upload? bo niestety nie da się już pobrać :cry:


Pn cze 05, 2023 13:55 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Coś musi być u Ciebie nie tak, bo nadal daje się normalnie pobrać. Klikasz w ikonkę downloadu i pojawia się komunikat, że Google Drive nie może przeskanować tego pliku pod kątem wirusów. Klikasz "Download Anyway" i normalnie leci.


Pn cze 05, 2023 14:39 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
siekański napisał(a):
cześć! :)

zbliża się dużymi krokami Madryt
jak będzie na żywo na twitt. - to czy może KTOŚ tutaj wrzucić link ?

2023-06-02 Primavera Sound Festival, Barcelona, Spain/Source 1
https://dmlive.wiki/wiki/2023-06-02_Pri ... n/Source_1

pzdr.


Najprawdopodobniej pojawi się również na dmlive.wiki


Pn cze 05, 2023 14:42 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2097
Lokalizacja: Mława
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Heh :D chlopaki z 101dm wmawiają sobie ze im więcej słuchają koncertów live to te „aranżacje” :lol: stają się jeszcze bardziej spektakularne :D


Pn cze 05, 2023 18:32 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 12:34 pm
Posty: 1382
Lokalizacja: kutno
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
dK napisał(a):
EDIT:
są tez filmiki nawet z koncertów DM ja wygląda takie programowanie perkusji czy klawiszy ...

przykładowo nawet jak Martin pomyli klawisz (omksnie mu się palec bo tez gra jednym jak Andy) grając te 3 nutki w kółko przez cały dany kawałek to i tak usłyszymy ze gra prawidłowo taki LIVE :P więcej w tych stage truckach komputerów niż instrumentów (żart) :P


Tak jak foty robisz kozak, tak tutaj to się popisałeś zdrowo... Skąd Ty się takich bajek naczytałeś? Martin całe GST grał marimbę jak kaleka, a Ty piszesz że jakiś sprzęt im "naprawia" granie?
A to granie jednym palcem przez Fletcha to mój top ulubiony farmazon powtarzany przez niby to wielkich kumatych fanów.


Pn cze 05, 2023 21:16 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2097
Lokalizacja: Mława
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
To są narzędzia które zwyczajnie ułatwiają im robotę :) tu pewnie Jari miałby w tej kwestii więcej do powiedzenia …


Pn cze 05, 2023 21:46 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 12:34 pm
Posty: 1382
Lokalizacja: kutno
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
dK napisał(a):
tu pewnie Jari miałby w tej kwestii więcej do powiedzenia …

Kolejny od "niepodpiętego klawisza Fletcha" - takich ekspertów mi nie trzeba, dzięki :wink: Ja lubię fakty, a nie jechanie na patencie że jak ktoś słucha dM 30 lat i ma zdjęcie z Alanem "no to chyba raczej się zna".

No ale rozjaśnij temat. Dlaczego się Twoja teoria nie zgadza z faktami? Włącz sobie losowe Everything Counts z GST i sprawdź gdzie jest to potężne sprzęciwo, które im magicznie naprawia granie. Wg tej teorii miałbyś po prostu instrumentale pod które śpiewa Gahan. A czy tak jest? No właśnie. Więc po co pisać jakieś bajki, jak się totalnie nie ma pojęcia.
Podczas koncertów zdarza się że wpadną jakieś "nie w tempa" (bo nie da się grać jak robot), wariacje na temat typu It's no good, I Feel you, Never czy Enjoy - to tylko potwierdza, że słyszysz dokładnie to, co któryś z nich wciska. Dziwne, że aż takie proste rzeczy trzeba tłumaczyć.


