Depeche Mode - Zobacz wątek - D | M - Memento Mori
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 2772 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 139  NastÄ™pna strona
D | M - Memento Mori 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 10:29 am
Posty: 1258
 
Post Re: D | M - Memento Mori
MatMar napisał(a):
Ale plusik za Alone, bardzo niedoceniany numer, bodaj jedyny z Delty, do którego wracam.

Niedoceniany? Każdy szanujący się fan DM ma go w ulubionych.


Åšr mar 29, 2023 20:32 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N paź 23, 2022 10:18 am
Posty: 17
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Myślę, że jak po roku czasu od ukazania się MM będziecie do niej chętnie i często wracać,znaczy to że płytę tę umieścicie w panteonie najlepszych albumów DM,a przynajmniej XXI w. Jak będzie?? Zobaczymy.


Åšr mar 29, 2023 20:43 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2004 21:32 pm
Posty: 1511
Lokalizacja: Gdansk
 
Post Re: D | M - Memento Mori
boshek napisał(a):
MatMar napisał(a):
Ale plusik za Alone, bardzo niedoceniany numer, bodaj jedyny z Delty, do którego wracam.

Niedoceniany? Każdy szanujący się fan DM ma go w ulubionych.


Brakuje emotki z mrugnięciem okiem.


Åšr mar 29, 2023 22:14 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 10:06 am
Posty: 379
Lokalizacja: DMielec
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Brakuje emotki z mrugnięciem okiem.[/quote]



zdecydowanie brakuje :P Alone gdzies tak w połowie stawki w tym chyba pierwszym albumie od konca (wg.mnie ofkors,szanujacego sie fana)


Åšr mar 29, 2023 23:13 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Widzę że wiele osób robi jakieś rankingi albumów

Moim zdaniem zdecydowanie za szybko na takie podsumowania.Płyta musi się przegryźć, na początku jest jakiś efekt nowości ale tak naprawdę to jak będziemy ją oceniać na tle innych pokaże czas.Jak chętnie będziemy do niej albo chociaż do pojedynczych utworów wracać.

Ja zrobiłem sobie 2 dni detoksu, wczoraj próbowałem odpalić i ze smutkiem zauważyłem że ten album mi się już znudził.Nie przejadł-minął efekt nowości, poznawania-i tam wiele nie zostało.

Pierwsze wrażenie jakie odniosłem i z którym się podzieliłem-że jest to najlepiej brzmiący album DM w 21 wieku ale najsłabszy materiał okazało się chyba trafne.

Choć z tym brzmieniem chodziło bardziej o wokal-to jest faktycznie płyta gdzie wokal Davea nie jest zmasakrowany,ale już tych wszystkich irytujących pierdów w samej muzyce jest więcej niż na innych albumach.


Cz mar 30, 2023 6:19 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 13:53 pm
Posty: 629
 
Post Re: D | M - Memento Mori
A wiadomo coś o tym singlu który fizycznie miał być jutro?,prawda czy znowu fake


Cz mar 30, 2023 7:06 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 22, 2005 18:07 pm
Posty: 88
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: D | M - Memento Mori
krzysiek napisał(a):
Widzę że wiele osób robi jakieś rankingi albumów

Moim zdaniem zdecydowanie za szybko na takie podsumowania.Płyta musi się przegryźć, na początku jest jakiś efekt nowości ale tak naprawdę to jak będziemy ją oceniać na tle innych pokaże czas.Jak chętnie będziemy do niej albo chociaż do pojedynczych utworów wracać.


Racja ,na razie zauważyłem że wolę odsłuch MM w całości - ostatnio tak miałem przy Black Celebration :shock:


Cz mar 30, 2023 7:17 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 6:25 am
Posty: 292
Lokalizacja: Bytom
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Dyskusja na temat płyty jak widać po ilosci postów w tym temacie trwa w najlepsze. Mnie również naszła pewna myśl wczoraj. Otóż doszedłem do wniosku ze tak naprawdę najbardziej miarodajne byłoby chyba dostać wszystkie płyty zespołu w jednym momencie naszego życia, posłuchać i wtedy je ocenić. Moge sie zalozyć ze ranking tych waszych, ale rowniez moich top moglby być znacząco inny. Nie wiem jak dzisiaj postrzegałbym np Violatora. Płytę dostalem do słuchania w 1990 roku, mając lat 13. Czy dzisiaj mając 45 tak samo bym się nią zachwycił ? Czy nie działa tutaj dokładnie ten sam mechanizm ktory w wielu z nas wzbudza jakis sentyment do czasów dziecinstwa czy wczesnej mlodosci na zasadzie : kiedyś to było. Czy nie tesknimy za tym ze te 30 lat temu zylismy tak naprawde w innym swiecie ? Chyba nieco zapominamy o tym, bo wiekszosc z nas tutaj ma jednak pesel zaczynajacy sie od 7 czy 8, ze rowniez my sami jestesmy jednak innymi ludzmi niz 20 czy 30 lat temu, mamy inny bagaż doswiadczen za sobą, inne priorytety i jesteśmy na pewno w zupelnie innym miejscu życiowo niż wtedy kiedy wychodził BC, MFTM, V, SOFAD czy U. Tak samo rowniez panowie z kapeli są w innym miejscu - prawdopodobnie jeszcze innym niż my jestesmy w tej chwili, a przynajmniej wiekszosc z nas. Pamiętajmy że oni mają po 60 lat ....


Cz mar 30, 2023 7:49 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 18, 2007 9:26 am
Posty: 2886
Lokalizacja: Bielsko-Biała
 
Post Re: D | M - Memento Mori
@Headstar - jakże bardzo podpisuję się pod Twoim postem. Klucz do wszystkiego.


Cz mar 30, 2023 7:57 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 11:16 am
Posty: 302
Lokalizacja: spodek międzyplanetarny
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Ja tam oceniam płyty kiedy mi się podoba (na bieżąco), może nawet po paru kawałkach. Jak mi się znudzi, to dalej ją oceniam - dobrze mi z tym. Jakiś problem?


Cz mar 30, 2023 8:20 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Headstar napisał(a):
Dyskusja na temat płyty jak widać po ilosci postów w tym temacie trwa w najlepsze. Mnie również naszła pewna myśl wczoraj. Otóż doszedłem do wniosku ze tak naprawdę najbardziej miarodajne byłoby chyba dostać wszystkie płyty zespołu w jednym momencie naszego życia, posłuchać i wtedy je ocenić..


Troche tak troche nie.
SOFAD wyszedł jak miałem 18 lat i nie lubie go jako całosci od samego początku.

Ale jasne-na odbiór muzyki może mieć wpływ w jakim momencie życia ją poznaliśmy.Wspomnienia, nastroje.

Ja zaczynalem od MFTM i płyty wstecz poznawałem praktycznie w ciągu kilku dni. I np SGR też nie lubie specjalnie-ta płyta bardzo źle brzmi. Utwory z niej lepiej wypadają np na 101.

Ja od małego mam fioła na punkcie brzmienia i wiem co mi się podoba a co nie.


Cz mar 30, 2023 8:26 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2009 18:14 pm
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Ja na razie nie odważę sie umieszczać MM wśród innych znanych mi od lat i tysięcy odsłuchów płyt. Za wcześnie. Ale płyta podoba mi się coraz bardziej, już pisałem wcześniej, że po pierwszym przesłuchaniu nic mnie nie zachwyciło i poczułem w związku z tym rozczarowanie.
A jako fan z 7 z przodu w peselu też zaczynałem w wieku 13 lat od Violatora, ale on już był na rynku jak po niego sięgnąłem. SOFAD był pierwszą w pełni wyczekiwaną. I pomimo tego, że różniła sie od wcześniejszych, to przynajmniej 3 kawałki od razu mnie zachwyciły po pierwszym razie: Walking In My Shoes, In Your Room i Higher Love. Szok przeżyłem przy Condemnation i Get Right With Me, zresztą do tego drugiego do tej pory się nie przekonałem.


Cz mar 30, 2023 8:56 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 10:29 am
Posty: 1258
 
Post Re: D | M - Memento Mori
hortensjusz napisał(a):
Brakuje emotki z mrugnięciem okiem.


Nie wstawiam emot, bo mi wywala błąd sql.


Cz mar 30, 2023 10:35 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 25, 2013 20:42 pm
Posty: 264
 
Post Re: D | M - Memento Mori
arcadio.dm napisał(a):
... 3 kawałki od razu mnie zachwyciły po pierwszym razie: Walking In My Shoes, In Your Room i Higher Love. Szok przeżyłem przy Condemnation i Get Right With Me, zresztą do tego drugiego do tej pory się nie przekonałem.

Ooo, poruszyłeś/odkryłeś moją sentymentalną stronę, bo słabość wyjątkową mam do Higher Love... -najlepsze na owej płycie i w czołówce twórczości DM. :D
Aaaaa Condemnation chyba najgorsze.