Pn cze 05, 2023 22:17 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2097
Lokalizacja: Mława
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Cóż czy chcesz czy nie, ale takie narzędzia które przedstawiłem na filmikach są powszechnie stosowane na każdych koncertach :) podałem tylko przykłady ich działania i są to pewnego rodzaju „buck upy” „udoskonalenia” (chociaż tez nie do końca) z których nie musza korzystać cały czas ;) poza tym mam wrażenie ze sporo osób jest mega zaślepionych i nie absorbuje się pewnymi zagadnieniami z dziedziny muzyczno technicznej , wiec nie ma sensu na ten temat dyskutować. Wszystko jest git wokal Dave’a brzmi pięknie a Martin to znakomity wirtuoz multiinstrumentalista . Do zobaczenia na koncertach :wink:

EDIT:
i nie ma tez kompletnie znaczenia czy ktoś słucha danego zespołu 30lat czy 3 miesiące z kim ma zdjęcie a z kim nie i ile zaliczył koncertów... jeżeli kogoś interesują jakieś zagadnienia techniczne i ma praktyczna wiedzę w tej dziedzinie to chyba może mieć swoją opinie …


Wt cze 06, 2023 1:14 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
czapelka napisał(a):
Coś musi być u Ciebie nie tak, bo nadal daje się normalnie pobrać. Klikasz w ikonkę downloadu i pojawia się komunikat, że Google Drive nie może przeskanować tego pliku pod kątem wirusów. Klikasz "Download Anyway" i normalnie leci.

Zgadza się, już mi się ładuje, dzięki :beer:


Wt cze 06, 2023 7:47 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2097
Lokalizacja: Mława
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Jeszcze tylko fakty dla FrenchIsStrange odnośnie tego narzędzia o którym wspomniałem i z którego podkreślam nie musi korzystać Mart ale ma to w zasięgu palca :P korzysta teraz aktualnie z Native Instruments z tego co widziałem tu masz link do tej funkcji https://www.native-instruments.com/en/a ... mart-play/

A tu opis (tylko z innej firmy ale funkcja ta sama)

„możesz ustawić klawiaturę tak, że tylko nuty w wybranej skali są odtwarzane. Pozwala to na grę w obrębie wybranej skali bez ryzyka zagrania niewłaściwych nut. Przypisując skalę do klawiatury możesz wybrać spośród ponad 15 różnych wariantów skali. Z kontrolkami Smart Scale bezpośrednio na klawiszach, będziesz miał łatwy dostęp do ustawiania i zmiany parametrów Smart Scale na bieżąco, utrzymując koncentrację na tym co najważniejsze”

I koniec offa . koniec technikaliów wracamy do głównego tematu bo na trasie ponownie pojawił się w secie Happy Birthday wiec jest czadowo „so far” :P


Wt cze 06, 2023 9:50 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 13, 2020 1:58 am
Posty: 16
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Jak Tobie sie tak wszystko wielce nie podoba, to po co w ogóle tracisz swój czas pisząc swe lamenty na forum? Nigdy nie byłem w stanie pojąć tego. Konstruktynwa krytyka to jedno, ale jakieś wieczne podśmiechujki i sarkastyczne komenatrze na kazdy temat to juz raczej jest nudne, biorąc pod uwage ze chyba sam tkwisz w tym przekonaniu. Troche żenada jak dla mnie. Niemalże na siłe sie przypierdalasz o wszystko, taka ot typowa polska mentalność.


Wt cze 06, 2023 14:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2097
Lokalizacja: Mława
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Wrong :wink: płyta bardzo mi się podoba a typowa Polską mentalnością jest odbieranie opinii innych jako atak co jest śmieszne :) Więcej dystansu życzę :wink:


Wt cze 06, 2023 15:17 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 13, 2020 1:58 am
Posty: 16
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Ee ja nie odbieram jako atak, po prostu czytam Twoje posty od dobrych paru stron i odebrałem to w ten a nie inny sposób, i tyle.


Wt cze 06, 2023 15:34 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
kurczakos1 napisał(a):
Chyba jeszcze czegoś takiego nie miałem okazji widzieć... Jutro pierwszy koncert w Dusseldorfie, na Ticketmasterze wszystkie FOS-y dostępne, dobre trybuny też.

Ebay zawalony ofertami, na których ludzie sprzedają bilety nawet za 1/3 oryginalnej ceny...