Cz mar 30, 2023 10:52 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 22, 2005 18:07 pm
Posty: 88
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: D | M - Memento Mori
personal jacek napisał(a):
arcadio.dm napisał(a):
... 3 kawałki od razu mnie zachwyciły po pierwszym razie: Walking In My Shoes, In Your Room i Higher Love. Szok przeżyłem przy Condemnation i Get Right With Me, zresztą do tego drugiego do tej pory się nie przekonałem.

Ooo, poruszyłeś/odkryłeś moją sentymentalną stronę, bo słabość wyjątkową mam do Higher Love... -najlepsze na owej płycie i w czołówce twórczości DM. :D
Aaaaa Condemnation chyba najgorsze.

Podobnie do was Higher Love to dla mnie absolutny top.Tak na marginesie to tylko jeszcze Judas i WIMS wzbudzały we mnie emocje w SOFAD przez wiele lat.Do całej reszty mam stosunek obojętny.


Cz mar 30, 2023 11:43 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 26, 2009 10:16 am
Posty: 238
Lokalizacja: Berlin/Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Dolacza sie do odczuc w kwestii Higher Love. Dodam -> Szkoda, ze wykonanie Martina z trasy nie znalazlo sie na plycie


Cz mar 30, 2023 12:21 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2009 18:14 pm
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Higher Love w wykonaniu Dave'a jest the one and only :)
Fajnie byłoby jakby odkurzył na tej trasie jak Sister of Night.


Cz mar 30, 2023 12:31 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 25, 2013 20:42 pm
Posty: 264
 
Post Re: D | M - Memento Mori
arcadio.dm napisał(a):
Higher Love w wykonaniu Dave'a jest the one and only :)...

Jak mawia Joe Biden -definitely
:wink:


Cz mar 30, 2023 15:32 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Headstar napisał(a):
Dyskusja na temat płyty jak widać po ilosci postów w tym temacie trwa w najlepsze. Mnie również naszła pewna myśl wczoraj. Otóż doszedłem do wniosku ze tak naprawdę najbardziej miarodajne byłoby chyba dostać wszystkie płyty zespołu w jednym momencie naszego życia, posłuchać i wtedy je ocenić. Moge sie zalozyć ze ranking tych waszych, ale rowniez moich top moglby być znacząco inny. Nie wiem jak dzisiaj postrzegałbym np Violatora. Płytę dostalem do słuchania w 1990 roku, mając lat 13. Czy dzisiaj mając 45 tak samo bym się nią zachwycił ? Czy nie działa tutaj dokładnie ten sam mechanizm ktory w wielu z nas wzbudza jakis sentyment do czasów dziecinstwa czy wczesnej mlodosci na zasadzie : kiedyś to było. Czy nie tesknimy za tym ze te 30 lat temu zylismy tak naprawde w innym swiecie ? Chyba nieco zapominamy o tym, bo wiekszosc z nas tutaj ma jednak pesel zaczynajacy sie od 7 czy 8, ze rowniez my sami jestesmy jednak innymi ludzmi niz 20 czy 30 lat temu, mamy inny bagaż doswiadczen za sobą, inne priorytety i jesteśmy na pewno w zupelnie innym miejscu życiowo niż wtedy kiedy wychodził BC, MFTM, V, SOFAD czy U. Tak samo rowniez panowie z kapeli są w innym miejscu - prawdopodobnie jeszcze innym niż my jestesmy w tej chwili, a przynajmniej wiekszosc z nas. Pamiętajmy że oni mają po 60 lat ....

Facet jest podobno dzieckiem przez całe życie, jeżeli ktoś ma jednak inaczej, to smutne jego życie... :mrgreen:
Np. dzisiaj wysłuchałem całej płyty SGR i wciąż uważam, że to genialny album, dla mnie wciąż jeden ze sztosów, dodatkowo z czasem stwierdziłem, że mogę go słuchać absolutnie w całości, od dechy do dechy, bo wszystkie utwory na nim to perełki, no i nie potrzeba przy tym wypasionego sprzętu i jeszcze bardziej wypasionych słuchawek, by wszedł do głowy jak po maśle... :D

PS. Mój początek to Construction Time Again (1983), choć pierwszym utworem który mnie zachwycił był My Secret Garden w wersji live z Japan Tour.


Cz mar 30, 2023 18:49 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
arcadio.dm napisał(a):
Higher Love w wykonaniu Dave'a jest the one and only :)
Fajnie byłoby jakby odkurzył na tej trasie jak Sister of Night.

Pod warunkiem, że byłaby to wersja z Devotional Tour, z tym nieprawdopodobnym powerem.


Cz mar 30, 2023 19:00 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 2772 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 139  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team