Smutny widok

Obrazek


Coś w tym jest. Pewnie wiele osób ma już dosyć Ich schematów nie za dobrych. Też mnie nie będzie na koncercie DM w tym sezonie. Nie szanują fanów, ja Ich też coraz mniej szanuję. Nie potrafią wydać płyty "deluxe", a cena jest luksusowa. Znów mam porównanie do wersji "deluxe" DM. Noel Gallagher's High Flying Birds - Council Skies... :evil:


Wt cze 06, 2023 16:09 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 12:34 pm
Posty: 1382
Lokalizacja: kutno
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
dK napisał(a):
Wszystko jest git wokal Dave’a brzmi pięknie a Martin to znakomity wirtuoz multiinstrumentalista .

A coś takiego to mi nie przeszło nawet przez myśl, więc proszę mi nie wmawiać. To chyba ja pierwszy pisałem, że MLG grał Everything Counts jak kaleka, prawda? Nie wciskaj mi czegoś, o czym nawet nie myślałem.

dK napisał(a):
Jeszcze tylko fakty dla FrenchIsStrange odnośnie tego narzędzia o którym wspomniałem i z którego podkreślam nie musi korzystać Mart ale ma to w zasięgu palca :P korzysta teraz aktualnie z Native Instruments z tego co widziałem tu masz link do tej funkcji https://www.native-instruments.com/en/a ... mart-play/

A tu opis (tylko z innej firmy ale funkcja ta sama)

„możesz ustawić klawiaturę tak, że tylko nuty w wybranej skali są odtwarzane. Pozwala to na grę w obrębie wybranej skali bez ryzyka zagrania niewłaściwych nut. Przypisując skalę do klawiatury możesz wybrać spośród ponad 15 różnych wariantów skali. Z kontrolkami Smart Scale bezpośrednio na klawiszach, będziesz miał łatwy dostęp do ustawiania i zmiany parametrów Smart Scale na bieżąco, utrzymując koncentrację na tym co najważniejsze”

I koniec offa . koniec technikaliów wracamy do głównego tematu bo na trasie ponownie pojawił się w secie Happy Birthday wiec jest czadowo „so far” :P


Ale jaki mają związek jakieś warianty skali, jakieś różne inne rzeczy w kontekście grania partii przez chłopaków? Zapewniam Cię, że totalnie żaden, bo od 30 (lub w przypadku niektórych utworów więcej) lat Martin i Gordeno (i swego czasu AF) grają na bankach pamięci stworzonych jeszcze przez Alana. Od 33 lat Martin wie że motyw przewodni albo klakson w Policy ma dokładnie w tych miejscach, bo ma je tam ułożone właśnie od 33 lat. Po co coś zmieniać w trakcie występu? W przypadku świeższych utworów po to są próby i układanie partii grywalnych na klawisz żeby było je wygodnie grać. Więc po co mu jakieś zmiany skali w trakcie występu, czy inne bajki. Są możliwości, fajnie że o tym wiesz, tylko to nie ma żadnego związku z tym co się faktycznie dzieje na scenie.
Nie ciągnij dalej, bo to nie ma sensu tak jak pisanie że Fletch miał niepodpięty klawisz. (Paradoksalnie na takim devo miał najwięcej banków pamięci z całej trójki, taka ciekawostka.)

Wspominam o tym któryś raz, bo to top przykład z ostatnich czasów, więc jeszcze raz spytam - skoro napisałeś że używają sprzętu poprawiającego granie, to dlaczego całe GST marimba w Everything Counts brzmiała jakby grał ją kaleka? Dlaczego żaden sprzęt nie poprawiał tej partii Martinowi? No przecież chyba powinien?


Wt cze 06, 2023 20:12 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2097
Lokalizacja: Mława
 
Post Re: The Memento Mori Tour 2023/24
Banki dźwięków, sampli i klawisze do nich przypisane to zupełnie inny temat :) który nie ma związku z tym o czym pisałem :)


Wt cze 06, 2023 20:40 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 757 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 38  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team